19 Ocak Özerkliğin İlanı!

19 Ocak Özerkliğin İlanı!,Kaçak Saray'ın elektriği de mi kaçak?,Kaçak Saray'ın elektriği için her vatandaş 1 kuruş vergi mi ödeyecek?,Saray+uçak 1.8 milyar TL

İle paylaş:


19 Ocak Özerkliğin İlanı!,Kaçak Saray'ın elektriği de mi kaçak?,Kaçak Saray'ın elektriği için her vatandaş 1 kuruş vergi mi ödeyecek?,Saray+uçak 1.8 milyar TL

19 Ocak Özerkliğin İlanı!

10 Ağustos 2014’de halkın oylarıyla kendini Cumhurbaşkanı seçtiren Recep Tayyip Erdoğan ektiği Başkanlık tohumunu 19 Ocak’ta biçmeye hazırlanıyor.

19 Ocak 2015 parlamenter rejimin sonu, Federatif sistemin başlangıcı ve Özerk Türkiye Cumhuriyetinin kuruluş yılı olarak tarihe not düşülecek.

Aslında Parlamenter rejim ortamında Cumhurbaşkanını halkın seçmesi paradoksu yaşanırken sessiz kalanlar ve bu oyuna alet olanlar o gün parlamenter rejimin bittiğini, Başkanlık sistemine ilk adımın atıldığını ve üniter devletin temelinin dinamitlendiğini bal gibi biliyorlardı.

1200 delegenin katıldığı ve 700-800 delegenin oluruyla seçilen ( seçtirilen ) bir Başbakan ile milletin oyları ile seçilmiş bir Cumhurbaşkanının eşit siyasi güce sahip olamayacağını ortaokul öğrencileri bile kestirebilecekken siyasilerin bu durumu gözden kaçırmaları aymazlık ya da işbirlikçilikle açıklanabilir.

Recep Tayyip Erdoğan halktan aldığı güçle, yasaların kendine verdiği yetkiyi kötüye kullanarak ( çünkü yasa sadece gerektiği durumlarda diye yazıyor) 19 Ocak’ta Bakanlar Kurulunu kendi Başkanlığında Aksaray’da toplantıya çağırıyor.

Bu durum fiilen Başkanlık sisteminin başladığının ve parlamenter rejimin sona erdiğinin ilanıdır. Ayrıca Başbakan Davutoğlu’nun da sadece atanmış bir memurdan ibaret olduğunun tescilidir.

AKP ve HDP( = PKK ) nin birlikte kotardıkları, muhalefetin ise sessiz kalarak verdikleri destekle oluşturulan Özerk Türkiye Cumhuriyet’inde 19 Ocak’lar yıl dönümü olarak kutlanacaktır. Tabii ki ev hapsi bahanesiyle serbest bırakılacak Apo ve Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan eşliğinde.

Bu arada;

” Ben Atatürk ilkelerinin ve Cumhuriyetin bekçisi değilim.”

” Altı ok yeniden yorumlanmalıdır.”

” Fethullah Fenomendir.”

”CHP Dersim’den özür dilemelidir.”

” Belediyeler yasasına özerklik maddesi konulmalıdır.”

” Türkiye’de laiklik tehlike altında değildir.”

” Atatürk keferedir.”

” CHP Genel Merkezinin mescide ihtiyacı vardır.”vb.

Söylemlerinde bulunan Atatürk’çü(!), çağdaş(!), laik(!) kesimlerin katkısı da yadsınamaz.

Avni Kurtuldu