logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

Bostancı Escort

Topkapı Şifresi kitabından


Nazan Şara Şatana
nazansarasatana@hotmail.com

Topkapı Şifresi kitabından

 


Vali bey yan dönerek onlara doğru konuşmaya başladı.

“Demet Hanım bütün olanları anlattı. Fatihcanhan gerekli kişilerle görüştüm. Gerçekten bir oyun içindeyiz. Oyunun aslının ne olduğunu bilmiyoruz. Emniyet müdürü olan arkadaşımız bizim çok yakınımızdır. Aile dostumuzdur. Ruzi’yi kendi öz kızı gibi sever. Bütün bunların yanı sıra iyi bir emniyetçidir. Haksızlığa pirim vermez. Babası suçlu olsa hakkında gerekli işlemi yapabilecek bir düşünce yapısındadır.

Haksız yere gelişen olayların hemen kokusunu alır ve üzerine üzerine gider. Ben ve Demet gelişen olayları anlattığımızda, ‘Yok, bu kadar basit olamaz’ demişti. Bir bildiği olmalı aynı zamanda. Şimdi benim sizden isteğim bütün olanları anlatmanızdır.

Bu gece önemli… Necati Müdür’ün dediğine göre hareket edeceğiz. Ne kadar masum olsanız da maalesef kızımız da, siz de suçlularla birlikte bir macera yaşamış ve polise gitmemişsiniz. Bir yaralıya tanık olmuşsunuz, bir şeylerin ters gittiği bu kadar aşikâr iken hiçbir şey yapmadan, kimseye bir şey söylemeden sessiz kalmışsınız.

Bu maalesef ikinizi de suçlu durumuna düşürüyor.

Demet Hanım’la konuştuk haklı ve haksız taraflarından adilane bakmaya çalıştık. Biraz işimiz zor olacak. En büyük şansımız adamın ölmemiş olması…”

Fatihcanhan, “Durumu nasılmış?” diye sordu.

“Ağır.”

“Nerede?”

“Devlet koruması altında… Aslında çok da bilgi sahibi değilim. Biz de şimdi sizinle birlikte birçok şeyi öğreneceğiz.” Diyen Vali Bey konuşmasını bitirdikten sonra ön tarafa döndü.

 

Bir süre kimse konuşmadı. Fatihcanhan’ın yanında, dalgınca yan taraftan Ankara’nın caddelerine, binalara bakan güzel kıza baktı. Ne kadar farklı biriydi. Bu zamana kadar birçok kadın tanımıştı. Hiçbiri Ruzi gibi değildi. Bu kız asildi, bu o kadar belliydi ki. Farklı biriydi. Bütün bunların yanı sıra bilgiliydi. Ses tonu, konuşma şekli aslında insanı hiç sıkmıyordu. Birinin bu kadar konuşmasına tahammül edemezken, onun konuşmaları ona keyifli geliyordu. Akıllı, şakacı, bilgili… Çok ama çok güzel… Bir ilah gibiydi. Kaliteli bir ailesi vardı. Bütün artılar sanki bu güzel kızda toplanmıştı. Hoşgörüsü fazlaydı.

Bu bile müthiş bir karakterdi. Şımarık değildi. Biraz önce Vali Beyle konuşurken çok sıkılmıştı. Oysa Ruzi’yi düşünmek, ona bakmak ona çok iyi geliyordu. Bu kadar sıkışık bir durumda bile onun ne kadar iyi bir aşçı olduğunu düşünüyorsa, bu güzellikten ne kadar nasibini aldığını anlıyordu. Fatihcanhan hâlâ ona bakarken Ruzi başını çevirdi, dünyaya bedel güzellikteki gözleri ile Fatihcanhan’a baktı. Bu bakış bile genç adamın kalp atışlarının artmasına sebep olmuştu. Ruzi yavaşça uzandı onun elini tuttu. Gülümsedi.

 

Gizemli Takip

Topkapı Şifresi kitabından

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Akülü araç kullanmayı hak edelim

  22 Ağustos 2017 Burgazadası, Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, köşe yazarları, Manşet, Sedefadası

  Her beldede olduğu gibi Prens Adalarında da rahat ve huzurlu yaşayabilmeniz için verilen kurallara uyum sağlamamız yine bizim lehimize olacaktır. Son yıllarda hep konuşulan, hep tartışılan, yerel basında işlenen konulardan birisi de son yılların git gide artan ve insana fayda sağlamak yerine zarara uğratan akülü araçlardır. Bu araçlar, yaşlılar, hastalar, emekliler, marketlerin sipariş dağıtımı gibi işlerinde gereklidir. Diğer adalarda da sorunlar yaşandığını duyuyorum fakat ben yaşadığım Kınalıadanın sorununu dile getirmek istiyorum....
 • GÜVENDEN İKAMETE

  14 Temmuz 2017 köşe yazarları, Manşet

  Son Belediye seçimleri esnasında, hatta çok daha önceden, okuyucularımın hatırladıkları gibi, her yazımda ve her fırsatta adamızın yazlıkçılarını yazılarımla hatta şifahen de ikametlerini adaya almaları için ikaz etmiştim. O yıllarda, Prens Adalarının sağlık sorunları insanları bu konuda cidden engelliyordu. Bildiğiniz üzere, bu çok önemli konuda artık gelişmeler oldu. Gönül ister ki Adalarımızda tam teşekküllü bir hastanemiz olsun ve emek verenler ile çaba gösterenlerin önü kesilmesin. Tüm Prens Adalarının ve Kınalıadamızın sorunları artık ...
 • VATAN HAİNLERİ

  08 Temmuz 2017 köşe yazarları

  Dökülmeden tek tek; Gökteki yıldızlar. Kimse susturamayacak, Yankılanacak ezanlar.   Sura üflemeden İsrafil, Yandıkça gökteki kandil, Hainler hesap verecek, Ateş yağdıracak Ebabil.   Gölgesi var oldukça vatanın, Ahde vefası var, ulu Osmanlının. Kim ki ihanet ederse; Bağrı yansın, gözlerinden kan aksın.   Plevne'de kahraman Osman Paşa, Tuna nehri şahittir bu savaşa, Hainler tek millet olsa da; Mücadele farzdır, iman dolu her başa.   Hilafet sancağı emanetimizdir, ...
 • Deniz Seki

  06 Haziran 2017 köşe yazarları

  Sanatçı demek aydın kişi demektir. Sadece eserleriyle değil; hal, hareket ve davranışlarıyla da topluma yön veren kişidir. Şimdi bir sanatçı düşünün; Uyuşturucudan hüküm giymiş, İki buçuk sene içerde yatmış, Sonra da haliyle cezası bitince salıverilmiş. Buraya kadar olan her şey rutin birer gelişmeden ibaret, Olması gereken de bu zaten… Kimsenin kimseyi tekrardan yargılayıp ötekileştirmesine hakkı yok, gerek de yok. Kimsenin haddi de değil. Fakat buradaki durum biraz farklılık arz ediyor. Biz olaya eğitim açısından bakacağız. Oluştu...