DOLAR 6,8648
EURO 7,7747
ALTIN 393,69
BIST 118485,24
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 33°C
Az Bulutlu

Adalar Belediyesinin çetrefilli başkan yardımcılığı!

17.07.2019
A+
A-

21 Nisan 2019 tarihinde “Adalar Belediyesi’nde Çetrefilli Müdürlük!!! “ yazımızda, İstanbul Derterdarlığı Kağıthane Mal Müdürlüğü’nde yetkili muhasebeci olarak çalışan Hacer Özdemir’in, bir şekilde zamanın belediye başkanı Dr. M.Farsakoğlu ile yolu kesiştiğini, belediye kasasının önemini bilen başkan Farsakoğlu’nun da  mali hizmetler müdürün kendine bağlı personelden olması umudu ile, Hacer Özdemir’e Belediyede Mali Hizmetler Müdürü olarak çalışmasını teklif ettiğini, 20/09/2012 tarihinde Hacer Özdemir’in Adalar Belediyesine gelerek iki yıllık okuldan mezun olduğunu ve Adalar Belediyesi İdari Mali Hizmetler Şube Müdürlüğüne geçmek istediğini beyan eden dilekçesini yazdığını bu şekilde, Adalar Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğüne ASALETEN atandığını ancak iki yıllık okul mezunu olarak ve görevde yükselme sınavına girmeden bir memurun ASALETEN atamasının yapılamayacağını atayan Farsakoğlu’da, atanan Hacer Özdemir’de bilmesine rağmen atayan razı atanan razı olarak mutlu mesut ASALETEN ataması yapılmışt

Gel gör ki; Yaklaşık 20 gün sonrasında bu atamayı yaptığına bin pişman olan Dr. M.Farsakoğlu, Hacer Özdemir’i müdürlükten alarak şeflik kadrosuna indirip pasif göreve yani kızağa çekiyor. Hacer Özdemir, klasik şikâyet edeceğim tehditlerine kulak asmayan Farsakoğlu, Hacer Özdemir’i bir daha müdürlük koltuğuna oturtmamıştı.

2014 yılında Atilla Aytaç’ın belediye başkanı olması zamanında, Hacer Özdemir hakkında İdari Mahkemede müdürlükten alınmada yürütmeyi durdurma kararı  verilince, Atilla Aytaç tarafından göreve iade edildi. Halbuki, İdari Mahkeme kararında göreve iade yoktu. Sadece karar verilene kadar müdürlükteki kadronun başka bir memura verilmesinin durdurulması kararının olduğu söyleniyordu. Yani uhdesindeki şeflik kadrosunda görevlendirilebilecek ama müdürlük ataması yapılmış olduğu için bu yönde karar verilinceye kadar müdürlüğe başka bir atamanın yapılmaması yönünde verilen bir karardı. Yinede belediye avukatlarının ‘mahkeme kararı var makamına geri dönmesi gerekir’ görüşü ile müdürlüğe geri verilen Hacer Özdemir’in müdürlük icraatları sırasında keyfi uygulamaları ile hakkında sayısız savcılık şikayetlerinin yapılmasına sebebiyet verdiği söyleniyor.

Örneğin, 2010 yılında iş yapmış Cenay İnşaat Firması ile 2012 yılında iş yapmış Simge İnşaat firmalarının sahibine karşı her neden anlaşmazlık olduysa, hasmane tavır güttüğü, kendi keyfiyeti ile firmanın hak edilmiş  alacaklarını yıllarca ödememesine sebep olduğu ve kamu zararı yarattığı, bu firmadan sonra belediyeye iş yapmış tüm firmaların ve özellikle Altaş firmasının tüm alacaklarını ödediği ve muhasebe kayıt sırasına uymadığı, öncelikle belediyedeki eski alacaklıların paralarını ödemesi gerekirken ödemediği içinde İBB Teftiş Kurulunca yapılan araştırma raporlarında Kamu Zararı yapığı ile ilgili tespitler olduğu yazılmıştır. Gazetemizin ele geçirdiği İBB Teftiş Kurulu Raporu daha önce yayınlanmıştı. Hacer Özdemir’in Cenay ve Simge İnş. firmalarına olan borç tutarının faizlerle beraber 40 milyona ulaştığını belediye koridorlarında beyan ettiği söylenmektedir. Buna sebep olan kendisi olmasına rağmen bunu beyan ediyor olduğunun söyleniyor olması da pişkinliktir. Aynı İBB bütçe görüşmelerinde ilçe belediyelerinin katıldığı meclis toplantısında, Adalar Belediye bütçesinin geçmemesi için, İBB Bütçe komisyonuna şikayet etmesi gibi bir durum söz konusudur. Adalar Belediyesinin bütçesini hazırlamaktan sorumlu müdür olarak, olan yanlışı onaylanma zamanına kadar düzeltmeyip, ses çıkartmayıp, İBB’de kendi yanlışını bütçe komisyona çıkıp söylemesi, “bunu yanlış yapmışlar sizi ikaz edeyim onaylamayın, düzelttikten sonra size gönderirim” demesinin, mantıklı açıklaması olmadığı gibi bir durum söz konusudur.   

31 Mart 2019’da seçimi kazanan ve Adalar’a belediye başkanı olan Erdem Gül’ün,   Hacer Özdemir’i tanıması, anlaması da M.Farsakoğlu gibi çok uzun süre sürmedi. belediye başkanı olarak belediyenin parasının ne kadar olduğunu, bankalardaki parasının miktarını bile Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden öğrenemiyor olduğunun iddiaları ve bu mali bilgileri belediye başkanına vermeyen, öğrenmesinin önüne geçen bir tutum izlediği söylenen Hacer Özdemir’i, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden alınması yazısını yazmasına rağmen, Hacer Özdemir’in müdürlüğü bir türlü devir teslim etmediği söylenmektedir.

Erdem Gül’ün Hacer Özdemir’i müdürlükten alabilmesi için Adalar Belediyesi Başkan Yardımcılığına bile getirdiği, yazısını yazarak Hacer Özdemir’i arayarak istediğinizi yaptım Hacer Hm dediği, Hacer Özdemir’in ise istersen yapma seni Kılıçdaroğlu’na şikayet ederim dediği,  konuşulanlar arasında.

Yani Erdem GÜL, adeta rüşvet gibi Başkan Yardımcılığı makamını Hacer Özdemir’e vermiş ama bu bayan memur hala belediye başkanına direnebilmekte ve müdürlüğü devir teslim etmemektedir.

Hacer Özdemir’in ÇETREFİLLİ BAŞKAN YARDIMCILIĞININ hikayesinin de bu şekilde olduğu belediye içinde memur kulislerinde konuşulmakta.

Hacer Özdemir için söylenenler arasında, tartıştığı kişileri hemen karşısındaki kişinin mevkine göre Adalar Cumhuriyet Başsavcılığına, olmadı HSYK’ya, olmadı bakana, oda olmadı Cumhurbaşkanına oda olmadı Kılıçdaroğlu’na,  şikayet etmekle tehdit edip sindirmeye çalıştığı, bunda da kısmen başarılı olduğu, olmadığında da, dul ve iki çocuklu olduğunu söyleyerek duygu sömürüsü yapmaya başladığı söylenmektedir. Halende Mali Hizmetler Müdürlüğünü devir teslim etmemiş olduğuna ve Erdem GÜL’ünde kendisi hakkında bir işlem başlatmamış olduğuna bakılırsa söylentilerinde, doğru olduğunu ortaya çıkıyor.

Yine bir başka belediye memuru hakkında oldukça yoğun ve çirkin dedikodular yayılmış durumda. Şebnem Uztürk Kırteke isimli belediye memurunun, memurluğu tartışmalı durumdayken Basın Yayın Müdürü olarak görev yaptığı, eski başkanlar M.Farsakoğlu, Atilla Aytaç zamanlarında belediyeyi adeta eş başkan gibi yönettiği, Erdem GÜL’ün gelmesinden sonra bir süre Erdem GÜL’ü uzaktan izlediği ama sonrasında eski başkanlara yaptığı şekilde hassas bir bağlantı kurduğu ve belediyedeki eski gücüne kavuşarak 3. Dönem belediye eş başkanlığına başladığı söylentileri Adalar’da konuşulmakta.

Şebnem Uztürk Kırteke’ nin bu gücü nereden geliyor diye soruşturduğumuzda, söylentilere göre her belediye başkanı ile yakın sıcak ilişkiler kurulmasının eş başkanlığı getirdiği, geçmiş zaman içinde, Atilla Aytaç’a odasında “ben sana ne söylüyorsam onu yapacaksın” diye fırça atacak kadar samimiyet içerisinde olduğu yine söylenenler arasında.

Erdem GÜL’ünde aynı yörüngeye girdiği söylentileri üzerine Erdem GÜL’e, şu an belediyesinde kangren olmuş memureler hakkında aşağıdaki soruları sormamız kaçınılmaz oldu.

Sayın Erdem GÜL, belediyenizde olan biten olayların sorumluları oldukları iddia edilen memureleriniz ve şahsınızla ilgili olarak birkaç soru soracağız. Cevap vermeniz halinde eksiksiz yayınlayacağız. Adalar’da kamuoyunun tüm dikkati, belediyenizdeki kısır yönetiminizden doğan çıkmazların ne zaman sonuçlanacağına odaklanmış durumdalar.

Gazetemiz Adalar’daki söylentilerin çirkinliğini hem size bildirmek, hem de makul açıklamalarınız ile vereceğiniz cevaplarla, bu çirkin dedikoduların önüne geçmek üzere aşağıdaki soruları cevaplayacağınız ümidiyle soruyoruz. Vereceğiniz cevaplar, aynen gazetemizde yayınlanacak ve devletin tüzel kimliği olan belediyenin ve kişisel saygınlığınıza zarar verici söylemlerin önü kesilecektir.

1- Hacer Özdemir isimli memurun iki yıllık okul mezunu olduğu ve görevde yükselme sınavına girmeden müdür  kadrosuna atandığı, ancak müdürlük şartlarını taşımadığı için illegal durumda olduğu ve hakkında müdürlük ataması kanunsuzdur, İBB Teftiş Kurulu raporu olduğu iddiasını araştırıp doğru ise gereğini yaptınız mı? Yapmadıysanız yapmayı düşünüyor musunuz? Bu şekilde usulsüz olarak makamları işgal eden memurları ayıklamak ve gerekli makamlara suç duyurusunda bulunmak göreviniz değil mi?

2- Hacer Özdemir, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden alınma yazısını yazdığınızı duyduğunda, makamınızda, yüzünüze karşı sizi Kılıçdaroğlu’na şikayet edeceğim diye tehdit edip azarlar gibi bağırdı mı?  Makamınızın itibarını, saygınlığını zarar veren Hacer Özdemir’in, bu tehdidinden dolayımı, bu memurunuza karşı idari soruşturma bile açtıramıyorsunuz?

3- Hacer Özdemir, mazbatanızı alır almaz size son model pahalı bir akıllı telefon ve yeni bir sim kart verdiği doğru mu? Doğruysa halen bu telefonu kullanıyor musunuz? Bu telefonun belediyenin kaynaklarında mı yoksa illegal olarak 3. Kişiler vasıtasıyla alınıp size verilip, verilmediği araştırdınız mı? Size göre bu etik bir davranış mı? Değilse, gerekli soruşturmayı başlattınız mı? Halen size ne şekilde hediye edildiği belli olmayan telefonu kullanıyor musunuz?

4-  Hacer Özdemir’in, sizin alkollü restoranlardaki hesaplarınızı, belediyeye  naylon satın alma faturaları ile ödettirdiği ve kendisinin görevden alınma yazısını öğrendiğinde sizi bu içki hesaplarınızı ödediğini açıklamak ile bir başka şekilde de ayrıca tehdit ettiği söyleniyor. Bu söylentiler doğru mudur?

5- Belediyenin borç ve alacaklarını kuruşuna kadar biliyor musunuz? Belediyenizin bankalardaki parasının ve kasa mevcudiyetinden bilgi sahibi misiniz?  Değilseniz belediyenizin gelir gider dengesini nasıl sağlayacaksınız?

6- Belediyenizin de çalışan müteahhitlere borcunuz var mı? Mazbatanızı aldığınızda özellikle şu anda belediyenize araç kiralama işi yapan Altaş firması ile yan kuruluşu olan firmaya borcunuz var mı? Firma borçlarının ödenmesi, memur maaşları, vergi ödemelerinden önce gelen bir önceliğiniz mi yoksa belediye kasasının son kuruşuna kadar Altaş’ın alacağının ödenmesine harcandığını, memur maaşlarının önümüzdeki aylarda ödenmesinde sıkıntılar olacağını bilmiyor musunuz?

7- Meclis üyesi Engin Çelik’in birahanesini ikinci meskeniniz gibi kullandığınız, devamlı giderek birahanesinde alkol aldığınız söyleniyor. Bunun karşılığında da Engin Çelik’in belediyenin her müdürlüğünde söz sahibi olduğu, Adalar’daki ruhsat, imar işi, eski eser tadilat uygulamaları, KUDEB izini olmadan illegal inşai faaliyet işi olanların, bu meclis üyeniz vasıtasıyla, olmayacak işlerini bedeli mukabili hallettirdikleri ve sizinde  bunlara göz yumduğunuz söyleniyor.  Söylentiler doğru mu? Alkol bağımlısı mısınız? Engin Çelik belediyenizde sizi yönlendirecek, yönetecek kadar etkili konumda mıdır?

8- Mazbatanızı aldığınızdan bugüne kadar, Büyükada’da ikamet adresiniz neresiydi? Seçim öncesi Anadolu Kulübü’nde kaldığınız biliniyordu. (Bu konuya daha sonra gireceğiz) Ancak daha sonra Şebnem Uztürk’ün dairesinde kaldığınız iddia ediliyordu. Bu iddialar Adalar Kamuoyunun diline düştüğü üzere, memureniz ve Basın Yayın Müdürünüz Şebnem Uztürk ile iddialar doğrultusunda ne tür bir ilişkiniz var?  Her ne hikmetse bu bayan memurenizin daha önceki Belediye Başkanları ile yine aynı şekilde ilişki kurduğu ve bu şekilde onlara da hükmettiği belediyeyi istediği gibi yönettiği, başkanlara talimatlar verdiği iddiaları, söylentileri konuşulmaktadır.  Bu iddialardan haberiniz var mıdır?

9- Şebnem Uztürk ile ilgili İBB Teftiş Kurulu Başkanlığınca tutulmuş raporda usulsüz sözleşmeli memur yapıldığı hususunda tespitler bulunmaktadır. Basın Yayın Müdürü olarak görev yapan bu kadın memurun hakkında gerekli işlemi başlatıp memuriyetten ilişiğini kesecek ve savcılığa suç duyurusunda bulunacak mısınız?  Yoksa iddia edildiği gibi doğru olması ile aranızda oluşan ne tür bir ilişkiniz var bilemiyoruz ancak önceki iki başkanda olduğu gibi korumaya mı alacaksınız?

Bilindiği üzere hak etmediği memurluktan dolayı aldığı maaşlar kamu zararı oluşturmuş olup, sözleşmeli memur yapanda aynı şekilde kamu zararına sebebiyet vermiş olduğu bahisle memuriyete alan sorumlular hakkında da suç duyurusunda bulunulması gerekmektedir.

Kanun koyucu, kamu görevlilerin şahit oldukları suçu bildirme zorunluluğu getirmiştir. Suçu bildirmeme suçunda, işlenmekte olan veya işlenmiş olmakla birlikte neticelerinin sınırlandırılmasına olanak bulunan suçun koruduğu hukuksal yarara yönelik zarar veya tehlikenin önlenmesi amacı güdüldüğü için, TCK m. 278’in çerçevesinde Adalar Belediye Başkanı Erdem GÜL olarak sorumluluğunuz olduğunu bu vesile ile hatırlatırız.

10- Basın Yayın Müdürlüğünüzden de, Mali Hizmetler Müdürlüğünüzde yapıldığı iddia edildiği gibi sahte fatura alım işleri var mıdır? Eğer varsa, bu tutarlar sizin içkili restoranların borçlarının ödenmesinde mi kullanılacaktır?

11-  Ayyıldız Cd. No=75 eski inzibat karakolunun olduğu eski eser binanın içi odalara bölünerek pansiyon yapma hazırlığında hummalı çalışma içerisinde olduğu söyleniyor ve meclis üyeniz Engin Çelik ‘KUDEB izni var’ diyormuş. Bu işin içine sizi de dahil ettiğini ve haberiniz olduğunu, başkan izni ile yapıldığını söylüyormuş. İnşaat yasağı varken yapılan esaslı onarımdan haberiniz var mı? Bahse konu inşai faaliyetler basit onarım adı altında yapılamayacak evsafta çalışmalar olup, söz konusu eski eser için esaslı onarım için röleve, restitüsyon, restorasyon projeleri çizilmiş, onaylatılmış ve esaslı bakım, onarım ruhsatı alınmış mıdır? Yoksa sadece sen yap şikayet gelene kadar biz göz yumarız, gelmezse yapıp bitirirsin, sonra birde sana pansiyon çalıştırma ruhsatı veririz, yanına içki, nargile ruhsatını da ekleriz bir güzel parayı kırarsın ama bize de şu kadar bin dolar vereceksiniz mi denmiştir? 

Bahse konu eski eserdeki, imara aykırı inşai faaliyetlerini Heybeliada Meclis üyesi Nesrin DAYI’nın size haber verdiğini, sizinde inşaatı yapana şikayetçinin kim olduğunu bildirip hedef yaptığınız söylenmektedir. Mıntıka Mühendisliğini yapan tekniker Ahmet TÜRK’ünde Engin Çelik tarafından susturulduğu, esaslı onarım için KUDEB’ten olmazsa olmaz, röleve, restitüsyon, restorasyon projelerinin, çizilip KUDEB onayı alınmadan, bina içi onarım yapanlar hakkında tutanak tutmadığı söylenmektedir. Eğer ki iddialar iftira ise ve olaydan haberiniz yoksa, şimdi olmuş bulunmaktadır. Ne gibi işlem yapacağınızı, adınızın kullanıldığı iddia edilen yer için soruşturma açıp açmayacağınızı bildirir misiniz?

12- Belediyeyi şu an içki ve yemek masraflarınızı karşılayan meclis üyesi Engin Çelik ile ilişki kurduğunuz ve bir süre evinde kaldığınız söylenen Şebnem Uztürk’ün eş başkanlar olarak yönettikleri, Engin Çelik’in Hacer Özdemir’den belediyenin sahipsiz arsalar ile eski yıkık binaların, sahipsiz gayrimenkullerin, vakıflara ait arsaların mükellef bilgilerini aldığı, bir şekilde emlak ticaretini yaptığı, istediği şekilde yönlendirme yapabildiği için H.Özdemir’i, Başkan Yardımcısı yaptırttığı, aynı zamanda Mali Hizmetler Müdürü olarak kalmasına uğraştığı, size H.Özdemir’in görevi devir teslim etmesi yazısını imzalattırmadığı söyleniyor.

Engin Çelik isimli meclis üyenizin iddia edildiği şekilde belediyede sizi yönetecek şekilde aktif olması doğru mudur? Eğer doğruysa, başkanlık makamına gelmiş ulusal bir gazetede çalışan bir gazetecinin, birahane sahibi meclis üyesinin otoritesinin altında idare ediliyor pozisyonunda gözüküyor olması sizin onurunuzu zedelemiyor mu?

Yukarıdaki sorularımızın samimi cevapları sizi aklayacağı gibi söylentilerin önüne set çekecektir.

Yazımızı hiç umursamayıp, görmezden de gelebilirsiniz.  Ancak sorduğumuz soruları, kamu menfaati ve özel yaşamınızı tehdit eden bir ihbar gibi değerlendirip, ciddiyet ile araştırmasının yapmanızın en başta sizin özel hayatınız içinde çok yararınıza olacağını düşünüyor, gazetemize olumlu, olumsuz cevabınızı göndermeniz halinde eksiksiz yayınlayacağımızı, bildiriyoruz.

YORUMLAR
 1. Çetrefilli organize işler dedi ki:

  Ne kadınmış bilader. Başkan yardımcısı yapmışlar beğenmemiş müdürlüğümü kimselere vermem demiş. Teslim etmemde etmem. Benim değilmi vermem demiş durmuş.Verecekte nerde verecek nasıl verecek, verse alan çıkacakmı. Çok çetrefilli iş olmuş ama macer demek çetrefillik demek.Elini versen kolunu, müdürlük versen başkan yardımcılığını, başkan yardımcılığını versen başkanı ister. İyide başkanı belediyenin kadrolu başkan kuması kapmış evine atmış adamı uşağı yapmış. Macere üçünbiri kalmış ancak menginle idare edecek.

 2. İsterim dedi ki:

  Zeynep seni Engine vereyim mi.
  İsterim babacığım isterim.
  Onun adı Engin
  Babasıda zengin
  Başkancılık oynar.İmarı da bağlar,Zabıtayı yutar,kudebi de bilir,Uluç u da dinler,bir tanedir Engin,arsızdır Engin,pişkindir,Engin,ne dersen güler,ben ne bilirim diye kekler,Erdemi de besler,Şebnem ile Hacer ile parayı avantayı götürür,İsterim babacığım isterim.

 3. Mustafa Lütfi Kıyıcı dedi ki:

  Hacer Özdemir anlaşıldığı kadar bir fenomen. Bu kadar bağırıp çağırması bir şeyleri bastırmak için olmasın sakın? Kılıçtaroğluna şikayet edermiş ! Etse ne olur ? Buna savcılığın yolunu öğretmek değil,ezberletmek gerekir. Müfettiş raporundaki bulgu ve bilgiler orada. Kamu zararı bence sabit.
  Şebnem ise,bu konuda konuşmak bile abes.Yasa uygulansın yeter. Belediye çiftlik değil. Önemli bir KAMU KURUMU. Kimsede yasaların üstünde değil.

 4. Hakan dedi ki:

  Adalar böyle bir yer işte.Ne yapsan ortaya dökülür.Her başkanda mihmandar olarak şebnemi seçiyorsa bir sebebi vardır.Erdemin hanım nerde yahu.Koca elden gitti.Hemde 1. ayda oldu herşey.Ankara nere Adalar nere.Ankaralı hanım adalar belediyesinde ki orta sahada top çevirecen şebnemin haltlarını ne bilecek.Yakınındaki herkesi kullanıp harcayan şebnem basın yayın otururken yeni kurbanlar gelip gidecek.Ne ararsan var.Alkol,seks,para.Bunları gören seçilmişlerinde aklı şaşar.Sumruyla başlayan ahlaksızlık şebnemle günümüze kadar gelmiş bulunuyor.Bu kadının başkanları alkol seks para üçgeninde parçalayıp bırakmak uzmanlık alanıdır.

 5. Sedat dedi ki:

  Erdem Gülün Hanımı başkana sahip çık.Adadan ayrılma.Yalnız kalan adam ne yapsın.İtibar,ilgi,para,alkol şaşırtır adamı.

 6. Deniz dedi ki:

  Macerin de etek boyu gittikçe kısalıyor.Kara kara kumbaram var diyor macer.Baktı ki işler böyle halloluyor.Şebboydan ders alayım diye düşünmüş olmalı.

 7. tarık dedi ki:

  Efendime söyleyeyim.Şimdi bu şebnem avans ,doğrudan temin , temsil gider ağırlama kalemlerinden erdemin masraflarını karşılar,yeme içme bedava,birikmiş borçlarda yavaş yavaş ödenir.Alkol,sigara gibi aynı zevklere de sahipler.Gündüz yorulunca akşam acısıda çıkartılır.Para onda aşk onda.Başkanlara kadrolu geyşa hizmeti sunar karşılığınıda fazlasıyla çıkarır.Size ne .Alan razı veren razı.Adalarda bilmeyen mi var.Kadının görevi budur.

 8. can can dedi ki:

  Tamam Hacer ,Şebnem,Engin bunlar yamuğu bol insanlar ,tamamen duygusal ve verici çalışırlar ama Dündar,Resul bunlardan daha beterdir.Resul daha memuriyete dönüşü kesinleşmeden spor klubü, gece meyhane çıkışı çalışanlarla resim paylaşma,otellerde bedelsiz konaklama vb. tam gaz yolunda.dündar iş takibi,aynurla beraber klube yardım ayağına para toplama ilerinde tarife bile belirlemişler.

 9. Adalı dedi ki:

  Hanımı ankaradayken Erdem Gül şebnemin evinde kalıyormuş.Hanımı geliyorum dediğinde hemen apartopar şimdi ki eve geçmiş. Şimdi ki kötü ve eski eşyalı evi seçmesinin sebebi ise hanımının bu evi beğenmeyip ankaraya dönmesini sağlamakmış. Sakın ankaraya dönmesin. Meydanı boş bırakmasın.

 10. Hukuk mu? dedi ki:

  Şebnem hala o belediyede de çalışıyor mu .? Erdem Gül ben işlem yapmam, Kaymakam işlem yapsın diyormuş.

 11. ELÇİn çelik dedi ki:

  Güneş balçıkla sıvanmaz
  Size gerekli cevabı yargı verecektir
  Hukuki süreç başlatılmış olup hesabı yargıda vereceksiniz
  Bizler sizin gibi sosyal medya kahramanı değiliz.
  Hukuki platformda gerçekler ortaya çıkacaktır.

 12. Buralı dedi ki:

  Arkadaş boş yere havanda su dövmiyelim. Bu yazıyı kaleme alan delikanlı vatandaş kimliğini bir açıklasın ondan sonra bizde havanda dövülmesi gerekeni döveriz kimsenin endişesi olmasın. Sanırım bazı musluklardan su akmıyorki 2012 yılında olduğu iddia edilen konuları şimdi görmüşler. Aklıma17/ 25 geldi nedense

 13. Öztürk dedi ki:

  adaların sesi olmaya devam ediyorsunuz.İyi olan şeyleri de yazıyorsunuz kötü olanları da.Sizi kutluyorum.
  Burdan bir bilgi paylaşmak istiyorum.Belediye başkanı erdem gül çift pasaportludur.Can Dündar la birlikte Almanyaya gitmiş ve orada Alman kimlik kartı almıştır.5 yıl başkanlık eder sanmayın.Baktı ki yapamıyor bir uçakla ver elini Almanya…
  Demem odur ki başkanlığı 10 gün sonra da bırakabilir,1 yıl
  sonra da.Ama 5 yıl başkanlığı sürdüremez.

 14. Kamil dedi ki:

  Erdem gül Atilla Aytaç la birlikte calisiyor. Ercan Akpolat in yerine Kerem i getirmeye uğraşıyor.Engin Çelik ve Erdem Gül imar ve zabıta yla birlikte LAvanta peşinde. LAvanta aldığı kişilere tam gaz yol veriyor.Imar görmüyor zabıta görmüyor. Yaz günü inşaat yasağı olmasına rağmen kacak inşaatlar hızla yapılıyor. Yaz mevsimi olduğu için inşaatlardan gelen Lavanta kredi karti ,icra kapatmaya yetmiyor.Ne yapmalı ruhsatı da aynurdan alıp kendine bağlamalı. Aynur ruhsatlardan avanta alınmasına izin vermez.Erdem Güle Engin Celik e para lazim.Atillanin ekip devreye konulur ruhsatlardan para toplanır. Değişen bir şey yok.Alkolik başkan ucan karınca Engin ve Atillayla ekibi adaların başına bela olmaya geldi. Çam limanından para alındı. Heybeliadada kaç yerden para alındı.Bilmiyorum haberim yok diye numara yapıyor ama zabıta ve imara işlem yaptırmıyor Kime gitsen başkanın ve enginin haberi var diyor.

 15. Bahri Alyanak dedi ki:

  Sayın Adagazetesi yetkilileri ve adagazetesi okuyucuları.Adalar Spor Klübünün kongresine ve yönetimine ailece katılmamız sebebiyle yapılan yorumları duyunca bir açıklama yapmayı gerekli gördüm.Siyasi Parti İlçe Başkanlığı,Dernek Başkanlığı gibi çeşitli faaliyetlerde bulundum. 2000 li yıllarda Başkanlığını da yaptığım Adalar Spor Klübünün 15.Temmuz 2019 da ki son kongresinde ,yönetime istekli kimsenin olmaması sebebiyle klübün kapanacağını öğrendim.,Klübün kapanmaması için şahsım, eşim ,kızım ve damadımla yönetimde bulunmayı kabul ettim.Yıllarca bu tür faaliyetlerin içinde bulunduk.
  1994 yılında Özer Kangür,Bülent Deriş ,Mehmet Ceylan, İsmail Baysal, Hüsnü Çoruh ve diğer arkadaşlarıma oturduğumuz Tepeköyde,eski yıllarda ki etkinlik ve birlikteliklerimizin devamını sağlamak için teklif götürerek şimdi ki adı Adalar Kültür Derneği , o zaman ki adıyla Büyükada Kültür ve Yardımlaşma Derneğini kurarak Dernek Başkanı olarak görev aldım..Büyükada Kültür ve Yardımlaşma Derneği olarak Hatıralarda Adalar gibi çeşitli kitaplar çıkardık, çeşitli etkinlikler düzenledik.Kiraladığımız motorlarla hala hatırlanan Gece Mehtap Turları düzenledik.Büyükada Orman Kampında 500 kişilik ,Suadiye Çatana Restaruntta,İdealtepe Spor Tesislerinde mekanların küçük olması sebebiyle 300 kişilik müzikli yemekler düzenledik.
  Tarafıma yapılan Doğru Yol İlçe Başkanlığı teklifini kabul ederek şimdiki Adalar Kültür Derneği Başkanlığını bıraktım.İki başkanlığı bir arada yürütmenin etik olmayacağını düşünerek Dernek Başkanlığından ayrıldım. Derneğimizin yönetimini ,kurucularımızdan Bülent Deriş’e devrettim.Bülent Deriş’ten bayrağı devir alan kurucu üyemiz 3.Başkan Özer Kangür günümüzde halen bu göreve başarıyla devam etmektedir.Adalar Kültür Derneği artık bir marka olmuştur.
  Doğru Yol Adalar İlçe Başkanlığı,Demokrat Parti İlçe Başkanlığı ve Adalar Spor Klübü Başkanlığındaki süreçte yönetim kurulu arkadaşlarımla bulunduğumuz oluşumların devamlılığı için gereken kira,elektrik,su gibi bütün masrafları kendi imkanlarımızla karşıladık..O tarihlerde Belediye ,Klüp sporcularının ilçe dışındaki maçlara gitmesi için tekne desteği vermiyordu.Hatta gönüllü olarak, severek yaptığımız büyük çabayı gören bazı kişiler, hakkımızda belediye başkanlığına oynuyorlar o yüzden bu kadar çok çaba gösteriyorlar diye o tarihlerde yorum yapmışlardı. Futbolcuların yol ,yemek, ulaşım gibi masraflarını kendi imkanlarımızla karşıladıgımız gibi gece 3 te evime gelip abi tlfnum denize düştü diyecek kadar iyi ilişkiler kurduğumuz futbolcularımıza elimden gelen hiç bir desteği esirgemedik.Futbol sahasında sporcular antreman yapsınlar diye, Bülent Deriş kanalıyla Beşiktaş Spor Klübünü devreye aldık.Elbirliğiyle severek o günkü gençlere güzel hatıralar yaşattık.Daha sonra Adalar Spor Klüp Başkanlığını Sinan Özbey’e devrettim.
  Şu anda oğlum İhsan Cem Alyanak’ın üniversiteli arkadaşlarıyla kurduğu Güzel Yaşam Derneğinde üye olarak bulunuyorum. Güzel Yaşam Derneğinde Mardinin Kızıltepe Elmalı Köyünün ilkokulunun çatı,iç ve dış tamir ve boyasını yaparak okulu yeniledik..Öğrenciler için kırtasiye malzemeleri ,giyim gibi bir çok ihtiyacı karşıladık.Anadoluda bir çok okula PTT ile anlaşarak kitap gönderdik.Kars’ın Hanark İlçesinin Börk Köyüne gıda ve giyim yardımları yaptık.Balıkesir de bir ilkokulun binasını bizzat oğlum arkadaşlarıyla boyadı,ihtiyaçlarına yardımcı oldu.Bunlar yıllar içinde yaptığımız faaliyetlerin sadece bir kaçı.Aile olarak bizi tanıyanlar bu tarz gönüllü çalışmalara maddi manevi destek verdiğimizi bilirler.Biz aile olarak para vermeye alışmışız para almaya değil.Adalar Spor Klübü kapanmasın diyerek kabul ettiğimiz görevleri seve seve isteyen herkese devredeceğimizi buradan duyurmak istiyorum.Adalar Spor Klübüne bizlerden daha faydalı yararlı olacak arkadaşları canı gönülden destekleyerek bu görevlere davet ediyorum.Canı gönülden çalışacak kişileri bizlerde destekleyecegiz. Maddi manevi her türlü desteği de vermeye hazırız.Yeter ki Adalarda faydalı işler yapılsın.
  Bu spor klübü vasıtasıyla Menfaat temin edeceğimize inananlara sesleniyorum .Bu menfaatli görevleri sizlere bırakmaya derhal hazırız.Bize ulaşmak çok kolay.Laf ebeliği ,uydurma senaryolar yapanlar buyursun gelsin elini taşın altına koysun . Klübü ayağa kaldıralım.Öyle dışardan gazel okumakla kalınmasın.Ayrıca kimsenin yönetimine girmeyi kabul etmediği,kongresine katılmadığı Adalar Spor Klübünün varlığını Adalılara hatırlattığımıza vesile olduğumuz için de mutlu olduk.Bir spor klübümüz var.Hepinizi klübe sahip çıkmaya davet ediyoruz.Buyrun LÜTFEN.
  Bahri ALYANAK

 16. Murat dedi ki:

  Hep diyorum adalar ticari olarak muz cumhuriyeti ahlaki olarak DALLAS allah kurtardi allah kalanlara sabir versin

 17. Kara kutu dedi ki:

  Mengin efendi Arçelik merdaneli çamaşır makinası gibi çalkalama ya başliyon hemen.facelerde açıklamalar falan. Düne kadar birahaneci mengin simdi oldu başgan vekili. Hadi ordan. Yazıni bile şeboy yazmis cahilncuhela birahaneci. Nerde kaleme aldi. Şebboyun evi yol geçen hanı senide şeetti desene. Şebboy demek derin belediye demek. Karanlık gurunluk işler demek Belediyenin garagutusu. Hiç bir vasfı olmayan kadın her gelen başkanın gara gutusu nasıl olur? Her başkan elinden geçiyor neden? Bilmek isteyen belediyeye katakülle ile önce sözleşmeli personel sonra memur diye alınan bu kadını müdürlüğündeki harcamaların incelesin. basın yayın müdürlügünün ödenegi dogrudan dışarıdan fatura alarak ödeme yapıldı. Açık ihale o ne demek fatura sahibi olan kişilerden alınan faturalara sahte ödemeler yapılarak halktan toplanan paralar cebe. Farsak ve Atilla zamanında da şimdi Erdem zamanında aynı şekilde devam ediyor. başkanların kredi kartlarının ödemesi bu paralardan gerisi bu kadının cebine. Kadın her gelen banşganı bağlamakta oluşu sadece para konusu olmadığı cümle adalilar bilirr. Ahlakı bozuk kadın her müfettiş geldiğinde rapor alıp MS hastasıyım diye belediye ye gelmemekte duygu sömürüsü ile soruşturmalardan kurtulur. Her fettanlık olan bu musibet kadın şu an erdoşu, önceki başkanlar gibi tamamen kontrolü altına aldp. Nereden mi belli Allasen bir başkan olacak zat şebboy ile macer için tamam her seylerini biliyorum ama onları gaymakam bey görevden alsın ben niye alim dermi. Niye korkuyonda alamıyon .Bu lafı söyleyince acaba adalar belediyesine kayyum olarak gaymakam mi atandı düşünuyom. Gaymakam senin kadrolu memurun ya gereğini yapar yakında sen merak etme. Sanada sebboyada üç kağıtçı kadronun alayınada. Olacağına bak sen Erdiş efendi

 18. Decatlon dedi ki:

  Decatlon spor firması her yıl adalarda çeşitli etkinlikler düzenliyor
  Decatlonun adalarda yaptığı en son etkinlik nisan 2019 da..Bu güne kadar Kent konseyi bu etkinliğe ev sahipliği yapıyordu.
  Firma güzel etkinlik yapıyor ,şebnem de ihtiyaçlara belediye yardımcı oluyor diye doğrudan temin avsns ile malı götürüyor,bire beş yazıyor,faturalarda üç kuruşa alınan mal ve hizmetin karşılığını 3 yerine 10 yazıyor ,havuza aldığı paralararı belediye başkanı ,yardımcılarına dağıtarak yerini koruyordu.
  Geçtiğimiz günlerde firma yine bir etkinlik düzenlemek için kent konseyi ve belediye ile bağlantı kuruyor.Üstlerinde çeşitli icralar bulunan kent konseyi yeni başkanı iskender firma sorumlusu fatih beyle meclis üyesi engin telefonla bağlantı kuruyor.Başkanın makamında saat dokuzda görüşmeye çağırıyor.Dokuzda ki görüşme ye engin katılmıyor.Çünkü uzman tahsilatçı ,alicengiz oyunlarında usta kertenkele şebnem devreye giriyor.Şebneme eşlik eden hacer ve iskender decatlon firmasından 50 bin TL r…… istiyor.Fatih bey biz adalarda 3 çocuğa sponsor olduk,milli takıma hazırladık sosyal sorumluluk projesi yapıyoruz deyince kocakafa iskender olurmu canım bundan biz ne fayda göreceğiz ne yapalım bu çocuklara sponsor olduysanız,daha önce de kent konseyine vermişsinizdir,bizde 50 bin istiyoruz der.
  Şaşkınlık geçiren fatih bey biz bu etkinliği burada gerçekleştiremeyeceğiz galiba diyerek ayrılır .
  Adalılar dikkat engin hacer şebnem üçlüsüne birde kocakafa iskender katılmış.erdem gülün desteklediği iskender ve eşi aslı çok samimi olmuşlar,bütün zamanlarını birlikte geçiriyprlar
  Şebnemle adı çıkan erdemcik eşi aslıya,şebnemi para getiriyor o yüzden tutıuyorum,zaten hasta diye kandırıyormuş.dün akşamda eşi aslıya işim var diyerek heybeliye geçmiş .yanında kim mi varmış.tabiiki şebnem ve yanında fen işleri müdürü bayan varmış.