• Yalancının mumu müfettiş raporuna kadar yanarmış!
  • ABD Başkanı Trump’ın istediği papaz Büyükada Splendid Palas’daki CIA toplantısında!
  • Adalar Belediyesine soruyoruz belgelerden “Hangisi gerçek”
  • FETÖ Belediyeler İmamı Erkan KARAARSLAN’ın Adalar Belediyesi’ndeki İşbirlikçileri!
  • Yassıada için skandal iddialar!

logo

17 Ocak 2013

Topçu Kışlası’na ret

 

 

İSTANBUL 2 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurumu,Taksim gezi parkı’na yapılacak projeye onay vermedi,karar oy birliğiyle alındı.

 

2.Koruma Kurumu;insanların kafasında gezi parkı olarak işleyen bir yere uygun bir proje gelirse onaylanır diyerek,yeni bir projenin onaylanacağı sinyalini verdi.
Çalışmaların başladığı günden bu yana Taksim çevresini labirente çeviren Taksim Yayalaştırma Projesi’nin en önemli ayağı Topçu Kışlası, koruma kuruluna takıldı. Taksim Meydanı Düzenleme Projesi’nin durdurulması için Aralık ayında topladığı 50 bin imzayı Koruma Kuruluna teslim eden Taksim Dayanışması tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kararı umutla karşıladık. Platformumuz sürecin takipçisi olmaya devam edecek” denildi.

TBMM’DE SORU ÖNERGESİ OLMUŞTU

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul milletvekili Akif Hamzaçebi, İstanbul’daki Taksim Topçu Kışlası’nın yeniden inşasıyla ilgili Başbakan Tayyip Erdoğan’ın yazılı yanıtlaması için TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sunmuştu. Akif Hamzaçebi kışlanın 5 katlı, kulelerinin 10 katlı bina yüksekliğinde olacağını belirtmişti.

Etiketler: » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?