Adalar’a bayramda insan seli ancak…

Adalar'a bayramda insan seli ancak...

İle paylaş:


Adalar'a bayramda insan seli ancak...

Adalar’a bayramda insan seli ancak…

Havaların  ısınması ve bayram tatil nedeniyle İstanbullular Adalar’a akın etti. Güneşli havayı ve bayram tatilini fırsat bilip Adalar’a gezmeye giden vatandaşlar yoğunluğa sebep oldu. Oteller doldu, esnafın yüzü güldü. 

Ramazan Bayramını tatilini fırsat bilenler Adalar’a akın edince Kabataş İskelesi’nden şehir hatları vapuruna binmek isteyenler izdihama yol açtı.

Kabataş-Büyükada seferine çıkan vapura binmek isteyenler iskele önünde izdiham meydana getirdi.

Yolcuların vapura binmesi sırasında küçük çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi. Bazı yolcular görevlilerle yüksek sesle tartıştı; küfürler havada uçuştu.

Görevliler sık sık anons yaparak vapura istiap haddinden fazla yolcu alınmayacağını, ek seferler düzenleneceğini duyurdu.

Bu arada orman alanlarında mangal yakmak isteyen bazı şahıslar görevlilerce engellendi. Orman alanlarındaki ikaz tabelalarındaki artış dikkat çekti. Adalar’da mangal yakmak çadır kurmak yasak.

Adalar çöpten geçilmedi

Bayramda insan kalabalığındaki artışa belediye cevap veremedi. Yollar çöpten ve pislikten geçilmedi. Çöp konteynerlerin yaydığı pis koku Adalıların tepkisini çekiyor. Bilhassa Kınalıada’ya gelen misafirlerimiz Taş Ocakları mevkii’nde dökülen molozlar ve çöpler  için “Dışarıdan bakınca Adalar çok güzel görünüyor ama içine girince dolaşınca şaştık kaldı. Bu ne mezbele yer. Buradaki yetkililer ne iş yapıyor; Ayıptır ” diyerek İstanbul’un incisi Adalar’a bu görüntülerin yakışmadıklarını söylediler. Belediyenin bu dökümlere izin vermesi ise Adalıları ayrı bir ümitsizliğe kapılmasına neden oluyor.

Adalar iyi yöneltilmiyor

Adalar’da bilhassa kaldırım ve yollardaki işgal Adalıları bıktırdı. Her yeri saran işportacılar vergi veren esnafın tepkisini çekiyor. Maalesef Adalar’daki partizanlık ve adam kayırma sonucunda belediye bu kötü görüntüye izin veriyor. Delege seçimleri geldi kimseye bulaşmayım diyen zihniyet ve  Adalar tarihinin en kötü ve beceriksiz yöneticilerin yüzünden değer kaybetmeye devam ediyor. Deprem yüzünden Adalar’da değer kaybeden emlak sektörü ve düşen fiyatlara bir de bu beceriksiz  yöneticilerin dahil olması nedeniyle  Adalar dibe vurmuş durumda.

Akülü araçlar Adalıları canından bezdirdi

65 yaş üstü yaşlıların ve hastaların tam teşekkülü bir teşekküllü bir hastaneden rapor alarak ruhsat alabildiği akülü araçlar artık herkesin altında. Önüne gelen akülü araçlarıyla yasak olan yerlerde cirit atıyor. Bisiklet sorununu eline yüzüne bulaştıran belediye bu konuda hiç bir girişimde bulunmuyor. Belediye görevlilerin bile yasak olan yerlerde altlarında akülü araçlarla cirit atması Adalıları pes ettirdi.

Adalar’dan bayram görüntüleri

Haber-Fatoğraf: Şükrü ABANOZ

1 yorum

  1. SÖLÜYORUM SÖYLÜYORUM ANLATAMIYORUM.ÇEVRECİ GEZİ PARKÇILAR GELMEDEN KINALIADA KURTULMAZ SÖLİMMM. O ÇÖPLERİDE K…L…. K….R.T… DÖKÜYOR. PARALAR K….R…F. SONA HADİ GELSİN BELEDİYE KALDIRSIN DİYORLAR. BELEDİYENİN KİMİ DENETLEDİĞİ VARKİ K…L.A.A K….R…F.N. DENETLESİN.
    BELEDİYE RANTÇILARI SALDI ÇAYIRA,
    MEVLAM KAYIRA
    A.AYTAÇ SEYREDE. YETİŞİNNNNN GEZİ PARKÇILARRRRRRR

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*