DOLAR 16,7894
EURO 17,5402
ALTIN 974,161
BIST 2443,77
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Adalar Belediyesine FETÖ belediyeler imamı Erkan Karaaslan soruları

03.06.2022
A+
A-

Son günlerde yaşanan Avcılar, Kadıköy ve Maltepe Belediyelerine yönelik yolsuzluk, rüşvet, ihaleye fesat karıştırma, vb. olaylar nedeniyle birçok gözaltı ve tutuklamalar olmuş ve bu durum ulusal basında sık sık karşımıza çıkmaya başla

Adalar Belediyesine FETÖ belediyeler imamı Erkan Karaaslan soruları

Bu gözaltı ve tutuklamalara bakıldığında konunun merkezinde Adalar Belediyesi tarafından da oldukça iyi tanınan “FETÖ’nün Belediyeler İmamı Erkan Karaaslan’ın” yer aldığı görülmekte. Ayrıca hem ulusal hem de ilçemizde faaliyet göstermekte olan yerel basında da bilgi ve belgelere dayanarak oldukça ciddi iddialar bulunan haberler yapılmakta ama Adalar Belediyesi tarafından kamuyu aydınlatmak amacıyla herhangi bir açıklama ısrarla yapılmamakta. Şu an ülke genelinde ve özellikle İstanbul’da yürütülmekte olan operasyonlar, soruşturma ve kovuşturmalar dikkate alındığında Adalar Belediyesi yönetiminin başta Belediye Meclisi olmak üzere tüm adalıları bilgilendirmesi tarafımızca zaruri görülmektedir. Bu nedenle aşağıda yer alan soruları Kamu adına sormamız basın olarak elzem olmuştur.

  1. FETÖ’nün Belediyeler İmamı olan ve halen tutuklu bulunan Erkan Karaaslan ile Adalar Belediyesi arasındaki ilişkiler ile ilgili oldukça ciddi ve belgelerle desteklenen iddialar ve tespitler bulunduğu görülmektedir. Adalar Belediyesi olarak bu haberleri ve bu konuda şu an yürütülmekte olan soruşturmaları takip etmekte misiniz?
  2. Haber içerikleri, ön inceleme raporları ve soruşturma konuları dikkate alındığında Adalar Belediyesi’nin, FETÖ’nün Belediyeler İmamı Erkan Karaaslan’dan birçok hizmet alarak bu hizmetlere karşılık yüksek meblağlar ödendiği, Erkan Karaaslan ile bağlantılı bir yazılımın Adalar Belediyesinde halen kullanılmakta olduğu, bu yazılımın birçok güvenlik açığının bulunduğu, yazılım üzerinde yasadışı olarak çeşitli oynamalar yapılabildiği, belediyenin resmi yazışmaları, mükelleflerin kişisel verileri ve daha birçok önemli dijital verinin dışarıdan erişime açık olduğu, tüm bu verilerin dışarıdan erişimle görülebildiği hatta kopyalanabildiği, yetkili olmayan personelin tüm bu verilere erişerek buradan elde edilen verilerle bir takım işlerin takip edildiği, mali verilerle manuel olarak oynamalar yapıldığı ve bazı mükelleflere şahsi sebeplerle husumet güdülerek yüklü borçlar çıkartıldığı, bazı mükelleflere ise usulsüz indirimler yapıldığı şeklinde ve daha birçok ciddi iddia defalarca gündeme gelmiştir. Belediye olarak bu konuda bugüne kadar herhangi bir teknik inceleme yaptırdınız mı? Yaptırdıysanız nasıl bir sonuç ortaya çıktı? Yaptırmadıysanız yaptırmama sebebiniz nedir ve bundan sonra bir inceleme yaptırmayı düşünüyor musunuz?
  3. Belediye web sitesinin sol alt köşesinde Yazılım ve Tasarım kısmında Litera Bilişim adlı firma görünmektedir. Ancak Web sitesinde bu firmanın linkine basıldığında böyle bir firmaya ulaşılamamaktadır. Bu firmanın FETÖ olayları sonrasında isim değiştirerek faaliyetlerine başka bir isimle devam etmesi düşündürücüdür. Litera Bilişim tarafından yapılmış olan işlerin teknik destek ihtiyaçlarını Adalar Belediyesi’ne şu an hangi firma sağlamaktadır? Bununla ilgili yapılmış sözleşme yada benzeri bir anlaşma mevcut mudur?
  • Adalar Belediyesinde FETÖ’nün Belediyeler İmamı Erkan Karaaslan’ın belediyeye iş yaptığı veya iş takibini yaptığı şirket/şirketlerde görev almış bir çalışan var mıdır? Varsa şu an hangi görevdedir? Bu görevli herhangi bir alım ve ihale işine imza atmış mıdır?
  • Şu an Adalar Belediyesi bünyesinde özellikle dijital verilerin korunabilmesi amacıyla yetkin bir teknik personel bulunmakta mıdır? Bulunmaktaysa bu personel kimdir? Eğitim ve uzmanlık bilgilerini paylaşabilir misiniz? Bu personel kadrolu mudur?
  • Belediyedeki bazı fiziki evraklarla dijital evraklarının birbirlerinden farklı olduğu, kasıtlı olarak değişiklikler yapıldığı, bazı evrakların kasıtlı olarak kaybedildiği ve bu nedenle bazı evraklara ulaşılamadığı doğru mudur?
  • Bilgi İşlem ile alakalı bir güvenlik açığının tespit edilmesi ve gerek resmi evrakların gerekse adalıların kişisel verilerinin kurum dışına sızdırıldığının ortaya çıkması durumunda bahsi geçen bilgi ve belgeleri sızdıranlar dışında gerekli önlemler alınmadığı için sorumluluk kime ait olacaktır? Bu durumda Belediye Başkanı ve meşhur yardımcısı olarak mesuliyeti üzerinize alır mısınız?
  • FETÖ’nün Belediyeler İmamı Erkan Karaasalan ait olan veya iş takibi yaptığı firmalarına bu güne kadar eski belediye başkanları da dahil olmak üzere bir ödeme yaptınız mı? Yaptı iseniz kaç lira ödeme yaptınız? Ödeme yapmaya devam ediyor musunuz?

Şükrü ABANOZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.