logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

Bostancı Escort

Bir Kadının başarısı


Nazan Şara Şatana
nazansarasatana@hotmail.com

bir-kadinin-basarisi

Bir Kadının başarısı  Dilek Lara

Hayallerin gerçek olması büyük mutluluktur.

Ahenk’te hep hayal etti,

Bir yerim olmalı, evimiz gibi, yuvamız gibi. Dostlarımız gelsin, dost olacağımız yeniler gelsin. Kahveler içelim. Fallar bakalım, iki lafında belini kıralım. Güzel yemeklerimiz olsun. Gelen desen ki:

Çok lezzetli, Çarşamba günü ne var?”

Mantı var, Kayseri mantısı var.”

Diğer günler?”

Her gün pizza var, her gün muhteşem yemekler var. İsterseniz tencere yemekleri isterseniz pide çeşitleri…”

Yuppiii.”

Ahenk düşünmüş.

Bayanlar paralı günlerini yapsınlar, ben ya okudum ya çalıştım. Annemde çalışandı biz kabul günleri ile büyümedik içimde hep uhde kaldı. Kalmasın. Burada bayanlar kabul günlerini yapsınlar. Biz onlara ikram edecekleri ne istiyorlarsa onları hazırlatalım.”

Ahenk demiş ki:

Yaş günleri olsun, annelerle çocuklar ve misafirler! Pastalar yapalım, hatta eğlenceler düzenleyelim. Yaş günü animatörleri getirtelim.”

Sonra aklına gelmiş.

Burası sesiz de olmalı arada. Arada kitap okuyanlar gelsinler, Dibek Kahve’lerini içerken kitaplarını okusunlar.”

O hep hayal etmiş, kitap okumalıyım ama birileri bana hizmet etsin. Hizmet sektörünü de iyi bilir Ahenk. O turizmci bir ailenin içinden gelmekte.

Biz servisi de iyi yaparız.”

Düşünmüş.

Sonra demiş ki;

Belki de müzik isterler, hafiften kıymetli bir müzik ustası çalsa söylese fenamı olur. Olmaz neden olsun ki?”

Ya başka diye düşünmüş.

Evet, maçlarda izlenmeli burada demiş.”

Karar verme aşamasında uykularına keder getirmiş, geceler boyu evin içinde sağa sola yürümüş. Düşünmüş, düşünmüş.

Benim annem, babam, kardeşimde benimle olurlar. Elbette eşim hep yanımda. O zaman nedir beni tutan. Annemin çevresi, kardeşimin, teyzemin, dayımın, eşimin arkadaşları ve onların etrafları! Nasıl olsa gelirler. Dostlarını arkadaşlarını da getirirler. Bizde hizmette kusur etmezsek, yemeklerimiz çok lezzetli olursa, hijyene önem verirsek, geriye ne kalır ki?”

Kalmaz demiş Ahenk.

Bismillahirrahmanirrahim” demiş, açmış Dibek Lara’yı.

Hayırlı ve uğurlu olsun.

Ahenk yalnız değil. Onun arkasında ailesi var.

Ahenk yalnız değil, akrabaları var.

Ahenk yalnız değil arkadaşları var.

Ahenk yalnız değil, onu destekleyen yürekli kadınlar var. Bir kadının halinden başka kadınlar fazlası ile anlarlar. Bir yürekli kadın bir işe kalkmışsa, özellikle bu günlerde kadınlara uygulanan bu haksızlıklarda bir kadın yüreğini eline almış yola çıkmışsa, denilecek söz:

Vay maşallah” olur.

Ahenk ve sevdikleri el ele vermiş, diz dize vermiş küçük bir topluluk olmuşlar. Birbirlerinin yanında başarmak için heyecanda canla başla çalışıyorlar.

Burası bizim ekmek teknemiz, çok çalışacağız, başaracağız. Antalya’da özlenen yer olacağız. Demişler.

Bende aynı fikirdeyim.

Günlerdir sıklıkla gidiyorum. Yorgun günlerden sonra;

İşte böyle dinlenilir” diyorum.

Kadın eli değmiş, evimde gibiyim.

Nazan Şara Şatana

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Akülü araç kullanmayı hak edelim

  22 Ağustos 2017 Burgazadası, Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, köşe yazarları, Manşet, Sedefadası

  Her beldede olduğu gibi Prens Adalarında da rahat ve huzurlu yaşayabilmeniz için verilen kurallara uyum sağlamamız yine bizim lehimize olacaktır. Son yıllarda hep konuşulan, hep tartışılan, yerel basında işlenen konulardan birisi de son yılların git gide artan ve insana fayda sağlamak yerine zarara uğratan akülü araçlardır. Bu araçlar, yaşlılar, hastalar, emekliler, marketlerin sipariş dağıtımı gibi işlerinde gereklidir. Diğer adalarda da sorunlar yaşandığını duyuyorum fakat ben yaşadığım Kınalıadanın sorununu dile getirmek istiyorum....
 • GÜVENDEN İKAMETE

  14 Temmuz 2017 köşe yazarları, Manşet

  Son Belediye seçimleri esnasında, hatta çok daha önceden, okuyucularımın hatırladıkları gibi, her yazımda ve her fırsatta adamızın yazlıkçılarını yazılarımla hatta şifahen de ikametlerini adaya almaları için ikaz etmiştim. O yıllarda, Prens Adalarının sağlık sorunları insanları bu konuda cidden engelliyordu. Bildiğiniz üzere, bu çok önemli konuda artık gelişmeler oldu. Gönül ister ki Adalarımızda tam teşekküllü bir hastanemiz olsun ve emek verenler ile çaba gösterenlerin önü kesilmesin. Tüm Prens Adalarının ve Kınalıadamızın sorunları artık ...
 • VATAN HAİNLERİ

  08 Temmuz 2017 köşe yazarları

  Dökülmeden tek tek; Gökteki yıldızlar. Kimse susturamayacak, Yankılanacak ezanlar.   Sura üflemeden İsrafil, Yandıkça gökteki kandil, Hainler hesap verecek, Ateş yağdıracak Ebabil.   Gölgesi var oldukça vatanın, Ahde vefası var, ulu Osmanlının. Kim ki ihanet ederse; Bağrı yansın, gözlerinden kan aksın.   Plevne'de kahraman Osman Paşa, Tuna nehri şahittir bu savaşa, Hainler tek millet olsa da; Mücadele farzdır, iman dolu her başa.   Hilafet sancağı emanetimizdir, ...
 • Deniz Seki

  06 Haziran 2017 köşe yazarları

  Sanatçı demek aydın kişi demektir. Sadece eserleriyle değil; hal, hareket ve davranışlarıyla da topluma yön veren kişidir. Şimdi bir sanatçı düşünün; Uyuşturucudan hüküm giymiş, İki buçuk sene içerde yatmış, Sonra da haliyle cezası bitince salıverilmiş. Buraya kadar olan her şey rutin birer gelişmeden ibaret, Olması gereken de bu zaten… Kimsenin kimseyi tekrardan yargılayıp ötekileştirmesine hakkı yok, gerek de yok. Kimsenin haddi de değil. Fakat buradaki durum biraz farklılık arz ediyor. Biz olaya eğitim açısından bakacağız. Oluştu...