Ayşe Hatun Önal, “Selam Dengesiz”

Ayşe Hatun Önal, "Selam Dengesiz"

İle paylaş:


Hem seslendirdiği hem de yazdığı şarkılarla “kendi müziğinin gidişatını belirleyebilecek yetkinliğe sahip” nadir kadın şarkıcılardan biri Ayşe Hatun Önal…  

Alkışlar sana gelsin hatun, yürü be!

Ayşe Hatun Önal, "Selam Dengesiz"

2014’ün sloganı olan ‘Çak bi Selam” ve 2015’in en çok çalan şarkılarından Onurr ile seslendirdiği “Güm Güm” ile başarısına başarı katmayı sürdürürken yeni albümü “Selam Dengesiz”i dinleyicilerin beğenisine sundu. 

0 şarkı ve versiyonlarla birlikte toplam 16 şarkının yer aldığı “Selam Dengesiz” albümünde, söz ve müziklerde İsra Gülümser, Gülşah Tütüncü, Gülhan, Onur Özdemir ve Alper Narman imzaları bulunuyor. 

Türk müzik piyasasında alaturka altyapıya aldırmadan hakiki dans müziği yapmak her babayiğidin harcı değildir, tebrik ediyorum kendisini, bu aralar sadece ”olay ve dur dünyam” dinliyorum. İlk olarak ”Kalbe ben” ile dikkatimi çekmişti Ayşe Hatun Önal. O günden beri yaptığı her işi yakından takip etmeyi borç bildim. Kim ne derse desin, kalbe ben bu ülkedeki en iyi ambient/pop parçalarındandır. Tamamdır tuttu bu sound deyip, hep aynı işleri yapmadı,  bugüne kadar hep şaşırttı, anlaşılan şaşırtmaya devamedecek. ”Kendi alanı içerisinde” rakiplerine kıyasla oldukça kaliteli müzikler yapıp her adımda daha da büyüyenlerden oldu.

Albümde Öne Çıkan Şarkılar:

Dengesiz: Sözleri İsra Gülümser’e ait olan şarkı albümde en dikkat çekici parçaların başında geliyor. Güçlü sounduyla Bu yılın en iyi işlerinden biri . sakın ıskalamayın.

Beyaz Atletli: Bir Gülşah Tütüncü Hit’i. Albümün hem en güçlü hem de albümü en iyi yansıtan çalışması diyebilirim. Albümde muhteşem sıfatına layık şarkılardan biri. Mutlaka dinleyin.

Olay: Bu aralar herkesin dilinde. Girilen her mekanda durmadan çalan Klas parça. İsra Gülümser & Mahmut Orhan ikilisi iyi iş çıkarmış. Tadına vardığınızda şarkı resmen kanınıza işliyor.

Dur Dünyam: Albümdeki dördüncü şarkı. Sözleri ve müziği  Ayşe Hatun Önal’a ait.  sakin tonlarda, usulca ilerleyen bu şarkı albümün Gizli HİT’i! Klipsiz kalırsa üzülürüm.

Bu albüm gerçekten sizi tavlayacak sayısız şey barındırıyor. Herkese mutlaka tavsiye ederim bu akıp giden albümü. Özellikle şarkı sözlerine dikkat edilerek dinlenirse asıl tadına varılacak bir albüm çünkü hepsi bir hikaye sunuyor. Ama bence albümün en önemli özelliği çok zengin bir altyapıya rağmen albümde iyi bir sound bütünlüğü hakim. Böyle kaliteli albümleri bulmak kolay olmuyor o yüzden bol bol dinleyip dinletelim.

Söz Müzik

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*