DOLAR 6,8168
EURO 7,5867
ALTIN 380,63
BIST 105520,47
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

Adalar Belediyesi’nde Çetrefilli Müdürlük!!!

21.02.2019
A+
A-

Kamu Kurumlarında müdür olmak yada olmamak, bir memur için hayati öneme sahiptir.

Düşününki; Düz memurken ve bir saatlik bir izin için birim müdürünüze gidip dert anlatır izin almaya çalışırsınız. Başınızdaki müdür sizin ilk amiriniz olarak başarı düzeyinizi yönetmelikteki birtakım kıstaslar ile belirler. 

Birbirini takip eden üç başarı değerlendirme döneminde başarı puanı A ve B düzeyinde yer alan personelin bu durumu görevde yükselmelerinde göreviyle ilgili kişisel gelişim imkânlarının desteklenmesinde, yer değiştirme uygulamalarında, yurt dışı görevlendirmelerde ve insan kaynakları planlamasının diğer alanlarında esas alınır. Yani memur olsanız beğenseniz de beğenmeseniz de sizin başarı notunuzu belirleyecek  kişilerin yerine siz müdür olduğunuzda onların tepesinde bu durum başarı notunu kendinizin belirlemesinin hazzı anlatılmaz ancak yaşanır.

Altınızdaki memurlar müdürüm müdürüm diye size yalakalık bile yapacak, sabahları sizin için kahvaltı getirip çayı önünüze kadar getireceklerdir. Pazar alışverişini belediyenin ambülansı ile yapıp eve bıraktırdığı devletin ambülansını makam arabası gibi kullandığı, başkanın dahi kendisine bir şey söyleyemediği konuşulmaktadır. Müdürlük haklarından fazlasından faydalanmakta olduğu anlaşılıyor. İşini bilen bazı müdürlerin ise aylık maaşlarına dahi dokunmadıkları, müdürlük yan gelirleri ile yatırım bile yapabildikleri, yazlık, kışlık ev alabildikleri, hakkında yaygın söylentilerde vardır. Maaşını dokunmadan nasıl geçinildiğini de bu şekilde konuşulan müdürlere sormak lazım.  Adalar’da para musluğunun başındaki müdür olmak daha başka ayrıcalıklarda beraberinde getirdiği söyleniyor. Belediyenin her kademesinde çalışanların eli mahkûm size bir şekilde işleri düşecektir. 

Mesailer, avanslar, harcırahlar, maaşlar, evlilik, ölüm, asker yardımları vs her daim bir memurun yada belediye şirketinde çalışan işçilerin dönüp dolaşıp yardım isteyecekleri makamdır. Müteahhitlerin ise ay sonu paralarını isteyecekleri ve müdür ile arası iyi kişilerin, firma ve taşeronların, muhasebe sırasına bakmadan ödemelerde illegal olarak öne geçeceği, iyi olmayanların ise alacağını unutacak şekilde zorluklar ile karşı karşıya geleceği, hatta önlerine konacak sözde kurum içi yazışmalar sonrasında sürpriz resmi raporlar ile alacaklarının bir anda sıfırlanmasının mümkün olabileceği, alacakların muhasebe kayıt sırasına göre ödenme zorunluluğunun bulunmasının bu müdürlüğü umurunda olmadığı, tamamen keyfiyet içinde yasalardaki yaptırımlara uymadan  istedikleri/irtibatta oldukları kişilere/firmalara para ödeme hakkını kendilerinde görebildikleri, ağzı yanan kurban firmaların sağda solda anlattıkları beyanlarıdır.

Düşünsenize belediye başkanı, belediyesine personel alımında bile sizden yazılı belge istenmek zorunda olan müdürlük koltuğundasınız. 5393 Sayılı Belediye Kanununun 49. maddesinin 8. fıkrasında şu düzenleme yer almaktadır:

“Belediyenin yıllık toplam personel giderleri, gerçekleşen en son yıl bütçe gelirlerinin 213 sayılı Vergi Usul Kanununa göre belirlenecek yeniden değerleme katsayısı ile çarpımı sonucu bulunacak miktarın yüzde otuzunu aşamaz. Nüfusu 10.000’in altında olan belediyelerde bu oran yüzde kırk olarak uygulanır. Yıl içerisinde aylık ve ücretlerde beklenmedik bir artışın meydana gelmesi sonucunda personel giderlerinin söz konusu oranları aşması durumunda, cari yıl ve izleyen yıllarda personel giderleri bu oranların altına ininceye kadar yeni personel alımı yapılamaz. Yeni personel alımı nedeniyle bu oranın aşılması sebebiyle oluşacak kamu zararı, zararın oluştuğu tarihten itibaren hesaplanacak kanunî faiziyle birlikte belediye başkanından tahsil edilir. …”

Yani personel gideriniz kanundaki yasal sınırı aştığı takdirde belediyenize tek bir personel alamazsınız. Ne zamana kadar? %30 altına düştüğü ana kadar. Aldığınız takdirde belediye başkanına aradaki farkın faizi ile birlikte rücu ettirilmesi yasal zorunluluktur. İşte tam bu aşamada yani belediyeye yeni personel alımı sırasında, Mali Hizmetler Müdürleri hazırlayacakları personel giderlerinin bütçe gelirler tablosundaki kritik %30 barajını geçip geçmediğini, belediye başkanına bildirmek zorundadır. Eğer ki başkan illa personeli almaya kalkarsa, Mali Hizmetler Müdürü yasal olmayan bu personel alımını önlemek, gerekirse bakanlığa bildirmek mecburiyetindedir. Yetkilere bakılırsa, belediye başkanının bile elini kolunu bağlayacak bir pozisyona sahip Mali Hizmetler Müdürleri. Tabi görevlerini hakkı ile yaparlarsa.

Peki bu müdürlüğün başında kim, nasıl, ne vasıfları ile bulunuyor. Gazetemize gelen bazı bilgilerdeki muallakta kalan sorularına, sizlerle cevap bulmaya çalışalım.

20/09/2012 tarihinde Hacer Özdemir İstanbul Defterdarlığı, Kağıthane Mal Müdürlüğünde 1. Derecede kadroda 2200 ek göstergede Yetkili Muhasebeci olarak Mali Müdür Vekilliği yapmaktayken birisinin tavsiyesi ile Adalar Belediyesi Başkanı  Mustafa Farsakoğlu ile irtibat kurarak, şifai olur alması üzerine, ” Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İktisat Bölümü ve Maliye Bakanlığına bağlı Maliye Meslek Kısmı Mezunu olduğunu ve Başkanlığında uygun bulunan İdari Mali İşler Şube Müdürlüğüne naklen geçmek istiyorum”  dilekçesini yazıyor ve Yazı İşlerinden kayda sokuyor. Mustafa Farsakoğlu aynı gün İnsan Kaynakları Müdürlüğüne havale ediyor ve aralarında şifai anlaşmaya göre de 23/10/2012 tarihli 1635 sayılı olur ile Belediyede 1. Derece Mali Hizmetler Müdürlüğüne atamasını yapıyor.

                Ama belediye başkanı da olsanız bile belediyeler personel almak için yasanın koyduğu kriterlere uymanız gerekir.  Bu personeli alırken belediyedeki personel giderlerinin kırmızı çizgisi olan %30 baremine bakılsaydı daha başında hem de  iki yıllık yüksekokul mezunu olan Hacer Özdemir’in zaten adaya ayak basamayacağını, belediyeye girişinin bile yasal olamayacağını  söyleniyor.  Eldeki verilere göre de çok da doğru.

Sonuçta Hacer Özdemir, belediyeye giriyor ama çok kısa sürede Mustafa Farsakoğlu bu personelinden hiç memnun kalmıyor, ayını doldurmadan görevden alıyor ama sağa sola anında şikayete başlayıp kulis yapan bayanın önünü kesmek içinde atamasını geri almanın haklı gerekçesi içinde ilk başta yapması gereken İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden görüş almak için yazı yazıyor. Yani atamasını usulsüz yaptığını bildiği Hacer Özdemir için gelecek cevabı biliyor. Anlaşabilseydi yıllarca o görevde hak etmeden müdürlük yapıp hak etmediği müdürlük özlük haklarından faydalanabilecekken bir tartışma sonucu  Hacer Özdemir’in tüm özlük dosyasındaki bilgiler bakanlığa gönderiliyor. Yıllarca Kaymakamlık ve hatta Vali Yardımcılığı yapmış eski başkan gelecek sonuçtan emin görüş yazısını yazıyor ve Hacer Özdemir önce memur sonra şeflik kadrosuna geri dönüyor.  

Hacer Özdemir’i belediyeye alıp atamasını yaparken önemli görmediği personel %30 baremini bahane olarak ortaya koysa suçlu kendisi olacak hiç değil İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünden bu personelin durumunu açık açık belirtip görüş alayım oradan gelen cevap ile yaptığım atamayı geri alırım diye düşünüyor herhalde. Nitekim kendisinin yaptığı hatalı alımın sorgusu için yazdığı yazıya gelen 20/11/2012 tarih ve 28697 sayılı görüş yazılı cevapta ” İstanbul Defterdarlığı, Kağıthane Mal Müdürlüğü Şefi olarak görev yapmakta iken Adalar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü tarafından alınan 23/10/2012-1635 sayılı Başkanlık oluru ile Belediyede 1. Derece Mali Hizmetler Müdürlüğü Kadrosuna atanan Hacar Özdemir’in atamasının, İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün 20/11/2012-28697 sayılı görüş yazısında, görevde yükselme ve eğitim sınavına katılıp başarılı olmadan söz konusu müdürlük kadrosuna atanmasının mümkün olmadığı şeklinde görüş bildirmesi üzerine 12/12/2012-197 sayılı Başkanlık oluru ile iptal edilerek 4. Derecedeki Şeflik Kadrosuna ve daha sonra 03/05/2013-750 sayılı Başkanlık oluru ilede 23/10/2012-1635 sayılı olurun iptal edilerek 3. Derece Şeflik Kadrosuna yapılmasına rağmen, Hacer Özdemir’e Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 1. Derece 4. Kademesinden müdür maaşı ödenmesi suretiyle belediyenin zarar uğratıldığı ” iddiaları ile ilgili araştırma yapıyorlar.

Aslında gelen müfettiş belediye başkanının zamanında yapmadığı görüşü daha sonra Hacer Özdemir ile anlaşamayınca atamasını geri almak ve gerekçe yaratmak adına İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne yazı yazdığını anlamıştır. Ama belediye başkanı siyasi kimliğe sahip olduğu için her zamanki gibi ona bulaşılmıyor. Kanaatimizce bu olaydan öncelikle belediye başkanını sorumlu tutmalıydı ve %30 personel baremini geçtiği için Hacer Özdemir’e ödenen maaşlar faizi ile birlikte ilgili kanun uyarınca Kamu Zararı meydana getirdiği için  başkandan istenmeliydi.

Görevdeki belediye başkanı Hacer Özdemir’in dilekçesi kendisine geldiğinde ilkin yapması gereken personel giderinin %30 baremini geçip geçmediğinin kontrolünü yapmak daha sonra Hacer Özdemir’in  dilekçesine derkenar olarak  İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne görüş almak için yazı yazılması için İnsan Kaynakları Müdürlüğüne talimat vermesi akabinde gelen cevabi yazıya göre atamasını gerçekleştirmesi gerekirdi. Cevabi yazıyı beklemeden atamayı yapması ile aradaki kamu zararına direk Ahzu Kabza yetkisini uhdesine aldığı anlaşılmaktadır. Müfettiş raporundaki ayrıntıları bilemesek de, Mustafa Farsakoğlu hakkında bir soruşturma izni veya kamu zararı çıktığını zannetmiyoruz. Müfettişin eski belediye başkanını kayırdığı, suçunu görmezden geldiğini düşünmekteyiz.

Mali Hizmetler Müdürünün atanma onay yazısının iptali yapıldıktan sonra halen müdür maaşı ödeniyor ise, ödeniyor olmasının izahı mümkün açıklaması da yoktur herhalde. Direk kamu zararı oluşmuştur. Ödeyen/ödettiren sorumluk taşır.

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünün, 20/11/2012-28697 sayılı görüş yazısında, özetle “ Müdür Kadrosuna atanabilmek için; Teknik öğrenim gösteren müdürlüklere atanabilmek için,  yüksek öğretim kurumlarının, kadronun görev alanı ile ilgili eğitim ve öğrenimde bulunan en az dört yıllık bölümlerinden veya bu bölümlere denkliği kabul edilen yurtdışındaki yüksek öğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak, ” diye net görüş bildirdiği, Hacer Özdemir’in  ise iki yıllık okulu bitirdiği göz önüne alınarak şartları sağlayıp sağlamadığına bakmadan “ Bu çerçevede adı geçenlerin (Hacer Özdemir) görevde yükselme eğitim ve sınavına katılıp başarılı olmadan söz konusu müdür kadrolarına atanmalarının mümkün olmayacağı değerlendirilmektedir.” görüşünü bildirmiştir.

Tabi gazetemize iletilen bu yazışmalar gereği durum tahlili yapıldığında şu an Mali Hizmetler Müdürü olarak görev başındaki olan Hacer Özdemir’in halen müdür olması ve müdürlük maaşı alması hem yasalara aykırı olmakta hem de kamu zararı meydana getirdiği gibi bir sonuç ortaya çıkmaktadır. Bu idari işlemler için idari mahkemeye veya temyize gidilip gidilmediğini, ne cevap alındığını bilmiyoruz. Ama eldeki verilere göre görünen o ki, belediyedeki hukuk İşlerinde avukatların adının karıştığı Kamu Zararının üzerine, Mali Hizmetler Müdürünün aldığı maaşlarda kamu zararı meydana getirdiği ve kamu Menfaati açısından mutlak sorgulanması ve eğer ki, kamu zararı meydana geldi ise de sorumluların, göz yumanların, halen görevde tutarak müdürlük maaşı ödemeye devam edenlerin sorumlulukları ölçüsünde yargıya sevk edilmesi için gerekli işlemlerin vakit geçirilmeden yapılması elzemdir. Yoksa bu durum tespit edildikten itibaren arada geçen sürede adı geçen personele ödenen müdürlük özlük hak farkları kamu zararı olarak haksız yere görevde kalmasını sağlayan, göz yuman  üst yöneticiye illaki faizleri ile birlikte rücu ettirilecektir. Yani üst yöneticinin, belediye ile ilgisi kalmasa da konu Kamu zararı ise devlet varislerine kadar uzanır ve parayı faizi ile birlikte tahsil eder. Görevi kötüye kullanmak veya ihmalden yargılatılması ve mahkûmiyet alınması da emeklilik yıllarının kabusu olur.

Bir Belediye düşünün ki, Hukuk İşlerindeki Avukatlar, Mali Hizmetler Müdürlüğündeki çalışan personeller, İnsan Kaynaklarındaki çalışan personeller, müdürler kamu zararı, edimin ifasına fesat iddiaları ve hatta Mali Hizmetler Müdürünün kendisi bile aldığı maaşla, kamu zararına sebebiyet verecek şekilde olduğu söylentileri ayyuka çıksın.

Adalar Belediyesi’nde böyle bir tablo varken 31 Mart 2019’dan sonra hangi partiden olursa olsun göreve başlayacak belediye başkanına, şimdiden Allah kolaylık versin, gözleri açık, yolları açık fakat bir yandan da gözleri devamlı dikiz aynasında, belediyenin ön planda görünmeyen arka şeritlerindeki  fırsatçıların çelişkili trafiğin yoğunluğuna bakarak olsunlar diyoruz. Çünkü bugüne kadar ne olduysa gözlerden uzaktaki kör noktalardaki o arka şerit trafiğinde kapalı kapılar ardında oldu. Şimdiden uyaralım! CHP’deki belediye başkanlarının ikinci dönemlerinin kesinlikle  olmayışlarına sebep olanda işte bu trafiğin zahiri durumundaki iş ve işlemleri yüzündendir.

Ayrıca  kime nasip olursa olsun mazbatayı alan belediye başkanının açık kamu zararı çukurlarından, açık edimin ifasına fesat suçlamalarından, açık müfettiş soruşturma izinlerinden, açık sahil /kıyı işgallerinden, açık  belediye yollarının gasplarından, açık imar affı dolaplarından, açık hafriyat rantiyesinden, açık çıkartma gemisi rantiyesinden, açık geçici depolama alanlarındaki dönen dolapların rantiyesinden, açık pazarlık ihalesindeki  gelin dünür ilişkili rantiyeden, açık belediye borçlarından, açık belediyenin has  müteahhitlerinin özenle kayrılma çukurlarına düşmeden, kendi adının ve belediye personelinin isimlerinin bugünkü gibi şaibelere karışmasına  müsaade etmeden görev yapacaklarını umuyor ve  ümit ediyoruz.

Adagazetesi, bugün olduğu gibi yarında Adalar Kamuoyunun gözü, kulağı, sesi, gasp edilen haklarının, kamu adına yapılan her zarardaki tutarın geri alınmasının ve sorumluların cezalandırılmasının takipçisi  olacaktır.

Şükrü ABANOZ

YORUMLAR
 1. ÇETREFİLLİ MACER dedi ki:

  Bu kadın varya tam çetrefil. Başlıkta cuk oturmuş. Belkide kadın değildir. Maske takıyordur. Ben böle bişi görmedim arkadaş. Matilda varya bundan öcü gibi korkuyor. Ben şahidim. Birim amiri toplantısına çağırmıyor. Çağıranada niye çağırdınız ben bilmiyormuydum çağırmasını dedi ama gelincede sus pus oturdu bir şey diyemedi. Kim başkan belli değil. Matildanın maçası yemez onu görevden almaya ama beklim daha sonra ona rücu eder kısmı varya ondan dolayı alırsa alır ama alsada o varya bir kıyamet koparır sonra belediyeye gelemez valla. Bak doğru söylüyorum. Herkes onu biliyor. Resmen makamı ile şantaj yapıyor herkese. Farsak varya 15 günde bunu görevden aldı koydu kenara. Adam nasıl kandıda aldı getirdi kağıthaneden getirdi. Bir geri dönse herkes mutlu olacak. Ada bir musubetten kurtulacak. Çetrefilli macer ne olacak.

 2. Vatandaş dedi ki:

  Sayın Kaymakam Mustafa Ayhan Beye buradan suç duyurusu yapmak istiyorum.Mülki Amir olarak ,Adalar Belediyesinde ki gerçeğe aykırı beyanda bulunarak resmi kurumu yanıltan ve bu nedenle menfaat temin eden ,iki yıllık mezun oldugu halde Açıköğretim İktisat Mezunu oldugunu yalan beyan ederek menfaat temin eden hacer özdemir hakında gereğinin yapılmasını ,adagazetesi.com.da yayınlanan müfettiş necati özdemirin raporunda da belirttiği , yaşı tutmadığı halde memuriyete alınan Yeşim Şener ve Gönül Ülker hakkında da gerekli yasal işlemlerin yapılması belirtildiği halde bu konuda sağır sultan rölünü oynayarak görevini ihmal ederek kötüye kullanan atilla aytaç hakkında da yasal işlem yapılmasını sorumlu
  bir vatandaş olarak talep etmek durumundayım.
  Bir kamu kurumunda olmaması gereken ne varsa adalar belediyesinde mevcut.
  Kaymakamlık Makamının bu duruma seyirci kalmayayacağına inanıyoruz.

 3. Kamu zararcı dedi ki:

  Ya benim bildiğim bunun dosyasında zamanında kamu zararından soruşturma izni verilmiş. Ama napmış etmiş gitmiş genç …….. bağlamış ….. …….vermiş.. Bu varya kamu zararının kralını bilir yapar bide başkalarınada bok atar durur. Neden atar kendi yapan karşısındakinide kendisi gibi biliyor ya o bakımdan. Anladınız onu

 4. Hasan Kayan dedi ki:

  Belediyemiz ne hale geldi. Gelen düzeltemez artık bu saatten sonra. Soruşturma izni verilmeyen adam mumla arasan kalmadı. Avukatlar bile boka saplanmış durumda. Onlar bile edimin ifasına fesattan soruşturma yedilerse biz nedek. Onlar kanun adamı birbirlerinin puantajına cumartesi Pazar çalışmıştır diye çarpı işareti koymuşlar. Ya bukadar s.laklık olurmu. Hafta arası gelmesin, tatile gitsin çarpını koy. Hafta sonu Belediye çalışıyormuki çarpı koyuyon . Ne kadar s.laklık değilmi. Cahil adam yapmaz ama bunlar neden yapıyor biliyormusunuz. Bize bir şey olmaz şimdiye kadar kime ne olduki şimdi bize olsun diyorlardı. Birde bunlar varya …….. çok eminler. Bu……… gelenler nerden geliyorlar bilmiyorum ama sanki kendi personelleri yada kendilerinden biri gibi davranıyorlar hayret verici bir mevzu. Devletin savcısından hakiminden korkmuyorlar

 5. hasan dedi ki:

  AKP geliyor
  Ben bu yazıları kimler yazıyor çok iyi biliyorumda habire Erdem Gül gelecekmiş gibi yazışmalara hasta oluyorum. Erdem Gül ağzıyla Atillayı tutsa kazanamayacak. Yok gelirse öyle yap böyle yap onu yanınan alma bunu yaklaştırma. Siz merak buyurmayın Özlem hanım onların hiçbirisini yanına almaz. Siz siz olun zillet itifakına vatanı satanların partisine oy vermeyin adanın kızına oylarınızı verin rahat edin. Erdem Gül geklse aynı tayfa ile devam eder siz diyeyim. Atilla geldi Farsağın tayfası ile devam etti. Erdem de gelese Atillanın tayfası ile devam edeceği kesin. Anlamıyormusunuz onlar tayfa değil hücre. Ele geçirmişler Belediyede kemikleşmişler. Yeterki CHP gelsin kişiler önemli değil ister Erdem ister Ekrem isterde Erdinç olsun faretmez. Kemik kadro yerinde fesata devam. Bu kadrodan tek kurtuluşunuz Özlem Hm ve AKP dir. Verin oylarınızı kurtulun. Yoksa kemikleşmiş bu kadın gladyasını çekmeye devam edin. Müstahak size.

 6. Selami dedi ki:

  iki yıllık ama 4 yıllık iktisat mezunuyum demiş.müfettiş sınavsız müdür olamaz demiş.bakanlık sınavsız müdür olamaz demiş. farsakoğlu yanlışı fark edince görevden almış. sonra kim tekrar müdür yaptıysa oda suçlu.devletin kadroları bildiğin peşkeş çekilmiş.

 7. Volkan dedi ki:

  iyiki adagazetesi var.yoksa nerden haberimiz olacaktı.resmi kurum bildiğin özel şirket olmuş.yasa kanun tanıyan yok.ben yaptım oldu mantığıyla çalışmışlar.bir allahın kulu da durun ne yapıyorsunuz dememiş

 8. Hüseyin dedi ki:

  inssn kaynakları müdürü gönül ülker 18 yaşını doldurmadan memur yapılmış.yazı işleri asil müdürü olup da mali hizmetlerinde memurluk yapan yeşim şener 18 yaşını doldurmadan memur yapılmış. hacer özdemir 4 yıllığım diye yalan beyanda bulunup müdürlük kapmış üstelik kağıthaneden gelirken personel giderleri yüzde 30 u geçiyormuş.külliyen kamu zararı. birde yavuz elmayla kendi maaşını ödemişti de diğer personele maaş ödememişti vakti zamanında.

 9. Sedat dedi ki:

  Akif hamza çebi hacere söz verene kadar önce internette dolaşan otel odalarında kadınlarla çekilmiş uygunsuz resimlerini kaldırtsın.akif hamza çebinin hacer gibi birine niye söz versin.yoksa hacer onuda mı tehdit ediyor.açıklarını biliyorum meydana çıkarırım mı diyor.olur mu olur.

 10. Ahmet dedi ki:

  atilla hacer yeşim üçlüsü sanki bir çete. belediyede ödeme yapılacak firmaya atilla ödeme yapılsın diyorsa hacer izin yapıyor yeşim imzalıyor ödeme yapıyor.hacer canı isterse öder istemezsse ödemez.sıra mıra anlamaz.mükellef seçer.çöp mütahiti haceri savcılığa şikayet etti diye ona ödeme yapılmasın diye elinden geleni yapıyor.mütahit cengizhanın de başını yiyen hacer.atillayı cengizhan yılmazkulaşı mahkemeye ver para ödemeyiz diye yönlendirip 5 milyon borcun 20 milyona çıkmasına sebep olanda hacer.atilla da haceri dinleyip sevgisiz sevgiye 5 sene önceki dosyalara baktırıp rapor tutturup memurları mahkemeye verdi. arada belediyenin gecikme faiz borcu 15 milyon oldu. Müteahit haklı çıkarsa bu 15 milyon kamu zararı atilla hacer sevgi üçlüsüne rücu etmeli. yeni seçilecek belediye başkanının suçu nedir .kamu zararıyla niye gelecek başkan ugraşsın.yeni gelecek başkan niye mahkemelerle kuruma iş yapan tedarikçilerle kavgalı olsun.safi zarar.atilla adalara hiç bir hizmet vermediği gibi 15 milyon daha borca sebep oldu.

 11. Orhan dedi ki:

  Bu hafta insan kaynaklarına vekil bakıyor evraklar uçuşuyor. Anlaşılan Atilla adamına talimat vermiş. Evrakları ada gazetesine uçurun diye.Atilla haceri müdürlükten almıyor açıklarını böyle açıklıyor ki gelecek yeni başkan uğraşsın kadrodan alsın.Haceri yeni başkana sorun olsun diye orda bırakıyor

 12. Hüseyin dedi ki:

  Özlem Öztekin Erdem Gül Çoşkun Özden Kim başkan olursa olsun.Bu memur onlara sorun olur.Çünkü herseyi ben bilirim.Gelirleri ,giderleri,imarı,zabıtayı,encümeni,meclisi,ben bilirim diye herkese akıl verip yönlendirir.Hatta hukuk benim işim diyerek avk nilüfer ve tarıkın her dosyasına müdahildir.Her iki avukat hacerin sözünden çıkamaz.Belediyenin adliyede ki bütün dosyaları hacerin kararıyla açılır. Hacere göre zaten burası taşra iş kimse bilmez.Adalar adliyesindeki hakim savcılarda buraya sürgüne gelmiştir.her zaman adliyenin arkadındanda öyle bir konuşur ki mangalda kül bırakmaz.Kendisi her konuda bilirkişidir. Ama 2 yıllık okulla sınava girmeden müdür olmayacağını ve yalan beyanda bulunarak resmi kurumu aldatmanın suç oldugunu mu bilememiş.

 13. Recai dedi ki:

  ÖZLEM ÖZTEKİN Başkan olacak.Adalara kadın eli değecek.Bu kokuşmuş düzen de bitecek inşallah.

 14. Hukukçu dedi ki:

  Sayın kaymakamım muhasebe yetkilisi sertifikası veya buna muadil başka belgede yoktur.Beyan ettiği belgeler gerekli yerlerden yazıyla istenir.

 15. 007 Sevgican dedi ki:

  Hıdır bey kardeş. Dediklerine katılıyorum. Kesin böyle olmuştur. Sevgicanın daha öncede dışarı çok evrak servis ettiğini herkes biliyor. Başkan boş yere onu İnsan Kaynaklarına vekaleten atamadı. Başkan talimatı ile özlük dosyasından belgeler dışarı servis edildi. Kadın ajan gibi çalışır. Başkanın talimatını harfiyen yerine getirsede asıl bağlı olduğu kişi Ercancandır. Ona daha acayip bi bağlıdır. Ama enteresan şekilde kocasıda ona bağlıdır. Bu Ercancanda şeytan tüyümü var nedir ama bişi var çözemedim. Karı kocayı bağlamış üfürükçümüdür nedir allasen anlayamadım bir tuhaflık var ama bana yakışmaz söylemek.

 16. Hıdır dedi ki:

  Bu belgeler nerden çıkyor anlamıyorum. Yani Belediyenin her köşesi tutuldu ama dışarı belge sızdırılmıyor yağıyor arkadaş. Bunun kaynağı bulunamıyorsa akla tek bir şey gelir. Bir talimat üzerine bunlar sızdırılmıyor servis ediliyor.. Nasıl yani dediğinizi duyar gibiyim. Şimdi Marsakoğlu ne yapmışmışşa bakarsak sorunun çözümü orda aslında. Adam Maceri bir halt zannetmiş. Daha doğrusu ona Maceri refere eden kişi öyle bir anlatmış ki tam aradığım müdür demiş Marsakoğlu. Adam yılların kamu çalışanı emekli kaymakam vali değil mi? Yani bu işlerin ordinaryusunu bilir. Macerin evraklarına bakınca yahu bundan müdür falan olmaz ama ben yapsamda anlayan olmaz demiş. Ancak şikayet olacakta özlük dosyasına kim bakacakta bunu anlayacak, anlaşılırsada pardon der düzeltirim diyerek kafadan hemen maceri müdürlüğe atamış. Sonra bir hafta geçmeden, aman Allahım neydi günahım şarkısını söylemeye başlamış. Yalnız Belediyede söylese şarkıyı iyi. Eve gidip banyoda da ciyak ciyak öylemeye başlayınca Matice hm demiş bak Marsakoğlu sana elli kere eve iş getirme dedim , sen iş bırak macer için şarkılar söylemeye başladın aranızda ne var demiş. Durumu anlatıncaya kadar canı çıkan Marsakoğlu hemen meşhur yazısını kaleme almış ve sankim saf delikanlı damatlar gibi gerdek gecesi ne yapacağını sorar gibi Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne yazısını yazdırıp göndermiş Ankara’ya. Ne yaptığından haberi yokya hesapta. Kaşar peynir olmuş Marsakoğlu , Bürokraside Valilikten sonra herhal bakanlık, başbakanlık görevinden daha öteye gidecek makam mı kaldıda 2 yıllık memurun müdür yapılmayacağını bilmeyecek önce yapacak sonra sorup izin isteyecek. Marsakoğluna sormazlarmı bilmiyordunsa önce sor bekle cevabını sonra ata kardeş diye. Yokkk demezler. Nedenmi hani derler ya it iti ısırmaz diye. Bilirler ne halt yediğini, cevabi yazıyı yazan bile ulan farsakoğlu halt edip bizide keriz yerine koyma şimdi sana bir yazı yazarız aradaki kamu zararını ve yetkin olmadan müdürlük makamına atama yaptığın içinde görevi kötüye kullanmaktan suç duyurusu yapa müfettiş gönderir canına okurum demiştir ama ya içinden yada yapmak istediyse bile Marsakoğlu mülkiyeli birilerini araya sokmuştur illa. Neyse uzatmayak Marsakoğlunun bu ayak oyunları neyse Matilda da benzer ayak oyununu yapmış besbelli. Okunuyor ne yaptığı. Şimdi gelelim ayakoyununa. Macer Matilda hakkında ileri geri arkasından da değil ha yüzüne bile gider yapıyor. Matilda dan daha delikanlı olduğuda besbelli. Her tarafta Matildayı savcılığa şikayet edecem der durur. Gerçi havlayan köpek misali derde neyse yine konuyu dağıttık. Matilda da İnsan Kaynaklarına beş günlük müdür olarak kimi vekaleten atadı. Mevgicanı . Bumu kim. Matildanın tekniker finosu. Zıpla zıplar, otur oturur, koş koşuverir. Ver veriverir. Sonrası malum evraklar dıaşarı sızdırılmadı verdirildi. Verdirten de Başkandır. İşin özü budur. Adım Hıdırsa dediğim doğrudur. Aynende böyle olmadıysa adımı değiştiririm.

 17. Memure dedi ki:

  Hacer hanımın el yazısı ve imzası taklit edilmiş bence. Hacer hanım 4 yıllık okul mezunudur. Bana kalırsa burada büyük bir iftira atılmış kadına. Yazıktır günahtır. Bilip bilmeden. Hacer hanım savcılığa şikayet edip bu asılsız yazı ve imza için sahte belge hazırlamaktan davacı olmalıdır. Olmaz böyle rezillik. Resmen kişileri nasıl suçluyorlar. Gazetede suçlu. Yazının doğru olup olmadığını soruşturabilirdi. Hani yazmışlar ya Sayın Dr. M. Farsakoğlu atama yapmadan önce Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünden görüş isteyipte sonra atamayı yapsaydı. Yapmadığına göre asıl suçlu odur deniyor ya gazatede önce Belediyeye müracaat edip bu yazı doğrumu diye sorsaydı. Doğrudur derlerse haberini yapsaydı. Böyle yargısız infaz gibi gazeteye yakışmamış. Yukarıdaki yazıları yazanlarıda insanlığa davet ediyorum. Utanmaz kişiler. Başka lafım olmayacak.

 18. E.K dedi ki:

  Devletimiz olayı yakinen takip altındadır. Zamanını beklemekte ve Kaymakam beye ısın talimatı verdmektedir. Yakındaki gelişmeler herkesi memnun edecek şekildedir. Bu ülkeyide adalarıda pkk uzantılarına bırakmayacağız. Yaşasın Türk milleti.

 19. Yani İtirafname dedi ki:

  Memure hanım, Belkide erkeksindir ya. Kadının resmen itirafnamesi gibi çalışma hayatını özetleyip M. Farsakoğluna dilekçesini vermiş. Oda anında atamasını yapmış. M. Farsakoğlu kül yutmaz bir bürokrat. Mutlaka iki yıllık okul mezununun müdürlük yapamayacağını ezbere biliyordur. Ama Belediyede nerden ortaya çıkacak atadım oldu diyerek işe başlatmış. Sonra anlaşamayınca çark etmiş. Asıl suçlu M.FArsakoğludur. Onada Kamu Zararının rücu ettirilmesi lazımdır ama Farsakoğlunun öyle yada böyle Hacer hanımı çok kısa süre sonra hemen görevden almış ama Atiila Aytaç HAcer hanımı senelerdir müdür olarak çalıştırıp birde müdürlük haklarından faydalandırmakta. Bu hanfendi hakikaten Belediyenin ambülansını pazara bile götürüp yaptığı alışverişlerini evine kadar taşıttıran her akşam mesai saati sonu sanki ambülans hacer hanımın makam otosu gibi belediyenin önünden alıp evine kadar götüren bir araç oldu. İşte bunu hazmetmek çok zordu. Bizler her gün bu rezilliği görüyorduk. Atilla Başkanda görüyor ses etmiyordu. Belediyede amir memur müdür başkan ast üst ilişkilerinin çivisi çıkmıştı. Yapılan yapanın yanına kar kalıyordu. Atilla AYTAÇ’ın ,Hacer hanımı görevde tutmasının tek nedeni , Hacer Hanım çöp mütahidine para vermemek için ettiği yemin olduğu söylenir. Dediğine göre çöp firması kendisini fetöcü firmalara para ödüyor benin firmama ödemiyor diye şikayet etmiş. Onun içinde kaç kere ifade vermeye gitmiş. Soruşturmasıda hala devam ediyormuş. İşte buna çok kızmış. İntikam almak için her şeyi yapıyormuş firmaya karşı. Herkese ben bu çöp mütahidini bitirmezsem adımı değiştirecem dediği biliniyormuş. Bu firmaya karşı her türlü tezgahın yapılmasının arkasında hep Hacer Hanım varmış. Biz de arada gümbürtüye gittik. Kaç kere yapmayın, etmeyin, firmaya kötülük yapmaya çalışırken aslında bize yapıyorsunuz bakın ceza davasında boşu boşuna yargılanmaya başladık dememize rağmen onun söylediği ise siz ceza alırsanız firmanın hak edişleri şaibeli hale gelecek o yüzden kusura bakmayın sizin ceza almanız lazımki belediyenin firmaya para ödememek için sağlam nedeni olsun. Göz göre göre sahte raporlar bile düzenlettirdi. Birde o rapora tam 30 bin TL para ödettirdi. O sahte raporu Adalar Asliye Ceza Mahkemesinin 2014/97 nolu dosya ile memurların yargılandığı davayada koydurdu bu kadın. Memurlar suçludur diye 9 memurun yargılanmasının baş aktörüdür. Mahkemeye sunulan Belediye delillerinde hep Sevgi Ünsal ile Hacer Özdemirin yazışmaları delil diye sunulmuştur. Meşhur UBD Yeminli Mali Müşavirlik şirketinin raporunu bile koştura koştura Adalar Mahkemesine delil diye dosyaya koydular ama Mahkeme kaale bile almadı. Mahkemede Belediye avukatları efenim bağımsız denetim firmasına rapor hazırlattık burada memurların suçlu olduğu ortadadır denmesine rağmen Mahkeme yok kardeşim böyle delilmi olur. Para verip rapor alıyorsunuz. Bu memlekette parayı veren düdüğü çaldırır, istediği raporuda yazdırır demeye getirip bizlere beraatı çaktı. istinafa temyize İtiraz ettiler ama hepsi boşa. Beraatimizi aldık. Şimdi mi ne olacak bekleyin tek tek suç duyurularımızı yapacaz hakkınızda. Hani delil üretip suçladınız ya bizleri bakın neler yapacaz sizlere bundan sonra. Bundan sonra uykusuz geceleriniz başlıyor. Yurt dışına kaçarsanız bir şansınız olur. Yoksa kesin mahkumiyet burada . Etme bulma dünyası. Attınız iftiralar hepsi size dönecek. Yüce Allahım Avukatlarınızın durumu ortada. Edimin ifasına fesattan soruşturma izni çıktı. Sırasıyla yargı karşısına sende çıkacan Hacer hanım bekle. Bu yazıda imzada senin biz çok iyi tanıdık. Taklit falanda değil. Ortaya taklit lafını kasıtlı atıyorlar ama değil. Kaç tane imzasını göndeririz gerekirse. Kimse ortalığı bulandırmasın. Dilekçe itirafname ve işleme konulması gerekiyor. Sayın savcılığın olaya müdahale etmesi gerekiyor. Ben de şikayetçiyim. Hem de bu kadının tüm işlemlerinden ,mahkemeler yazdığı yazıların gerçekdışı olduğundan , devam eden mahkemeleri yanıltmaya çalışmasından şikayetçiyim savcı beyyyyy.Lütfen tahkikata başlayın. Delilleri karartmadan yok etmeden. Durmayın ama ltf.

 20. Haynüsa dedi ki:

  Evettt tespitlerinize katılıyor ve bir bayan olarak bu kadını çok tehlikeli buluyorum. Kesinlikle bir odada yalnız kalınmamalı. Her türlü rezilce düşünceyide üretebilir. Delil olsun diyede üstünü başını yırtıp bana saldırdı bile diyebilir. Delil üretmede sınır tanımaz. Avukatlar ile kafa kafaya verip karşılıklı yazılar yazalım görüş bildiren yazılar olsun, siz bana görüş sorun ben size cevap vereyim, alın size delil, resmi yazıyı da gidip mahkeme dosyasına koyun dediğini kaç kere duyan memur arkadaşlar var. Hele dazlak , şişko avukat ile varya ne planlar yapıyorlar bildiğiniz gibi değil. Valla duyanın oha bu kadarda iftira olmaz diyeceğiniz şekilde hemde. Bunların altına birde kaşe imzasını korkmadan atıyor bu kadın ya. Oluyor RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK.Atilla başkan zaten bunları yaptığı için görevde tutuyor bunu. Gözü kararmış şekilde başka hiçbir memuruna yaptıramayacağı işi buna yaptırıyor. Ama onunda sonunu yine bu kadın getirecek. Yolun sonuna geldiler. Foyası ortaya çıkınca Atilayada sıra gelecek er geç. Bunların tüm belgelerini ortaya çıkartıp memurluklarını bitireceksin. İftiralarından dolayıda tazminattan evlerini mülklerini alacaksın. Vatandaşlıktan bile çıkartacaksın. Su bile vermeyeceksin. Çok ileri gittim galiba. Yargı bilir ne caza vereceğini ama yeterki memur deyip es geçmesinler. Bunlar memur değil memur kisvesi altında canavar. Herkese makamlarını kullanarak eziyet ediyorlar.

 21. Geliyor geliyor dedi ki:

  Geliyor deyince analdınız tabi. Biz geliyoruz. Biz kimiyiz. Tabiki AKP. Başka altarnatifimiz yok. CHP nin neler yaptığı ortada. Aklı olan bukadar yolsuzluktan sonra CHP ye oymu verir. Erdem GÜL meclise HDP lileri soktu. Teröritler ile iş birliği yapan CHP 31 martta tokat yiyecek. CHP den kaçıp DSP ye gidenler umursamıyoruz zaten. Onlardan bir cacık olmaz. Biz gelmeden ne Belediye düzelir nede kemikleştiği söylenen malum kadro. Tek şansınız, şansımız AKP. Yerel seçim olduğu için tüm CHP lilerden aklı selim olmalarını tavsiye ediyorum. Adalarda daha iyi yaşamak istiyorsanız, adalıların paralarının edimin ifasına fesat karıştıran memurlarca yok edilmesini istemiyorsanız çözüm AKP. Belediyenin çivisi çıkmış. Avukatları bile Kaymakamlıktan soruşturma izni verilmiş mahkeme günlerini bekler dururlar kara kara. Hukukçuları bile karışmış edimin ifasına başka söze hacet varmı. Adalarda oturan CHP liler aklınız kullanın. Genel seçimde kime verirseniz verin. İsterseniz komple gidin HDP ye oylarınızı verin. Am bu seçimde AKP ye oy verinki çivisi çıkmış Adalar Belediyesinde kirli ilişkiler tekerrür etmesin. Belediye Başkan Adayı bile vasıfsızlığını meclis listeleri ile gösterdi. CHP ilçe yönetimi istifa edince eli ayağı karıştı koşa koşa Kılıçdaroğlunun yanına gidip şimdi ben ne yapacam dedi. Ufacık krizi yönetemeyen Erdem GÜL’ün Adaları yönetmesini beklerseniz Adalar yaşanmaz hale gelir. En azından bu kıyaslamayı kendi vicdanınızla yapın. Deyinki vicdanınıza EY VİCDANIM OYUMU VERİPMİ REZİL OLAYIM VERMEYİPMİ REZİL OLAYIM deyin. Oyunu CHP ye verirsen ya okuma yazma bilmiyorsun derim sana. Çünkü Ada gazetesinde yazılanları okusan CHP ye kayıtlı isen gider kaydını sildirmen lazım Belediyede olan rezilliklerden dolayı. Yok okumayı biliyorsun ama fanatik CHP lisin. O zamanda fanatikliğini genel seçimler saklada çocuklarının torunlarının rahat büyüyebileceği bir Adalar için bırakta hizmeti tek getirebilecek parti olan AKP ye bir defa da olsa bir şans ver emanet te olsa oyunu AKP ye ver derim. Bu bir Yerel Seçim olduğunu aklından çıkartma. İdeolojik değil menfaatine göre bir şans ver partimize. Pişman olman imkan dahilinde değil. Sen fanatikliğinden ötürü vicdanen duyacağın rahatsızlık, çocuklarının torunlarının kazanımları, refahı mutluluğunu gördükçe silinip gidecek. Adaların geleceğinden 10 yıl çalındı. Hiçbir hizmet yapılmadı 10 yıldır farkında değimlisiniz. Uyanın eyy CHP liler. Zaman uyanma zamanı çok geç olmadan bir kerede olsa AKP ye oyunuzu verin aradaki hizmet farkını görün.

 22. Suna Pekkızar dedi ki:

  İşte ben buna kızarım. Koskoca Kaymakamlık yapmış bir insan Kamu Yönetimleri dersini veren muhterem kişi diye bildiğimiz Sayın Farsakoğlu bile yazılarında ustalıkla kıvırmış. Yazısında belediyeye yönelik şikayet başvuruları var deyip İçİşleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğüne yazı yazmış. Şikayet olmasa yazmayacakmış. Görüş almayacakmış. Şimdi sormazlarmı şikayetide sen kendi adamına yaptırıp sonramı yazı yazmışın niçin atamdan önce yazmadın görüş istemedin. Yani çok ayıp. Kelime oyunları ile yazışmalar yapılması işi bilenlerin olayı hemen aydınlatması ile komik duruma düşüyorlar. Dışarıdan bakınca Kaymakam bey dersin. Düzgün iş yapan Kaymakamları bile gıyaplarında zor duruma düşürmüş. Ayhan beti tenzih ediyorum. O bugüne kadar adalara gelmiş en beyefendi Kaymakamdır. Onu seviyoruz. Ama bir önceki Kaymakamada hiç alışamamıştım. Hiçde elektirik alamadım . Ayhan Bey öylemi. Beyefendi kişilik. İsmi hiç kirli bir şeye karışmadı şimdiye kadar. Allah doğru yoldan ayırmasın onu.

 23. Necati dedi ki:

  gazetenizde 10 ay önce yayınlanan ” Adalar Belediyesi Kayyum Raporu 1 ” başlıklı haberin sayfa 8 de ” d-) Hacer Özdemir Mali Hizmetler Müdürü ,şef kadrosunda iken görevde yükselme sınavına girmeden müdür olarak atandığı,…konu ile ilgili idari yargı kararı yanlış yorumlanarak,…iş bu atamanın usulsuz olduğu…” diye müfettiş necati özdemir rapor yazmış.herkesin gözünden de kaçmış.sinsi kadın da hiç ses etmemiş.şimdi burda okuyunca aklıma geldi ve döndün o habere baktım.Orda da var. U.anmaz kadın hala Atilla sızdırdı kafasını kıracam o p.zevengin diye her yerde konuşuyormuş.Gördüm de bu kadar pişkinini görmedim.Kim sızdırdıysa sızdırdı.Yalanmı ?Görevde yükselme sınavına girerek mi müdür oldun.Ataman usülsüz.Kimin kafasını kırıyorsun .Atamanı yapan Atillanın mı.Yuh be .Sesini kes de otur biraz ed.psiz kadın.

 24. Osman dedi ki:

  Çetrefil Müdürü Hacer Savcılığa gideceğim,suç duyurusunda bulunacağım.Ip leri çıkaracağım.Glu glu diye kimsenin anlamadığı konuşmanla boş boş atıp tutacağına yap da görelim.Ancak atıp tutarsın.Diplomanı çıkar bir göster yalansa.Sınava girdinse belgeni göster.Ama yok neyi göstereceksin.

 25. Yusuf dedi ki:

  Avukat mahkeme kararını bilerek yanlış yorumlamış ve atamayı yapmak zorundayız diye Atilla başkanı kandırmış.Başkan da mahkeme kararına uymuş.Nerden bilsin hacerin böyle başına bela olacağını.Kaç kere pişman oldu fakat mahkeme kararı yüzünden alamıyorum diyordu.Müfettiş Necati özdemirin raporunda da yazdığı gibi mahkeme kararı yanlış yorumlanmış buna sebep olanlarında hakkında gerekli yasal işlemler yapılmalıdır.Görevde yükselme sınavına girmeden müdür olamayacağı açıkça yazılmış.Hacer özdemire menfaat sağlamak üzere belediye başkanını yanıltmak suretiyle atamayı yaptıran belediye avukatları hakkında da işlem yapılmalıdır. Seçimle gelecek olan yeni belediye başkanına sesleniyorum.Adalar belediyesinde ki avukatlara da güvenmeyin.Size öyle bir yanlış işleme imza attırırlar ki yasa önünde suçlu olursunuz.Bu durumda oldugu gibi. Adalar Belediyesini tanımak ve öğrenmek istiyorsanız adagazetesi.com.tr de yayınlanan “Adalar Belediyesi Kayyum Raporu 1 ve 2 ” yi okuyun.Müfettiş her noktayı kim ne görevdedir ve nasıl çalışmış tek tek yazmış. Raporu okuyun ve kendinizi güvene alın.

 26. Ali dedi ki:

  Bu belediye Avukatları gibi kişiler için atalarımız Kişinin ayinesi işidir lafa bakılmaz demiş.Artık bunlara güvenenin aklından şüphe etmek lazım.Mahkeme kararını yanlış yorumlamak ne demek.Hakimler gayet açıkca yazar anlamayacak olan ya gerizekalıdır yada bir menfaati vardır.Atilla Başkana yüklenmeyin.Adam ne bilsin .Kendi getirdiği avukatların onu kandıracağını düşünememiştir.Bu kadar da olmaz.Pes .

 27. İhbarcı dedi ki:

  Sayın kaymakam Ayhan Bey e ihbar ediyorum.Yazı işleri müdürü s.vim t.mur belediyeyle ilgili kaymakamlığa gelen şikayetleri anında ş.bneme iletiyormuş.Şikayetlerin kaymakamlıkta kayıda girmesinden bir saat bile geçmeden şikayet evraklarının birer çıktısı şebnemin elinde oluyormuş.21 mayıs 2019 da belediyede memurları hakkında verilen 7 ayrı şikayet dilekçelerinin birer çıktısı ş.bneme hemen ulaşmış.bu dilekçeler gerçekten kayıda alındı mı yoksa sümen altı mı edildi.sümen altı edilen başka şikayet dilekçeleri var mı araştırılmasını talep ederim.