Adalar-Kabataş İskelesi bu gece deniz ulaşımına kapatılıyor

Adalar-Kabataş İskelesi bu gece deniz ulaşımına kapatılıyor

İle paylaş:


Kabataş’taki Adalar vapur iskelesi bu gece 24.00’dan itibaren deniz trafiğine kapatılıyor. Çalışma nedeniyle Kabataş’taki Adalar vapur iskelesi yaklaşık 2 yıl deniz trafiğine kapalı kalacak

Adalar-Kabataş İskelesi bu gece deniz ulaşımına kapatılıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu gece saat 24.00’den itibaren Kabataş’daki deniz iskelelerini trafiğe kapatıyor. İBB, Kabataş vapur iskelesiyle ilgili bir açıklama yaptı. İBB’nin açıklaması şöyle; Kabataş sahilinde deniz, raylı sistem ve karayolu taşımacılığını entegre edecek bir transfer merkezi yapılacak, trafik yer altına alınarak sahil boyunca kesintisiz yaya akışı sağlanacak.

Çalışma nedeniyle Kabataş’taki vapur iskeleleri yaklaşık 2 yıl deniz trafiğine kapatılacak. Tramvay ve Füniküler sistemleri bir süre daha çalışmaya devam edecek.

Vatandaşların Taksim, Eminönü, Beşiktaş bölgelerine ulaşımını sağlamak amacıyla ring seferleri başlatılacak. Ayrıca bölgeden geçen otobüs sayıları artırılacak.

Bu süre boyunca, Şehir Hatları AŞ Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar ve uğramalı Boğaz Hattı seferleri Kabataş İskelesi yerine Şehir Hatları’nın kullandığı Beşiktaş ve Eminönü iskelelerinden, İDO AŞ Kadıköy-Kabataş, Kabataş-Adalar seferleri Kabataş İskelesi yerine İDO’nun kullandığı Beşiktaş ve Yenikapı iskelelerinden, Dentur Avrasya Kooperatifi’ne bağlı işletmecilerin Kabataş-Üsküdar seferleri Kabataş İskelesi yerine Dentur Avrasya’nın kullandığı Beşiktaş İskelesi’nden, BUDO AŞ Kabataş-Bursa seferleri, gerekli izinlerin alınması kaydıyla Eminönü (Katip Çelebi) iskelesinden yapılacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*