DOLAR 6,8172
EURO 7,5916
ALTIN 381,124
BIST 105520,47
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 22°C
Gök Gürültülü

Adalar Belediyesi’nde EDİMİN İFASINA FESAT’a devam!

08.02.2019
A+
A-

08/12/2018 tarihinde “Adalar Belediyesinin avukatlarına EDİMİN İFASI NA FESAT’tan soruşturma izni verildi!” haberimizde Adalar Belediyesi’ndeki avukatların karıştığı soruşturma izni “Adalar Belediyesi için Tuzun koktuğu andır” benzetmesini yapmıştık.

Özetle, Adalar Belediyesindeki usulsüzlüklere, İhaleye, edimin ifasına  fesat iddialarına,  Hukuk İşlerinde çalışan Avukatlar bile karıştıysa vay o Belediyenin haline demiştik.

Adalar Belediyesi’yle ilgili yaptığımız her haber sonrası olduğu gibi Adalar Belediye Başkanı Atilla AYTAÇ beklediğimiz tepkiyi vermekte gecikmedi. Gazetemiz hakkında onlarca savcılık şikayetine bir yenisini daha eklettirdi ama bu sefer başrolde belediye avukatları olduğu için olsa gerek savcılık şikayetini daha birkaç yıllık memur olan, görevde yükselme sınavına girmeden tedviren müdürlük makamına atadığı ve müdürlük haklarının tümünden, maaş farklarından faydalandırdığı memuru Zeynep GÜNDOĞAN’a yaptırdı. Doğal olarak Adalar Savcılığı ifademizi aldı ve soruşturmaya devam ediliyor.

Yerel gazete olarak bunlara alışığız. Maalesef işimizin doğasında bu var.  Mademki gazetecilik yapıyoruz yargılanıp ceza alabiliyoruz. Yargılanırız, ceza alabiliriz ama kamunun parasının illegal yer değişikliklerine, yolsuzluklara, birilerine peşkeş çekilmesine, ihale, edimin fesatlarına, kamu zararlarına, kurban edilmesinde en ufak bir şüphe, iddia, duyum varsa elimizi taşın altına sokup her taşın altında bir bit yeniği ararız.

Seçimlere 2,5 ay kaldı artık bir şey olmaz dediğimizde bile, Adalar Belediyesi’nde kamu zararları, edimin ifasına fesat iddialarının ardı arkası kesilmeden devam ediyor olmasına anlam vermekte zorlanıyoruz.

Bakınız; Gazetemize gelen iddialardan birincisinde,

2014/16112 ihale nolu “Mali Hizmetler Müdürlüğü Personel Hizmet Alım işi” ihale ediliyor. Alan firma 2015 yılının ocak ayında işe başlıyor ve süre uzatımı ile beraber işin süresi 37 ay sürüyor. Harcama Yetkilisinin Yeşim.Ş., Gerçekleştirme Görevlisinin Şadan G., Denetim Kom. Bşk. Feza G., Denetim Kom. Üyeleri Genç C., Önder Ç. olduğu, ihaleyi alan firmanın aylık hak edişlerinde, çalışan 7 personelin her ayın her Cumartesi günü çalışmamalarına rağmen çalışmışlar gibi puantajlarının hazırlanıp denetim komisyonunca gerçekleştirme ve harcama yetkilisi tarafından imzalanarak firmanın edimi yerine getirmeden yapmış gibi fazla para ödendiği, dolayısıyla “Edimin İfasına Fesat karıştırıldığı”

Gazetemize gelen iddialardan İkincisinde,

2014/90523 İhale Nolu “İnsan Kaynakları Müdürlüğü Bilgisayar Kullanıcıları Hizmet Alım İşinde” 2014 yılının son dört ayında gerçekleştirilen hizmet işinde yine aynı şekilde ihaleyi alan firmanın aylık hak edişlerinde çalışan personel her ayın her Cumartesi günü çalışmamalarına rağmen çalışmışlar gibi puantajlarının hazırlanıp denetim komisyonunca gerçekleştirme ve harcama yetkilisi tarafından imzalanarak firmanın edimi yerine getirmeden yapmış gibi fazla para ödendiği, dolayısıyla “Edimin İfasına Fesat karıştırıldığı”

Gazetemize gelen iddialardan Üçüncüsünde,

2014/163355 İhale Nolu “İnsan Kaynakları Müdürlüğü Bilgisayar Kullanıcıları Hizmet Alım İşinde” Alan firma 2015 yılının ocak ayında işe başlıyor ve süre uzatımı ile beraber işin süresi 37 ay sürüyor. Harcama Yetkilisinin Fulya E., Bünyamin L., Gerçekleştirme Görevlisinin Sevim İ., Denetim Kom. Bşk. Şebnem U.K., Denetim Kom. Üyeleri Seda B., Önder Ç. olduğu, ihaleyi alan firmanın aylık hak edişlerinde, çalışan personellerin hepsinin her ayın her Cumartesi günü çalışmamalarına rağmen çalışmışlar gibi puantajlarının hazırlanıp denetim komisyonunca gerçekleştirme ve harcama yetkilisi tarafından imzalanarak firmanın edimi yerine getirmeden yapmış gibi fazla para ödendiği, dolayısıyla “Edimin İfasına Fesat karıştırıldığı” söylenmektedir.

Bu iddialar aynı, “Adalar Kaymakamlığının 21/11/2018 tarihli 6 nolu kararındaki gibi “Hizmet alımı yoluyla çalıştırılan Avukat TD’nin cumartesi günleri çalışmamasına rağmen, çalışıyor gösterilip para ödendiği iddiası ile ilgili olarak, Avukat TD’nin hazırlanan İdari ve Teknik Şartnameler gereğince cumartesi günleri normal mesai yapması gerekirken, Vardiya devir-Teslim Defteri kayıtları ve Özel Güvenlik Personelinin beyanlarına göre cumartesi günleri Belediye Hizmet Binasına gelmediği, normal mesaisini tamamlamadığı, ancak cumartesi günleri çalışmış gibi puantaj cetveli ve hakediş raporları hazırlandığı;bunun sonucunda 2016 yılından itibaren (2017 Temmuz  ayı sonu itibariyle) cumartesi günleri çalışması karşılığı olarak 21.545,95TL fazla ödeme yapıldığı anlaşıldığından, tanzim edilen puantaj cetvelleri ve/veya hak ediş raporlarında imzaları bulunan ve öninceleme yapılanlar hakkında iddialar sübuta erdiğinden, Adalar Belediyesi Yazı İşleri Müdür Vekili, Avukat NH; Harita Mühendisi MS…,Mimar ZG,Müdür YŞ,Gerçekleştirme Görevlileri  FY. ve YG. hakkında 4483 S.Yasanın 6’ıncı maddesi uyarınca “SORUŞTURMA İZNİ VERİLMESİNE”  kararına,” benzemektedir

Yerel seçimlere yaklaşık 2,5 ay kalmasına rağmen, Adalar Belediyesi’nde halen usulsüzlüklerin, edimin ifasına fesat karıştırılmasının, yukarıdaki üç ihalede de ihaleleri hazırlayan yaklaşık maliyet komisyonun, belediyenin Cumartesi çalışmayacağını bilmelerine rağmen çalışacak gibi maliyet hazırlamalarının, ihaleyi alan firmaların hangi ihale yöntemi ile ne şekilde aldığı, ihaleye hangi firmaların katıldığı, ihaleye yeterli katılımın olup olmadığı, dört aylık yapılan ihalenin muhtemelen pazarlık ihalesi şeklinde yapıldığı, pazarlık şartlarının oluşup oluşmadığı, tekliflerin yaklaşık maliyete yakınlığı, ihalede rekabetin sağlanıp sağlanmadığı hususlarının da, ihaleye fesat yönünden de, detaylı incelemenin yapılmasının, kamu menfaati açısından  zorunlu olduğunu düşünmekteyiz.

Adalar Kaymakamlığının 21/11/2018 tarihli 6 nolu SORUŞTURMA İZNİ VERİLMESİ kararında belediye avukatının bulunduğu memurlara verilen soruşturma izninde tek bir personelin 7 aylık oluşturduğu kamu zararının 21.545,95 TL olduğuna göre, yukarıdaki 3 ayrı ihalede sözü edilen iddiaların doğru olması halinde, 3 yıllık süre içerisindeki söz konusu ihaleleri alan firmalara, edimin eksik yapılmasından dolayı fazla ödenen personel tutarlarının oluşturacağı  kamu zararı tutarı kaba bir orantı ile yaklaşık 1.500.000.-TL’den fazla olacağı bellidir. Bunu biz gazeteci olarak gözardı etmemiz mümkün değildir.

Atilla AYTAÇ dönemindeki Adalar Belediyesi’nde bugüne kadar yapılan soruşturmalardan ve bugünden sonrakilerle beraber belediyede çalışan her iki kişiden birisine soruşturma izni verildiği düşünülürse, soruşturma izni verilmeyen memurlarında zaten kızaktaki memurlar olması sebebiyle soruşturma izninden kurtuldukları sonucu çıkmaktadır. Adalar Belediyesi ne hale getirilmiştir.

İBB teftiş raporlarında, Adalar Belediyesinin iş ve işlemlerinin düzeltilebilinmesinin, ancak KAYYUM atanması ile olabileceği tespitleri mevcuttur.

Yerel seçimlere girerken Atilla AYTAÇ’ın yönettiği Adalar Belediyesinin çalışanlarının yarısının soruşturma izni ile karşı karşıya oldukları, personel giderinin bütçenin %45’şine denk geldiği, iç ve dış borç toplamının 100 milyonu bulduğu, gelirlerinin giderlerini karşılayamadığı gibi, siyasi çözümsüzlükleriyle selef Atilla AYTAÇ, halefi Erdem GÜL’e ENKAZ bıraktığını düşünmekteyiz. Tabi Erdem GÜL’ün araştırmacı gazeteci olması sebebiyle, kısa sürede görünen resmin altındaki fonun parlak olmadığını anlayacağı muhakkaktır.

Adaları CHP’nin kalesi gibi görenlere göre, Erdem GÜL’ün kalenin surlarının delik deşik olduğunu, bu seçimlerin sürpriz sonuçlara gebe olabileceğini, CHP’nin gıyabında, kendi işinin gerçekten çok zor olduğunu kavradığı kanaatindeyiz.

Adalar’da dönen siyasi oyunları, planları, tuzakları, ittifakları, vaatleri, anlaşmaları, kaypaklıkları, ihanetleri, çözer, CHP içindeki kendisine yanlış hamle attıracak  beyaz taşlardan kendini sakınıp gerçek CHP’liler ile seçim yarışına girerse seçimi kazanabilecek yoksa meclis aday adayları ile başkan/başkan aday adaylarının ayak oyunlarına kurban olup seçimi kaybedecektir.

Erdem GÜL adının kesinleşmesiyle beraber, CHP içindeki istifa edeceklerini ulu orta  Adalılara her fırsatta deklare eden CHP’li başkan aday adayları ile ilçe yönetimindeki bazı yöneticilerin sözlerini tutup tutmayacakları yoksa dün dündür bugün bugündür deyip sözlerini yiyecekleri gibi bazılarının ise gizli gizli Erdem GÜL’ün aleyhinde çalışacakları yada gurur yapıp istifa edecekleri halen muallaktaki önemli bir sorun olarak muammasını korumaktadır.

Önümüzdeki günlerde CHP içindeki oynayan taşlar ya yerine oturacak yada teker teker düşmeye başlayacak ve durum netleşecektir.

Şükrü Abanoz

YORUMLAR
 1. Talak Soykam dedi ki:

  CHP karıştı. İçinden çıkılmaz halde. Bakarmısınız yılların CHP lisi Avni KURTULDU CHP’den istifa ediyor. Rüyamda görsem kabus diye uyanırdım. Ama bence Avni Başkan daha Umut ORAN’a yapılan tezgahta zaten ipini kopartmıştı. Niyemi bukadar bekledi bence yerel seçimlerde de aynı oyunu tezgahlayacaklarmı diye bekledi ve gördü sonrası gereğini yaptı. Saygılar sunarım Avni başkanıma. Seviyoruz seni. Her CHP’li senin kadarasil olsa zaten ortada bir sorun kalmazdı. Helal sana.

 2. Tülay Kara dedi ki:

  Ama canım Ankaradan aday getirmek buradaki adaylarıda yok saymakta ne demek. Nasıl İngilterede yumurtalara zam yapılınca ev hanımları bir hafta yumurta almadıklarında yumurta fiyatları düştüyse, CHP lilerde benzer taktiği genel merkeze yapsalar Ankaradan kafadan atma bir adayı burada gecesini gündüzüne katan aday adaylara karşı aday diye koyamazlar. Yani bunu yapmasan kendi adanda bile Ankaralı,adanalı,Karslı adayları sana kabul ettirirler. Biz Türk milleti tepkisiz bir milletiz. Adalar CHP yönetimi istifa etmiş olsa bu adayı gönderemezlerdi. Burdakiler köle izahuramı. Ne gönderirsen başım üstüne diyecek. Bu resmen terbiyesizlik.

 3. Serkan dedi ki:

  Beter olun. CHP liler içine etti adaların. 10 yıldır anamızı ağlattı bu CHP li Belediye başkanları. Soylu davranışmış, Neresi soylu. Bunlarda soy sop guru hak getire. Yarın bakın istifa edenler bile geri döner başkanım başkanım der etrafında dolaşır erdonun. Erdoda ben neymişim be abi der. Ula sen bir şey değilsinde adadaki chp liler hiçbir şey olmayınca seni bu adamların başına çobanlık yap diye gönderdiler işte anla tipin tip değil tipitip biliyon değil mi

 4. E.K dedi ki:

  Devletimiz seçimleri ciddi takipte. Kripto PKK lı adaylar mercek altında. Seçimden önce bilezik takmasalar seçimden sonra kazanırlarsa kesin kolye bile takar tıkarlar içeri merak buyurmayın

 5. Erdoğan Batum dedi ki:

  İster istifa edin ister etmeyin adaları chp den aldık bilin. Bunların adayı alması namümkün. Bitti bu koministlerin işi. AKP gelince Adalar hizmet görsün. Özlem Hanım Adalar için büyük şanstır. Neler neler olacak. İsmailin Özlemin arkasını kollaması onun için çok çalışması lazım. Yoksa varya ormandan kiraladığı yeri unutsun. En başta vallahi billahi ben şikayet ederim. Eğer çalışmasın Reise kadar söylerim. Biliyorlar Reisimiz bir ihaneti affetmez. Onun dışında Mevlana gibi adamdır. Ne olursan ol gel der ama ihanetle gelme der. Zaten ihanet edenelere ne yaptığını bilmem söylemeye gerek varmı. Yapmayın öyleyse kardeşim. Kaşınmayın.

 6. Erdal Krema dedi ki:

  Sayın editör sanki kapalı kapılar ardında gözünüz var. NE KADAR GÜZEL TESPİTLER . Ayak oyunları,yuzaklar,planlar,siyasi oyunlar demişiniz ya ne kadar doğru. Matilla denen adam varya tam bir s.ysuz. Coşkun ile ittifak içinde olduğunu bilmiyormuyuz. Hemşerisine seçimi kazandırmak için zoraki erdemin yanında dolaşıyorsada adamın yüzü sirke satıyor.Gören sirke küpünemi düştü der. Belediyenin ağzına sıçtı. Kendi beş para etmez adamlarını gitti vekaleten müdür yaptı. Buraya imza at attırdı. Şuraya imza at attırdı. Sonuç gelini ile dünürünün firmasına iki adet sıfır araba aldırdı. Belediyeye aylık parasını ödettirdi. Herkesi mahkemelik yaptırttı. Memurlar mahkemelik olduysa Matildanın yüzünden oldu. Adalara gelmiş en hıyar başkan. Birde şimdi erdemi dolaştırıyor. Onuda şimdiden kendine benzetecek.

 7. Hıdır dedi ki:

  Erdem Hıdır Delinehiri tanımaz. Tanısa yanına komaz. Çapsız seviyesiz,liyakatsiz onu ilçe başkanı yapan Atilaya bile ihanet etmiş ve karşısına Belediye Başkan Adayıyım diye çıkmış birisidir. Minnet olmayan bir kişiliği varsada kendi haline bakmadan Erdem Gül e yanınızdakilere inanmayın bir bana inanın. Hele yanındaki Mahmut Hoca isimli adamın hocalığına kanarsan yandın. Sen benden başkası ile konuşma ilişki kurma demiş ve cumartesiye randevu almış Erdemle baş başa hemide.

 8. Esen dedi ki:

  CHP deki şaklabanlar çıktı meydana. Takıldılar Erdem GÜL’e. Gurursuzlar daya gelmeden önce hepsi istifa ediyorum diyordu şimdi peşinde kuyruk gibi dolaşıyorlar. Bunaların ağzından mı çıktı bu laflar yoksa kıçından mı Şaklaban bunlar ya. Bazılarını tenzih ediyorum. Hakket onlar asil davrandı. Bende onlara için helal olsun diyeyim ama diğerleri kusura bakmasınlar her birisi hak ediyor. Çok iyi biliyorum kimler söyledi. Zamanını bekliyorum yolda görsem yüzlerine vurucam omurgasız siyasetçi bozuntusu bunlar.

 9. Hasan dedi ki:

  Belediyede her şey koktu. Matilda var ya personelide kendisinide tümüyle kokuttu. Utanmaz adam destek hizmetlerinden kasıma araç ihalesini yaptırdı. 3 yıllık ihale olurmu pazarlık. Yap dedi kasım yaptı. Gelinime vereceksin dedi. Kasım Verdi. Pazarlık ihalesi yapılıyor üç firma çağrılacak ne tesadüf Matildanın gelinin firması çağrılıyor. Diğer firmalarda ne hikmetse gelmiyor. Aleni ihaleye fesat yaptırttı bu pislik herif. Kim mi yargılanır tabiî ki imza sahibi olanlar. Matildanın imzası varmı. İş burd Destek hizmet başı olan kasımda. Çıkacak diyeceki bana talimat verdi gelinime vereceksin. Ne gerekiyorsa yap bende gerekeni yaptım diyecek. Paralar benim cebime girmedi matildanın gelini ile dünürünün firmasına girdi diyecek. Kurtarurmu destek kasımı yok kurtarmaz ama hiç değil matilda da bu iş için yargılansın kardeşim. Musubetin başı o. Kasım yok dese anaında şut . naspın adam emre itaat etmiş.Üç beşte eline verdilerse tamamda denetimdekilerin ne suçu var. İhale komisyonuda döte gelir.İhalede marka belirtilmiş. Tek ihaleye katılım var iptal etmemişler bir dandik gelin dünür ihalesine kaç kişinin başı yandı şimdi. Hep matildanın pisliği bunlar. Kottu tu ortalığı şrfsiz.

 10. ;) dedi ki:

  Madem senin iftira attigin gibi pkk li ise devlet şimdi tutuklasin seçimleri niye beklesinki senin amacin senin dediğini yapan yerli başkan istemen amacin dedikodu yapmak işiniz sabahtan akşama kadar bu zaten zorlayarak girecek erdem başkan adalara siz de ikina ikina kabul etceksiniz:)

 11. Tarık dedi ki:

  Haberde ismi geçen memurlara bakın. Çoğunluğu hülle ile taze memur yapılanlar. Yani KPSS sınavı falan yok. Müdürler ile görevde yükselme sınavına girmeden yerleştirilen taze memurlardan. Avantadan müdürlük maaşı alınca bide müdürlük yan gelirleri olunca hepsi başkan ne derse yapacak karakterdeki memurlardan. Bunlar memur değil sanki paralı asker. Bu ihalelerden ne çıkacak. Belediyedeki tüm ihaleler tarafsız yandaş olmayan müfettiş gelse hepsinde mutlaka bir şeyler çıkartırlar. Ama gelen müfettişler Anadolu Kulüplerinde ağırlanıp cep h.rçl.kla.ı konunca Belediyeye kurdela takıp gittiler. Bu sefer okadar bariz belliki edimin ifasına fesat, kaçamazlar hepsi yargıya gider benden söylemesi. Çok da iyi olur. Bu arkadaşlara yapmayın bakın müfettişlerden birisini başkanınız ayarlayamazsa hepiniz ceza alırsınız dediğimde bizlere şimdiye kadar kime ne olduki bize olacak diyorlardı. Hadi bakalım şimdi ne olacak göreceğiz.

 12. Kazım dedi ki:

  Aldıgımız yeni duyumları sizle paylaşmak istiyoruz.
  Atilla Aytaç Chp merkezden yediği zılgıtla Dsp Adayı Coşkun Özdeni artık gizli gizli ve ekibiyle destekliyormuş.Ekib başı şebnem ve elemanlarına ne eksik varsa afiş, pankart ,sosyal medya ,mükellef bilgileri ,adresler,telefonları hepsinde yardımcı olacaksınız,Coşkun Özden de sizi koruyacak ,kazanınca sizle çalışacak ve ben belediyeden gitsemde elim kolum sayenizde belediyede olacak demiş.
  Atilla Aytaç bir taşla 3 kuş vurmayı planlıyormuş.
  Coşkun Özden den söz almış .Başkanlığı bittiğinde arkasından hakkında dosyaların açılmasına izin verilmeyecek ve gözdeleri korunacakmış..Kendisini aday yapmayan böyle Chpden de intikamını alacakmış.

 13. Salih dedi ki:

  Atilla Aytaç
  Dede olmuşmuş.
  5 senedir Aytaç la ilgili duydugumuz tek güzel haber bu olmuştur.Tebrik ediyoruz .Bebeklere sağlıklı mutlu ömürler dileriz.
  Aytaç Dede sende git evde torun sev.Adayı da rahat bırak.Bıktı bu adalar senden

 14. Yüksel dedi ki:

  Aytaç giderayak evrak üstünde yolsuzluk yapıyor.
  Burdan Chplilere duyuralım belki bilmek ve öğrenmek istersiniz.Yada merkeze haber vermek istersiniz.
  Aytaç ,sevgi hacer ve şebnem çetesiyle paraları iç etmek için Destek mdrlüğündeki İlker i Fen işlerine vermiş.Sebnem ve sevgi Doğrudan Temin İhaleleriyle evrak üstünde aslında hiç alınmayan malzemeleri alınmış , hizmet alımlarınıda yapılmış gibi faturalatarak paraları Atillanın istediği firmalara aktaracaklarmış.Zavallı ilker de işin içyüzünü bilmeden alet olacak.Ne bilsin bu şeytanların ne yaptığını.Mali hizmetler müdürü hacerde alımlar gerçekmi malzeme alındımı bakmadan evrak tamam ya diyerek ödeyecekmiş.Ekip güzel kurulmuş. Hacer emekli olmak isteyen bir bldye işçisine şimdi dilekçe verme demiş.Nisan da emekli olursun diyerek geri çevirmiş.
  Erdem Gül dikkat etsin bu üçlüye. Belediye şeytan üçgeni.Erdem Gülün başını bunlar çok ağrıtır.
  Atilla ödeme yapılmasını istemediği firmalara ve kişilere Haceri kastederek onunla konuşmuyorum o yüzden beni dinlemiyor ödemiyor diyormuş.Taktikleri buymuş.

 15. Reşat dedi ki:

  Coskun Özden Atillayla işbirliği yaparak kendini baştan bitirdi.Prenses otelin alt kısmının parasını Atilla ayarlamış.Coşkun Özdene seçim bürosu olarak.Hadi hayırlı işler.Atillanın hayrı olsaydı kendine olurdu.Şu adalarda kaç oyu var seçim bitince göreceğiz

 16. Hüseyin dedi ki:

  Beyler bir dakika bizim bildiğimiz şebnem sevgi hacer ikili oynuyormuş.Her iki tarafa da yardımcı oluyorlarmış.Hem Erdem Beye hem Coskun Özdene yakın gibi yapıyorlarmış.Nasılsa ikisinden biri kazanır bizde yine yolumuza devam ederiz diyorlarmış.

 17. Osman dedi ki:

  Erdem Gül rahat olsun.Doğru düzgün bir beyefendiye benziyor.Merak etmesin.Coşkun Özden falan kazanamaz.Coşkun Özden sadece birilerinin şişirmesidir. .Erdem Gül yeni başkandır.Hadi hayırlısı.

 18. Zafer dedi ki:

  Coşkun başkan kazanacak.Adalara adalı bir başkan şarttır.Halkın adamıdır.Herkese aynı sıcaklıkta yaklaşır.Kimin derdi olsa koşar.Müslüm şahin ve diğer meclis üyeleride herkesin rahatlıkla ulaşabileceği kişilerdir.Öyle vatandaşı tepeden görmezler.Oyumuz Coşkun başkan ve ekibinedir.

 19. Mustafa dedi ki:

  Sayın adagazetesi
  Yaptığınız haberler sayesinde yerel basının ne kadar önemli oldugunu bir kere daha anlamış bulunuyoruz.Ulusal basın ülke haberlerini yaparken yerel basın içinde bulunduğu küçük ilçelerinde yaşayan toplumun kültürel özelliklerini, sorunlarını,beklentilerini,üzüntüsünü ,sevincini birlikte yaşadığı için doğru ve tarafsız yansıtma özelliğine sahiptir.Ulusal basını sürekli takip etmeyen kişiler bile kendisini de ilgilendiren konular için yerel basını mutlaka takip etmeye çalışır.
  Adagazetesi de işini gerçekten layıkıyla yerine getirmektedir. Adalar halkını habersiz bırakmadıgınız için buradan size tesekkür ediyoruz.
  Efendim şimdi şöyle;yaklaşık 10 yıl önce Sayın Farsakoğlunun yeğenimi işe alması sayesinde belediyeyle ve personelle tanıştım.Sayın Farsakoğlunun yanlış tutumları ve Adanalı hemşerilerini getirmesiyle belediye personelinin yaşadıgı sıkıntıları bizzat gözlemledim.Bir çok personel Sayın Farsakoğlunun getirdiği Adanalı hemşerileri ve diğerlerinden çok sıkıntılar çekti.Bu kişiler bir bir gittikçe bu resmi kurum biraz rahatladı.Ancak bir kişi var ki Sayın Farsakoğlu getirdiğine sonradan çok pişman olduğu ,nerden getirdim bu şirret kadını dediği Adanalı Hacer Özdemirdir.Sayın Farsakoğlu Kağıthane Vergi Dairesinde Şef kadrosundan Adalar Belediyesine Mali Hizmetler Müdürü olarak atama yaptı.Adanalı Hacer Özdemir 4 yıllık Anadolu üniversitesi Açık Öğretimi tamamlamadan yarım bırakarak 2 yıllık bölümden mezun diploması almıştır.Vergi dairesinde çalıştığı dönemde Lise mezunlarınında katılabildiği kursa katılarak Muhasebe Yetkilisi Sertifikasını almıştır.Hatta bu kursa devam etmeden yarım bıraktığı ve belli bir süre gittiği halde bu sertifikayı nasıl aldığı bile şüphelidir.
  Adanalı Hacer Özdemir işte bu sertifikayla Mali Hizmetler Müdürü yapılmıştır.Ancak Sayın Farsakoğlu yaptıgı yanlışı Adanalı Hacer Özdemirin şu anda İnsan Kaynakları Müdürlüğünde bulunan Özlük Dosyasını incelediğinde yanlışlığı farketmiş ve zaten çalışmaktan çok çenesi kuvvetli bu hanımı Mali Hizmetler Müdürlüğü kadrosundan alarak asıl kadrosu olan Şeflik Kadrosuna geri vermiştir.
  Adanalı Hacer Özdemir de Bölge İdare Mahkemesine başvurmuş ,kadrosunda derece kademelerde tahrifat yapıldığını ve durumun düzeltilmesini talep etmiştir.
  Bölge İdare Mahkemesi de derece ve jademenin düzeltilmesine karar vermiştir.
  Ancak bu karar çıktıgında Sayın Farsakoğlunun görevi bitmiş ve Atilla Aytaç Belediye Başkanı olarak görev yapmaktadır.Belediye de Hizmet Alımı ihalesi ile Avukat olarak çalışan Tarık Değirmenci de kankası olan Hacer Özdemir ile ilgili Bölge İdare Mahkemesinin verdiği şeflik kadrosuna iade edilmesi hakkında ki kararı Belediye Başkanı Atilla Aytaç ‘a ” efendim Hacer Özdemir’i Mali Hizmetler Müdürü olarak atama yapmalıyız. Karar bu şekilde diyerek yanıltmış ve başkanı inandırarak atamayı yaptırmıştır.Oysa Atilla Aytaç Adanalı Hacer Özdemirin Özlük Dosyasını inceletmiş olsaydı ,dosyada mevcut olsn Müfettiş Necati Küçükdumlu’nun Teftiş Layihasındaki şef olan Hacer Özdemir’in Görevde Yükselme Sınavına girmeden müdür olamayacağı hakkında ki maddesini görecekti.Ayrıca İçişleri Bakanlığından alınan görüşte de yine Görevde Yükselme Şartıyla ancak müdür yapılabileceğinin belgesini de görecekti.Kendisini yanlış yönlendiren Avukat Tarık Değirmencinin Hacer Özdemir için yaptığı oyuna gelmeyecekti. Tabii ki Avukat Tarık Değirmencinin bu kıyağının karşılığını Hacer Özdemir haftasonları çalışmadığı halde çalışmış gibi gösteren evraklara seve seve ödeme yapacaktı.
  Oysa hepimizin bildiği gibi Çöp Müteaahitinin ihalesinde yolsuzluk yapılmış gibi memurlar hakkında rapor tutturup savcılığa gönderilmesi ve bu sayede firmaya ödeme yapılmaması fikrinin çıkış sahibi de Adanalı Hacer Özdemirdir.
  Adanalı Hacer Özdemir Avukat Tarık Değirmencinin haftasonu çalıştı gibi yapılıp haksız mesai ücreti alması konusunun soruşturmaya ugramadına ve gazetenizde haber yapılmasına çok kızdığından bu bilgilerı madem sızdırıyorlar öyleyse diğer mesai yapmadan haksız mesai ücreti alanlarda yansınTarık’ın ne suçu var.Kim çıkarttıysa cezadını çeksin diyerek şüphelendiği kişilerinde içinde olduğu Mali Hizmetlerde olan belgeleri sızdırmıştır.
  Adanalı Hacer Özdemir gazetenizde bilgilerde çıktığında bu sefer hedefe Kasım Turan’ı oturmuştur.Kasım yaptı diye konuşarak kendini gizlemeyi başarmıştır.
  Adanalı Hacer Özdemir’in yaptıkları bunlarla sınırlı değildir.Belediye mevzuatını bilmeyen ,Muhasebe ve Gelirlerlerde çalışan personele sırtını dayamıştır.18 yaşını doldurmadına bir kaç ay eksik olarak memuriyete giriş yapan Yeşim Şener i tehdit ettiğini belediyeyle ilgisi olan herkes bilmektedir.Yeşim Şener’in Mali Hizmetler Müdürü olması halinde derhal içişleri bakanlığına şikayet etmekle tehdit etmektedir.
  Atilla Aytaç Yeşim Şeneri muhasebeden alıp asıl kadrosu olan müdürlüğüne verse Adanalı Hacer Özdemirin hiç birşey bilmediği,evrakta iki kelimeyi bir araya getirip bir yazı yazamayacağı,bütün muhasenin çökeceği görülecektir..Atilla Aytaç buradan sana rica edelim.Başkanlığın bitmeden Yeşim Şener’i bu adanalıdan kurtar.Yazıktır günahtır.Yeşim Şener Müdür kadrosunda ama hiçbirşey bilmeyen sadece lak lak konuşan herseyi ben bilirim diyen bu kadının elemanı olarak çalışıyor, arkasını topluyor,bütün işi yapıyor,muhasebeyi yapıyor.Hacer Özdemirin bu tehdidinden Yeşim Şeneri artık kurtar.Biz Yeşim Hanımın haline üzülüyoruz.
  Atilla Aytaç belediye başkanlığından gitmeden bu sorunu çözmen lazım.Sayın Farsakoğlunun hatasını anlayıp şefliğe atadığı Hacer Özdemiri asıl kadrosuna şefliğe geri ver.Dört yıllık okul mezunu değil.Şu anda dört yıllığı tamamlamak için sınavlara gidiyor fakat ilk atama tarihinde iki yıllık mezundu.Yükselme sınavına girmeden müdür olunmaz.Muhasebe Yetkilisi Sertifikasıyla dört yıllık mezun olmadan sınava girmeden müdür olamaz.O sertifikayla ancak muhasebe yetkilisi olur.Muhasebe yetkilisi sertifikası olması müdür olması gerektiği anlamına gelmez.O başka müdürlük başka.
  Özlük Dosyası belediyenizde Güvendiğiniz bir belediyeden bir görevliye inceletin bu yazılanların doğru olduğunu göreceksiniz.
  Buradan Sayın Kaymakam ve Adliyede ki diğer görevlilere de seslenmek istiyorum
  Hacer Özdemirin adliyedekiler için ileri geri konuştuğunu duyuyoruz.Herşeyi ben ben bilirim belediye benden sorulur diyen bu kişiyi dikkat edin.Sizleri de yanlış yönlendirebilir.
  Not:yazımda sürekli Adanalı vurgusu yapmamın sebebi Hacer Özdemirin memleketini gizleyerek Maraşlı olduğunu söylemesidir.Maraşa Adanadan giden bir ailenin ferdinin aslını bile inkar etmesi hakkındaki düşğncelerimizi doğruluyor.Aslını inkar eden namerttir.

 20. Hakan dedi ki:

  Bende Chplilere sesleneyim.Benim ve ailemin oyu her zaman ki gibi CHP nindir.Fakat bir tereddütüm var.Bu hacer özdemir de Erdem GÜL’ü bekliyor.Erdem GÜL başkan olarak geldiğinde Hacer Özdemir Başkan Yardımcısı olacakmış.Öyle söz almış.Akif Hamza Çebi öyle söz vermiş .Hacer Özdemir adada kimi görse Erdem GÜL’ den söz aldım.Ben başkan yardımcısıyım.Bekleyin Atilla gitsin ,ben sizin işinizi çözerim,sabırlı olun diyor.
  İnanmıyoruz .İnşallah doğru değildir.Eğer doğruysa oyum Coşkun Özdene .Nasılsa o da sol parti.ha chp ha dsp.Birisi Erdem Gül e sorsunda bizi aydınlatsın.

 21. Sevilay dedi ki:

  t24 kanalında Şirin Payzın da Erdem GÜL ile söyleşi vardı.Seyrettim. Temiz ,düzgün bir kişilik.Ancak bu temiz ve düzgün karakterle belediye başkanı seçildiğinde belediyede dikkat etmesi gereken kadınlar var.Bir numarada hacer özdemir var.Dikkat etsin erdem başkan.bu kadın onu maymun eder.hatta mümkünse makamında bu hacerle yalnız hiç kalmasın.sonra kalkar bana asıldı diye iftira atar.çünkü kötü olduğu erkekler için hep aynı taktiği uyguluyor.ben 2 çocuklu dul kadınım.yok dizime baktı,yok kimlikte yaşıma baktı,bana asıldı diyerek iftira atmayı çok sever.

 22. Kolpacı dedi ki:

  Boşuna değilmiş.hacer özdemir farsağı mahkemeye verecem,tazminat alacam diye diye 5 sene ortada gezdi.Farsağı mahkemeye verememesinin sebebi buymuş demekki.farsak onu mahkemrde ezerdi.çünkü gerçeği biliyordu.hem iki yıllık mezun ol.hem muhasebe yetkilisi sertifikasıyla sınavsız müdür ol.sonrada atıp tut.mahkemeye verecem vercem.hadi verde görelim .

 23. Hatice dedi ki:

  Sayın adagazetesi burdan Atilla Aytaça bende bir bilgi aktarayım.Hacer özdemirin Adalar Belediyesine verdiği 20.09.2012 tarihli dilekçryi İnsan Kaynakları Müdürlüğünde ki Özlük Dosyasından bir istetsin.O dilekçede hacer özdemir kendi el yazısıyla “Anadolu üniversitesi Açıköğretim fakültesi ve maliye bakanlığına bağlı maliye meslek kursu mezunuyum” diye yazmış.İktisat fakültesi diplomasına ve 2 yıllık meslek kursu sertifikasını da bir inceletin.Malum sahte diploma,sahte belge,gerçeğe aykırı beyanla yanıltıcı belge,evrakta tahrifat gibi işlemlerin belediyede çok makbul oldugunu biliyoruz.gerçeği öğrenmek isterseniz dosyalar orda,birer yaxıyla ilgili yerlerden resmi bilgi almak çok kolay. ama yok para vermek istemediğiniz kişilere ben onunla konuşmuyorum dediğiniz hacerle uyum içinde çalışmaya devam etmekte sizin tercihiniz.giderayak doğru düzgün bir iş yapın da sizi şu işi de düzgün yaptı diye hatırlayalım.yoksa aklımızda kalan tek özelliğiniz düz ö.üzlüğünüz olacak.