DOLAR 7,2915
EURO 8,5355
ALTIN 477,171
BIST 1060,59
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 32°C
Rüzgarlı

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, memurun hakkında soruşturma açacak mısın?

10.05.2019
A+
A-

Büyükada’da bulunan, Adalar Vakfı’nda başkan vekilliği yapan Teoman Göral’e ait Doğal Sit alanındaki kaçak yapılaşma polis baskınıyla durdurulmasına rağmen görevini yapması gereken memurların görevlerini yerine getirmediği ortaya çıktı.

Hatırlanacağı üzere Adalar Belediyesinin görmezden gelip peşkeş çektiği, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’e yakınlığı ile bilinen Ada Vakfı yöneticilerinden Teoman Göral’e ait olan doğal sit alanı içinde kalan Nizam Mah. 191 ada 21 parsel 54 pafta 8.666 m2 müfrez tarla(1. Derece Sit Alanından 3. Derece Sit Alanına sokulmuş), 191 ada 19 parsel 54 pafta 1.544.50m2 müfrez tarla ve 191 ada 20 parsel 54 pafta 316.50 m3 müfrez geçit mahalli yerdeki şantiye alanına dönmüş kaçak inşaata Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki ekiplerce baskın yapılıp 20-30 kişinin çalıştığı şantiyeye dönmüş yerle ilgili olarak 2863 Sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanununun ilgili maddeleri kapsamında tutanak tutarak ilgili mercilere bildirilmişti.

Adalar Belediyesinin ise olayın üstünü kapamaya çalıştığı ancak Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğünün zamanında olaya el koyması ve ilgili yerlere bildirmesi üzerine belediye işlem yapmak zorunda kalmıştı. Ancak Adalar Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde görevli Hüseyin Yılmaz isimli raportörün iddiaya göre olayın üstünü kapatmaya çalıştığı ortaya çıktı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına neden bildirmiyorsun?

Yaptığımız araştırmalar ve gazetemize gelen ihbarlar neticesinde kaçak yapılaşma için güncel bir İmar Barışı Belgesi alındığı, bu belgeyle olayın üstünün kapatılmaya çalışıldığı ancak Kaymakamlığın ve Emniyet Müdürlüğünün tuttuğu tutanaklar nedeniyle sıkışan Hüseyin Yılmaz İsimli raportörün geri adım atarak “ Bu yerle ilgili yapı tatil tutanağı tuttum Kaymakamlığa bildirdim, savcılığa verdim” vs. dediği gelen bilgiler arasında. Ancak ismi geçen raportörün tuttuğu zabıtların eksik olduğu, 3 parsele yapı tatil tutanağı tutması gerekirken bir parsele zabıt tuttuğu belirtiliyor. Raportörün zabıt tutup Kaymakamlığa bildirmesi iddiası ancak belge iptali için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına iptal yazısı yazmaması kafalarda soru işaretleri bıraktı.

İmar Barışı 31/12/2017 tarihinden önce yapılmış yapıları kapsıyor. İlgili yerin ise bu tarihten sonra yapıldığı gelen bilgiler arasında. İmar Barışı Belgesi alınan yerlerin belgesi dosyasına koyuluyor. Ancak işlem yapılan belgeler iptal edilip Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bildiriliyor.

Raportör Hüseyin Yılmaz

 1. Ada Vakfı yöneticilerinden Teoman Göral’e ait olan Doğal Sit alanı içinde kalan yerler için alınan İmar Barışı Belgesi dosyada duruyor mu? Durmuyor mu?
 2. Ada Vakfı yöneticilerinden Teoman Göral’e ait olan Doğal Sit alanı içinde kalan yer için zabıt tutuğunu söylediğine göre Yapı Belgesi Barışı ne olacak?
 3. Teoman Göral’e ait olan Doğal Sit alanı içinde kalan zabıtların eksik olduğu, 3 parsele yapı tatil tutanağı tutması gerekirken bir parsele zabıt tutulduğu doğru mudur?
 4. Eğer doğruysa neden eksik zabıt tutup parsel sahibini kayırdın?
 5. İmar barışına başvurulmuş imar barışı belgesi alınan ve dosyasına konan ancak polis baskını sebebiyle mecbur kalıp işlem yaptığın yerle ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığına “bana böyle bir belge geldi ve bu belgeyi iptal ettim” diyecek olan kimdir? Sen değil misin?
 6. Zabıt tutup kaymakamlığa bildirdiği sağda solda konuştuğuna göre İmar Barışı Belgesi iptal yazısını neden Çevre Bakanlığına yazmıyorsun? Dosyada neden hala tutuyorsun? Neden işlem yapmıyorsun?
 7. Üç parsel için yapı tescil belgesi alınan bu parseller için neden bir parsele tutanak tuttun diğer iki parsele tutanak tutmadın

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül

 • 1- Memurunuz Hüseyin Yılmaz sağda solda “ben yazıyı yazdım başkanın önünde duruyor” dediği gelen bilgiler arasında. Bu doğru mudur?
 • 2- Eğer doğruysa ve belediyenin başkanı siz olduğunuza göre dosyayı neden veya ne uğruna tutuyorsunuz?
 • 3- Teoman Göral isimli şahısla yakınlık dereceniz nedir? Kendisini tanıyor musunuz?
 • 4- Adalar Belediye Başkanı olarak kendinize bağladığınız ve direkt mesul olduğunuz İmar Müdürlüğündeki ‘işlem yapmayarak görevi ihmal suçu işleyen’ bu memurunuz hakkında görevi ihmal suçundan işlem yapıp hakkında soruşturma başlatıp savcılığa sevk edecek misiniz?

İlgili haberler

YORUMLAR
 1. İcra müdürü Hacer Özdemir. dedi ki:

  Belediyeye mükellef icra müdürlüğünden yazı göndermiş. mehlika sevük evrakı bekletmiş.icranın talep ettiği çıkarma gemisi ücretlerini icranın bildirdiği hesaba yatırmamış. Ve yeni banka hesap nosu açarak paraları kaçırmış .35 gün sonra evrakları kayda alınca hacer özdemirin haberi olmuş.kesinleşen hacizi ben düzeltirim merak etmeyin diye makama ve meclis üyelerine bildirmiş.hacer özdemir adalar icra müdürü ALİ benim adanalı hemşerim kardeşim ne dersem onu yapar,benim sözümden dışarı çıkmaz.aliyle konuştum.bu haciz evrağını yok saymak için icraya yazı yazacağım.evrakta ki banka hesap nosu olmadığı için cevap vermedik diye yazı yazacağım yazıyı cuma akşamı 17.00 ye kadar icranın kapısının altından atacağız.evrak eksik diye itiraz etmediğimizi kabul eden icra müdürü ali yeni haciz yazısı yazacak. bizde yenisine itiraz edeceğiz demiş. makamı da yasalara ve hukuka aykırı işlem yapmaya ikna etmiş. hacer özdemir icraya yazdığı yazıya izinde olan mehlika sevük ün yerine kasım turanın adını açıp kasımdan imzalamasını istemiş.ama kasım turan yazıyı imzalamamış.
  sorular:
  icraya gidecek yazıda kimin imzası olacak.hacer özdemir işin sadece ödeme yapma kısmında olduğu halde bu dalavereleri neden yapıyor.haciz koyan mükellef hacer özdemiri savcılığa şikayet ettiği iöin ölümüne intikam almak için diğer memur ve başkanı da bu sahtekarlığa alet mi ediyor.icraya yatırması gereken paraları kaçırıp hesabı boşaltan ve evrakı beklettiren mehlika sevüke ve hacer özdemire ne işlem yapacak.işlem yapmayarak suça ortak mı olacak. icraya cuma akşamı yazılan yazı hangi tarihte icrada kayıta girecek.icra müdürü ali nasıl işlem yapacak.kesinleşen icra borcunu icra müdürü ali nasıl halledip yok edecek.bu sorunun cevabını ilerleyen tarihte göreceğiz.zincirleme suça memurlar ve başkan ortak olacak mı.atilla aytaçla işbirliği devam eden hacer özdemir bu siyasi ekipi de böyle bir yanlışa ortak ederek suç kardeşiyiz artık beni müdürlükten alırsanız bu yanlışı savcılığa bildiririm sizi ben kurtarırım mı diyecek. attığı imzaların ciddiyetini bilmeyenler ve alet olanlar bir gün adaletin karşısına elbet çıkacak.birşey olmaz demeyin.

 2. Traş yapma dedi ki:

  Şebnemle yakınlığı eskiye dayanan Dündar Şebnem ne derse onu yapıyor. Dündar kardeşim sen adalısın. Babanın bir çok adalıda emeği var.Güzel hatıraları var.Sen bu hatıraları kirletme. Atilla Aytaç’ın Şebnem kertenkelesini, yüksek bilirkişi Hacer Özdemir’in avukatcıklarının oyunlarına gelme. Herkes bunlardan şikayet ediyorsa bir sebebi vardır.Bunlar bir çok kişinin canını yaktı.Artık izin verme. Orhan Güngör için başkan ve sen tamam göreve başlatacağız sözü verip de sonradan kıvırmışsınız. Şebnem ve avukatlara önce bir sor. Siz ne kadar düzgünsünüz diye sor.Fazla mesai yapmadan fazla mesai ücreti alan hukukçu avukat topalak kelin ödemesine imza atan nilüfere ne kadar güvenilir. Usulsuz müdürlük verilmesi için Hacer Özdemir’e ait mahkeme kararını yanlış yorumlatan hukukçulara nasıl inanırsınız. Özlük dosyasında görevde yükselme sınavına girdiğine dair bir belge olmadan müdürlük ataması yapan kendisi usulsüz şekilde 17 yaşında memurluğa başvuran Gönül Ülkerle hangi nedenle çalışıyorsunuz. Gönül Ülker, Orhan Güngör’ün açığa alınma yazısını yazdığına göre daha bir çok usulsüz işleme imza atacak diye mi ilişiğini kesmiyorsunuz? Pis işlerinizi sahte memur Gönül Ülkere mi yaptıracaksınız? Orhan Güngör’ün ekmeğiyle niye oynuyorsunuz.Verdiğiniz karardan sonra niye döndünüz? Delikanlılık adamlığa yakışmaz.

 3. Hasan dedi ki:

  kardeşler bilgiler eksik. dündarla şebnemin tanışıklığı farsak zamanına dayanır.dündarın o zamanlar kadıyorandaki evini bunlar kiralamıştı.o evde toplu alemler yaparlardı.dündar da gider gelirdi .içkilerin haddi hesabı yoktu.kimler gelirdi o eve. s.r.yı bir biraya yatağa attığını söyleyenler mi,farsağın kafaya almak istedikleri H…. ve S…. eskortluk eden ş.bn.mmi,farsak mı,kimin eli kimin cebinde belli değildi.erkekler değişir kadınlar hep aynı değişmezdi. f.l.a, s.r.y, ş.bn.m sorun çözücü olarak giderlerdi. dündar şebnemi yeni tanımıyor .demem odur ki dündara da inanmayın sizi dinler gibi yapar gülerek kandırır ama şebnemi dinler.bu kadar bilgi yeter.ben kaçar.

 4. Sünger Bob Erdem Gül dedi ki:

  Erdem Gül’ün Ankara’daki lakabı sünger Bob dur. Yanında getirdiği ve özel kalemde çalıştırdığı Serdar isimli kişi de sünger Erdem’in aynısıdır.Serdar’ın gözlere bakan içkili adamı tanır.Sünger Erdem’inde halini tavrını iyi incelerseniz çok içki ve hap içen bağımlı tabir edilen kişilere ait özellikleri görebilirsiniz. Sünger Erdem’i iyi tanırım. Samiyiyetsiz ve korkunç ikiyüzlü biridir.Yüzünüze güler arkadan konuşur.Ağzı gevşektir.Güvenip bir şey söylemeyin pişman olursunuz.Belediyede ki odasına iki kere gitmeyin.Arkanızdan bu da devamlı geliyor diye bıktım diye arkanızdan konuşur. Karşınızda saf temiz gibi durur ama o görüntüsü sahtedir. Bilmeden yaptım nasıl oldu anlamadım acemiliğimi kullandılar der.Tıpkı MİT TIR’larında olduğu gibi. Serdar denilen ayyaş zil zurna içip olduğu ortamda taşkınlık yapar. Şebnem denilen kadın kimdir? Bilmem ama Serdar’ın oturduğu evi kiralayıp ona tahsis etmiştir. Artık o eve kimler gelir bilemem.
  yani aldanmayın sahtekar mıt tırlarından teröre yardımdan tutuklanacak .kurtuluşu yok.ama 15 mayısta ama seçimden sonra.kahraman yaratmaya gerek yok.
  sünger bob iç içebildiğin kadar..fırsatı değerlendir. milletle ta…ak geç.
  millette senle geçecek sonunda.

 5. Atilla dedi ki:

  İcrayı gönderen mükellef bütün Adalar Adliyesi’nde bütün icra dosyaları için inceleme talep etsin.İcra Müdürü ali diğer tüm yazışmalarda da muhakkak aynı hataları bilerek/bilmeyerek yapmıştır.İcra Müdürü de bu işin içinde olabilir.Eğer öyleyse vay vay ne organize örgütlermiş kardeş. Adanalı hemşeri Hacer Özdemir ile işbirliği yaparak kim bilir kaç kişinin canını yakmıştır.Hangi dosyaları piç etmiştir. Adalara Farsakoğlu bu çöpleri bilerek mi getirdi? Mükellef kardaş bu icra müdürü Ali hakkında savcılığa suç duyurunda bulun. Yoksa bir adım yol alamazsın.

 6. kertenkele şebnem dedi ki:

  şebnem kırkayak deseniz daha iyi olurmuş.başkanın ve siyasi başkan yardımcısının para kasasıdır.örtülü ödenekçisidir basın yayın müdürlüğünün ödeneklerinden kırtasiye alımı,afiş bayrak alımı,kitap dergi broşür bastırılması,kiliselerde müzik etkinliği,folklorik gösteriler düzenlenmesi,bayanlara spor etkinlikleri gibi işlemlere evrak düzenler.,Naylon tabir edilen faturalarla,sadece kdv si ödenen ama ortada olmayan mal ve hizmet alımlarını yapar. Özellikle adalara filim reklam vs çekmeye gelen şirketlerin araçlarının ücretinin yarısına tahakkuk keser diğer yarısını elden alır yada birine aldırır. basın yayın müdürlüğünü ” kırkayak kertenkele pisteke bilumum haşere limited şirketi ” gibi yönetir. Elden nakit alınan paralarla diğer üsulsuz işlemlerden alınan aslında belediye kasasına girmesi gereken paralar belediye başkanına (şimdi sünger bob başkan) kendisine dokunmasın diye siyasi başkan yardımcısına ( şimdi traş dündar) elden ödenir.Başkan yardımcısının ve yardımcısının istediği özel faturaları yol su elektrik kredi kartı gibi özel ödemeleri bu paralarla yapılır.Belediye başkanı ve siyasi başjan yardımcısı da 3 kuruş paralara kariyerini saygınlığını yitirme pahasına şebnemin yönetimi altına girerler.Diğer belediye personeli ve adalılarda niye şebnemi dinliyor diye kafayı yer.Şebnemin belediyeyi yönetmesinin sebebi budur.Şimdi anladınız mı.Kim ki şebnemi halkla ilişkiler diploması olduğu halde eğitmen diye onu hala tutuyorsa,koruyorsa,basın yayın müdürlüğünün ödeneklerini vekaleten harcıyorsa bilin ki sebebi budur. avantalara kariyerini harcamıştır.Avanta dedikse öyle üç beş kuruş değildir.
  Şimdi sorular:
  Taylan kırtekenin 3 kiloya 5 liraya satın alıp yeniden paketleyip koperatif etiketi koyduğu bal ve diğer ürünlerin satıldığı madonun karşısında ki kamuya ait deniz kıyısında ki dükkanın sponsoru kimdir. o dükkanın koperatif adı altında taylan kırtekenin almasına kim aracı olmuştur.koperatif kuruyoruz diye kaç saf adalıdan katılım ücreti alıp kar etmedik ödeme yapamıyoruz diyerek adalıları dolandırmasına vesile olmuştur.taylan kırtekeyle sünger bob erdemin yakınlığı nedir.dündar traşın yakınlığı nedir. şebnem kırtekenin basın yayında devam etmesinin sebeplerinin tamamı bunlardır.

  Burası adalar öyle yaptım oldu dersiniz belki olurda sonunda kariyer sıfır siyasi hayat sıfır saygınlık sıfır olur.

 7. Hüso dedi ki:

  Vallahi bu işleri tek başıma yapmıyorum. İşin içinde zeynoda var. Hiç aklınız alıyormu İmar Müdürsüz bu işler kıvrılırmı. Hiç sesi çıkmadan kenardan kenardan gidiyor demiyorki hepsi hüsonun değil paylaşım yapıyoruz diye. O söylemezse ben söylüyorum. İşin içinde oda var. Yok kenarda oturup masummuş gibi avantayı almak.

 8. Atilla dedi ki:

  Adalar Belediyesine gelenler veya dışarıda Belediye Başkanını görenler kendileri için hayati önemi olan binalarındaki imara aykırı kaçak eklentileri legalleştirmek için imar barışını nasıl halledeceklerini sorduklarında ”belediyeye gelin ben size yardımcı olurum” dediğini sonrasında Belediyeye gelen vatandaşların işlerini hallediyormuş gibi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Büyükada mıntıka mühendisi görevini yapan Hüseyin Yılmaz’a gönderiliyor. Hüseyin Yılmaz kendilerine yardımcı olmak için E-Devlet şifrelerini istiyor, onlar adına, onların vermiş olduğu affa tabi m2’yi soru sormadan, Çevre Şehircilik Bakanlığının on-line sitesine girmekte ve müracaatlarını gerçekleştirip pirintırdan Yapı Kayıt Belgesini alıp ellerine veriyor.Bu lavantalı işler ne hikmetse direk Hüseyin Yılmaz’a gönderiliyor. Oda ilgili mevzuata göre yapılacak hizmet işinin, duygusal bağını kuruyor. Bu parselde olan değişik. Direkt Hüseyin Yılmaz ile bağlantıya girilmiş organize bie şekilde iş bitirilmeye çalışılmız. işin içinde belediye başkanı da var. Allahtan ilçede emniyet müdürü ve işini iyi yapan kaymakam var.

 9. Hakan dedi ki:

  Hüseyin Yılmaz kardeşim, E-Devlet şifresini kullanarak sisteme girdin, sisteme girerken verilerin doğru yanlış olduğunu projelerden kontrol etmeden sadece af sahibinin beyanı ile yaptın af sonra, bahse konu af müracaatının dosyasını, belediyenin arşivdeki projesi ile karşılaştırılıp, müracaatın fazla/eksik olduğunu tespit edip , Çevre Şehircilik Bakanlığına yazı yazıp adı soyadını verdikleri kişileri ihbar ettin, Bakanlığın af sahibi baş vurusunu yapan kişilerin adresine yazı yazmalarını sağladın, yazıyı alan müracaat sahibi kişilerin, koşarak belediyeye getirttin, kurulan tuzağın ikinci aşamasında artık müşteri haline gelen af müracaatı yapan kişi ile sadece verilecek hizmetin detayları ve fahiş fiyatının kabul ettirilmesini sağladın paranın tahsili ile doğru müracaatın yapıldığı vatandaşların tuzağa düşürülerek resmi makamların kullanılması ile bu organize paslaşan/örgütsel şekilde çalışıp büyük rant sağlandın. Peki bu yaptıklarını Teoman Göral’ın parselinde niye yapmıyorsun. Ne kadar lavanta aldın?Sen yoksa nasıl Bağdat caddesinde Suadiye’de 1 Milyon dolarlık evde oturursun bi anlat bakalım

 10. Erdem dedi ki:

  Adalar Belediyesinde bu memurun çevirdiği fırıldaklıkları bilmeyenmi var. Hüseyin Yılmaz’ın af müracaatını yaptığı kişilere siz söylediniz ben yazdım, keşke plan projesini ben çizip hesaplamalarını ben yapsaydım deyip,esnaf ağzıyla bu işin çok zor olduğunu harita mühendisi ve mimarın bu işten sorumlu olmaları ve proje çizilmesi gerektiği nedeniyle işin gerçek maliyetinin 40-50 bin TL olduğunu,muhtemelen kendilerinin daha cüzi bir fiyata yaptırmış olsalar da, ucuz etin yahnisi misali,sonucunun ne olduğunun görüldüğünü, bakanlık müracaatlarında, kendilerinin yada belediye ile bağlantıda konu ile uzman mimarların hazırlamadığı af müracaat m2 sinin, her daim yanlış sonuç vereceği gibi sözler ile af müracaat sahibini, ikna ederek kendisinin bu işi üstlendiği, Beylikdüzündeki mimar arkadaşlarına işi parça başı 5000.- TL’ye pasladığını, gerisini kendisi alıp Belediye başkanı ile paylaştığı bilmiyem mi var. Şimdiki de bu parselle devreye girmiş görünüyor.