• Yalancının mumu müfettiş raporuna kadar yanarmış!
  • ABD Başkanı Trump’ın istediği papaz Büyükada Splendid Palas’daki CIA toplantısında!
  • Adalar Belediyesine soruyoruz belgelerden “Hangisi gerçek”
  • FETÖ Belediyeler İmamı Erkan KARAARSLAN’ın Adalar Belediyesi’ndeki İşbirlikçileri!
  • Yassıada için skandal iddialar!

logo

23 Temmuz 2017

Şehit çocuklarının Heybeliada Kızılay kampı keyfi

Aralarında 15 Temmuz şehitlerinin kızları ve Suriyeli kız öğrencilerin bulunduğu bir grup genç, İstanbul Heybeliada’da Kızılay’ın düzenlediği gençlik kampında eğleniyor

Şehit çocuklarının Heybeliada Kızılay kampı keyfi
Kızılay, aralarında 15 Temmuz şehitlerinin kız çocukları, TEOG şampiyonları ve Suriyeli kız öğrencilerinin bulunduğu bir grup genci Heybeliada’da düzenlediği kampta ağırlıyor. Anadolu’nun dört bir yanından davet edilen öğrenciler kamp süresince eğitim ve eğlencenin yanısıra geleneksel sporlar, masa tenisi, voleybol, jenga, satranç, ebru gibi aktivitelerle zengin kategoride eğlenceli bir kamp dönemi geçiriyor. Güne mıntıka temizliği ile başlayan gençler, ilk yardım gibi eğitimlerin yanında keyifli spor aktiviteleri de gerçekleştiriyorlar. Türk Kızılayı’nın Heybeliada’da bulunan gençlik kampını ziyaret eden Genel Başkan Kerem Kınık, gençlerle sohbet ederek onların faaliyetlerine katıldı. Kınık, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle toplam 10 bin kişilik kamp kapasitesiyle varlık gösteriyoruz. Bu kapasiteyi daha fazla artırmak istiyoruz, gencimizin bu kamplardan yararlanmasını sağlayacağız” dedi. Kampı ziyaretinde gençlerle birlikte faaliyetlere katılan Kınık, “Kızılay 149 yaşında bir çınar. Kurulduğu günden bu yana hiçbir zaman gençleri ihmal etmedi. İnsanlığa hizmet için hep var oldu. Gençlik kamplarımızın tamamında gençlerimizle beraber yaz tatilimizi değerlendiriyoruz. Burada kurulan dostluklar, muhabbetler unutulmaz” şeklinde konuştu.

15 Temmuz şehidi Rüstem Resul Perçin’in kardeşi Sümeyye Emine Perçin “İlk önce 15 Temmuz Derneği’ne katılarak Kızılay’ın anlaştığı kampa katıldım. Bir değişim olması açısından kampa katılmak istedim” dedi . Kampta kalan gençlerden 16 yaşındaki Maram Işbat ise “Türkiye’de ailemle 4 yıldır yaşıyorum. Savaşta Suriye’den 9 kardeş ve ailemle Türkiye’ye sığındık. Türkiye’ye geldiğim zamanlarda çok üzgündük ama şu an çok mutluyum. Türkler bize kardeşleri gibi davrandı” dedi.

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?