ADALAR TERÖRE KARŞI TOPYEKUN AYAĞA KALKTI

İle paylaş:


adalar’da teröre tepki yürüyüşü yapıldı

Büyükada’da yıllardır yaşanmayan bir yürüyüş gerçekleştirildi.  Çukurca’da 24 askerin şehit edilmesini protesto için Mavi Marmara iskelesi i önünde toplanan 300 kişilik grup,  Saat Meydanı’na yürüyüşe geçti. Dev bir Türk bayrağı taşıyan grup, PKK’yı ve terörü lanetleyen sloganlar eşliğinde çarşıda yürüyüşü sürdürdü. Polisin güvenlik çemberine aldığı kalabalık, olaysız dağıldı.

Büyükada’da kendiliğinden gelişen  protesto yürüyüşü, kulaktan kulağa yayılarak organize edildi. “Akşam 19.00’da  Lido önünde buluşacağız” diye birbirini arayan bir grup, bu saatte bayraklarıyla Mavi Marmara vapur iskelesi önünde buluştu. Küçük kız çocukları, Türk bayraklarıyla gruba katıldı. Yürüyüş sırasında, yol kenarındaki bazı kişilerin grubu destek için alkışladığı görüldü.

SAAT MEYDANINDA SLOGANLAR

24 askerin şehit edilmesi olayına tepki Büyükada sokaklarına da yansıdı

Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ diye slogan atarak Saat Meydanı önüne gelen kalabalık, burada da PKK aleyhine sloganlar attı.
Göstericiler arasından bir kişi, Çukurca’da şehit düşen 24 erin isimlerini ve melketlerini okurken, kalabalık hep bir ağızdan “Burada” diye bağırdı.  Bu sırada Adalar Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı sivil polislerin sloganları not ettiği görüldü. Resmi polis memurları da çevrede günevnlik önlemi aldı.

ÇARŞIDAN YÜRÜDÜLER

Kalabalık grup, daha sonra çarşıya yöneldi. Recep Koç Caddesi üzerinden ilerleyen grupta, eski sendika yöneticisi Turan Uzun,  bazı CHP ilçe yöneticileri, bornova arçelik servisi gençler, Adalar’da görev yapan öğretmenler yer aldı. Adalar belediyesi’nin önünden geçilirken herhangi bir politik slogan atılmadı.

Büyükada, yıllardır görülmeyen bir yürüyüşe tanıklık etti

Gruptakilerin birbirini taşkınlık yapmamaları konusunda uyardığı görüldü.Kumsal’daki Askerlik   Şubesi’ne kadar yürüyen grup, ‘Büyüküda susma, şehidine sahip çık”  sloganı attı.  Askerlik Şubesi’nde şahitler anısını saygı duruşu yapan grup olaysız dağıldı.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*