Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. 

Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. 

İle paylaş:


Adalar Belediyesine ön inceleme için gelen İBB müfettiş A.B’nin hazırladığı raporda Adalar Belediyesi için şok bilgiler mevcut.

Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. 

Adalar Belediyesi’nden yüklü miktarda alacağı olan Simge firması, alacaklarına karşılık Adalar esnafına 89/1 Haciz İhbarnamesi göndermiş, Adalar ilçesinde iş yapan tüm esnaf bu haciz ihbarnamelerinden payını almış ve yaşanan süreci adalılarla paylaşmıştık. Ardından Simge firması belediye başkanının makam odası çilingir getirilerek açtırmış ve içindeki özel eşyalar haciz yapılmıştı. Belediye Başkanının makam arabası da haczedilerek yakalama kararı çıkartılmıştı.

Muhasebeci bir firma olan UBD kamu kurumunun hizmet hak edişinden ne anlar!.. 

Yaşanan bu olaylar nedeniyle hırsını memurlardan çıkarmak isteyen Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç memurlarını yargıya göndermek için kendisine direk bağlı olan belediye müfettişine talimatını vermiş ve firmanın 2010-2011-2012 yılları biten işlerini soruşturup kamu zararı rapor hazırlattırıp firma ile birlikte hak edişlerde imzaları olan tüm memurları mahkemeye gönderin talimatını vermiş ve belediyenin hazırladığı raporu bu işlerden anlamayan UBD isimli bir muhasebeci firmaya da doğrudan teminle parasını ödeyerek rapor imzalatılmıştı! Hazırlanan rapora Ulusal Bağımsız Denetim firma kaşesi ve imzası basılarak  4483 Sayılı kanunun memurların yargılanmasına ön koşulu olarak soruşturma izni alınması için valiliğe göndermiş, valilikte kamu zararı dosyasını soruşturulması yapılsın diye İBB müfettişliğine göndermişti.  

Yapılan yazışmalardan, eldeki daha önceki yayınladığımız belgelerden ve aşağıdaki rapordan  anladığımıza göre; Ön inceleme, İBB müfettiş A.B. tarafından yapılmış. A.B, Adalar Müfettişinin kamu zararı dediği raporu teknik konu olduğu için detaylı tetkik edilsin diye İBB Kesin Hesap bürosuna göndermiş. İBB kesin Hesap Bürosunun İnşaat Mühendislerince firmanın iş yaptığı tüm yılların hak edişleri incelenince tezat bir durum ortaya çıktığını, belediye müfettişinin 2,5 milyon kamu zararı yapılmıştır dediği raporun öyle olmadığı, aksine kamu zararı iddiaları yerine belediyenin kasasında yaklaşık 4 milyon TL’nin kaldığı, firmaya ödenmediği ve belediye lehine durum olduğu ortaya çıktığı belirtilmiş.

İBB müfettişi A.B, İBB kesin Hesap bürosu İnşaat Mühendislerinin verdiği rapora göre, Adalar Belediye Başkanı tarafından yargılanmasını istediği kendi personeli olan memurlara soruşturma izni vermeyen ön inceleme raporunu belediyeye göndermişti. Bunun üzerine belediye idari yargıya başvurarak belediyenin kamu zararı ile karşı karşıya olduğunu söyleyip itiraz etmiş. Belediye Başkanı ‘İBB müfettişi bir şey bilmiyor, memurlarım suçludur yargılanmaları ceza almaları lazım‘ demiş ama aynı memurları suçlu olmalarını iddia etmesine rağmen belediyede aktif görevde çalıştırmaya devam ettirmişti..! Ayrı bir handikap olduğunu düşünmeden!

İdari yargıya giden dosyada mahkeme Kamu Zararı ibaresini görünce daha detaylı araştırılsın demiş. Hatırlanacağı üzere aynı kamu zararı iddiası ile 2014/97 davasından 2012 yılı hizmet işi için açılan mahkemede, Adalar Asliye Ceza Mahkemesinde kamu zararı yoktur, görevi kötüye kullanmakta yoktur diye memurlara beraat kararı verilmişti. Böyle bir beraat kararı varken birebir fotokopisi aynı konular ile ilgili savcılık şikayetlerine başvurmanın zaman kazanmadan ve adliyeyi boşuna uğraştırmaktan öte geçmeyeceği açıkça görülüyor.

Aşağıda yayınladığımız raporda İBB müfettişi A.B, kendisine verilen soruşturma raporunu sonuçlandırıp gereği için Valiliğe  gönderdikten sonra konusu suç teşkil eden personel beyanları ile soruşturmaya kıyas olması için idareden talep ettiği 2009-2013-2014 yılları ihale, hak ediş işlem dosyalarının tetkikinde Hizmet İşleri Genel Şartnamelerine aykırı usulsüzlükler ve kamu zararları tespitlerini yapmış, 4483 sayılı kanunun 4.Md. 3-4 fıkraları ve 8.  Md’de yasal gereğinin ifası içinde İBB teftiş Kurulu Başkanlığından görev oluru istemiş.

İfadesini aldığı personelin yazılı, sözlü ifşaatlarını derleyen müfettiş aslında Adalar İlçesi için bir şans olduğu görülüyor. Çünkü yıllardır Adalar Belediyesine gelen müfettişler Anadolu kulüplerinde ağırlanarak akşamları  Adalar’daki restoranlarında yemekler yedirilerek ,adeta adaya tatile gelmişler gibi yaşatılarak gerçekleri görmezden geldikleri ve bir türlü adalete sevk edilmeyen sorumluların daha fütursuz davranmalarına sebep olmaktaydılar.

İBB müfettişi A.B’nin bu raporu çok önemlidir. Belediye içindeki çalışan memurların suç duyurusudur. Memurların savunmalarında verdikleri beyanlar içindeki  suçlamalar ağırdır. Kendi personelini yargıya gönderip ceza almaları için uğraşan belediye başkanına “sütün içindeki ak kaşık değilsin” demektir.

Yıllardır belediyeye iş yapan firmaların yaptıkları usulsüzlükler hakkında tek tek nokta atışı şeklinde kamu zararlarının suç duyurusu yapılmıştır. Zannediyoruz ki bu soruşturma izni için, ön inceleme kararı çıkacaktır. İşte ön inceleme onayı alacak olan İBB müfettişi A.B, adaya tatile gelen müfettişler gibi davranmayacağının, hakikat neyse onu ortaya çıkartacağının raporunu göndermiştir.

Aslında, Türkiyemiz de Kamu Kurumlarında sistem çok güzel kurulmuştur. Ama oto kontrol sistemi içinde yer alan müfettişler, İBB müfettişi A.B gibi, tatili, yemeği, kısmi kazançları, ideolojiyi değil, işinin gereğini düşünse ülkemizde kimse yolsuzluk yapamaz. Ön inceleme için onay istediği anlaşılan  İBB müfettişi A.B’nin Adalar Belediyesi’ndeki, “ben başkanım yaptım oldu” gidişatına dur diyeceği ve kanunların Belediye Başkanlarına göre yorumlanmasının yanlış olduğunu, Belediye Başkanlarının kanunlara uymak zorunda olduğunu göstereceğine inancımız tam.

Umarız rapordaki çarpıcı kamu zararları ortaya çıkartılır suçlular cezasını çeker, kamu zararlarını devlet değil, sorumlulara rücu eder.

Şükrü ABANOZ

Belgeleri büyütmek için üzerlerini tıklayın

 

Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı.  Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. Adalar Belediye Başkanlığı yeni bir müfettiş raporu ile sarsıldı. 

24 yorum

 1. Memurun intikamı böyle olur işte Atilla efendi. Sen memurları firmayı yakmak uğruna yargıya göndermeye kalkınca memurlarda böyle sana gol atarlar. Sen memura her şeyi yapacan onlarda sana olur başkanım mı deyecekler. Yüzüne deselerde arkandan böyle kuyunu kazarlar. Anlamadığın konu ne biliyonmu Atilla efendi. Seni yönlendiren 2-3 eksik etek varya hala onlardan akıl alıyor olman. Eksik eteklerden biri olmuş birisinin istasyonu. Atillada zanneder kendine çaılşıyor. Çalışıyorda Atilla efendinin kıçını açmaya başka bişi değil. Anlayana ama.

 2. Bunlara kim akıl veripte muhasebecilere hak ediş kontrolü yaptırıyor bide kamu zararı çıkartırıp, o akılla kamu zararı var diye bas bas bağırıp adliyeye koşuyosa harbi salaklık yapıyor. Allasen hiç mi akıl yok sizde. Kamu kurumlarının hak edişleri muhasebeciler incelermi. Sonrada rapor mu tutarlarmış. Bunlar ne içiyor anlamam. Kafalar kıyak. Muhasebeci adı üstünde çarpa,bölme,toplama,Çıkartma yapar. Hangi hesaplarda muhsebe hesaplarında. Onlar ne mi bilançolar,mali tabolar,finasman hesaplamarı falan filan. Hakedişçilerin bir tanesi neden muhsebeci olmaz kamu kurumlarında. Anlamazlarda ondan. Kesin hesap bürosunda muhasebecimi olur inşaat mühendisimi. Bunu bilmeyenler birde tutmuş getirmiş bağımsız denetimci muhesebeciyi. Allah akıl fikir verirken en arka sırasındamı kaldılar bunlar nedir.

 3. Bomba gelişme. Ahmet.B isimli müfettiş bu raporu hazırlayıp valilikten ön inceleme için onay istedi ama noldu biliyormusunuz. Valilik Teftiş Kurul Başkanlığına onayı verdi. Onay verilince Atilla Aytaç Maçkalı hemşerilerine Teftiş Kurul Başkanını aratıp Atiilanın Maçkalı hemşerisi müfettişe, raporun ön incelemenin verilmesini sağlamış. Teftiş Kurulu Başkanlığı Ahmet B’ye vermemiş. Verse suçlamaların sonucunun ne olacağı belli tabi. Kurtuluşu yok. 2012den 2017 kadar yapılan bütün çöp işlerinde usulsüzlük olduğu tespit edilmiş zaten. Maçkalı müfettiş adaya gelir gelmez Atiila ile yemeğe çıkıp bi güzel kafayı çekmişler. Olayı yemekte bağlamış başgan bey. Müfettiş tama demiş üzme canının hemşerim güzel bir raporla seni piri pak yaparız demişte Atiilanın morali düzelmiş. Şimdilerde mutlu mesut Belediyede hoplaya zıplaya dolaşır dururmuş Atilla başgan.

 4. Memur spor 10- Aytaç spor 0 maçın sonucu.Bu raporları hazırlayıp Aytaç’ın rakibi olacak restorancıya çalışanlar Başkanı öyle pozisyona koydu ki simdi işin içinden çıkamıyor Efendi Atila. Memurun fendi Başkanı yendi.

 5. Beklenen oldu. başgan bey yaptı yapacağını ve Teftiş Kurulu Başkanlığına f…cü ağabeyleri vasıtasıyla talimat verdirdi ve İBB müfettişi A.B nin yerine maçkalı hemşerisini ön incelemeci olarak tayin ettirdi. Kardeşim raporda açık net olarak İBB müfettişi A.B demişki, konusu suç olan iddialar ve kendi tespitlerimde inceleme oluru veriniz demiş. Kime istemiş. Tespit eden olarak kendisine. Teftiş Kurulu Başkanının ne yapması lazımdı. Dosyaya hakim olan ve ön inceleme yapması sırasında tespit ettiği suçları daha derin araştırması için ,suçları tespit eden İBB müfettişi A.B’ye görev olurunu vermesi icap ederdi. Tabi normal şartlar altında yapılması gereken işlem buydu. F… ağabeyleri ile İBB gibi AK partili bir Büyükşehir Belediyesinde CHP’li Belediye Başkanı Atilla Açtaç başka nasıl etkili olabilirde kendi hemşerisi müfettişi, Adalar Belediyesindeki usulsüzlükler ile ilgili olarak, yargılanmasına neden olabilecek ön incelemeci olarak tayin ettirir. Orda tek bir güç devreye girdiği anlaşılıyor. Oda F… ağabeyleri. Kadir başkanın Belediye başkanlıktan zorla ayrılmasının nedeni neyse bu Maçkalı müfettişin Atilla Aytaç’ın yargılanmasına sebep olabilecek soruşturmaya atanması o nedenledir. Başka açıklaması yoktur. Fetöcüler İBB’de halen ayıklanmamış olduğu ne kadar belli ise Adalar Belediyesinde uzantılarının olduğu okadar bellidir. Maçkalı İBB Müfettişi ile akşam yemeklerini bilmeyen yok takipteyiz yakında beraber fotonuz burada çıkar merak etmeyin. O müfettişide burada cümle Teftiş Kuruluna rezil ederiz merak buyurma.

 6. Fetöcülerin yeni hedefi, Adalara tayin olduğundan itibaren adalarda kemikleşmiş suç örgütlerini dağıtmak,faytoncu çetelerini hizaya getirmek, tefecileri kodese tıkmak,sahillerde çadır kampçılık ayağına fuhuş,esrar çekenleri ve kokoincileri,bonzaicileri yakalamak,çocuklarımızın bu illetelere bulaşmasını engelleyen ve PKK/PYD/Fetö terör örgütlerine sempatizanlığı olanları bile ince ince takip edip anında kabus gii üstlerine çöken İlçe Emniyet Müdürü ile Savcısını, Adalardan tayinini çıkartmak için yoğun çaba göstermektedirler. Kendi çarklarına dahil edemedikleri emniyet müdürü ve savcının tayini için kimler kimler devrede aklınız şaşar. avukatlar mı,fetö ağabeyleri mi, Ak pli ilçe başkanlarımı, Belediye Başkanımı , meşhur polis derneğinin başkanlığını zorla bıraktırılan dernek başkanı fetö abisi mi daha neler neler. Dertleri aynı çanağa sokamamaları. Artık nlayın Türkiye eski Türkiye olamayacak. Fetö ağabeyleri teker teker tespit edilip doğru yargı karşısına.

 7. İşte adamı böyle çok kötü yaparlar. Memurun ağzı dili yok demi. Sen her haltı yapacan,işletme ruhsatlarından malı götürecen, seferoğlundan hamudu ile kaldıracan, adada yapmadığın fırıldaklık kalmayacak,sonra birde memurlarını şikayet edeceksin. Allahtan kork be. Adaları soyup soğana çevirdin. Gelenden ayrı geçenden ayrı indirdin. Her bir ruhsattan hamuduyla göçtürdünüz. İmardan oluk oluk indirdin Her gece ayrı meyhanelerde siçana kadar yedin içtin. Şimdi memur suçlu sen temiz öylemi Maytaç efendi.

 8. Müfettişe gel. Adalara yine çakma müfettiş tayin edilmiş. Buradan adalet çıkmayacağı muhakkak. Maçkalı müfettiş tesadüf mü bu ön incelemeyi veridi dersiniz. İşe ağır ağabeyler devreye sokuldu. Sonuç Atiilanın yargılanmayacağı bir rapor çıkacaktır. Muhakkak.

 9. Kemal Tutu süpürgeci olarak çalışmış. Arkadaş bu Tutu varyavalla billa hergün kahvede kağıt oynar çay kahve içer. Değil süpürgeci olarak Belediye adına yerdeki taşı bile alıp kenara koymuş adam değildir. Bu adama kahve parası mı ödemişler devletin vergilerinden. Bizim vergilerimiz ile Kemal Tutuya para ödendiyse ödeyenin de alanında inşalah burnundan fitil fitil çıkar. Zehir zıkkım olsun yedikleri yedirdikleri.

 10. Adalarda yol yıkama aracı çalışmışta hangi adalı çalıştığını görmüş acaba. Sonra kışın yol mu yıkanır s.y.uz h.rsı.l.r. Kimi kandiriyorsunuz. Adalara bu araçlar gelmedi bile. Hakedişlerde puantajı bile yokmuş d.lan.ırı.ıl.r Yıllarca Altaş firmasına bedavadan fazla para verip o verdiğiniz paraları da avanat olarak firmadan aldınız. Yoksa punatajı bile tutulmayan çalışıp çalışmadığı belli olmayan araçlara kışın bile mantığa aykırı geleceğini dşünmeden gözünüzü karartıp para ödemişiniz. Allahtan korkmaz h.rsı.lar. Allahtan aslan gibi milliyetçi bir savcı varda hiç değil müfettişi bağlasanız o bunları yemez yine takibat yapacak şekil bulur. Boşuna tayini ile uğraşmayın en az 5 sene adada. Yandınız.

 11. M.B’de kınalıada kahve köşelerinden her ay muntazaman Altaş tan çöp ihalesi içinde para almıştır. Bizede tlf ederler emlak borcunuz var ltf yatırınız diye. Ben emlak vergisini yatıracamda sende çöp firmasında çalışmayıp ta CHP delegesi olduğundan bu kişilere aylık mı verecen Atilla efendiiiii.

 12. Adada olmayan araçlar. Adada olmayan araçlar çalışmış gibi gösterilip parası ödenişyor ama puantajı bile hak edişlerde yok. Maçkalı müfettiş bunu nasıl aklayacan. Yemek karşılığı değil herhalde. Yemek bu işin çayı ön hazırlığı olur. Maçkadan arsa falan mı verecem dedi başgan bey . pazarlık nasıl oldu.

 13. Altaş çöp ihalelerinde Ön muayene kabulü yapılmadan yer teslimi yapılmış deniyor. Maçkalı müfettiş eğer bilmiyorsan İBB kesin hesap bürosuna sor bakalım ihaledeki araçların teknik özellikleri ihale öncesi nasıl kontrol edilip yer teslimi yapılırmış. Sonra bu muayene kabul işlemi yapmadan yer teslimi yaparsan işte böyle nasılsa olmayan araçlar var gibi kabul ettiğine göre artık adayda getirmeden hak edişlere koyar parasını çalışmış gibi her ay alırım der mütahit. Sende punatajı bile tutmayıp hak edişe koymazsan bal gibi kamu zararı,edimin ifasına fesat, görevi kötüye kullanma işlerini, sıralı yapmışın demektir. Tabi sen olacakları bildiğin için, Maçkalı hemşerini İBB de buldun, onu ön incelemeci yaptırttın. Ama seni Maçkalı müfettişin bile kurtaramaz. Böyle raporlama yaparsa seni ettiğimiz gibi onuda RTE’ye kadar şikayet ederiz haberi ola. Teftiş Kurulu Başkanlığını pas geçeriz. Çünkü o rengini belli etti. Yazıklar olsun. Kurumun başında AKP li gözüküp de CHP’li belediyelere kolpacılık yapan bir teftiş kurulu başkanı da görmüş olduk. Olmaz olmaz demeyin buda oldu.

 14. 2013-2014-2015-2016 Yılları çöp ihalelerinin alayı şaibeli olduğunu memurlar beyan etmiş. Denecek laf yok. İşin kontrolü memurlar şaibe var deyip başkanı aklamak için Maçkalı olduğundan müfettiş yok mu deyecek. Hadi ordan canım. Maçkalı değil Atillanın kardeşi olsa kusura bakam abi der gerçeği neyse onu raporlar. Aklı varsa tabi. Haaaa hesabına erken emeklilik farkı yatarsa bilemem tabi. Paranın yüzü sıcaktır . Adamın idealistliği falan erir gider.

 15. Mehmet S. farsağın tayfasının ne işi çöpte. Acaba Ada ormanlarındaki mimozaları ağacı ile kökünden söküp istanbul’da parça parça satan sümbül efendiyi farsak gitmeden uydu delegemi yaptıydı. Aytaç onu çöp halkedişlerinden bankamatik memuru yaptıysa kesin okuması yazması olmayan sümbül efendi bankamatik memuru yapılmış muntazman aylık alıyordur. Nerden mi bizim vergilerimizden bizim paramızdan. Yahu aytaç efendi bizim paramızı nasıl har vurup harman savurursun sen ya. Savcı bey yetişşşşş

 16. Barış Y. çöp ihalesi,plaj ihalesi,gemi personel alım hizmet işi ihalelerine girer alır yapar parasını tahsil eder buda yetmez açıktan bankamatik memuru olarakta alataş ta gösterilir bide her ay ordan para ödenir. Kimin parası demeyin işte biliyorsunuz vatandaşın ödediği vergiler ile. . Beleidyeye çay tuvalet kağıdı bile satar ama gözü doymaz çünkü gözü dumanlıudır. Dumanı bol olan sarma cigarasından içtiğinden. Nemi var sarmada. İçmeden kafa buluyon anla işte. Aytaçda neyle kafa bulurda bunlara yol verir deme bu adamda çakma delegelerdendir. Aytaça destek verir. Aytaçda avantadan para ödettirir delegesine böyle. Çakma müfettiş bunları nasıl aklar görecez. Barış Y. delege falan değildir,Belediyeden ihalede almamıştır,
  İş adamı falan değildir çünkü bağkurlu değildir mi deyecek yoksa sigortasına bakıp nasıl bir tezgah var mı deyecek bekleyecez görecez.

 17. Ekim Kasım Aralıkta yol yıkamamı? Valla bak bunlar akıllarını peynir ekmek ile yemişler. Kasım Aralıkta her gün 7,5 saat haftada 6 gün devamlı yol yıkama yapmışlar. Ama puantajda tutmamışlar da hak edişlerde full adaların yolları yıkanmış gibi parası da ödenmiş. Bari kar, yağmur yağan günleri metorolijiden alıp o günler çalışmadı gösterip hak edişten çıkartsaydınız. Yarın öbürsü gün şikayet olursa zaten adalarda bile olmayan araçların çalışmalarını hava durumuna göre şekle koysaydınız. Minareyi çalan kılıfı hazırlar ama sizde oda yok. Nasılsa başkanın Maçkalı müfettişi var demi. Bukadarda aymazlık olurmu. Amma gözü karartmışınız be.

 18. o kendini başkan sanıyor. birtek o kendini başkan sanıyormuş.oysa herkes biliyor ki aldığı hiçbir karar kendine ait değil .o kararlarda meclis üyelerinin bile söz hakkı yok. Kararlar şebboya ait.şebboy ,Atoşu alır karşısına , bak bunu böyle yapalım şunu şöyle yapalım doğrusu bu.bana güven.zaten ben (yalandan) hastayım ,seni yanıltmam( canına okurum,nasılsa gideceksin .gelenide kafaya alırım) ,iyiliğini isterim (bana ne senden,avucumdasın,ne istersem yaparsın,zaten bir senen kaldı,sayende ne götürsem kardır) herkes benle uğraşıyor ( ben herkesin canına okurum,adalar benden sorulur),çok bilgiliyim ( menfatimi bilirim,gerisi beni ilgilendirmez) diyerek yüksek !!! ikna kabişiyetiyle Atoşu ikna eder.Hatta öyle ikna eder ki adamda bu fikirleri gercekten kendisine aitmiş gibi inanır ve savunur.. Ama hiç merak etmesin bir yıl sonra başkanlığı gidince mahkemelerde uğraşıp durduğunu bütün adalar görecek.Makamdan düşeni de kimse takmaz.öyle birileriyle ben gidersem dosyalarımı çıkarmazssan seni desteklerim pazarlıklarıda işe yaramaz.Gidiyorsun atillan başkan aman seçim sonrası için şimdiden kendini hazırla .işin zor.kimse yüzüne bakmaz.tıpkı çarşıdan ağzında papuç kadar geçerken selam vermediğin esnafın selamına bile muhtaç kalırsın.Tıpkı Bağırsakoğlu gibi. Ha bu arada Bağırsakoğlu da Belediye Başkan Adayı olmak için İYI Partiyi tırmalıyormuş. Bu seçim bambaşka olacak.Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte.

 19. papuç kadar sakızla. Farsakoğlu gelsin.Bu ne kardesim.Farsakoğlu hiç olmazsa usul,kanun biliyordu makamı dolduruyordu.Bu nasıl başkan ne konuşması konuşma,ne oturması oturma .Başkanlığında bir kalitesi var.Bu yerlerde süründürdü o kaliteyi.Hep birlikte chp genel merkeze bildireceğiz.Bu d.nga.ağı bir daha aday yapmasınlar.Ayıp ya başkanımız bu demeye utanıyoruz. Atilla başkanı Adnan Oktara benzetiyorum. Kusura bakmayın ama bu da benim düşüncem.

 20. İbb Müfettiş i Nuri sait yıldırım mış. İbb teftiş kurulu başkanı tahmaz maçkalı bu müfettişi atamış.oysa soruşturmayı kim yürüttüyse izni isteyene görev verilmesi gerekirdi.Tahmaz böyle yaptığına göre topbaş , adalardaki akpartili değnekçileri iyi çalışmış . Atillayı korumak için elele vernişler.Sıkıntu yok.Gerekirse bu durumu Cumhurbaşkanına bildiririz.Adalar öyle zannettiğiniz kadar sahipsiz değil beyler.Şöyle bir geri çekilin bakalım.

 21. Sayın Müfettiş Nuri Sait Bey sizden tarafsız inceleme bekliyoruz.Bu dedikoduların doğru olmadığını görmek istiyoruz.Savunma veren o memurları dinlediğinizde işin ciddiyetini göreceksiniz.Emin olun hepsi hakkını sonuna kadar arayacak korkusuz insanlardır .

 22. Valilik mahalli idarelerde şef mehmet varmış belediye başkanı hakkında yapılan şikayet ve soruşturma izinlerini hemen Atillaya ve çakma personel müdürü binyaman a bildiriyormuş. Mahalli idarelerde ki bu kişiyi süleyman soyluya bildiriyoruz .Aralarında ki iletişim tespit edilsin. Meclis üyelerine de hayret yani hiçbiri de demiyor ki ya başkan sen ne yapıyorsun.biz sonra bu memurlardan oy isteyeceğiz.sen partiyi kötü duruma düşürüyorsun.ama birşey demezler tabi.hepsi başka menfaat peşinde.

 23. İdari işlemlere karşın yargı yolu açık olduğundan hiç bir şey gizlenemez, kapatılamaz. Objektif olarak inceleme yapılararak adaletin ortaya çıkacağı muhakkaktır.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*