DOLAR 8,0425
EURO 9,5023
ALTIN 491,883
BIST 1177,99
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Sisli

Adalar Belediyesi’nde MOBBING!!! (Psikolijik Taciz)

27.06.2020
A+
A-

Adalar Belediyesi’nde sular bir türlü durulmuyor. Gün geçmiyor ki skandallara, usulsüzlüklere ve yolsuzluk haberlerine bir yenisi eklenmesin. Yapanın yanına kar kaldığı, hukuk, yasa vicdan tanımayanların başvurduğu, şimdiye kadar ise sonuç aldığı ortada.

adalar-belediyesi-karakolluk-oldu!

Belediye de emeğiyle çalışan, dürüstlükten ve kanunlardan ayrılmayan memurlara uygulanan sistematik mobinglere kimse ses çıkarmıyor. Tam tersi bu gibi ahlak dışı uygulamalara gücü elinde tutanların çanak tuttuğu ortada.

Son olarak Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğüne şikayetçi ve mağdur olarak verilen ifadeden, dürüst bir zabıta memurunun yaşadıklarını Adalar halkı ile paylaşarak sizlerin takdirine bırakıyorum.

Edindiğim bilgilere göre; Kınalıada’da yaşanan imar usulsüzlüklerine ve vatandaş şikayetlerine görevi gereği müdahale eden ve işlem yapan bir zabıta memurunun başına gelmiş. Özellikle bütün işlerin altından çıkan isim halkımızın ve gazetemiz sütunlarında daha önce adı şaibelere karışmış bir müdür ve ona sahip çıkan Belediye yöneticisi. Zaten kaçak inşaatlara ve seyyarlara izni verende onlarmış. Zabıta memuru yasal işlem yapınca telaşa kapılan kişiler bu memurun ivedilikle görev yerini değiştirip Büyükada’ya nokta nöbetine göndermişler. Aynı Heybeliada’da Asaf Plajına görevini yaparak tutanak tutan memurun Heybeliada olan görev yerinin Burgazadası olarak değiştirilmesi gibi. Adalar Belediyesi’nde görevini namusuyla yapan memurlar ödüllendirileceğine ne hikmetse görev yerlerinin değiştirilmesi trajikomedi!

Konumuza dönersek, Büyükada’da bu memura karşı tehdit ve mobingler devam edince memurumuz karakola gidip şikayetçi olmuş. Şikayetinde görevi gereği yapmak zorunda olduğu iş ve işlemlerden ötürü baskıya uğradığını, mobbinge maruz kaldığını, daha önce de belediyeye dilekçe vererek mağdur olduğunu, Belediye Başkanı Erdem Gül’e de bilgi verdiğini ve şikayetinin sümenaltı edildiğini belirtmiş. Belediye Teftiş Biriminde çalışan tek kişilik kadrosu olmayan Naciye Kaya’nın da bu kişilerle işbirliği içinde olduğundan, soruşturma dahi yapmadan dosyayı kapadığından bu kişi hakkında da şikayetçi olmuş. Daha önce de teftiş biriminin görevini yapmadığını, bazı kişilerin çıkarına göre hareket ettiğini ve memurlar üzerinde baskı oluşturmak suretiyle memurları sindirdiği iddialarıyla haberimize konu olmuştu.

Şikayetçi olan zabıta memurunun TÜMBELSEN sendikası işyeri temsilciliğine aday olması, üzerinde oynanan oyunların bir diğer sebebi. 1 Temmuz’da Belediye memurları sandığa gidiyor. Yıllardır memurların önüne sandık koymadan, zoraki atamayla görev yapan, ancak hiçbir memurun hakkını ve hukukunu gözetmediği iddia edilen Şadan Güzel’in telaş içerisinde olduğu ve Başkan Yardımcısı Engin ÇELİK’e bu memura engel çıkarılması konusunda baskı yaptığı da gazetemize gelen diğer haberler arasında.

Tesadüf mü bilinmez ama bir gün önce amiri hakkında verdiği dilekçeden sonra zabıta memurunu, paraşütle belediyeye inen Başkan Yardımcısı Engin Çelik hakaret etmiş ve belediye binasından kovmuştur. Sendika iş yeri temsilciliği için öğlen arası, yemek saatinde çalışma yapan zabıta memuru Başkan Yardımcısı Engin Çelik tarafından hakarete uğradığını ve belediye binasından kovulduğu için karakola gidip tekrar şikayetçi olmuş ve olaya şahit olanları bildirmiş. Bununla birlikte 2 gündür Adalar halkının da artık CIMER ve BEYAZ MASA dan ilgilenilmeyen, cevap dahi verilmeyen başvurularını Adalar ilçesi Emniyet Birimlerine giderek şikayetçi sıfatıyla ifade vermeleri dikkatimi çekti.

Büyük bir kırılmayı yaşadığımız bu olaylar zincirinin karsısında sorumlu olan kamu görevlilerin nasıl bir tavır takınacağını takip ediyor olacağız. Zira Ada halkı haklarını sonuna kadar kullanmaktan geri durmayacaktır. Oldu bittilere müsaade etmeyecek kadar bilinçli olan halkımızın her türlü vicdansızlığın, yozlaşmanın karşısında dimdik duracağından kuşkumuz yok.

Halının altına süpürülmeye çalışılan pisliklerin er yada geç adaletin huzuruna çıkacağından, dürüst, calışkan ve vicdanlı kamu caıpşanlarımızın yanında halkımız daha güçlü duracağıdan hiç şüphemiz yok. Kamu gücünü, kamu yararına değilde kişilerin menfaatleri doğrultusunda kullanan kimselere Türk Adaleti gereken hesabı soracaktır. Kamu görevlisinin en büyük ve en onurlu görevi hesap verebilmesidir. Bizde kamu görevimiz gereği yaptığımız haberin takipçisi olacağız

Şükrü Abanoz

YORUMLAR
 1. E.K dedi ki:

  erdem bey seçildiğinde dedimki umarım yanındaki yamyam tayfasına yol vermez.ama bir zamanlar yaşar kıroğlu vardı ne başkan yardımcısıydı hele bir mahmut vardı ah ah…evle şenlik şimdi demem oki engin bey makamlar gelip geçici önemli olan kanunlara göre olmak.yok ben kanun devlet tanımam derseniz elbet bir babayiğit çıkar.sizlere kanun nizam anlatacak bu sebep ile lütfen kendinize gelin ve görevinizi yapın size tavsiyem.sonra demeyin ben ne yaptım niye beni aldılar görevden.

 2. Soğuk Demir dedi ki:

  Bu belediye de artık bunlar sıradan işler oldu.Bugün 28 Haziran 2020 inşaat yasağı başlayalı 14 gün oldu tüm inşaatlar tam gaz çalışıyor üstelik sokağa çıkma kısıtlamalarında bile devam ediyorlar.Herkes bir yeri parsellemiş durumda , Kınalıadadan Sedefe pek bir şey fark etmiyor. Suçlu her zaman vatandaşlık görevini yaparak yanlış olan bildiren,kazanan her zaman belediye içindeki rant çetesi.CHP ilçe başkanı,Belediye Başkanı,Başkan Yardımcısı,Meclis Üyeleri,Belediye içindeki vampir memurlar ve memureler herkes bu teşkilatın içinde payına düşeni bekliyor.Büyükada sokalarında kamyonlar halen toprak,inşaat malzemesi taşıt-yor.Belediye zabıta karakolunun gözü önüne malzeme taşınıyor,kaçak inşaata yeni kaçak beton atılıyor.Bunları s..seler kapı çalınıyor zannedecekler.İlçe başkanı İBB ekipleri de dahil olmak üzere Adalardaki tüm memurlara talimatlar yağdırıyor.Kendisi Adalarda P…… ablası Maltepede tezgahı kurmuşlar.Her türlü ruhsat inşat işyeri çalışma izni vergi halletme işleri bunlarda ,yapacak çok fazla bir şey yok bunlar seçen ,seçtiren ,tüm bu gayri kanuni işlerin içinde olan ,bu işlerden nemalananların kendilerinin,ailelerinin hepsinin tüm yaptıklarının ciğerlerine yapışarak kan kusmalarını bekleyeceğiz.

  1. Sabırlı dedi ki:

   Arkadaşlar bu kadar yakından olaylara tanık olup sadece yorum yazmak suça izin vermektir neden emniyete suç duyurusunda bulunmuyorsunuz.neden neden???

 3. Atilla Arman dedi ki:

  Demek ki Engin de Şebnem’in ve o çirkef grubun köp… olmuş. Engin’in biryerleri çok çabuk kalktı ama kısa sürede inecektir. O belediyede bütün pisliğin başı ilk olarak Şebnem sonra da Fulya’dır. Bunca yıldır Şebnem’in geçersiz diploması ve memuriyeti ile Fulya’nın sahteciliği biliniyor hatta defalarca müfettiş geldi ama bu pislik grup bir yolunu bulup üstünü örttürüyor. Ben Erdem’e kızmıyorum ona sadece acıyorum çünkü onun ne aklı ne arkası ne de gücü bu gruba engel olamaz. İddia ediyorum şu Belediye Başkanlığına adam gibi bir Adalı seçilse bu pislik grubu dağıtıp Şebnem ve Fulya başta olmak üzere memuriyetlerine son verdirip savcılığa havale etse Farsak, Aytaç ve Gül dönemindeki bilinen yolsuzlukları adli makamlara bildirip zararları onlara rücu ettirse hem Adalar hem de Adalılar kurtulur. Elbet birgün bunların hepsi hesap verecek er ya da geç…

 4. Cafer dedi ki:

  Akıl FUKARA olunca dil UKALA olurmuş

  1. Atilla Arman dedi ki:

   Akıl yollu olunca orospuluk bahane olurmuş 🙂