Adalar Belediye Başkanı afet bölgesinde

Adalar Belediye Başkanı afet bölgesinde

İle paylaş:


Adalar Belediye Başkanı afet bölgesinde

Adalar Belediye Başkanı  Atilla Aytaç, şiddetli lodostan zarar gören Büyükada, Heybeliada, Burgazadası ve Kınalıada’da  incelemelerde bulundu. Yanında Adalar Belediyesi memurları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden yetkililerle sabahın erken saatlerinde bütün Adalar’ı tek tek dolaşarak hasar tespit tutanakları tuttu.

Hiçbir ilçe belediyesinin altından kalkamayacağı boyutlarda bir felaket yaşadıklarını belirten Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç, adalılarla beraber sorunların üstesinden kalkacaklarını belirtti. Aytaç ,” En yaşlı adalının bile görmediği bir felaketle karşı karşıya kaldık. Hasar tespit çalışmalarını sürdürüyoruz. Her adada büyük tahribatlar var. 9 Şubat günü İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde bir dosya sunacağım. El birliğiyle ortadan kaldırmamız hatta üstüne koymamız gereken çalışmalar yapmamız gerekiyor ” dedi…

KINALIADA’DA  İSMİNİN AÇIKLANMASINI İSTEMEYEN HAYIRSEVER

Kınalıada’da isminin açıklanmasını istemeyen  adalı  bir hayırsever, molozların kaldırılması ve ön görünümün düzeltilmesi  için ağır iş makinaları, kamyon ve temizlik işçileri göndereceğini açıkladı.Cumhuriyet Halk Partisi  İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Adalar Belediyesi Meclis üyesi Avedis Kevork Hilkat’ın şahsi çabaları sonucunda isminin gizli kalması koşuluyla ağır iş makinaları ve temizlik işçilerinin Perşembe günü Kınalıada’ya gönderilmesi bekleniyor. Hilkat, Adalar Belediyesine ait çıkarma gemisiyle sabahın erken saatlerinde araçlarla Kınalıada’ya gelmesi planlanıyor. Araçların gelmesiyle Kınalıada’daki molozların ve çakılların  temizleneceğini belirten Hilkat, herşeyi devletten ve kurumlardan beklenmemesi gerektiğini söyledi. Bu işlerin bir prosedürden geçtiğini ve zaman aldığının altını çizen Hilkat, ön görünümün bir an önce temizlenmesi için bu işe gönül vermiş hayırsever vatandaşlarımızdan da yardım istenmesi gerektiğini belirtti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*