DOLAR 6,8612
EURO 7,7521
ALTIN 392,27
BIST 115748,47
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Parçalı Bulutlu

CHP’li Belediye Başkanından Memurlarına MADRABAZLIK-2

24.03.2019
A+
A-

Adalar Adliyesi’nde 12/03/2019 tarihi 2015/227 E. Dosya nolu mahkemenin 12. Celsesinde verilen karar, CHP’li Adalar Belediyesinin MADRABAZLIK -2 haberimizi yapmamıza neden oldu.

Adalar Belediyesinin yine üç müdür ve bir belediye başkan yardımcısı olmak üzere toplam 6 memurunun yargılandığı davada iddia konusu ihaleye fesat karıştırmak suçundan dolayı cezalandırılmaları talebi ile kamu davası açılmış ise de sanıklara yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması nedeniyle, CMK 223/2-a maddesi uyarınca memurların ayrı ayrı BERAATLARINA , yargılama giderinin kamu üzerinde bırakılmasına, sanık Resul Can’ın kendisini vekille temsil ettirdiğinden AAÜT uyarınca 2.725.00.-TL’nin sanık vekiline verilmesine karar verilmiştir.

Yalanlarla bir yere kadar gidilir ancak oradan geri dönülmez misali, Atilla AYTAÇ biri sözleşmeli, diğeri taşeronda çalışan eleman olarak iki avukat ile memurlarına dahi peşi sıra açılan/açtırılan davalara 2014/97E. davası için iki sene sonra aklı başına gelip müdahil olmuş ve kendi memurlarını suçlamaya, deliller ileri sürüp ceza almalarını sağlamaya çalıştığını Halef/Selef CHP’li Belediye Başkanlarından, Memurlarına MADRABAZLIK 1de haber yapmıştık. Tabi bu dayanaksız iddialar ile açılan davalar, görülen mahkemelerde birer birer kamu aleyhine sonuçlanınca, mahkeme masrafları ve memurları temsilen görev alan avukatlara ödenecek vekalet ücretlerinin kamu zararlarına sebep olduğu da ayrı bir dert.

Atilla Aytaç’ın avukatlarına yine müdahil olarak takip ettirip memurlarının ceza alması için uğraştığı iş bu davanın da sebebi araştırılınca işin ucu belediyeden alacaklı temizlik firmasının alacağına dayandığı ortaya çıktı.

Aynı Halef/Selef CHP’li Belediye Başkanlarından, Memurlarına MADRABAZLIK   I  haberimizde olduğu gibi bu davada da asıl amaç dava konusundan ziyade davada memurlar aleyhine karar verilmesi halinde belediyenin firma ile süren kırka yakın davasında “bakınız belediyenin borçlu olduğu bu firmanın yüzünden memurlarımız ceza aldı, ihaleye fesat karıştırılmış   firmanın alacakları da şaibelidir hatta irat kaydedilmelidir ” diyebilmek için olduğu, memurların aslında ceza tanımı bile olmayan bir davada yıllarca boşu boşuna yargılanmalarına sebebiyet verildiği ortaya çıktı.  Davaya ait bilirkişi raporlarının memurlar lehine gelmesi üzerine, belediyede bir anda Fen İşleri Müdürlüğü, Mali Hizmetler Müdürlüğü, Hukuk İşleri arasında bir takım sözde yazışmalar yapılmış ve bu yazışmaları da sanki bilirkişi raporu gibi davaya delil olarak dava dosyasına ek olarak sunulduğu, sürmekte olan davaya deliller üretilerek yargıyı etkilemeye çalıştıkları bu bağlamda belediye avukatları ve yazışmaları yapan kurum müdürlerinin de, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 288. Md’lerine göre suç işledikleri yargılanan memurlar tarafından konuşulmaktadır.

Aslında bu işin maddi boyutunu kenara bırakılırsa, kamu kurumlarının kendi çalışan memurları bir şekilde yapılan şikayetler sonucu yargı karşısına çıkartıldığında, kamu kurum avukatları memurları savunurlar. İşin doğası budur. Ama Adalar Belediyesi’nde işler böyle yürümemektedir. Belediyenin borçlu olduğu firmaya ait en ufak karşı suç itham ve iddialarının arkasında yine borçlu oldukları firmaların alacaklarından kurtulmak için olmadık suçlamalar yapılması veya bu davalara müdahil olunması kamu kurumları borçlarını ödeyerek bitirir. Memurlarını harcayarak değil!  Devlet hiçbir kişiye borçlu kalmaz. Devlet borcunu öder. Devletin kamu tüzel kişiliği olan belediyelerde aynı şekilde davranması gerekir. Devlete güvenin sarsılmaması sadece devlet kurumları değil belediyelerin içindeki uygulamalardan geçer. Halkın en yakın temasta bulunduğu memurlar belediyede görev yapanlardır. Ancak CHP’li Adalar Belediyesi kendisini bu zihniyetine şahit olan Adalar Halkının seçimlerdeki tercihlerinin ister istemez sorgulanmasına neden olmaktadır. Resmi bir kurum olan Adalar Belediyesinin sanki FETÖ kumpaslarına benzer taktiler ile kendi memurlarına tezgâh iddialar ile yargı karşısına çıkartıp ceza almalarını sağlatıp sonrasında borçlu oldukları firmaya bakın işte bu firma yüzünden memurların bile ceza almış firmanın alacağı aslında yoktur algısını mahkemelere yer ettirmek için uğraşmaları da kamu kurumunun ne hale getirildiğini gözler önüne seriyor. Anlayana tabi!

Yukarıdaki resimdeki memurlardan üçü emekli olmuş diğerleri aktif görevde müdür ve başkan yardımcısı ama bu fotoğraf çekilinceye kadar yargılandılar. Niye mi? Sebep aynı. Utanç verici bir durum. Yani sebebinden dolayı suçsuz memurlarını yargılanmış olması. Yüce yargı en doğru kararı vermiş ve madrabazlıklarına son vermiş.

Şimdi CHP li belediye başkanlarının uğraştıkları konular bunlar. Hizmet mi derseniz yıldır boşa geçen bir zaman. Şimdi sıra bizlerde. Projesi olmayan hatta vaadi bile bulunmayan CHP li başkan adayı Erdem GÜL adaya barış, huzur, mutluluk getirecekmiş. Güldürmeyin milleti kendinize yakışmıyor. Atatürk’ün partisine hiç yakışmıyor

Şükrü Abanoz

YORUMLAR
 1. Avukat dedi ki:

  Davanın seyrini değiştirebilmek için, Belediyenin kendi arasında ki kurum içinde yazışmaları, yorumları sanki bilirkişi görüşü gibi yeni delil diye devamlı dosyaya ek yaptığı ve sürmekte olan davanın memurların aleyhine sonuçlanmasına çalıştıkları bunun da suç olduğunu he mi valla he mi billah Aytaç’a söyledimdi dinlemedi. Uydu kelle arkasındaki kara marssak karıya.

 2. Hukukçu yorumu dedi ki:

  Yazıdakilerin işlediği suç aşağıdakinede giriyor gibi. İlgilisinin dikkatine,
  5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 277. maddesi: “(1) Görülmekte olan bir davada gerçeğin ortaya çıkmasını engellemek veya bir haksızlık oluşturmak amacıyla, davanın taraflarından birinin, sanığın, katılanın veya mağdurun lehine veya aleyhine sonuç doğuracak bir karar vermesi veya bir işlem tesis etmesi ya da beyanda bulunması için, yargı görevi yapanı, bilirkişiyi veya tanığı hukuka aykırı olarak etkilemeye teşebbüs eden kişi, iki yıldan dört yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Teşebbüs iltimas derecesini geçmediği takdirde verilecek ceza altı aydan iki yıla kadardır. (2) Birinci fıkradaki suçu oluşturan fiilin başka bir suçu da oluşturması halinde, fikri içtima hükümlerine göre verilecek ceza yarısına kadar artırılır.”hükmünü haiz olup, söz konusu suçu düzenlemektedir.
  Bu suçla korunan hukuki yarar; gerek hukuk gerekse ceza davalarında adil yargılamanın sağlanması ve yargıya olan güven duygusunun korunmasıdır. Bir başka anlatımla, bu suçun hüküm altına alınması, bireylerle birlikte devlet menfaatlerinin de korunmasını sağlamaya yöneliktir.
  Vekalet ücreti
  2.725 TL kime girecek de çıkamayacak. Ona bakmak lazım. Kamu Zararı. Belediye avukatları birde müdahil dilekçesini dosyaya koyduklarında kendileri için vekalet parası talep etmişler utanmadan. Avukatlar para peşine düşmüşler. Birbirlerinin puantajlarına cumartesileri çalışmadan çalışmış gibi çarpı koymaya alışmışlar birde vekalet parası için dilekçe veriyor yüzsüzler. Kamu Zaracılar. İdari mahkeme hakimlerini araştırmak lazım fetöcümüdür nedir böyle karar nasıl verirler. Resmen edimin ifasına fesatı Belediye avukatları yapıyorlar idari mahkemenin kararına bak. Savcı bey inşallah karara itiraz eder bunlar hakkında tahkikatını yapıp mahkemeye sevk eder. Savcı bey adaleti sağlayın lütfen. Herkes vereceğiniz kararın adil olmasını bekliyor. Saygılarımla.

 3. Yazıktır dedi ki:

  CHP li Belediye başkanının yediği haltlar diyecemde valla onun yediği haltta değil bu. Sadece adam çapsız sevyesiz olunca kendini ona buna şuna kullandırınca hacerin maskarası oldu çıktı Atila başka bir şey değil. GeLecek olan Gazeteciyi bekler durur hacer. Konuşmalarından anladı bir şeyden haberi olmadığını flora barış özgürlük der onu avucuma alır bi güzel oynatırım hesaplarında şimdiden.

 4. Gebe ebe çocuk dedi ki:

  Seçimler çok şeye gebe, etrafta çokta var ebe, olacak bir çocuk ama özürlü. Nedenmi Adaylara bakıyorsun CHP den Erdem GÜL. Gazeteci ama adadan haberi yok konuşmaları tam zırva. En baş zırvalığı Adalılık bilinci. Kimse bilemiyordu Allahtan Kıçdaroğlu lotaryadan çıkan gazeteciyi Mesih gibi adaya gönderdi de gönderdiöğrenmiş olduk. Erdem bize bilinçli olmayı öğretecek. Ne bilinci adalı bilinci. Yauv de git giresuna köyüne deki mahalle arkadaşlarına. Ben okudum büyüdüm adam oldum devletin mit tırlarının jurnalledim sona geldim yanınıza size giresunlusununda ne olduğunuzun farkında değilim size Giresunlu olmanın bilincini öğreticem. Giresunluluk bilinci florasıdır nedir onu şeed,cem de bakalım bi araba sopa yiyormusun yemiyormusun. Kafa mı buluyon lan bizle . Yürü git başka yerde şarlatanlık yap sakallı ip…e.
  Bakıyorsun coşkuna oda başka bir terane. Kardeşim adalısın sevilen adamsın, her adalının koşarsın hastanesine cenazesine. Adalılarda var bir karşılığın. Ama ezik siyaset yapma. Ne oldu AKP den geçtiysen DSP’ye. Ne olmuş Anaptan geçmişin AKP’ye işin özü belediyeyi muhtaç etmemişin kimseye. Çevirmişin parası olmayan Belediyeyei oarada adalara deniz altından suyu,doğalgazı getirmişin. Kanalizasyonu yenilemişin. Adaların alt yapısını yaptıktan sonra asfalt getirmişin. Bunları AKP ye geçmesen yapabilecekmiydin. Yok EEE anaptan AKP ye geçmenin nedeni bu. Neymiş hizmet getirmek için. Yani sen ANAPı sattı diyenlere bukadar hizmet gelmesi için kendimi bile satarım desen anlar millet. Aha sen gittin 2009 da adalarda vapurlar kaldırıldı. Uganda seviyesine indik. Motorlarla istanbula gidip gelmeye başladık. Şimdi Dsp den adaysın seçime girerken ne CHP ye yanlış işleri için tek bir söz söylüyorsun nede AKP ye . Tereddütlü Halin milleti işkillendiriyor. Bunda yine olacakmı bir fırıldaklık diye. Çık açık açık her iki partinin eksikliklerini söyle ben de bunları yapacam de. Yoksa bu seçimde yayan çıkacan. Söyleki kimsenin kafasına başka sorular üremesin türemesin. DSP yede borçlusun bunu. CHP nin 10 senedir Belediye içinde kendi memurlarına yaptıkları hainlikleri bile ortya koysan yeter. Desenki suçsuz memurlarını mahkemelerde süründürüyorlarsa halka neler yapmaz bunlar desen anlar millet. Şimdi barış özgürlük beraberce yönetim diyenler kukladır oturdukları makamda. Belediyede derin Belediye oluşmuş yönetir kuklaları ben bunlara son vermekle başlayacam desen karşılığı olacak. Ama kedi gibi duruyorsun mübarek altın tepsi içindemi sunulacak başkanlık sana . CHP nin başkanları Fetöcülere iş vermiş onlaroı söyle. Kayyum raporları var bunlar vatan hainleri ile çalışmışlar belgeleri burada de yok sen ses tık. Kimi koruyorsun Atillayımı. Atillayı korurken bu seçimide kaybedecen. Ya seçim ya Atilla. Seç birini . ikisi birden olmaz ama bil. Deki adalılara bunlarda her türlü numara var. Adalılar çatı aktarsa evinde boya yapsa ceza kesen bunlar. Sahilde dev oteller yapılır tık yok. Neden çünkü otel sahibi bunlaraı aylığa bağlamış. Para aldıkları yere kulluk yapan CHP liler adalılara efendilik yapıyorlar vermeyin bu ip..lere oy moy niye demiyorsun. Halka bunlar adaletsizlikler yapar sonrada folaraymış adaletmiş beraberce yöneteceklermiş söz ederler de. Anlat . O da yok. Bunların yaptıkları kamu zararlarını ortaya dök oda yok. Niye atillayı koruyacakmış. Sen bu seçimi kaybedersin demedi deme hadi hayırlısı diyelim senin içinde.
  Özlem hm desen apayrı bir kişilik. Adalı hanım hanımcık ama ulaşılması zor birisi. Adayken kimse ulaşamazsa başkan olduktan sonra kaf dağında avukatlık bürosu açar. İktidarı arkasına almış. Binali Yıldırım ve Reisin söylemlerinden başka vatandaşa 10 senelik CHP nin belediyede neler yaptığını anlatabildimi. AKP gelirse farkının ne olacağını söyleyebildimi. Belediyedeki yolsuzluklar diz boyu vatandaşa CHP li belediyeyi denediniz bakın onlar neler yaptı, kamu paralarını çar çur ettiler diye söylemi varmı. Memurlarını bile sürüm sürüm süründenlerden halkına neler yapmaz diyebildimi yok yok yok. 10 senedir adalarda muhalefette ne yaptı şimdiye kadar AKP ilçe yönetimi. Koca bir hiç. R.T.E gelecek konuşacak adalıları etkileyecek olmadı Binali abimiz gelecek konuşacak yok yok yok yok . AKP ilçe teşkilatı CHP ile dirsek teması çalışıyor. Reisin bunların hepsinin AKP üyeliklerinden bile atması lazım. Siz burada ne yaparsınız diye. AKP hiçbir seçime bukadar yaklaşmamıştı. İki sol parti var birbirlerinin oylarına musallat. Aradan sıyrılması lazım ama yok. Özlem hm bu şekilde kazanmanız hayal. Niye CHP başkanların yediği naneleri anlatmazsınız. Demekki ortaksınız. Bu seçimlerde hepsi biribiri ile teması var söliyeyim.

 5. ES GÜRSEL ES dedi ki:

  Manav ziyareti sırasında AKP’nin tarımı bitirdiğini söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Tekin, “Fiyatlar cüzdanları yakıyor. Halkımız AKP yüzünden temel ihtiyaç maddelerini bile alamıyor. Bu çileye 31 Mart’ta son vereceğiz” demiş.
  Olurda bukadar yalan olmaz. CHP nin kaşar yalancısı Gürsel Tekin göz göre yalan sölüyor. Adalılaraı buda salak mı zannediyor. Buna inanacak adalımı var bizi çok saf gördü. Tamam EWrdem GÜL’ü bu salaklar razı geldi ya ne desem yerler mi diyor.
  Kardeşim Belediye Başkanı seçilecek Başbakan yada Reisicumhur değilki 31 marta halkın çilesi son bulacakmış.
  Ne yani Belediye başkanı olacak zat manavdaki meyve fiyatınımı düşürecekmiş. Yürü git çaycı kandıracak başka adam bul. Si..g.t adamızdan ya..ş.k pz.g k