ADAGAZETE’SİNDEN BÜYÜK İDDİA!!!!!!!!!!!!!!!

İle paylaş:


İSTANBUL’un  GALATA   KÖPRÜSÜ   ÇÜRÜYOR  !!!!!!!!!!!

İstanbul’un Simgesi Altın Boynuz haliç’in ( Golden Horn) Girişinde Eminönü ve Karaköy’ü birbirine bağlayan köprü göz ardı edilmesiyle Çürüme tehdit’i altında! 18 sene evvel yenilenen köprü İstanbul’un Araç Trafik yükünü adeta sırtlamakta Toplu taşımacılığın raylı tramvay (gidiş-geliş çift yönlü) hizmeti de vermekte olan köprü İstanbulluların gözleri önünde çürüme tehlikesiyle karşı karşıya Amatör ve Profesyonel Balıkçılar Kamışlarıyla balık tutması hoş bir görüntü sergilesede bu insanlar farkında olmadan kovalarıyla uzun ip bağlayarak sarkıttıkları pilastik kovalara aldıkları deniz suyunu tuttukları balıkları canlı kalmalarını saglama ve teşhir ederek kazanç sağlamalarının dışında Milli servetin  farkında olmadan tahrip olmasına neden olmakta sık sık bu deniz suyunu değiştirmekte ve kova kova deniz suyunu köprünü üstüne asfalta boşaltarak Galata Köprüsünün çok kısa zamanda Paslanarak çürümesine yol açmaktadır.Asfalta dökülen deniz suları asvalt çatlaklarından metal aksama ulaşmakta ve metal aksamın çürümesini hızlandırmakta diğer mekanik Parçaların da  çürümesiyle Tehlike arz etmektedir.Yetkililerin bir an önce önlem alması ve Balık tutanların denetlenmesi ve bilğilendirilmeleri ayrıca Tarım bakanlığı  su ürünlerinden Amatör avcılık belğesiyle  Bilinçli avcılık yapmaları gerekmektedir.

 

 

HABER & FOTOĞRAF

Avedis Hilkat

 

1 yorum

  1. Haklı olabiliriz ama köprüden balık tutma ve bu güzel görüntü İstanbulun en güzel simgelerinden biri oldu uzun yıllar boyunca.

    Balıkçıları köprüden uzaklaştırarak bu güzel resmi bozma yerine toplanan vergilerle rutin bakımı yapılması gerekir köprünün. Çünkü bu işler dünyanın her yerinde böyle yapılıyor.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*