DOLAR 7,9701
EURO 9,4633
ALTIN 486,949
BIST 1190,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23°C
Sisli

Adalar Belediyesi Başkan Adayı’nın yardımcısına aldırdığı iddia edilen yer pansiyon oldu!

18.09.2020
A+
A-

2019 yılı yerel seçimlerinde AK Parti’den Adalar Belediye Başkan Adayı olan Özlem Öztekin Vural’ın yanında dolaştırdığı şoförüne/yardımcısına tahsis edildiği iddia edilen köşk pansiyon oldu!

Adalar Belediyesi Başkan Adayı'nın yardımcısına aldırdığı yer pansiyon oldu!

2019 yılında Ak Parti İl Başkanlığı’nda çalışırken buradaki çevresini kullanarak yanında dolaştırdığı şoförüne/yardımcısına komik bir bedelle tahsis ettirdiği ve İBB tarafından yenilenerek Vural’ın şoförü/yardımcısı tarafından yüksek meblağ ile devir edildiği iddia edilen Balıklı Rum Kilisesi’ne ait konut/köşk yeni sahibi tarafından pansiyon olarak kullanılacak! Bahse konu yere yeni sahibi tarafından pansiyon ruhsatı alındı. Adalar’daki pansiyon furyasına bir yenisi daha eklendi.

Konut pansiyon oldu!

Adalar Belediyesi Başkan Adayı'nın şöförüne aldırdığı yer pansiyon oldu!

2019 yerel seçim zamanı bahçe tanzimi ve bazı tamiratları İBB tarafından yapılan Büyükada Hamidiye Camisinin yanındaki Balıklı Rum Kilisesi’ne ait konut’a pansiyon ruhsatı verildi.

Özlem Öztekin Vural;

1-) Büyükada’da Hamidiye Camisinin yanındaki Balıklı Rum Kilisesi’ne ait konutu yanınızda dolaştırdığınız şoförünüz/yardımcınıza komik bir bedelle tahsis ettirdiğiniz doğru mudur?

2-) Eğer doğruysa köşkü ne kadar bedelle tahsis ettirdiniz veya yanınızda dolaştırdığınız şoförünüz/yardımcınıza köşk ne kadar bedelle tahsis edildi?

3-) Tahsis edildikten hemen sonra 2019 yılında İBB tarafından köşkün tamir edilip ihya edildiği doğru mudur? Bu ihyada Ak Parti İl Başkanlığı’ndaki çevrenizi kullanarak yerle ilgili bir tasarrufunuz oldu mu?

4-) Köşkün tahsisinde o dönem Ak Parti İl Başkanlığı’ndaki konumunuzu kullandınız mı?

5-) Eğer kullandı iseniz sizce yaptığınız bu hareket etik mi?

6-) Neden köşkü ihya ettirip yanınızda dolaştırdığınız şoförünüz/yardımcınıza hemen devir ettirdiniz?

7-) Köşkü hangi bedelle devir ettirdiniz veya yanınızda dolaştırdığınız şoförünüz/yardımcınız köşkü hangi bedelle devir etti? Tahsis devirleri arasında fahiş fiyat farkı var mıdır?

8- Köşkün tahsis devirleri sırasında kendinize herhangi maddi bir menfaat sağladınız mı?

NOT: Resim yerin ihya edilmeden önceki durumunu gösteriyor…

Şükrü Abanoz

Adalar Belediyesi Başkan Adayı'nın yardımcısına aldırdığı yer pansiyon oldu!
YORUMLAR
 1. Cihan dedi ki:

  Merhaba Adagazetesi ,
  Ben bu köşkü kiralayan Cihan Çete sizin de yazdığınız gibi Özlem Hanımın yardımcısıyım.Belediyeden evrak resimlerine kadar bilgi alabilen siz keşke bana ulaşıp bana sorsaydınız bu soruları gerçi doğru cevapları sizde biliyorsunuz ama amacınız başka.
  1-Bu yeri Devletle alakası olmayan özel bir vakıftan ben ve arkadaşım kiraladık.Kontratı sizde görmüşsünüzdür.Yani Satın Almadık!! KİRACIYIZ.

  2-Yukarıda da söylediğim gibi burayı -Konut/Ticari nitelikte – kiraladık..

  3-Tadilat iznini kudep’ten aldığım ve tadilat yaptırdığım 2020 tarihinde İbb yönetimi değişmişti hatta malzemeleri ada,da ki bir nalburdan aldım.

  4-Kiraladığım Balıklı Rum Vakfını da burada yönetimine ve cemaatine karşı zor durumda bıraktığınızı da bilmenizi isterim.

  5-Özlem hanımın kiralamayla ilgili bir dahli yoktur.Ada da bir çok özel vakıf yeri kiralıktır.Boş bir yerse vakıf’a giderek parasını ödeyerek herkes kiralayabilir.

  6-Kontrat devam ediyor zaten bana ait olmayan bir yeri satamam.

  7-Devir edilmesi söz konusu değil kontrat hala benim üzerime devam ediyor.

  8-Kimsenin her hangi bir menfaat sağlayacak durumu yok.

  Velhasıl ben bütün bunları belgeleriyle ispatlayabilirim eğer sizde doğru bir gazeteciyseniz bunları tekzip eder Özlem hanımı ve Balıklı Rum vakfını zan altında bıraktığınız için özür dilersiniz..

 2. Andrea Dorya 1 dedi ki:

  Adalar ilçesinde CHP AKP el ele. Adalarda AKP’den muhalefet bekleyen anasından dua beklesin. Adalarda neden AKP’den çıt çıkmıyor bunca kanunsuz işin ardından? Bilin ki ses çıkartması gerekenler susuyorsa vardır bi karın ağrıları.

 3. ÇETE dedi ki:

  Ada gazetesi haberini maddeler halinde yapmış,ilgilisi de maddeler hakkında yorum yapmış.Ben de maddeler halinde sormak istiyorum:
  1. Yeri kiraladığını söyleyen kişinin ruhsatta neden adı yok?
  2. İBB çalışanı olarak gözükmesine rağmen Özlem hanımın yardımcısı olması ve böyle bir ticaret yapması etik mi?
  3. Eski eser bir binada konaklama faaliyeti yapmak için ilgili koruma kurulundan onay alındı mı?
  4.Belli bir siyasi görüşü olan partinin belediye başkan adayının yardımcısı olarak II.Abdülhamid’in yaptırdığı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın restore ettirdiği tarihi camiinin hemen bitişiğinde konaklama faaliyeti içinde bulunduğunuz parti görüşüne uygun mudur?
  5.2019 yerel seçimleri döneminde seçim öncesi ve sonrası yaklaşık 4 aylık bir dönemde İBB den bu parselin bahçe peyzajının yapılması ,çeşitli inşaat malzemeleri alınması etik midir?
  6.Söz konusu yeri rum vakfından kiraladığını söylüyorsunuz,Adalar geneli fetih toprağı olarak daha eski ve kadim olarak Kanuni Sultan Süleyman’ın kurduğu Şehzade Mehmet Han bin Süleyman Han vakfından değil midir?
  7. Hamidiye Camiinin avlusu cenazelerde çok daralmaktadır.Bu yer camiye katılarak daha hayırlı bir iş yapılamaz mı?

 4. MÜLAYİM MUTEDİL dedi ki:

  “Al birini vur ötekine, yada; “Tencere arkan kara, seninki benden daha da kara” sözlerinin doğruluğunu ispat eden bir yaklaşım.
  Bunun tek sorumlusu “Bizim partiye oy atalım da ne olursa olsun HİÇ ÖNEMİ YOK” zihniyetindeki düşünme yeteneğini yitirmiş her kesimden futbol taraftarı benzeri adalı seçmenlerdir.