DOLAR 12,8095
EURO 14,5671
ALTIN 736,823
BIST 1808,79
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 15°C
Yağışlı

Adalar Belediyesi’nde skandal ortaklık! 2 ay imzalamamış!

12.11.2020
A+
A-

Eski fayton bekleme alanındaki dükkanların kiralanması işinde Adalar Belediyesi’nde AKP’li meclis üyesi ile CHP’li başkan yardımcısı arasında bir ortaklık olduğu iddiası Adalar gündemine oturdu.

Adalar Belediyesi'nde skandal ortaklık! 2 ay imzalamamış!

Hatırlanacağı üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), UKOME’nin aldığı karar gereği Adalar’da toplu taşıma işini yapan faytonları kaldırıp ulaşımı elektrikli araçlarla yapmaya başlamıştı. Bu kapsamda fayton bekleme alanının ortasında bulunan Adalar Belediyesine ait yapının, İBB’nin elektrikli araçların şoförlerin ihtiyaçları için kullanılması planlanmış ve bu doğrultuda Adalar Belediyesine bir yazı yazarak alanın ve yapının bu amaçla kullanılması için İETT’ye tahsis edilmesini talep eden yazıyı Adalar Belediyesine göndermişti.

Adalar Belediyesi'nde skandal ortaklık! 2 ay imzalamamış!

2 ay yazı imzalamamış!

İBB, Adalar’da toplu taşıma işini yapan elektrikli araçların şoförlerin ihtiyaçlarını görmesi için alanın ve yapının İETT’ye tahsis edilmesini isteyen yazıyı Adalar Belediyesi Başkan Yardımcısı Engin Çelik’in iki ay sümen altı ettiği ve imzalanmadığı ortaya çıktı. Yaptığımız araştırmalar sonucunda skandal iddialara ulaştık.

Yazlık sinemada film içinde film!

İddiaya göre, Adalar Belediyesinin boş kalan meydanı yazlık sinema adı altında panayır alanına çevirmek istemesi ve bunun için Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün Almaya’dan PKK terör örgütünün propagandasını yapan yönetmen Kaan Müjdeci‘yi Adalara getirmesi, bunu önceden öğrenen bazı siyasilerin iştahını kabartmış ve alanın etrafındaki dükkanlar bir bir rant için kiralanmaya başlamıştı.

AKP meclis üyesi kiralamış

Panayır alanına döndürülmesi planlanarak büyük bir rant alanına çevrilmek istenen eski fayton bekleme alanındaki dükkanları Ak Parti Adalar Belediye Meclis Üyesi İsmail Hakkı Durmuş’un kiraladığı ortaya çıktı. İsmail Hakkı Durmuş’un Adalar Belediyesi’ndeki gizli ortağı ise Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik’in olduğu iddia edildi.

2 ay yazıyı imzalamamış!

Faytonların yasaklanıp toplu taşımanın elektrikli araçlara yapılmaya başlanması sonucu durak olarak önce Çınar Caddesi’nde ağaçları kesilerek katledilen Mehmet Bölük Parkı düşünülmüş. Bunun sebebi fayton bekleme alanının yukarıda bahsettiğimiz amaçla kullanılması ve alanın büyük bir rant alanına çevrilmesi…

Bu kapsamda bir müddet boş kalan eski fayton bekleme alanının etrafında bulunan dükkanların AK Parti Adalar Belediye Meclis Üyesi İsmail Hakkı Durmuş ve belediyedeki gizli ortağı olduğu iddia edilen Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik ile beraber yıllık 180 bin TL karşılığında kiraladığı bundan dolayı İBB’nin alanın ve yapının İETT’ye tahsis edilmesini isteyen yazısını başkan yardımcısı Çelik’in iki ay sümen altında tuttuğu ve imzalamadığı ortaya çıktı.

İBB rant planını yerle bir etti!

Panayır alanına çevirerek belediyedeki ortağı ile birlikte etrafındaki dükkanları yıllık 180 BİN TL’ye kiralayarak voliyi vurmak isteyen AK Parti Adalar Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Hakkı Durmuş ve belediyedeki gizli ortağı olduğu iddia edilen başkan yardımcısı Engin Çelik’in bu sebeple İBB’nin söz konusu alan ve yapının İEET’ye tahsisi için Adalar Belediyesine gönderdiği yazıyı iki ay sümen altı yaptığı belirtiliyor. Ayrıca Durmuş’a bütün bilgileri Engin Çelik’in verdiği ve bu bilgiler üzerine Durmuş’un yerleri kiralayarak beraber büyük bir voli vurmaya hazırlandıkları gelen iddialar arasında.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin ısrarlı tutumu sayesinde alanın elektrikli araçların bekleme durağı olması ve İETT’ye tahsis edilmesi sonucunda akıllara durgunluk veren plan bozuldu. Durmuş elinde kalan dükkanları şimdi başkasına devretmek istediği gelen bilgiler arasında…

Ak Parti Adalar Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Hakkı Durmuş;

1-) Yıllık 180 BİN TL karşılığında araba meydanındaki 6 adet dükkanı kiraladığınız doğru mudur?

2-) Adalar Belediyesi’ndeki gizli ortağınız başkan yardımcısı Engin Çelik midir?

3-) AK Parti’ye gönül vermiş vatandaşlarımızın oyu ile oturduğunuz meclis koltuğunda muhalefet yapmanız gerekirken ticaret yapmanız etik midir?

4-) Eğer yukarıda saydığımız iddialar doğru ise muhalefet yapmanız gereken rakip siyasi partinin bir üyesi olan CHP’li başkan yardımcısı Engin Çelik ile size oy veren Ak Partilileri üzerek rant peşinde koşmaktan pişmanlık, üzüntü duymadınız mı?

5-) 180 BİN TL’yi nereden aldığınızı belgelerle açıklar mısınız? Para Almanya’dan mı geldi?

6-) Partinizin ismini böyle iddialarla gündeme getirmenizden dolayı AK Parti’den istifa etmeyi düşünüyor musunuz?

Adalar Belediyesi Başkan Yardımcısı Engin Çelik;

1-) İBB’nin size yazdığı, fayton bekleme alanındaki Adalar Belediyesine ait yapının Adalar’da toplu taşıma işini hizmetini yapan elektrikli araç şoförlerinin ihtiyacı olarak kullanılması için İETTye tahsis edilmesini isteyen yazıyı iki ay neden imzalamadınız? Neden sümenaltı ettiniz?

2-) Eski fayton bekleme alanını panayır alanına çevirmek ve alanı rant alanına çevirmek için Mehmet Bölük parkını elektrikli araç bekleme yeri (durak) olarak yapmayı planladığınız doğru mudur?

3-) AK Parti Adalar Belediye Meclis Üyesi İsmail Hakkı Durmuş’un gizli ortağı olduğunuz ve bütün bilgileri kendisine sizin verdiğiniz iddiaları doğru mudur?

Şükrü Abanoz

YORUMLAR

 1. andrea dorya 1 dedi ki:

  Bu sorulara cevap veremeyen chp’li ve AKP’li meclis üyelerine hesap sormayan ilçe başkanları ve örgütlerine de yuh olsun.
  Yolsuzluklar karşısında sessiz kalanlar, yolsuzluk yapma umudu içinde olanlardır.

 2. ali dedi ki:

  bu onlar için hiçbirsey DANANIN BÜYÜĞÜ AHIRDA

 3. Deli divane dedi ki:

  Örgüt dayanışması gibi herkez yolunda organize polıs ne bekliyor savcılar niye duruyor . resmen organize suç örgütü gibi resmen organize suç örgütleri dayanışması gibi bir mesele bu alanı boş bulmuş bunlar polisssssss polissssss sssss yakalayı. sahaçok götürüp kaçmasınlar

 4. Hayvansever dedi ki:

  Şaşı ya, bir de gözü akıyo akıtma gibi :)), kayiyo şaşının gözü yazık garibim ya, artık şaşı, gözden sakat.

 5. Sencer Bey dedi ki:

  6 Tane oku varmış hepsini halka saplamış, Hırsızdan,Arsızdan,Devlet terbiyesi nedir bilmeyen yanlızca paraya tapan kişiden yönetici yaparsanız parsel parsel kiralarda satarda,evli olmasına rağmen imar müdürüyle ilişkisi çıkar yazık eşine oysaki çok dirayetli cokta onurluymus diyemedim para için mi buyuksehirlere gonderidiler kizi gorevden alip, amcasınla olan hüsumetinden dolayı cöpcü yapar onu belediye isciliğinden attirir,sokak ortasinda kavgalar eder cete lideri kendisi ,ruhsatlar rüşvetler Adayı adalıyı sömurmeye devam etsinler , Haksizlıga ,Hırsızliga devam etsinler. Sayın Erdem Gül ,Ben birşeye karışmam zaten yeterince basimda dosya var diyerek o koltukta oturmaklamı Belediye Baskanlığı yapiyorsunuz? İlçe başkanları ayaktamı uyuyorsunuz yoksa sizdemi ortaksiniz? Ama Unutmayın Hersey Kayıt altında .Bu Devlet Atınıda Bilir , itinide bilir. Zamanı gelince Atını salmasınıda bilir itini bağlamasınıda. Son sözüm buna müsade eden muhalefet ilçe baskanlarınında en az onlar kadar suçu vardır günü gelince herkes suçunun bedelini odiyecektir.

 6. memure dedi ki:

  gızzz haççeee, şaşı haççeee

 7. ruhsat dedi ki:

  Buralara gizli ortak çoktan ruhsat verme hazırlıklarına da başlamıştır.İsmail vızır vızır yanında birileri ile belediyeye gidip geliyor. Bütün yaz Atatürk meydanında kaçak tır ile hamburgerci çalıştırdılar.Yaz bitince kaldırdılar .Hiçbirşey olmamış gibi ne cezai işlem ne de encümen cezası kestiler.Bu yaz da bu dükkanlara takılırlar.Elbet bu dönemde biter

 8. Mülayim MUTEDİL dedi ki:

  Avantadan lavanta olunca nasıl da enseye tokat, höte parmak oluyorlar. Seçim zamanı gelsin gene vatandaşı kandırmak için ellerinden geleni ardlarına komazlar.

 9. Rıfkı DENİZKÖYOGLU dedi ki:

  Bomboş bir konu daha o dükkanların hepsinin uzerinde kiralık yazıyordu başkası da tutabilirdi. Dükkan sahibi diledigine vermekte özgürdür.hediyelik esya icin bende dukkan bakmistim oradan yani isin özü bir insani karalamak kolay şahısları tanımıyorum ancak insanlar ticaret yapmasin mı ?? Belediye ile icli dışlı olan kimse ticaretin t sinden gecemez diye bir kural bilmiyorum. Bırakın insanlar ticaret yapsin adaya değer katsın. Yenilikler gelsin . Yaziyi yazan dostum sende oradan herhangi bir dükkan tutabilirdin. Hepsinin uzerinde kiralık diye yazıyor ve hatta hala yazanlar var geç kalmış sayılmazsın saygılar

 10. Kaçak dedi ki:

  Kiraladığı yerlerden birinde kacak tadilata başlamışlar nedense hep hafta sonu çalışıyorlar önce çatıyı yükselterek yer kazanıyorlar devamında ne yapacakları meçhul nede olsa belediye işlem yapmaz ceza kesmez.Hamburgerci işinde de böyle olmadı mı?

 11. Burgazli dedi ki:

  Hep böyle olur ya sanırsın ki bir şey olmaz ve bir anda bir balyoz inerrrr

 12. İhsan dedi ki:

  ne gizli ortaklığı ? bunlar alenen ortaklar