DOLAR 17,9131
EURO 18,2474
ALTIN 1022,946
BIST 2750,49
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul °C

Adalar Kültür Derneği 2022 Yaz Kültür – Sanat Festivali

29.06.2022
A+
A-

30 Nisan – 6 Mayıs            Karma Sergi       “Dünya Sanat Günü”

                                                                    Düzenleyen:Ayşenur Özsankur

07 – 13 Mayıs                     Karma Sergi   Bursa Güzel Sanatlar Birliği Derneği

14 – 20 Mayıs                     KarmaSergi   Bursa Güzel Sanatlar Birliği Derneği

21 – 28 Mayıs                      Sergi                Şerife Altunbaş

28 Mayıs- 03 Haziran       Karma Sergi   Rekreasyon Derneği

04 – 10 Haziran                 Karma Sergi  “Yaza Merhaba”  

                                                Düzenleyen: Feriha Gökçen Özsarıkamış 

          11 – 17 Haziran                   Sergi              Aynur Yıldırım

18 – 24 Haziran                 KarmaSergi   Büyükada’da Sanat Var- 4 

                                                  Düzenleyen:  Ayşenur Özsankur

21 Haziran Salı                   Bahçe Sineması: Cumartesi Cumartesi            Sunan: Ömer Attila

Yönetmen: Tunç Okan      Oyuncular: Francis Huster, Carole Laure       80 dk.

23 Haz. Perşembe Bahçe Sineması:Profesyonel (Le Professionnel) Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Georges Lautner  Oyuncular: Jean Paul Belmondo, Marie Christine  105 dk.

24 Haz. Cuma  Bahçe Sineması: Kırmızı Değirmen (Moulin Rouge) Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: John Huston          Oyuncular: Jose Ferrer, Zsa Zsa Gabor     119 dk.

25 Haziran – 01 Temmuz     Sergi   Mavi Liman 14  Düzenleyen:Zihniye İlhan 

28 Haziran Salı   Bahçe Sineması: Carlito’nun Yolu (Carlito’s Way)     Sunan: Ömer Attila

Yönetmen: Brian De Palma. Oyuncular: Al Pacino,Sean Penn,Penelope Ann Miller 143 dk.

30 Haz. Perşembe Bahçe Sineması: Sicilyalılar Çetesi (Le Clan Des Siciliens) Sunan:Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Henri Verneuil   Oyuncular:  Alain Delon, Jean Gabin, Irina Demick     120 dk.

01 Temmuz Cuma   Bahçe Sineması: The Keeper- Bert Trautman       Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Marcus H. Rosenmüller    Oyuncular: David Kross, Freya Mavor    120 dk.

02 – 08 Temmuz                 Sergi         Göz Göze . . Buluşmalar

        Tamar Tal Anati  Irmak Canevi  Katy Kirbach  Kaitlin Zorah McDonough  Nir Segal

05 Temmuz Salı Bahçe Sineması:  Bugün Aslında Dündü  (Groudhog Day) 

Sunan: Ömer Attila

Yönetmen:Harold Ramis      Oyuncular: Bill Murray, Andie MacDowell    101 dk.

06 Temmuz Çarşamba                Söyleşi         Haluk Berkmen           Saat 21.00

                                                                                  Evrenin Yapısı 

07 Temmuz Perşembe      Bahçe Sineması: Aranan Hedef (Mort D’un Pourri)  

Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Georges Lautner     Oyuncular: Alain Delon, Ornella Muti     120 dk.

08 Temmuz Cuma  Bahçe Sineması: Yetenekli Genç Kadın (Promising Young Woman) Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Emerald Fennell.   Oyuncular: Carey Mulligan, Bo Burnham.   108 dk.

09 – 15 Temmuz                      Sergi        Simay Bodur

12 Temmuz Salı                      Bahçe Sineması: Ölümcül Oyun (Sleuth)     Sunan: Ömer Attila

  Yönetmen: Kenneth Branagh  Oyuncular: Jude Law, Michael Caine, Harold Pinter  86 dk.

13 Temmuz Çarşamba             İmza Günü.    Nilgün Atalay.    Saat: 18.00

14 Temmuz Perşembe     Bahçe Sineması: Selvi Boylum Al Yazmalım   unan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Atıf Yılmaz      Oyuncular: Türkân Şoray, Kadir İnanır, Ahmet Mekin  95 dk.

15 Temmuz Cuma                     Bahçe Sineması: Fahişe (Klute)             Sunan: Hüsnü Çoruk             

 Yönetmen:Alan J.Pakula Oyuncular: Jane Fonda,Donald Sutherland,Roy Scheider 114 dk.                                                                                                                    

16- 22 Temmuz                        Sergi           Simay Bodur    

19 Temmuz Salı         Bahçe Sineması: Arka Pencere (Rear Window)    Sunan: Ömer Attila         

  Yönetmen: Alfred Hitchcook.     Oyuncular: James Steward, Grace Kelly        110 dk.                                                                                                                           

20 Temmuz Çarşamba             İmza Günü       Behlül Ablak.   18.00

 21 Temmuz Perşembe            Bahçe Sineması: Suçlu (The Guilty)        Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Antoine Fuqua     Oyuncular: Jake Gyllenhall, Rilley Keough              85 dk.

22 Temmuz Cuma      Bahçe Sineması Sonsuz Gece (Endless Night)   Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Sidney Gilliat    Oyuncular: Hayley Mills, Hywel Bennet, Britt Ekland  99 dk.

23 – 29 Temmuz                        Karma Sergi   “Büyükada’da Sanat Var 5”

                                                        Düzenleyen: Ayşenur Özsankur

23 Temmuz   Cumartesi         Konser    Vedat Çetinkaya      (İBB)   

24 Temmuz   Pazar                  Türk Film Müzikleri Gecesi     Hüsnü Çoruk – Rober Sadacca

26 Temmuz Salı                         Bahçe Sineması: Piknik (Picnic)           Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Joshua Logan         Oyuncular: William Holden, Kim Novak       115 dk.

27 Temmuz Çarşamba            Bahçede Müzik:     Piyano- Keman Resitali.              21.00

                                                        Keman: Naz İrem Türkmen.  Piyano: Can Saraç  

28 Temmuz Perşembe     Bahçe Sineması: 25. Saat (The 25th Hour)  Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Henri Verneuil     Oyuncular: Anthony Quinn, Virna Lisi                    196 dk.                             

29 Temmuz Cuma     Bahçe Sineması: Apartman (The Apartment)      Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Billy Wilder      Oyuncular: Jack Lemmon, Shirley Maclaine             125 dk.                                     

30 Tem. – 05 Ağustos             Sergi   Çağrı Dizdar

30 Temmuz   Cumartesi         Konser      Candan – Erdem

31 Temmuz   Pazar                 Konser          Piyano – Keman Resitali   

                                                      Keman- Naz İrem Türkmen       Piyano- Çağdaş Özkan

02 Ağustos Salı     Bahçe Sineması: Beatriz Akşam Yemeğinde (Beatriz at Dinner)  

Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Miguel Arteda    Oyuncular: Salma Hayek, John Lithgow                 83 dk.

03 Ağustos Çarşamba              Söyleşi    Mehmet Nuri Yardım    

                                                                         Kültür Sanat Dünyamızdan Unutulmayan  İsimler          

04 Ağustos Perşembe          Bahçede Müzik    Keman Dinletisi                                                                              Kushnarov Oleksandr – Merimerin Matvii

05 Ağustos Cuma   Bahçe Sineması: Kibar Soyguncu (The Thomas Crown Affair)   

Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Norman Jewison.    Oyuncular: Faye Dunaway, Steve McQueen   102 dk.

06 – 12 Ağustos                     Sergi     Emine Ergün

06  Ağustos     Cumartesi       Konser        Lozan Mübadilleri Vakfı Korosu

07 Ağustos      Pazar                Konser        Genç Kemancılar Sahnede                     

09 Ağustos Salı         Bahçe Sineması: Meduza (The Medusa Touch)    Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Jack Gold      Oyuncular: Richard Burton, Lee Remick                      109 dk.

10 Ağustos Çarşamba      Söyleşi Prof.Dr. Ahmet Ünal.  Türk Mûsikisi’nin Gelişimi     21.00

11 Ağustos Perşembe    Bahçe Sineması: Bulunduğumuz Yol (The Way We Were)   Sunan:Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Sydney Pollack       Oyuncular: Barbra Striesand, Robert Redford    118 dk.            

12 Ağ.Cuma Bahçe Sineması: Kalp Yalnız Bir Avcıdır(The Heart is a Lonely Hunter) Sunan:Hüsnü Çoruk

 Yönetmen: Robert Ellis Miller     Oyuncular: Alan Arkin, Sondra Locke      123 dk.

13 – 19 Ağustos                       Sergi        Nazan Akpınar

13 Ağustos      Cumartesi        Konser    Adalar Kültür Derneği Türk Müziği Korosu

14 Ağustos      Pazar                 Konser     Murat Koban Projekt  

16 Ağustos Salı   Bahçe Sineması: Asla Gözlerini Kaçırma (Never Look Away)   188 dk.      

Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen:Florian Henckel von Donnersmarck Oyuncular: Tom Schilling, Sebastian Koch                   

17 Ağustos Çarşamba            İmza Günü      Dilek Uyar.        18.00

18 Ağustos Perşembe           Bahçe Sineması: Gilda                                Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Charles Vidor              Oyuncular: Rita Hayworth, Glenn Ford             110 dk.

19 Ağustos Cuma   Bahçe Sineması: Demiryolu Çocukları  (The Railway Children)

Sunan:  Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Lionel Jefries       Oyuncular: Dinah Sheridan, Jenny Agutter                110 dk.                              

20 – 26 Ağustos                        77. Adalı Ressamlar Sergisi I

20 Ağustos      Cumartesi        Konser      Grup Mart Gibi

21 Ağustos      Pazar                 Konser   Heybeliada Korosu

23 Ağustos Salı                         Bahçede Müzik: Grup Fazla Mesai.   2100

24 Ağustos Çarşamba              Söyleşi:   Altan Akpınar             saat 17.00

Eski Orta Amerike ve Eski Hint Medeniyetlerinde Eski Astronot Teorisinin İzleri

25 Ağustos Perşembe   Bahçe Sineması: Adanalı Tayfur Kardeşler      Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Zafer Davutoğlu      Oyuncular: Türkân Şoray, Öztürk Serengil,            72 dk.

26 Ağustos Cuma   Bahçe Sineması: Sen ve Ben (Cesar et Rosalie)   Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Claude Sautet       Oyuncular: Romy Schneider, Yves Montand               107 dk.                           

27 Ağustos – 2 Eylül                77. Adalı Ressamlar Sergisi II

27 Ağustos Cumartesi           Tiyatro ES     Kavuklu Evleniyor

28 Ağustos Pazar                   Konser   İBB Kent Orkestrası Türk Halk Müziği Topluluğu

31 Ağustos  Çarşamba         Söyleşi: Tunçel Gülsoy      Caz üzerine söyleşi ve örnekler  

01 Eylül Perşembe   Bahçe Sineması Ebedi Yol (The Eternal Road)     Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Antti-Jussi Annila. Oyuncular: Tommi Korpela, Sidse Babett Knudsen  103 dk.

02 Eylül Cuma     Bahçe Sineması Yukarı Bakma (Don’t Look Up)   Sunan: Hüsnü Çoruk

Yönetmen: Adam McKay  Oyuncular: Leonardo DiCaprio, Jennifer Lawrence, Meryl Streep     138 dk.

03 – 09 Eylül                              Keçe Sergisi      Aynur Nuşin Sipkati

10 – 16 Eylül                             Sergi        Lütfi Taçyıldız

17- 23 Eylül                Sergi   Renklerin İzinde Kültür ve Sanat Topluluğu  

                                                    Düzenleyen : Pınar Ülker

24 – 30 Eylül                              Çini Sergisi          Faruk Kırlı

01-07 Ekim                               Karma Sergi          Düzenleyen : Güler Çelik

08- 14 Ekim                               Sergi          Tayfun Demircan

                                                        ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Pazartesi            Pilates                                       Talar Hoca             18.00 – 19.00

Salı                       Resim ( 07-09 Yaş)               Gülhan                    11.00 – 12.00

                              Resim ( 10-12 Yaş)               Gülhan                    12.30 – 14.30

                              Resim ( 04-06 Yaş)               Gülhan                    17.00 – 18.00

Çarşamba           Yoga                                         Munise Görgül       11.00 – 12.30

                               Dans                                         Zerrin Gün             13.00 – 14.30

                              Amigurumi                              Gülay Yılmaz        15.00 – 18.00

Perşembe           Yaratıcı Okuma – Yazma     Nihan Aydar         12.00 – 13.00

                              Çini Atölyesi ( 15 günde bir) Faruk Kırlı          13.00 – 16.00

                              Yoga                                         Munise Görgül        17.30 – 19.00

Cuma                   Yoga                                         Munise Görgül        10.00 – 11.30

                             Yaratıcı Tiyatro ( Çocuklara) Sena Güner          13.00 – 14.30      

                             Yaratıcı Tiyatro ( Gençlere)   Sena Güner          15.00 – 16.30

                               Pilates                                       Talar Hoca             18.00 – 19.00

    Pazar                Türk Müziği Korosu          Mithat Özyılmazel  17.30 – 20.00

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.