Adalar Hakimliğine Gülay Berkay atandı

Adalar Hakimliğine Gülay Berkay atandı
Share

Adalar Hakimliğine Gülay Berkay atandı

Adalar Hakimliğine Gülay Berkay atandı

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu birinci dairesi 12/06/2015 tarihli ve 943 sayılı adli yargı kararnamesine göre Adalar Hakimliğine Gülay Berkay atandı. Gülay Berkay, İstanbul Anadolu Adliyesi 12. Aile Mahkemesi Hâkimi olarak görev yapmaktaydı.

Kararnameye büyük ölçüde İstanbul, Ankara ve İzmir’de görev yapan hakim savcıların girdiği, ağır ceza mahkemesi başkanlıkları ve komisyon başkanlıklarında önemli değişiklikler yapıldığı belirtildi. Kararname bu akşam HSYK’nın internet sitesinden açıklandı.

KARARNAMEDE KADIN BAŞSAVCI SÜRPRİZİ

HSYK 2 bin 500 kişilik adli yargı kararnamesinde kadın başsavcı sürprizi yaptı. Tunceli’ye kadın başsavcı atandı. HSYK yetkilileri adli yargıda atanan bin 800 hakim ve savcının görev sürelerinin dolması, tayin atama talebi, görevde yükselme gibi gerekçelerle yapıldığını bildirdiler. Kararname ile paralel yapıya yakın olduğu iddia edilen hakim ve savcılarla ilgili de önemli atamlar yapıldığı öğrenildi.


2015 Adli Yargı Kararname Listesi

2015 İdari Yargı Kararname Listesi


2015 YILI ADLİ VE İDARİ YARGI ANA KARARNAMELERİNE İLİŞKİN DUYURU

2015 yılı adli ve idari yargı ana kararnamelerine ilişkin çalışmalar, 12 Haziran 2015 tarihi itibarıyla sonuçlandırılarak karara bağlanmıştır.

2015 yılı adli ve idari yargı ana kararnameleri, meslektaşlarımızın eşlerinin atamaları ve çocuklarının öğrenim durumlarını planlayabilmeleri amacıyla, kararname takvimine uygun olarak ilan edilen tarihten dört gün daha erken açıklanmıştır. Kararname sonrası adli ve idari yargıda boş kalan kadrolara gerçekleştirilmesi planlanan kur’a kararnameleri ile atamalar yapılacaktır.

Meslektaşlarımızın görev yerlerinden ayrılmalarına ilişkin tebligatlar Kararname takviminde belirtildiği üzere 22 Haziran 2015 tarihinden itibaren gönderilecektir.

Kadastro mahkemesi birleştirilen mahallerdeki müstemir yetkili kadastro hakimlerinden ataması yapılanların, devir işlemleri tamamlandıktan sonra görev mahallinden ayrılmaları gerekmektedir.

Kararnameye ilişkin yeniden inceleme talebi olanların, durumlarının bir an önce kesinleştirilmesini sağlamak amacıyla, tebligat yapılmasını beklemeksizin dilekçelerini Kurulumuza gönderebilirler.

Meslektaşlarımızın müstemir yetkiye ilişkin taleplerini 19 Haziran 2015 Cuma günü mesai bitimine kadar göndermeleri gerekmektedir. Bu tarihten sonra gönderilen müstemir yetki talepleri kabul edilmeyecektir.

Yıllık izin onayı verilmiş olupta henüz izne başlamamış olan karanameye tabii hakim ve Cumhuriyet savcılarının yıllık izin onayları iptal edilmiştir.

Ataması yapılan meslektaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diler, kararnamelerin meslektaşlarımızın ailelerine, yargı teşkilatına ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*