ADALAR Toplum Sağlığı Merkezi Yüzme Suyu Analiz Çalışmaları

ADALAR Yüzme Suyu Analiz Çalışmaları

İle paylaş:


ADALAR Yüzme Suyu Analiz Çalışmaları

ADALAR  Toplum Sağlığı Merkezi Yüzme Suyu Analiz Çalışmaları

Yüzme suları çalışmalarının amacı; insan sağlığını ve çevreyi korumak üzere, yüzme ve rekreasyon amaçlı kullanılan suların kalitesini belirlemek ve bu suların başta mikrobiyolojik olmak üzere her türlü kirletici ile kirlenmesinin engellenmesini sağlamaktır. İlçemizde 13 nokta yüzme alanında numune, izleme ve değerlendirme çalışmaları yapılmaktadır. Sezon boyunca her yüzme alanından on beş günde bir numune çalışması yapılmaktadır.

2015 yılındaki yüzme alanlarına ait analiz sonuçları ve sonuçlarının anlık değerlendirilmesi ve bu husustaki her türlü doğru ve güncel İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğünün www.istanbulhalksagligi.gov.trveTürkiyeHalkSağlığıKurumunun http://yuzme.saglik.gov.tr adresinden yayınlanmaktadır.

 

İlçemizde yüzme suyu analizi düzenli olarak yapılmaktadır.18.08.2015 tarihinde İlçe Sağlık Müdürü ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı  Dr.Güliz ÜLKÜ önderliğinde Sağlık Memuru Usame ERDEMİREL ve Sağlık Memuru Hüseyin YILDIRIM tarafından 13 noktadan deniz suyu numuneleri alınmıştır.Düzenli olarakta numune alımları yapılmakta ve yayınlanmaktadır. Adalar Plajlarında denize girilmesinde sakınca gözükmemektedir.

 Adalar Plajlarında denize girilmesinde sakınca gözükmemektedir.

ADA HABERLERİNİN CEP TELEFONUNUZA GELMESİNİ İSTİYORSANIZ TIKLAYIN

Adalar Toplum Sağlığı Merkezi

Eğitim Şubesi
 
Tel&Faks:(0216) 382 60 61-382 62 10    

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*