Adalar Belediyesi Mali Müşaviri göz altına alındı

Adalar Belediyesi Mali Müşaviri göz altına alındı

İle paylaş:


Adalar Belediyesinin mali işlerini takip eden Mali Müşavir Osman Öztürk, sosyal medya hesabından yayınladığı bir karikatürde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla Adalar Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla 1.5 gün gözaltına alındıktan sonra şartlı olarak serbest bırakıldı.

Adalar Belediyesi Mali Müşaviri göz altına alındı

Adalar Belediyesinin 2009 yılında CHP’ye geçmesi üzerine, belediyenin onca mali konulara vakıf personeli, muhasebe yetkilisi, mali hizmetler müdürü varken dışarıdan Doğrudan Temin Yöntemi ile Osman Öztürk isimli mali müşavir belediyede sahne alıp adeta her ay düzenli olarak maaş alan kadrolu memurları gibi para ödendiği bilinmekteydi.

Sonrasında yapılan şikayetler üzerine, İBB Teftiş Kurulu Başkanlığı’nca araştırma raporunu hazırlatılmış ve Osman Öztürk’e yapılan ödemelerinde aralarında bulunduğu pek çok usulsüzlük, ihaleye fesat gibi adalar kamuoyunda KAYYUM RAPORU diye bilinen ve gazetemizin de tüm sayfalarını yayınladığı raporda çok ciddi vahim tespitler ve iddialar yapılmıştı.

Müfettişler, Adalar Belediyesine ait İşletme Müdürlüğünden Mali Müşavir Osman Öztürk’e aylık maaş şeklindeki ödemelere ait herhangi bir hak ediş belgesi, evrağı, ödeme emri bulunmadığı, bazı ödemelerde serbest meslek makbuzu bile alınmadığı, belediyenin yaptığı  ödemelerin negatif bakiye olarak İşletme Müdürlüğü kasa hesabında gözüktüğü ayrıca Adalar Belediyesi bünyesinde pek çok  Mali Hizmetler Müdürlüğü personelleri bulunurken ve bu personellerin eğitimi için yine danışmanlık hizmetleri adı paralar ödenip personellerinin eğitimine para harcayan Adalar Belediyesi, ayrıca  fazladan Mali Müşavir Osman Öztürk’e  para ödenmesi ile açıkça KAMU ZARARI meydana getirildiğini tespit etmişlerdi.

Adalar Belediyesine, mali Konularla ilgili danışmanlık hizmet alım işini de FETÖ/PYD terör örgütünün Belediyeler İmamı olan firari Erkan KARAARSLAN’ın verdiği raporlarda tespit edildiği düşünülürse konu daha da vahim hale gelmekteydi.

Adalar Belediyesinin kasasını bizler vergilerimiz ile dolduruyoruz. Kamuoyunu oluşturan bizlere yol, su, elektrik, alt yapı, ulaşım, temizlik, sosyal tesisler vb gibi hizmetleri daha iyi vereceklerini ümit ederken 15 Temmuz Kalkışmasını tezgahlayan FETÖ terör örgütünün imamlarına para ödenmesinin kabul edilir bir açıklaması olamaz. İBB raporlarında ise Erkan KARAARSLAN’ a para ödenmesi Terörün Finansmanı olarak değerlendirilmesi üzerine Adalar Belediyesi resmi WEB sitesinde firari Erkan KARAARSLAN ile belediye ilişkileri için Kamuoyuna alelacele duyuru yapmış özetle, belediyenin bünyesinde istihbarat teşkilatı gibi olanakları olmadığını  gerekçe göstermiş , kaba tabir ile kavun değiller ki anlayabilelim demeye getiren komik bir  savunma yapmışlardır.

Ancak Adalar Belediyesi’nde dışarıdan nemalanan şahıslar incelendiğinde çetrefilli, karışık, gizemli kime neden niye vatandaştan toplanan vergilerimizin paraları peşkeş çekilir anlaşılamamaktaysa da, kamu paralarının yani bizim vergilerimizin doğru yerlere harcanmadığı da ortadadır.

Varsayalım ki firari Erkan KARAARSLAN terör örgüt üyesi değildir. Ona ödenen paralar ile teröre finans edilmemiş olsun.  Bu zatı muhtereme ne diye danışmanlık adı altında para ödersiniz? Hem de Antalya’da 5 yıldızlı otelde hafta sonu adam göndererek sözde  seminer adı altında yemekli içmeli iki günlük tatile yine bir başka danışman Hulusi ŞENOCAK’ı sözüm ona eğitilmesi için gönderirsiniz ? Şu an Hulusi ŞENOCAK nerededir? Eğitilmiş danışmanınız ortada yoktur. Kamu parası ile ödenen eğitim bedeli hiç olmuştur. Sonra danışmanınız eğitime muhtaç ise niye danışman diye aldınız? Danışman ancak eğitilerek danışman oluyorsa bari kadrolu bir memurunuzu eğitseydiniz emekli olana kadar danışman pozisyonunuzda bilgili bir memurunuz olurdu. Danışman Hulusi Şenocak’ı ödüllendirmek için mi adalıların parası ile tatil gibi eğitime gönderirsiniz? Kamu zararının kralının belediye tarafından keyfi şekilde yapıldığı ortada.

Osman Öztürk’e neden mali müşavirlik yaptırırsınız! Mademki personeliniz yetersizdi, işi bilmiyordu, nereden bulduysanız bulduğunuz firari ERKAN KARAARSLAN eğittikten sonra mali hizmetler personelleriniz zaten uzman olmuştur. Niye Osman Öztürk’e para ödemeye devam edersiniz?

Tüm bu tezatlıklara belediyenin verilecek cevabı elbette yoktur. Olsa da inanan çıkmaz. Aslında bütün bunların cevabı acaba şöyle mi? diye düşünmemek elde değil!

Atilla AYTAÇ için dışarıda irtibatta olduğu şahıslara istediği şekilde ulufe dağıtır gibi, Kamuda; sorgusuz, sualsiz, hesapsız, ihale verme şekli olan DOĞRUDAN TEMİN USULÜ ile iş vermenin ölçüsü yine acaba mı diyerek, Fetö’cü yada Cumhurbaşkanına hakaret etmekten mi geçmektedir?  Böyle olanlar mı, halktan toplanan vergilerin parasını belediyeden düzenli maaş gibi alabilmektedir? Bu kişiler maaşa bağlanarak kendi ellerini kirletmeden perde arkasında kalarak taşeronlar ile mi legal olmayan işler hallettirilmektedir?  Bunlar adli makamlarca da halen araştırılan, adalar kamuoyunu vicdanını azami rahatsız eden, gazetenizin de ısrarla takipçisi olduğu sorularıdır.

Şayet Osman Öztürk iddiaya göre Cumhurbaşkanına hakaretten 1.5 gün GÖZ ALTINA ALINMIŞ ve gözetim tedbirleri altında serbest bırakılmışsa da siyasi fikri, zikri aleni belli ve hatta Cumhurbaşkanına hakaret edecek kadar uç noktadadır.

Cumhurbaşkanını siyasi fikirlerini beğenmeyebilir ve hatta hiç sevmeyebilirsiniz. Neticede artık yeni dönemde partili Cumhurbaşkanı dönemi başlamıştır. Sizin siyasi fikirlerinize taban tabana zıt fikirlerde olsa Türkiye Cumhuriyetinin başı, ordunun baş komutanı olan kişi sadece sizin siyasi fikirlerinize uymuyor diye yada kolay yoldan dikkatleri üzerine toplamak, siyasi rant sağlamak için hakaret etme hakkınız olamaz. Ucuz yoldan kahramanlık, siyaseten sivrilmek, belediyeden maaş almak, birilerinin yada Fetöcü örgütün kampanyalarındaki gibi, Türkiye Cumhurbaşkanlık adını küçük düşürücü, hakaret edici, aşağılayıcı davranışlar içinde olamazsınız. Yapamazsınız.

Seçim zamanları uygulanan siyasi yasaklar misali uygulamaların konu Cumhurbaşkanının ve makamının dolayısıyla Türkiye Cumhuriyetinin saygınlığı ise daha katı benzeri uygulamaların olması gerektiği kanaatindeyiz.  O makama oturan kişinin tüm Türkiye’yi temsil hakkını elinde bulundurduğu unutulmamalıdır. Böylesi unvanlı bir şahsı, küçük görecek, hakaret edecek, sosyal medyada rencide edecek yazılı söylemler içinde bulunarak Cumhurbaşkanı üzerinden prim yapmaya çalışmanın elbette ki ağır cezası olmalıdır ve bu cezaya eğer hakaret etme suçu sabit görülürse şartlı salıverilme uygulanmamalıdır. Yoksa bunun önü alınamaz.

Her ezik, yada kaybedecek bir şeyi olmayan vatandaş dikkatleri üzerine çekmek için bu ucuz, kolay kahramanlık yolunu kullanıp ünlü olmaya çalışacaktır. Konu Cumhurbaşkanlığında oturan kişinin saygınlığından ziyade devletin yani Türkiye Cumhuriyetinin saygınlığıdır. Hiç kimsenin bu saygınlığa düşünceleri açıklama özgürlüğünü ileri sürerek gölge düşürmesine müsaade edilmemesi gerekir. Özellikle sosyal paylaşım sitelerini kullanan diğer arkadaş grupları ve paydaşları, böyle paylaşımları görmeleri ve sessiz kalmaları bile bizce suça iştirak etmeleridir. Savcıların  Cumhurbaşkanına hakaret içeren paylaşımları ortak olup gören kişilerin, kendilerine şikayet etmemiş olanlarını da tespit edip, TCK M.278 göre aynı benzer uygulama ile ifadelerini almaları gerektiğini düşünmekteyiz.

Ayrıca fikrini, zikrini aleni belli eden ve bu sayede çevre edindiğini düşündüğümüz Osman Öztürk’ün dirsek temasında olduğu dostları da hayli ilginçtir. Aşağıdaki resimler sosyal paylaşım sitelerinden alınmış olup, resimlerdeki kişiler incelendiğinde, bazılarının aynı kafa yapısında olduğu hemen söylenebilirse de, resim karelerine giren bazı kişiler ise bizi fazlasıyla şaşırtmıştır.

Kaymakam ve hakimler ile elini omuzlarına atacak kadar samimi fotoğrafları, emniyet müdürleri ile birliktelikleri, görevdeki belediye başkanları, kaymakamlar ile beraber ziyaretler gerçekleştirmeleri ve bazı dini gurupların dualarını aldık diye fotoğrafı sosyal paylaşım sitelerinde paylaşmasına bakılırsa Osman Öztürk Mali Müşavirlik mi yapmaktadır? Yada bir organizasyon içinde görev mi ifa etmektedir? Anlaşılamamaktadır.

Sade vatandaşların yer alamayacağı protokol ziyaretlerine bile dahi dahil edilen ve anı paylaşmak için çekilen fotoğraf karelerinde bir yerlere mesaj verircesine impilant yaptırdığı belli olan, tüm dişlerini göstererek mutlu, mesut ve adeta muzaffer bir eda ile sırıtarak poz veren Osman Öztürk’ün, bu itibarı nasıl, ne şekilde, kimler tarafından sağlandığını, protokolde kimleri temsilen, kimin adına yer bulduğunu gazeteniz olarak  biz merak ediyoruz.

Adalar Belediyesi Osman Öztürk’e mali müşavirlik mi yaptırmaktadır? Yoksa asıl görevi belediyenin adli makamlar ve devletin üst makamları ile aralarındaki köprü kurmasını sağlattırmak mıdır?  Resimlerde Osman Öztürk bir organizatör havalarında tek gülümseyen kişi olarak sanki o organizasyonun baş aktörü gibi poz verdiği görülmektedir.

Sosyal medyada paylaşımlarındaki fotoğraflarına ve altlarındaki notlara bakılırsa, dost ilan ettikleri kişiler eğer doğru ise, bulundukları cemaatler için pirincin içindeki beyaz taş gibi olduklarını düşünmekteyiz. Örneğin AKP meclis üyesi olan kişinin fikri zikri iddia doğru ise Cumhurbaşkanımıza düşmanlığı belli olan bir kişi ile dostlarla muhabbet adı altında, yan yana fotoğraf karesinde olması, üye olduğu partisinin kurucusu ve şimdi Cumhurun başı olan kişiye ihanet değilse nedir?  Yoksa meclis üyeliği için borçlu olduğu kişiler arasında, organizatör mü ?, Mali Müşavir mi ?, Olduğu anlaşılamayan  Osman Öztürk mü  vardır da 2019 yerel seçimleri için tekrar meclis üyeliği aday müracaatını bu dostluk ile garantilemeye çalıştığından mı  sıkı dostluğunu sürdürmektedir!

Peki eski Kaymakam ve Hakim ile olan fotoğraflarına ne demeli. Kollarının altına aldığı bürokratların tayinlerini kendisi yapmış havalarında bir foto karesi. Aynı zamanda fotoğraflara bakanlar için ayrı bir mesajda veriliyor gibi. Adliyede ve kaymakamlıkta çözülmez işiniz varsa elimin altındalar haberiniz ola beni bulun işinizi çözeyim anlamına gelecek bir poz değil mi? Yada Osman Öztürk’ü protokole sokan her kim yada kimler yada hangi organizasyon ise görevimi yerine getirdim Adalar ilçesi İta amirleri ve adli makamları gördüğünüz gibi ellerimin altında mesajı mı veriyor? Artık takdir sizin.

Eski Adalar Kaymakamının ve Hakiminin kesinlikle iyi niyetleri ile verdiklerine inandığımız bu foto karesi maalesef ki, kötü niyetli olarak mizanseni tarif ettiğimiz şekilde kullanılabileceğini de düşünmek zorundaydılar. Aşağıdaki diğer resimlere bakılırsa aynı kare içinde yer alan tüm kişiler de  şaibeli hale gelmiştir.  Bu resimleri sosyal hesaplarına koyan Osman Öztürk’ün niyetinin iyi olduğuna inanmak ise saflık olur.

Osman Öztürk’ün şahsi Facebook hesabında yaptığı paylaşımları arkadaş gurubu içinde yer alan tüm kişiler görebilmektedir. Sosyal hesabından Cumhurbaşkanına hakaret ettiği iddia edilen Osman Öztürk’ün arkadaş grubundan AKP li İl/ilçe teşkilat üyelerinin hemen çıkmaları ve savcılığa suç duyurusunda bulunması gerekirken sessiz kalmaları da şaşırtıcıdır.

yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti
yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti
yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti
yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti
yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti
yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti
yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti
yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti
yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti
yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti
yunanistan Başbakanı Çipras Heybeliada Ruhban Okulunu ziyaret etti

Şükrü Abanoz

5 yorum

 1. Ben bir uyanık kıl avukatum
  Eşeğimin yok palanı
  Varım yoğum palavracılıktır
  Oysa hiç sevmem ben doğruluğu
  Maytaçın kulağı,diliyim
  Hergün konar kafama
  Evsiz kalmış birkaç sinek
  Olurum avantaya kul köle
  Maytaçın kulağı, diliyim
  Namertlere avuç açmam
  Sivri akıllı kıl biriyim
  Avucumuda cebimide doldurur yeterince Maytaç
  Meclislerde bende ona yaparım sahte muhalefet
  Sonrasında girerim dümen suyuna Maytaçın
  Maytaçın kulağı,diliyim
  Bereket saftır partili meclis üyelerim
  Ben ne dersem inanır saftiriklerim
  Mükafatım büyüktür.
  Cimri olsada Maytaç meclislerde cömert olur
  Maytaçın kulağı,diliyim
  Kıl avukatım budur özüm
  Helal malda yoktur gözüm
  Haramsa çeker beni
  Kul hakkına bayılırım
  Tezgahla müvekkilleri soyup soğana çeviririm
  Sonrasında veririm müjdeyi
  Hazırlan mapushane seni bekler diye
  Ben bir uyanık kıl avukatım
  Maytaçın kulağı,diliyim

 2. Bu kıla yeterki komisyonunu ver. CHP filan fark etmez senin için bile el kaldırır. İnanlar lidoda buna avukatlık vermedi diye lidoyu şikayet etti daha sonra avukatlığını alıncada yapmadığı fırıldaklık kalmadı. Arkasa bile aynı tarifeden gitti. Arkastan bilmem kaç bin dolar avukatlık danışmanlık parası istedi daha sonra koskoca Arkas bile buna hava parası verdi. Sanko,Temko aynı tarife. Adam vukat değil de sanki soyguncu Şimdi yine AKP den meclis üyeliğine adaylığını koymuş. İşlerine meclis üyeliği ile devam edecek. İlla lazım mecliste olacakki Belediye Başkanını kafa kola alacak. İsteklerini yaptıracak sonda muhalefet etmeyecek. AKP bunu meclis üyesi yapsın kaydımı sildiririm gider HDP ye kaydolurum. Bu kıl varya yamuk siyasetçi. AKP yi adalarda rezil etti. Muhalefet yapar gibi gözükürken cebini doldurmaktan başka bir şey yapmadı.

 3. Murat Bingöl abimizin annesine rahmet dilerim. Mekanı cennet olsun. Oğlu ile gurur duysun. Analar böyle evlatlarda doğuruyor kıl avukatlarda. Murat abim geldiğinden bugüne kadar icraatları ortada, Allah razı olsun ondan. Bu kıllarla işi olmaz. Kaç kere aracılar soktularda müdürümüzle akşam yemeği yiyelim bide kafve içelim diye ama Müdürümüz hep terslemiştir bu kılları.Tabi bilmezmi kimin ne mal olduğunu. Çok yanaştılarda yüz bulamadılar. Hele bu sansar Osman varya ne ettiyse yanaşamadı müdürümüzün yanına. Dil burnunda semaver keyfi yaptıracaktı sonrada hemen selfi çekip FACE ne koyup sağa sola hocasına kocasına prim yapacaktı aklı sıra. Gelmedi tezgahına helal olsun müdürümüze.Başımızın tacı gönlümüzün sultanısın. Allah sana uzun ömürler verisn bu sansarların kılların ömründen alıp verse daha iyi olur kurtulur adalar bunlardan.

 4. Bak Osman. Beş dönüm bostan yan gel yat oğlumosman sözü şimdi olamz yani . Zati benide aday yapmayacak kılıçdaroğlu. Tüm umudum sende. Kılıçdaroğlu hoca efendinin lafından dışarı çıkmaz. Şimdi yan gelip yatma zamanı değil uçak biletini ben alıcam doğru hocanın yanına amerikanyaya uçacan adaylığımı kesinleştirip geri gelecen. Giderken şu seccadeyide hoca efendiye hediye olarak götür. Deki ona antikadır. Annemin seccadesidir diye o anlar. Anamda hocanın hayranıydı o bakımdan söledim di Hadi bakalım Osman ne duruyon hala

 5. duydum ki bugün adalarda kaybedenler kulübü toplanmışlar bir masada adaları nasıl sömürecekler ini konuşmuşlar.ama ilginç olan başgan toplantı dışı kalmış.ayıp Mahmut hoca…..sizi severek izliyor hemde çok yakın….31 mart seçimlerini bekliyoruz.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*