Adalar beyaza büründü

Adalar beyaza büründü

İle paylaş:


Adalar beyaza büründü

Sibirya soğukları Türkiye’yi dondurdu. İstanbul dahil bazı illerde eğitime ara verildi ve tatil edildi. İstanbul’da kar kalınlıkları Çatalca’da 60, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy’de 15, Maltepe, Beykoz’da 25 cm olurken bilhassa Büyükada’da yüksek kesimlerde kar kalınlığı 30 cm’ye yaklaştı…

İstanbul’da dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi hayatı felç etti.  Sabah saatlerinde etkisini arttıran tipi özellikle ulaşımı vurdu. Anadolu yakasından Avrupa’ya geçiş güzergahında Boğaz Köprüsü çıkışında metrobüsler durdu. Yolcular yollarına yürüyerek devam etti.

Bugün etkisini daha da arttıran kar yağışı ve soğuk hava gelecek haftadan itibaren yerini Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı hava sistemine bırakacak. Yani havalar önümüzdeki haftadan itibaren ısınacak.

Sibirya soğukları hafta sonu yurdu terk ederken; gelecek hafta Akdeniz üzerinden ılık ve yağışlı sistemin etkisi altına girilecek.  

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, aralıklarla yağan ve zaman zaman tipi şeklinde görülen kar yağışı, yarın da öğle saatlerine kadar aralıklarla ve yer yer gök gürültülü kar sağanağı şeklinde devam edecek.Kıyı kesimlerde en az 10, bazı iç ve yüksek bölgelerde ise 25 santimetrenin üzerinde kar örtüsü görülen kentte, bu gece eksi 2 derecede seyreden en düşük sıcaklığın, gün boyu sıfır derecenin üzerine çıkması beklenmiyor.

Yarın öğle saatlerinden itibaren etkisini kaybetmesi beklenen kar yağışının,cuma günü son bir kar sağanağıyla kenti terk etmesi bekleniyor.

İstanbul’da sıcaklıkların hafta sonundan itibaren yükseleceği tahmin ediliyor.

Adalarımızdan kar manzaraları…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*