4 şehit verdiğimiz gün Aytaç’tan içkili toplantı!

Share

26.11.2018 günü İstanbul Sancaktepe’de sabah saatlerinde askeri helikopter düştüğü ve 4 askerimizin şehit olduğu 1 askerimizin de ağır yaralandığı kaza akşamı Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’ın aday olabilmek için içkili, müzikli  bir toplantı düzenlediği ortaya çıktı.

WhatsApp Haber Hattı/Büyükada Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’ın 31 Mart 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde partisi tarafından tekrar aday gösterilmesi için  4 şehit verdiğimiz helikopter kazası akşamı verdiği içkili, müzikli toplantı tepkilere neden oldu. Şehitlerin ruhlarına, milletin hassasiyetlerine saygısızlık yapıldı diyen vatandaşlar, her ne kadar içkili toplantıda 10. Yıl Marşı söylenmiş olsa bile 10. Yıl Marşının içkili masalarda rakı mezesi yapılmasını kabul edemediklerini belirttiler. İçki kadehlerinin havada uçuştuğu toplantıdaki görüntülerin kendilerini rahatsız ettiğini belirten vatandaşlar, “Ne diyelim. Yazıklar olsun” dediler.

4 şehit verdiğimiz gün Aytaç'tan içkili toplantı!İstanbul Sancaktepe’de  eğitim uçuşunu yapan askeri helikopterin sabah saatlerinde düşmesi sonucu Kara Pilot Albay Gökseni Aytural Şaylan, Kara Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever, Teknisyen Astsubay Üstçavuş Emre Vahit Bekli ve Piyade Uzman  Çavuş Şahin Aslan şehit olmuştu.

Şehitlerimiz ise, Kara Pilot Albay Göksenin Aytural Şaylan ile Teknisyen  Astsubay Üstçavuş Emre Vahit Bekli’nin cenazeleri Ankara’ya, Kara Pilot Üsteğmen Aykut Yurtsever’in cenazesi Bursa’ya, Uzman Çavuş Şahin Aslan’ın cenazesi ise Bitlis’e gönderilerek toprağa verildi.

1 yorum

  1. Öncelikle şehitlerimize Allah’tan rahmet ailesi ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Hepimizin başı sağolsun. Olayın teknik detaylarını bilmiyorum ancak Tv’den izlediğim ve dikkatimi çeken bir detay var. Onca bitişik nizam binanın arasında tek bir boşluk var ve Helikopter oraya düşmüş. Bu da son an’a kadar şehitlerimizin soğuk kanlılıkla hareket ederek başka insanlara zarar gelmemesi adına çaba sarf ettiklerini gösterir.
    Gelelim Atilla AYTAÇ denilen zat-ı muhtereme; eğer bu haber doğru ise gerçekten çok yazık. Hadi Atilla AYTAÇ bunu akıl edemedi ki bu çok normal, orada kadeh tokuşturarak Onuncu Yıl Marşını söyleyenlerde mi akıl edemedi? Ya arkadaş sen nasıl bir insansın ki askerlerimizin şehit olduğu bir günde müzikli, alkollü organizasyon yapıyorsun diye adama sormazlar mı? Elinde rakı kadehiyle Onuncu Yıl Marşını söyleyerek sözde Atatürkçü’lüklerini dışa vuran avaneler; hiç düşünmediniz mi şehit olan askerlerimiz Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜR’ün askerleri. Onuncu Yıl Marşı’nı taverna müzikleriyle karıştırdınız galiba! Yazık hem de çok yazık.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*