• Yalancının mumu müfettiş raporuna kadar yanarmış!
  • ABD Başkanı Trump’ın istediği papaz Büyükada Splendid Palas’daki CIA toplantısında!
  • Adalar Belediyesine soruyoruz belgelerden “Hangisi gerçek”
  • FETÖ Belediyeler İmamı Erkan KARAARSLAN’ın Adalar Belediyesi’ndeki İşbirlikçileri!
  • Yassıada için skandal iddialar!

logo

02 Mayıs 2017

Şehir Öğrencileri, Uluslararası Arabulucuk Yarışması’nda manisyon ödülü kazandı

İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, İskoçya’nın Glasgow şehrinde bu yıl 16.’sı düzenlenen Uluslararası Arabuluculuk Yarışması’nda mansiyon ödülüne layık görüldü. 15 ülkeden 142 hukuk fakültesi öğrencisini buluşturan yarışmada Türkiye’yi temsil eden tek takım İstanbul Şehir Üniversitesi oldu.

Şehir Öğrencileri, Uluslararası Arabulucuk Yarışması’nda manisyon ödülü kazandı

İstanbul Şehir Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencileri, İskoçya’nın Glasgow şehrinde düzenlenen Uluslararası Arabuluculuk Yarışması’nda mansiyon ödülüne layık görülerek, önemli bir başarıya imza attı. Belma Bektaş, Bilge Erdemli, Enes Etlik ve Sefa Erdin’den oluşan İstanbul Şehir Üniversitesi ekibi, yarışmada Türkiye’yi temsil eden tek takım oldu. İstanbul Şehir Üniversitesi geçtiğimiz Şubat ayında Milletlerarası Ticaret Odası tarafından organize edilen ve arabuluculuk alanında dünyadaki en prestijli yarışmaların başında gelen “Uluslararası Ticari Arabuluculuk Yarışması”nda da Türkiye’yi temsil eden tek üniversite olmuştu.

 

Chicago merkezli INADR’nin (International Academy of Dispute Resolution) 16. kez düzenlediği yarışma, 15 farklı ülkeden 142 hukuk fakültesi öğrencisini buluşturdu. 42 takımın yarıştığı yarışmada ŞEHİR’li öğrenciler, hem yarışmaya ilk defa katılan üniversite olmaları hem de eleme turlarında topladıkları yüksek puanlar sayesinde organizasyon tarafından mansiyon ödülüne layık görüldü. Ödül, INADR’ın eski başkanlarından arabulucu Richard M. Calkins tarafından takdim edildi.

 

Gerçeklerden esinlenilerek hazırlanmış senaryolar

Yarışmaya katılan öğrenciler iki gün boyunca arabuluculuk hakkında eğitimlere tabi tutuldu. Turnuva üç turun ardından bir yarı final ve bir final maçı ile devam etti. Takımlar gerçeklerden esinlenilerek hazırlanmış senaryolar üzerinde bir arabulucu olarak çalışırken, takımdakiler de müvekkil veya avukatlık rollerini üstlendi.

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?