DOLAR 9,6202
EURO 11,2171
ALTIN 559,489
BIST 1479,3
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 19°C
Az Bulutlu

Adalar Belediyesi’nde zabıta/seyis bilmecesi!

08.06.2021
A+
A-

Son zamanlarda gazete manşetlerinden düşmeyen Adalar Belediyesi şimdi de zabıta seyisler iddiası ile gündeme geldi.

İlgili mevzuatlarda zabıta personelinin nasıl alındığı belirtilmiştir. Reddedilen Adalar Belediyesinin Kesin Hesabında, zabıta memuru ve zabıta destek elemanı alımı gözükmemektedir. CHP İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat’ın ise sosyal medya hesaplarından devamlı paylaştığı ‘adanın atlarına adalı zabıtalar biniyor’ haberlerinin tamamının uydurma olduğu böylece ortaya çıktı. Bu elemanlarla CHP Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat’ın bire bir görüştüğü iddia edilmekte. Atlara binenlerin zabıta memuru veya Zabıta Destek Elemanı değil, İSPARK çalışanı olduğu aşağıdaki listeden anlaşılmakta. Listedeki bir isim ise dikkat çekiyor.  CHP Adalar Gençlik Kolu Başkanı Enver Göksel Altepe. Altepe’nin seyis olarak çalıştığı, haftada iki kere gidip imza attığı gelen iddialar arasında.

Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül, Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin çelik, CHP Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat,

Listenin sol tarafında yazılı zabıta memurlarının İSPARK ahırlarında seyis olarak çalıştığı iddiası doğru mudur?

Eğer doğruysa bir memur hem zabıta olup aynı zamanda nasıl seyis olabilir?

Listedeki isimlerle CHP İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat’ın bire bir görüştüğü doğru mudur?

Atalar binen Zabıta memuru veya Zabıta destek elemanı değil, İSPARK çalışanı olduğu iddiası doğru mudur?

CHP Adalar Gençlik Kolu Başkanı Enver Göksel Altepe’nin seyis olarak çalıştığı ve haftada iki kere sadece gidip imza attığı iddiası doğru mudur?

Bu şahıslar KPSS sınavına girmiş midir?

Şükrü ABANOZ

Adalar Belediyesi'nde zabıtaseyis bilmecesi!

YORUMLAR

 1. Mustafa dedi ki:

  Turkiyenin her yerinde zabita olmak için KPSS ye giriyorsun en az 70 puan alacaksin ki listeye girebilesin ama Adalarda zabıta olmak için KPSS ye gerek yok amcan dayın ama en önemlisi de hemşerin olması gerekiyor.

 2. Serkan dedi ki:

  Bu kişilerin mevcut durumları itibariyle Zabıta olması kanunen söz konusu dahi olamaz. Zabıta olabilmeleri için belirlenen şartları karşılamış olmaları ve kriterlerinin uyması gerekmektedir. Bu kişilerin ancak dönemsel olarak işe alınan Zabıta Destek Personeli olabilecekleri düşünülebilir ama böyle bir durumda da yanlarında gerçek Zabıta olmadan göreve çıkmaları yönetmeliğe uygun değil yani burada da bir sıkıntı var. Bir diğer husus ise bu kişiler Zabıta Destek Personeli ise kılık kıyafet yönetmeliğine göre onları gerçek zabıtalardan ayıran bir üniforma giymeleri gerekmektedir. Çoğunuz görmüşsünüzdür kadrolu zabıtalar mavi üniforma giyerken zabıta destek personelleri kırmızı bir üniforma giyerler. Bu kişiler ise doğrudan kadrolu zabıta üniforması giyiyorlar. Bu kişiler kadroya alındıysa hukuksuz bir işlem yapılmış demektir ki bunun mümkün olduğunu sanmıyorum. Bu kişiler kadrolu değilse ki olmadıkları belli, o zaman uygulamada hata üstüne hata yapılıyor demektir. Ayrıca bu kişilerin hem zabıta hem de seyis olmaları da mevzuata tamamen aykırıdır. Destek personeli bile olsa bir Zabıtaya olağanüstü haller dışında Zabıtalık görevinden başka bir görev verilemez bu kanunen mümkün değil. İsteyenler bunu Zabıta Yönetmeliğinde görebilirler. Böyle bir durumda bu kişilerin taşeron ya da dönemsel işçi oldukları anlaşılıyor ve mevzuata aykırı şekilde bu kişilere zabıta görünümü verilerek görev yaptırılıyor demektir. Bir müfettiş bu konuyu incelerse başları çok ağrıyacaktır. Son olarak siyasi bir partinin temsilcisi etik olarak bu tür işlerin içerisinde asla yer almamalı şayet maaş alacaksa gençlik kolları başkanlığından ayrılmalı aksi takdirde her fırsatta bu tür sebeplerle eleştirdikleri Ak Parti’den bir farkları kalmaz.

 3. Tombul Başkan dedi ki:

  Maaş almak için Ercan Akpolat tarafından seyis görevi verilmiş tombula, sanırsın babasının şirketi bu Ercan’ın, hani seçildi ya at koşturuyorlar böyle.

 4. Yazlıkçıadalı dedi ki:

  Adayı bok götürüyor , her yer çöp ve bahçe pisliği içinde , duyumlarıma göre de 5-6 çalışan personel varmış 5 kişiyle olucak iş mi bu işler ? 1 hafta oldu kınalıadaya geleli çöpçüler bişeyler yapmaya çalışıyor ama yetersiz , İmamoğlu uyuyor mu ? Erdem Gül uyuyor mu ? Neden kimse olaya el atmıyor pandemi döneminde bu olanlar normal mi ?

 5. Serkan dedi ki:

  Bence Ali Ercan Akpolat’a çok fazla yükleniliyor. Kendisi sonuçta siyasi bir partinin ilçe başkanı. Elbette yanlışları da olabilir ama her ne olursa olsun doğma büyüme Adalı biri ve elinden geldiğince Adalar ve Adalılar için çalışıyor. Üstelik partisinin en zor zamanlarında da görev üstlenmekten kaçmamış biri. Bence eleştirilmesi gerekenler Erdem Gül ve Engin Çelik ikilisidir. Böyle bir durumda Ali Ercan Akpolat’a şikayetler ısrarla bildirilebilir ve yetkileri dahilinde Erdem Gül ve Engin Çelik ikilisi Ercan Akpolat vasıtasıyla baskı altına alınabilir. İki basiretsiz idareci (Erdem Gül ve Engin Çelik) eleştirilirken ilçe başkanının da bu basiretsiz kişilerle birlikte eleştirilmesi cepheyi genişleteceği gibi hiçbir yarar da sağlamayacaktır. Ben Ali Ercan Akpolat’ı şahsen ve yakından uzun süredir tanıyan biri olarak kötü niyetli olduğuna kesinlikle ihtimal vermiyorum, ortada yapılmış bir hata varsa da bu kendisiyle görüşülerek çözülebilir diye düşünüyorum. Elbette Ali Ercan Akpolat’a çeşitli sebeplerle kızanlar olabilirler ve benim bu yazdıklarım hoşlarına gitmeyecektir ancak bu benim şahsi görüşüm, aksini düşünenlere de saygı duyarım.

 6. Atını öpen kovboy dedi ki:

  At-Seyis-Zabıta
  At, avrat, silahı bilirdik de, at-seyis-zabıtayı yeni duyduk.
  Nedir bu atların Ercan’dan çektiği.
  Adam koltuğunu korumak için atları telef, zabıtayı seyis, gençlik kolu makamını mundar etmiş.

 7. Burgazli dedi ki:

  Ercan kadar taş düşsün başınıza.

 8. Mügo dedi ki:

  Burgazlı nickli kesin erzincanlıdır😂😂😂

 9. Büyükada drem dedi ki:

  İddalar iddalar…
  İsparkta çalışanlar faytondan hak kazananların haklarını sattıkları kişiler .
  Bu vatandaşlar faytonculara 60bin tl ödeyip öyle işe girdikleri ve bu devir teslimde %10 komisyon kişi başı 6bin tl deviri sağlyan kişinin aldığı adanın dedikodu favorileri içinde. Komisyoncu kim? At hırsızı kim?
  Bunlar elbet bir gün ortaya çıkacak.

 10. Delikadın dedi ki:

  Para para para tek düşündükleri:(

 11. Mülayim MUTEDİL dedi ki:

  Bal tutan parmal yalar derler; bunlar bal fıçısına komple dalmışlar. Omuzdan aşağı yalıyorlar.

 12. Saka gibi dedi ki:

  Resimdeki atin uzerindeki 2 kızda chp genclik kollarinda olan insanlar sözde zabıta ne zabıtası be nasil is bulacaginizi sasirdiniz kendi adamlarınıza is çıkartmak icin.