Adalar Belediyesinin teftiş raporunu yayınlıyoruz

İle paylaş:


Adalar belediyesinin teftiş raporunu yayınlıyoruz

Adalar Belediyesinin teftiş raporunu yayınlıyoruz

 

Adalar halkının  vergileri ile adalılara hizmet veren Adalar Belediyesinin 2010-2012 yılında yaptığı çalışmalar, harcadığı paralar ve bunlara ait müfettiş tarafından yapılan incelemeler,denetimler aslında bu kamu kurumu tarafından adalılara açıklanması daha doğru olduğunu düşünüyoruz.Adalıların beklentileri, bundan sonra yapılacak denetimlerin gazeteler tarafından ele geçirilip yayınlanması değil,ilgili kurumlar tarafından adalıların görüşlerine sunulmasıdır.Çünkü kamu kurumlarının yaptığı iş ve işlemler kamuoyunu ilgilendirmektedir.

Adalar belediyesinin teftiş raporunu yayınlıyoruz Belediye Başkanlarının  seçim öncesi reklam panolarına astığı mal varlıkları nasıl gerekliyse,bu tür incelemeleri de yayınlaması kamuoyu tarafından olumlu karşılanacaktır.

kamu çalışanı olarak kabul edilen gazetecilerin görevi de kamuyu ilgilendiren iş ve işlemleri kamuoyuna duyurmak,bilgilendirmektir.Bu kapsamda Adalar Belediyesinin 2010-2012 yılı müfettiş denetimi sonucunda hazırlanan müfettiş raporunu hiç bir tahrifat ve değişiklik yapmadan yayınlıyoruz…

 

Untitled-1

 

 

NOT:Yukarıdaki müfettiş raporundaki;

Resimleri büyütmek için resimlerin üzerini çift tıklayın,küçültmek için de çift tıklayın

Tam ekran için sol alttaki kareyi tıklayın

Büyütüp küçültmek için sol alttaki karenin yanındaki büyütec resminin içindeki +.- ikonunuda  tıklayabilirsiniz

SAM_1160 (640x480)

5 yorum

 1. Syn. Başmüfettişin denetimi sadece bina içindeki işlemlerden midir acaba? Bir belediyenin asli 4 ana görevi vardır..
  Bu görevlerinin dışında da adalar belediyesinin yapmakla yükümlü olduğu diğer bir vazife ise adalardaki tarihi eser binaların hafif tamirat tadilat adı altında alınan izinlerin yerinde gidilip teftiş edilmesidir. Yapmaktamıdır acaba Belediye bu vazifesini?
  Zira alınan bu izinler ADALAR BELEDİYESİNDEN alınmaktadır! Özgün olmayan (!) alüminyum pimapen isimli maddeden oluşan pencereler ve dış cephe kaplamaları neden yerinde kontroldan geçirilmez? İçten içe betonlaştırılan evleri neden yerinde doğru yapılıp yapılmadığını kontrol etmez?
  Temizlik konusundada sınıfta kalmıştır belediye! son 5 senedir biz Heybeliadalılar kanalizasyon kokuları içinde yaşamaktayız!
  Neden bu soruna bir çare düşünülmez?
  Son 5 senede Heybelide tankerle yolları ve kordon boyunu yıkama işlemi kaç kere yapılmıştır?
  Neden acaba tüm güzelleştirme,çiçeklendirme gibi görsel işler sadece BÜYÜKADAYA yapılırda diğer adalara yapılmaz?
  Adalarda eğitimli pırıl pırıl gençler işsizlikle mücadele ederken neden ADANADAN,OSMANİYEDEN personel getirilip, BELEDİYE de çalıştırılıyor?
  Hangi pansiyonun veya hangi lokanta veya restaurantın kaç çalışanını sağlık taramasından geçirmiştir ADALAR BELEDİYESİ?
  Sadece bu tip yerlere ruhsat vermekle olmayacağını, bu tip kamusal sağlıkla ticaret yapan iş yerleri çalışanlarının kanunen heray denetlenmesi gerekli olduğunu bilmiyormu ADALAR BELEDİYESİ?
  Belediye masa arkasında görev yapsada benim için BAŞARISIZDIR.. o BAŞMÜFETTİŞİN heybeliadaya GELMESİ ŞARTTIR şayet bir teftiş raporu hazırlanacaksa..

 2. 5 yıl içinde bu kadar denetim hiç bir belediyede olmamıştır adalar belediyesinde yüzlerce denetim—-karizmatik yeri olan başkanımızı kutlamak gerekir—–yazıldı çizildi—söylendi sonuç ne——müfettiş raporları ortada—–işte bilimsel veriler denetimler ortada herkes kafasının arkasındaki düşünceye göre yorum yapmasın——– mahkeme kararları ortada——–bana göre tek eksiği—-adalarda çok–çok küçük perakendeciler dev bir sektör——-işte bu sektörde CİDDİ HEMDE ÇOK CİDDİ ETİKET SORUNU VAR—–HER YERDE ONLAR VAR seyyar satıcılar pazarcılar manavlar her yerdeler—çarşıda sokaklarda her yerdeler—— ALDATICI ETİKET—YANILTICI ETİKET —GÖZÜKÜR FAKAT ASLA OKUNMAZ ETİKETLER——-DUYARLI OLUPDA BU SORUNA SAHİPLENEN TEK KİŞİ BENİM——–GİDEN KAYMAKAM BEYİN DEDİĞİ GİBİ NEDEN SİZİN YAZDIĞINIZ KONULARDA İKİNCİ BİR DİLEKÇE YOK—–ALLAHTAN ALINMAYAN ÇÖPLER TAKILMLAYAN ETİKETLERİ HEPSİNİ ÇOK GÜZEL RESİMLEMİŞSİNİZ DEDİ——–BAŞKANIM YALNIZ ETİKETLERE ÖZEN GÖSTERSEYDİ BU GÜN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI İDİ——YILLIK 12 MİLYON 5 YILDA 60 MİLYON İNSAN YANDIM ANAM DİYE ADALARI TERK ETMİŞTİR—-KADIKÖY BELEDİYE BAŞKANIDA 35 YIL ETİKETLERİN EKMEĞİNİ YER—-DÜNYANIN EN GÜZEL SALI PAZARINI YARATMIŞTIR—PAZARCI KABAĞIN PATLICANIN SANDIĞINI AÇMADAN TEPESİNDE FİATI YAZAR VAR MI ADALARDA BÖYLE DURUM SAAT 10 OLUR PAZAR DAHA ERKEN DER KİM DER BAŞKANIN ÇEVRESİ DER——-ADALAR BELEDİYESİ DEYİNCE BAŞKANI SAVUNAN BİR TANE İSTANBULLU GÖRDÜNÜZ MÜ—-İŞTE BAŞKAN ÇOK FIRSATLAR KAÇIRDI KENDİNİ TANITMAKTA

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*