DOLAR 7,6709
EURO 8,9858
ALTIN 468,628
BIST 1096,16
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 26°C
Az Bulutlu

Adalarda Atilla AYTAÇ varken AKP’nin muhalefetine gerek yok!!!

07.01.2019
A+
A-

Türkiye’deki İlçeler arasında Adalar Belediyesi yerel seçimlere en gayriciddi hazırlanan İlçe. 

CHP’li Adalar Belediye Başkanının Yerel Seçim Hazırlıkları!!!

AKP’nin,  Atilla AYTAÇ’ı kutlaması gerekiyor. Düşünün, 31 Mart 2019 da yerel seçimler var ve Adalar Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü harıl harıl çalışıyor. Bu ekonomik krizde emlak vergilerini ödeyemeyen Adalıları tespit edip hepsinin banka hesaplarına, kredi kartlarına kadar 01/01/2019 tarihi itibarı 89/1 haciz bildirisi gönderiyor. Vatandaşın yeni yıl ile birlikte kredi kartları blokeli banka hesapları hacizli girilmesi sağlanıyor. İşte CHP’nin neden devamlı muhalefette kaldığının en güzel örneklerinden biri Adalar ilçesinde yaşanıyor.

Seçim zamanları halkın en avantajlı olacağı zamanlardır. Emeklilerin maaşları seçim zamanları hatırlanır. Emekli maaşlarına promosyonlardan tutun erken ödeme yapılmaları, bordro mahkumu denilen asgari ücretlilerin maaşlarının tespiti, devlete olan borçlardan tutun köprü geçişlerindeki cezaların bile affedilmesi hep bu seçim zamanları insafa gelinir ve vatandaşın daha doğrusu oy kullananların gönlü alınmaya tabi sonrada oyu alınmaya çalışılır.

CHP’nin böyle bir şeye ihtiyacı yok tabi. 20 senedir kesiksiz muhalefette olununca iktidarı unutmuşlar ve o pervazsızlıkla aklı selim siyasetçilerin yapmayacakları hataları yada hata demiyelim belkide kasıtlı hareketleri yapmaya başlamışlar. Adalar ilçesinde çok lazımmış gibi hani 1/1/2019 tarihinde yeni yılın ilk günü itibarı ile emlak borcu olan vatandaşlara banka hesap ve kredi kartlarına bloke koydurmaları nasıl bir siyasi gaftır anlamak, manalandırmak imkan dahilinde değildir.

Düşünün, yılbaşı için dostlarınız ile akşam dışarıdasınız ve yanınızda kredi kartınız ve az bir paranız var. Öyle ya şimdiye kadar kredi kartınızı zamanında ödemiş olduğunuz için sıkıntı çıkacağını düşünmemişsiniz. Gece sonu gelen hesaba kartınızı uzatıyorsunuz. Kartınız Adalar Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nce gönderilen haciz işlenerek kapatılmış. Üstelik kararsız CHP seçmenisiniz.  Düştüğünüz bu durumda kararlı yada kararsız CHP seçmeni olmasanız bile oyunuzu kullanırken ailece rencide olmuş ve kararan yılbaşı gününüzü hatırladığınızda evet mührünün istikametinde bir değişiklik olmayacak mı?

Türk Milleti duygusaldır. Birebir yüzüne küfür etsen sessiz kalır ama ailesi ile birlikteyken küçültülme, aşağılanma, utandırılma, mahçup olma durumlarında tepkileri serttir. Akıllı siyasetçilerin zamanlama olarak asla yapmayacakları amme alacakları tahsilatını yeni yılın ilk günü ile birlikte Adalar Belediyesinin uygulamış olmasının nedenleri aşağıdakilerden hangisidir?

a)  Atilla AYTAÇ kendisinin aday yapılmayacağı anlamıştır. Ben aday olmayacaksam Roma’yı da yakarım CHP’nin  Adaları almasını da işte böyle engellerim, yeni yılda emlak vergileri için tüm borçlu Adalıların banka hesaplarına ve kredi Kartlarına haciz koydururum, küskün mağdur adalılar AKP’ye oy verir mi demiştir?

b) Atilla Aytaç, Muharrem İnce’yi desteklemiştir. Aslında 31 Mart 2019’daki yerel seçimlerde aday olmayacağını çok çok öncelerinden bildiği için bir ihtimal İNCE kazandığı takdirde ancak bu şekilde tekrar aday gösterileceği düşünerek aynı eski selefi M. FARSAKOĞLU gibi İNCE’yi desteklediği ama hamlesininde boşa çıkması üzerine adaylık işi dualara kalan Atilla AYTAÇ genel merkeze göz dağımı vermektedir. Halen ben başkanım eğer beni açıklamazsanız seçim günü bile oy kullanacak Adalılara haciz gönderir size Adalar’ı kaybettiririm mi demektedir?

c) Her zamanki gibi Atilla AYTAÇ’ın belediyesindeki iş ve işlemlerden hiç haberi yoktur. Belediyenin müdürlüklerini yürüttürdüğü bayan müdürleri seçimlerde CHP’nin kaybetmesi için belediye başkanının haberi olmadan emlak vergisi, ecrimisil, işgaliye geliri borçlusu olan Adalıları listelerden tespit etmiş ve hepsinin banka hesap ve kredi kartlarına hacizi yeni yılda göndererek küstürülmeleri sağlanmış ve bu oyların AKP’ye veya başka partilere gitmesi amaçlanmıştır?

d) a,b şıklarının her ikiside  doğrudur.

e) Hiç biri

Maalesef CHP’nin düşmanı önce kendi içlerindeki CHP’liler. Bir belediye başkanının belediyesindeki uygulamaları bilmemesi düşünülemez. Mutlaka ki Atilla AYTAÇ’ın Adalılara gönderilen hacizlerden haberi vardır. Amme alacakları kanununa göre belediyenin hak ve alacaklarını tahsil etmesi görevidir. 5393 S.K göre belediyenin alacaklarının tahsilinin yapılmasını, takip görevini  belediye başkanına vermiştir. Ama belediyenin tüm alacakları için yapılması gerekmektedir.

Örneğin, Yazı İşleri Eski Müdürü Fulya ERKAN Adalar Belediyesine memur olarak 17 yaşında girmiş ve şikayet üzerine memurluktan atılmış, kendisine memurluğa girdiği tarihten atıldığı tarihe kadar geçen süredeki almış olduğu maaşlarının faizi ile birlikte geri verilmesi yönünde mahkeme kararı vardır. Aynı şekilde Güray ERDEK’inde memurluktan çıkarıldığı ve memurken aldığı maaşların iadesi için kararlar varken acaba Atilla AYTAÇ veya Mali Hizmetler Müdürü Hacer Özdemir bu eski memurların da banka hesaplarına ve kredi kartlarına haciz işletmiş midir? Devletin paralarının bu memurlardan alınması ve Amme Alacakları Kanununa göre tahsil edilmesi için işlem yapmışlar mıdır? 

Yeni yılın ilk günü Adalılara adeta ceza gibi banka hesaplarına ve kredi kartlarına uygulanan haciz, neden Fulya ERKAN ve Güray ERDEK’e halen uygulanmamaktadır?

AKP yerel seçim startını 6 ay önceden verdi. Büyükşehirlerin tamamı, ilçelerin %95’nin belediye başkan adayları belli oldu ve seçim çalışmalarına dört kolla sarılarak başladılar. Mahalle mahalle, ev ev gezmeler, vatandaşı ikna turları yapan AKP ‘li  belediye başkan adayları ve partililere göre, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu önce AKP adayları ortaya çıksın biz ona göre pozisyon, aday belirleyeceğiz deyip halen Türkiye’deki pek çok il, ilçenin adaylarını da açıklayamaması seçmenlerini düşündürüyor. Ne demektir AKP adaylarını açıklasın ona göre bizde adaylarımızı açıklayacağız! Yapılan yerel seçimdir. Futbol müsabakası değildir. Siyaset yapıyorsunuz bilek güreşi değil. Yani sikletine göre adam çıkartmayacaksınız, adayların bilgisine, tecrübesine, projelerine, popülaritesine bakacaksınız.

Adalar Belediye Başkan adayı halen açıklanmamış olsa da CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Erdem GÜL’ün adını telaffuz ettiği bilinmektedir. Adalar Belediyesi’ndeki zamansız amme alacaklarının toplanmasının genel merkeze tepkiden mi yoksa iş bilmezlikten mi olduğu tartışılır. Ama belediyenin alacaklarının toplanmasındaki zamanlama ve kredi kartlarına kadar takibinin istenmiş olması genel merkeze tepkiden dolayı değilse siyasi saflıktır

İki dönem üst üste CHP’de olan Adalar Belediyesi Atilla AYTAÇ’ın tavır ve talimatlarındaki zamanlama hataları ile AKP’nin şansını büyük ölçüde arttırdığını söylemek yanlış olmaz sanırız.

Şükrü Abanoz

YORUMLAR
 1. Girgör adası dedi ki:

  Pardon giresun adası diyecektim. Yani bizim adalara benzemediği belli. Orda 71 tür doğal otsu odunsu bitki varmış. Bizde ise Chp başkan aday adaylarının sayısı bile nerdeyse ordaki odunsu bitkilerin sayısı kadar. Yani kıssadan hisse bizdeki odunsular Giresun adsını katlar. İki ayaklı odunları bu hesaba dahil edersek açık ara fark atarız. Yok yok kesinlikle eminim Erdem GÜL CHP nin adalardaki kurtuluşudur. Valla bak samimi söylüyorum. Bizim Adalar Başkan aday adaylarımız varya birde kendi aralarında W.S grubu kurup dedikodu yapar dururlarmış. Hesapta güç birliği yapmışlarmış. Kendi aralarından biri seçilirse diğerlerini kollayacakmış. Yani koolisyon demeyelim güncel terim kullanalım ittifak içindelermiş hergün Erdem Gül nerde, adaylığı açıklandımı diye takip eder dururlarmış. Sonrada aralarından biri çıkıpta genel başkanımız en doğru adayı belirleyecektir demezlermi çok matraklar. Onlar bence Talk Show yapsınlar seçimden sonra hiç değil adalıları eğlendirirler.

 2. Seviyeyi kaçırmayın dedi ki:

  Yani bu laf mankenler arasında çok kullanılır. Zengin para babaları ile birlikte olunca birde adam evli ise metresiyim demezlerde seviyeli beraberliğimiz var derler. Sonra bir hafta sonra başka bir para babası ile seviyeli beraberlik yaşarlar filan. Ordan şimdi aklıma geldide. Hani Cango seviyeli konuşun seviyesiz cümleleri geri alın durun bakın biz aday adayları W.S grubumuzda ne seviyeli dedikodular yapıyoruz. Ama dötümüz yiyipte dışarıda konuşamıyoruz diyemiyorlar.

 3. SELAMİ BULUT dedi ki:

  Varmı Kılıçdaroğlu gibi bir başkan. Efsane.. Fosil desem yeridir. Kaç kere seçim kaybetti hala dimdik ayakta. İnceyi yedi kalın olsada fark etmezdi onuda yerdim dedi. Kılıçdaroğlu sonunda banada kelek yaptı neyse yinede Tuncelili değilmi terö….ti bol memlekettir yapar. Adalarda CHP peşinden koştum durdum gitti Giresunluyu Başkanlık koltuğuna layık gördü. Adam asıl HDP li. Sattı bizi resmen. Sanki genel başkanlığı hak ederek aldı. Bir kasete genel başkan yaptırılan kişi. Bizede ahkam keser. Emeklerimizi çalar başkasına verir. Ne oldum delisi oldu. Herifin köyü bile şansını gösteriyor. BALLICA köyü. Soyadıda önceleri KARABULUT muş. Düşünsene Karabulut soy adı ile siyaset yapacaktı. Ne matrak olurdu. Muhalefet karabulut gibi ya . Güneşi engelleyen karanlıkta kalmasını sağlayan bir bulut gibi Kureyşan aşiretine mensup vatandaş kaderimizi belledi. Aşiretçi adam anlıcanız. Türkiyede muhalefet aşiretçiler ile bukadar idare edilirdi.Başka ne olacaktı. Birde ADALILARI BEĞENMEZ . Seni kim beğensin kasetçalarcı. Adaları resmen AKP ye verdi. Kim HDP li Erdeme oy atacakki. Hır….z atillaya bile razı gelecez nerdeyse. Nizamda büyük cavıldağa havuz yaptırıyor. Zabıtalarada gidip tutanak falan sakın tutmayasınız diyede talimat veriyor. Bize mustahak demeyin kızarım. Onunda Kılıçdaroğlu direk koydu. Atila adalımıydı yok değildi. Adalı olmayanın utanması olmuyorki. Tanıdığı adamı var partili olmasa. Birde kahvehanede oyun oynadığı kağıt arkadaşlarından başka. Gerçek adalılar kenarda duracak çakmalar ile anck bukadar olur işte. Ya bide Cengomudur nedir saflık derecesinde yorumlara batkımda sakın olaki bunada prim vermesin adalı zannedip. Dünyadan haberi olmayan safın teki çıktı. O nebiçim safça cevaplardır. İşte bunların yüzünden bizlerinde adaylığı güme gidiyor arkadaş.

 4. Serko merko dedi ki:

  Yine video patlatmış. Vallahi bu çocuk beni çok güldürüyor. Tek haberde yazmış, videosunda Chp ilçe başkanı bir tanedir diye yağlama yıkama yapmış. Pofpoflamaktan nediceğini şaşıtrmış.Adam resmen sahil işgalcisi. Vatandaşın bedava gireceği sahili Atillanın yardımıyla kapatmış. Vatndaş şimdi para vermeden beleş gireceği sahile ancak denizine bakıyor. Adamı gökler çıkartmış. Onun yanında AKP ilçe başkanı Özlem hm AKP nin Belediye başkan adayı olarak açıklanınca karalama yapacak ya yok telefonlarına çıkmazmış yok telefona cevap vermezmiş yok Belediye başkanı olursa hiç ulaşılmazmış yok başka diyecek lafı bunları gevelemiş sonrada yine videosonda benze laflar ile aklı sıra karalamaya devam etmiş ama en sonki komedi filmi videosunda ise ne olduysa number one olarak Özlem ablamıza bir yağlar bir yıkamalar güller döktüm yollarına demeler yalakalıktaki sınırları zorlamaları falan varya koptum ya. Baktıki AKP kazanırsa babacığınında işi zor kendisininde Adalar belediyesine tekrar memur olarak dönmesi namümkün 180 derece kıvırtmalar ohaa dedirten boyutta. AZCIK OMURGALI OL YA. Yazdığını dediğini unutmadı Özlem hm. Hakkında dediklerininçirkin dedikoduların hele bir seçimi kazansın bak gör sonra hesaplaşma nasıl olacak sizlerle. Dalgamı geçiyorsun Erdem Gül ile Özlem hm kıyaslaman. Aynı kategoriye girmez aynı milliyetçiliğe girmez aynı adamlığa girmez hiçbir şeye girmez. Özlem Hm bizim başımızın tacıdır.

 5. Erdemli olmak dedi ki:

  Meyve veren ağaç taşlanır. Şimdi soruyorum herkese. Erdem gül M. Farsakoğlundan yada Atilla Aytaçdan daha mı az adalı. Varsın hiç adalı olmasın önce insan olsun. Adam dava adamı. Adadaki CHP aday adayları gibi Başkan olayım avan…l.ı toplayayım diyen adam değil. İnanıyorumki başkan adaylığı gerçekleşip aday olursa en doğru seçim olacaktır adalıların hayrına. Birde Belediye içindeki malum çeteye uymazsa 10 numara olacaktır diye düşünüyorum. Haaa aynı çete muhteşem yolsuzluk ekibinin saygıdeğer müdürhanımları ile yola devam ederse onunda Allah Belasını versin onunda der geçerim.

 6. İcra Takibi dedi ki:

  Ya gariban Matildanın adalılara yapılan icra takibinden hacizden haberi varsa kunta kinte olayım. Salmış çayıra mevlam kayıra haspelkader başkanlık yapan Matilda üzerinden oyun çeviren Macer Mözdemirdir. Adamı İBB ye bile şikayet etti. Gönderdiği raporlarda bile personel giderleri bir önceki yılın gerçekleşen gelirinin %30 nu geçti diye notlar düştü gönderdi. İBB nin gözüne soktuda bereket İBB de Fetöcüler matildayı koru kolladı adamcağıza zimmet çıkmamıştı. Şimdide farkında değil. Macer matildanın koltuğunu böyle oyunlar ile yemeye adamı daha başkanlığı gitmeden iki paralık etmeye devam ettiği anlaşılıyor. Ama Matildayada müstahak be kardeşim. Korkunun ecele faydası yok. Ne korkar durursunNe köşene siner titrersin. Ecele faydası yok işte. 3 ay sonra bu kadın yüzünede ne güzel sana geçirdim der biliyorsun değilmi. Hiç değil 3 ay buna sayım yaptır. Ne sayımımı 1 milyon kere Matilda seni seviyorum. Bana top at diye yazdır saydır ne bileyim işte sonrası ahh vahh diye dövünme. Seni reklam etmiş. CHP den bile kaydını sildirttirir bu hareket. Tabi bu emri sen vermediysen şayet. Hani seninde gariban olduğunu bildiğimden senin talimatın değildir diye düşünerek söyledim amma yopksa giderayak CHP den intikam almak için sen mi yaptırdın bilemedim de haaa .

 7. Oyum AKP ye dedi ki:

  Duygularımı çok güzel dile getirmişsiniz. Kredi kartımı bugün uzattım. Dediler işlem yapamıyoruz. Blokeli. Hemen gittim bankaya aynen dediğiniz gibi çıktı. Banka bana dediki 3.650.TL Adalar Belediyesinin koyduğu haciz var ondan bloke konulmuş diye. Hakketten 1/01/2019 tarihinde konulmuş. Yani yeni yıla hoş geldin der gibi ama hayırlı hoş geldin değil tabi. Ben AKP liyim . Ama şimdi çevremdekilere sordum soruşturdum hiç fark etmemiş CHP lilerede göndermişler. Yani partimi ayırt ettiler diye düşünmüştüm yok etmemişler yada benim AKP li olduğumu bilmiyorlarda olabilir. Yani sırf CHP lilerede kasıttan dolayı göndeilmiş yada sırf ak plilere gönderilömiş olabilir diye baktım. Bence ya iş bilmezlik yada yazdığınız gibi partiye şantaj yapılmak istenmiş olabilir. Daha 3 ayvar beni göstermezseniz bende aynı şekilde devam eder seçimlere kadar oy kaybettiririm mesajıda verilmiş olabilinir. Ama ne kadar fena bir şey. Böyle siyasetmi yapılır. Şantaja dayalı. Bence öyle olduğu tespit edilirse partiden atsınlar. Böyle adamlardan ne adalılara, ne partilerine,ne devlete hiçbir hayır gelmez. Bunlar şantajcı fetöcülerin benzer taktiklerine benzemekte. Çok kötü.

 8. Halefe sabotaj dedi ki:

  Hal böyleyse Atilla Bey Halefine siyasi sabotaj girişiminde bulunmuştur. Yani diyecek laf bulamıyorum. Erdem GÜL yakından tanıdığımız bildiğimiz bir gazeteci arkadaşımız. Bu şekilde Ali Cengiz oyununa benzer Atilla ile Mali hizmetler Müdürü Hacer Özdemir ikilisinin beraberce hareket ettikleri anlaşılan ve seçim öncesi seçmenlerin küstürülmesinin tek bir anlamı vardır. Beni aday yapmadınız ya işte ondan Adalarda CHP bu yüzden kaybetti demek içindir. Yada Sayın gazetecinin B şıkkında yazdığı gibide olabilir. Hiçbir aklı selim siyasetçi tam seçim zamanı Adalılardan 5-6 yıldır birikmiş toplanmayan emlak vergilerini, tam yerel seçimler öncesi toplamaya kalkıp ödemeyenlere haciz yapmaz. Sana sormazlarmı madem emlak vergilerini toplamak görevindi şimdiye kadar nerdeydin. Neden 5-6 yıldır görevini yapmadın. O vakit 5-6 yıldır almadığın vergiler nedeniyle görevini kötüye kullandın demektir. Şimdimi hatırladın görevinide tam seçim zamanı seçmenleri küstürmekten başka bir faydası olmayacak hacizleri yaptın. Atilla Aytaç aday olarak gösterileceği gibi vaziyet olsaydı emlak vergileri yine toplanmayacaktı demek. Şimdi ne yaptınız ? Seçmenlerin Kredi kartlarına kadar haciz uyguladınız. Siz aklınızı peynir ekmeklemi yediniz yoksa aklı sıra Erdem GÜL’ü bu şekildemi yemeye çalışıyorsunuz. Sizin yaptığınız siyaset falan değil ya intikam yada ölümü gösterip sıtmaya yani size razı etmek. CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun parti disiplin kurulunu hemen devreye sokması ve gerekirse böylesi siyasi hain bir plan uygulayan Atilla Aytaç’ı partiden ihracını yapması gerekir diye düşünüyorum. Olmaz olsun bu şekildeki siyasetçiler. Hepmi adalara düşer. Ne şansızız.

 9. Gül Gül Gül dedi ki:

  Erdem GÜL olayları farkedermi bilmem ama öğrenirse Gül ermi Ağlarmı bilemem. Diyeceği tek laf ya ben nereye gelmişim der herhal. İçeri girdim çıktım, hükümet bana ne oyunlar oynadı böyle oyun görmedim arkadaş. Buraya Belediye Başkanlığı yapmaya kalksam kim bilir daha neler neler karşıma çıkacak der bence. Haklı. Bu belediyede sahte evrak düzenleme, ihaleye fesat, edimin ifasına fesat, organizeli davranışlar içinde memure suntası İBB teftiş kurulu raporları ile birer, ikişer hatta üçer beşer tespit edilmiş, Kaymakamlık tarafından soruşturma izinleri verilmiş memurlar, Belediye Başkan yardımcısı ve Belediye başkanı ile dolu olduğunu daha önce bileydim belki Sayın Kılıçdaroğlundan affını isterdi. Erdem GÜL dava adamı. Kataküllü işlerden anlamayan idealist gazeteci. Hemde bunun için bedel de ödemiş bir gazeteci. Anlıcanız rüşvetmiş,rantmış, avantaymış, cebini doldurmakmış işlerine bakmayan hizmetten başka bir şey düşünmeyecek bir temiz gazeteciye ancak hoş geldin derim. Atilla yerinden kalk ve yerini edebinle teslim et Erdem Gül’e. Çakallık yapma.

 10. Kılıçdaroğluna Şantaj dedi ki:

  Yapılan çıkça Kılıçdaroğluna şantajdır. Yani 6 yıldır Adalılardan toplamadığın emlak vergileriniyerel seçim öncesimi toplamak akıllarına geldi. Neden genel seçimler öncesi akıllarına gelmedi. Genel seçimler ile Atilla Aytaç’ın alakası yoktu tabi. Milletvekilliği adaylığımı vadı yoktu. Ama yerel seçimlerde kılıçdaroğlu Erdem Gül’ün adını beyan etti. Ondan sonra Atilla Aytaç baktıki ibre Erdem Gül’e kaydı Gelem Merkeze dişini göstermek için bir kısım seçmenlerin Banka hesapları ile kredi kartlarına haciz gönderip bloke koydurttu. Bunun anlamı eğer beni adımı açıklamazsanız yerel seçim günü olan 31 Mart’a kadar tüm seçmenlere haciz gönderirim demekten başka bir anlamı yoktur. seçim şantajı yapılmıştır.Devreye Mali Hizmetler müdürünü sokmuştur. Ne çok yazık. Siyasette başka bir örneğine rastlanacağını düşünemiyorum. Anlatılsaydı inanmazdım ama önümüzde sahnelendi.

 11. Hoş geldin Sayıştay dedi ki:

  Adalar Belediyesine Sayıştay geldi. 2015 tarihinden itibaren olan dosyaları evrakları,ödeme emirlerini,belediyenin borç ve alacaklarını incelemektedir. Mali hizmetler Müdürü 6 yıldır toplamadığı vergilerin hesabını veremeyeceği için alel acele emlak vergi borcu olanlara ahciz uygulamıştır. İşin aslı bence budur. Ama böylede olsa bunu Atilla AYTAÇ’a söylemesi ve ona göre az daha beklemesi veya tamam bu şekilde yapabilirsin denmesi üzerine sorumluluğu büyük, götürüsü daha büyük tahsilat işine başlayabilirken ne varmış canım bunda der gibi hareket içerisinde seçmenlere haciz göndermemesi gerekirdi. Sayıştayın incelemesinden,cezasından kaçmak adına yapılmış bir eylemidir. Doğrumudur? Hayır . Neden ? her yıl toplanamayan Emlak vergileri için emlak vergisinin ait olan yılın sonunda yapılması gereken hacizler 6 yıl beklendikten sonra yapılıyor olması sayıştayın gözünü boyamak içindir. Sayıştay bunu yermi? Yok yemez ama Anadolu kulübünde güzel yemekler yerse,orda konaklarsa, bilemem ne olur. –

 12. Ağzı açık kalmış dedi ki:

  Kadıncağızın ağzı açık kalmış. Nasıl kalmasın acil para lazım kredi kartından nakit para çekecekti tüm kredi kartlarına bloke koydurmuşlar. Kimmi Atilla Aytaç. Yahu kardeşim bari kadıncağıza önce bir tebligat göndereydin. Bir haber vereydin. Borcunu gle öde yada yapılandır yoksa bankalara falan haciz gönderirim zor durumda kalırsın diye. E haciz yani online hacizi devlet vergi daireleri uyguluyor. SSj uyguluyor. Şimdi Belediyeler devletin kamu tüzel kişiliği ya belediyelerede bu hak verildi. Oturdukları yerden kredi kartlarına kadar haber vermeden uygulayabiliyorlar. Ama devlet E-Haciz uygulamadan önce tebligat yapıyor. Belediyese harttt catta carttt diye E-Hacizi yapmış. Sadecebanka hesaplarına değil aynı zamanda gayrimenkullerinede işlenmiştir. Kadıncağız öğrende arabasına kadar haciz uygulandığını bukadar modern görünüşlü olduğuna bakılırsa muhtemelen CHP ye vereceği oyu bu kızgınlıkla çarşafın içine bile girer AKP ye verir bee. Ayıptır bu terbiyesizlik. Paraları git gelini ile babasının firmasına vermek için pazarlık ihaleleri yap 4 sene boyunca para aktar dur vatandaşındamallarına 3-5 kuruş için haciz koydur. Kasayı gitmeden önce doldurup gelinine para akatarmaya çalış.

 13. Amme alacağı dedi ki:

  Vergilerin toplanması amme alacakları kanununa göre şarttır. Ama 6 yıl bekleyipte şimdi toplanıyorsa manidardır. Açıklanmasıda kanun emrediyordu şimdi onu yaptık denmesi geçerli olamaz. Neden 6 yılıdr toplamıyorsun kanunu şimdi hatırladın denir. Neresinden baksan art niyet dökülüyor. Peki kanun emrediyorsa mahkeme kararı var fulya Erkan memurluktan atılmış aldığı maaşların kuruma geri ödenme kararı var neden almıyorsun. Mahkeme kararı varken neden yıllarca mahkeme kararı kuruma ulaştırılmadı diye Fulya Erkanı görevde tutmaya devam ettin. Mahkeme kararına uymadın amme alacakları kararına göre kurum alacağını Fulya erkandan Güray Erdekten tahsil etmedin onların mal varlıklarına haciz uygulamadın şimdi vatandaşa neden tam yılbaşında uyguluyorsun. Neden bir ihbarname bile göndermeden haciz yapıyorsun. Vatandaşı neden mağdur ediyorsun. Atilla Aytaç ağzınla kuş tutsan, ne yaparsan yap ister şantaj ister tehdit seni aday yapmayacaklar. Adalar için temiz sayfa Erdem GÜLdür. Çirkin pis tezgahların halen adalarda kaçaklara tam gaz devam ettirip hüso ile bu işleri tezgahlamalarını takip edip resimlerini çekiyoruz. Bekliyoruz 31 marttan sonra tüm bu resimler savcılığa gidecek. Cavıldak ile nizamda yaptırdığın havuzlar sonrada imar affına sokma çabalarının gazeteli fotoları halen hazırda beklemede . sen bunların bir bir hesabını vereceksin. Adalara gelmiş geçmiş en re.z.l başkansın.

 14. Memur Düşmanı dedi ki:

  Matila Maytaç memur düşmanıdır. Glediğinden beri belediyenin kasasını kendi cebi gibi görüp oğlunun karısına para aktarırken belediyenin borçlu olduğu firma ile gizli pazarlıklar ile avanta istedi. Firma kabul etmeyince firmaya yapmadığı fırıldaklık kalmadı. Firma sahibi sağda solda bu herif benden avanta istiyor dediki herhalde kan davası güder gibi saldırılara başladı. Müfetişine avukatına mali müdürüne raporlar sahte evraklar ile suçlamalar doğrudan üzmece ile rapor düzenletirmeler tam bir kara iftira kampanyaları organizasyonu yaptırarak memurlarını bile suçlayan p..i s..k adamın tekdir. Suçladığı memur sayısı 30 buldu yeterki firmayı süründüreyim avantamı vermeye razı olsun diye. Ne mutluki kurtuluyoruz. Az kaldı s..t.r..i ..p gidiyor. Ama kurtulduğunu zannetmesin hepimiz iftira davası açacağız. Hele bir ilişiği kesilsin bak görsün emekliliği rahat geçecekmi. Hulusi gibi sessiz ce adliye koridorlarında mübaşirin adını okumasını bekleyecek mahkemede hesap vermek için.Taa tekirdağdan gelip gidiyor Hulusi hesap vermek için. Beklesin az kaldı. Kabus dolu günleri yakında başlar. Nasıl oluyormuş attığı iftiralar. Birde zimmet çıksın macerle beraber.

 15. Sayştay dümen suyunda dedi ki:

  Sayıştay da Matillanın dümen suyuna girmiş. En son 2009 yılında Sayıştay Adalar belediyesine gelmiş. Bu nedemek derseniz şu demek. Yeni gelen Sayıştay bir önceki sayıştayın inceleme yaptığı tarih olan 2009 yılından itibaren bugüne kadar yani 2019 yılına kadar olan 10 yıllık sürenin tüm hesaplarını, ihalelerini incelemesi gerekmekteydi. Peki gelen Sayıştay ne yaptı. 2015 yılından 2019 yılına kadar olan dönemi incelemeye aldı. Peki 2009-2015 yılı arasındaki dönem olan yıllarda Belediye incelemesi neden yapılmıyor. İşte matildanın Adalar belediyesi hizmet etme konusundaki başarısızlığı, konu kendi döneminin ayrıntılı Sayıştay incelemesine gelince bu dönemleri nekadar başarılı şekilde incelemeden kaçırdığı konusundada Türkiyede birinci olabilecek kıvırma işleri yaptığıda takdirlik. İdia ediyoruz AKP li belediyeler bile bu kadar becerikli olamaz. Matilla Adalar Başkanlık tarihinde en başarısız başkan olarak birinci sırada olmasına rağmen, müfettişleri bağlamada kafa kola almada da birinci sırada olduğunu, en son Sayıştay incelemesini 2015 yılından başlatmak ile ispatlamıştır. Başkanlığı sırasındaki tek başarısı, belediyeyi veya kendisini soruşturmaya gelen müfettişleri,ağırlaması, bağlaması, istediği raporları lehine olacak şekilde hazırlatmasıydı. Adalar Belediyesinin tam tamına 6 yıllık hesap incelemesini Sayıştay incelemesinden kaçırarak haklı olarak bu konuda rakipsiz olduğunu göstermiştir. Adalar Belediyesine gelipte Matiilanın aleyhine bir rapor çıkmış değil. İBB raporunun aleyhinde çıkmasının nedenide bence İBB soruşturma raporunu hazırlayan Müfettişin, rapor hazırlanmasından, sonuç kısmına kadar Adalara hiç gelmediğinden dolayı bağlantı kuralamadığı için Kayyum raporunun ortaya çıktığını düşünüyorum. İBB müfettişi eğer adalara gelseydi Matilla napar eder o adamıda 6 okka yapar,sahil restorantlarında balık rakı ziyafetleri, ailesi ile kulüplerde hafta sonu ağırlanmaları neticesinde raporu bile belediyenin sahte raporcubaşı mevgi’ye soruşturma raporu hazırlatıp ,kendini aklatıp, müfettişede hazırlattırılan raporu imza attırırdı. Sahte evrak hazırlatmada, organize işlerde, sahte belgeler ile memurlarını yargıya gönderme kategorisinde Türkiyede tektir. Yaverleri, mevgi, şebboy, macer, meynep her türlü emre itaat eder emir demiri keser deyip matildanın istek arzuları ….. …. .. daha ağzından çıkarken anında yerine getirecek biat edecek bayanlar oluşu bu bayanları matilda için vazgeçilmez yapıyor gibi gözükse de aslında taklaya geldiğinin farkında değildir. Tabi çapsız seviyesiz bilgisiz yeteneksiz meziyetsiz olup karşındada şeytana pabucunu ters giydirecek bayanlar olunca işte böyle adamı bir güzel kullanır maskara ederler kendi şahsi çıkar veya hesapları içinde matilda ancak makamını onlara kullandırtmış olur. Az değil beş sene boyunca davul matildanın boynundayken tokmak bu şeytan bayanların elinden eline geçti. Hangi şeytan tokmağı eline geçirdi ise davula vurdu matildada kendisi vuruyor zannedip mutlu oldu. Belediyeyi ne güzel yönetiyorum derken bu bayan müdürler matildayı bir güzel yönettilerki acınası tablo ortya çıktı. Macer toplantıya katılır matildaya herkesin içinde fırça atar boş boş sizlerle konuşacak vaktim yok işim var der toplantıyı terk eder çıkar gider matilda seyreder ses çıkartamaz yanındakiler bu kadı rahatsız der şikayet eder ama hakkında disiplin soruşturması yapacak , hemen görevinden alacak cesareti kendinde bulamayacak kadar zavallıdır. Toplantılara diğer müdürleri şu kadını çağırmayın hır çıkartıyor diyecek kadarda acınacak haldedir. Belediye Başkanlığının itibarını yerlerde düşürtmüştür. Seçim zamanı 6 yıldır toplamadığı emlak vergileri için emlak vergilerini ödeyememiş adalıların banka hesaplarına kredi kartlarına bloke koydurup seçim sonucunu etkileyecek davranışlarda bulunup kendisini arkasından vuran macer için bir soruştuma açtıramayacak kadar acz içindedir. Yeter artık topla pılını pırtını çek git 31 mart gelmeden. Süresiz izin al mazbatayı teslim için bile gelme belediyeye. Devletin itibarını bile yerle yeksan ettin bre gafil. Ama soruşturma adını duyunca topladığı avan…l..r.ı müfettişlerin önüne sermekten ve soruşturmadan kurtulmayı biliyorsun. O müfettişlerin Allah belallarını versin diyorum.

 16. İyiki imar affı uzadı dedi ki:

  Matildanın şansına imar affı uzadıda şükür işleri tam gaz Hüsoyu salmış nizama havuzlar,katlar,çatılar tamgaz kalkıyor çatı katları olimpik yüzme havuzları sit alanı tarihi eser falan demeden palas pandıras yapılıyor. Zabıtaları direk kendine bağlayan matilda zabıtalarada kendisi hükmediyor tabi. Diyorki hüso işleri hızlı bitir 2,5 ayım kaldı emekliliğimde bana para lazım. Hüsoda aldığı 2 evin üstüne bu furyada üçüncüyü almak için var gücü ile çalışıyor. Nerdeyse mala alıp kaçak yapılan ilavelerin sıvalarını kendi yapacak. Azimli valla üçüncüyü alsın dördüncüye almak için çalışmaya başlar. İmar affının uzatılması amorti oldu matildaya. Başkanlık gitti ama son peryotta yine amortiden işleri götürüyor. Allah gözünü doyursun diyecemde doymuyor yahu yapın yapın banada avantamı getirin diyo. Hüso diyorki adamı doyuramadım sabah akşam çalışıyorum hala bana daha fazlasını getir diye şikayet ediyor sağda solda. Rant bürümüş. Teknik başkan yardımcısı vaziyetteki şahısı konu mankeni yapmış. Kimseyi payına ortak etmeden imarıda kendine bağlamış. Olmuş imar müdürü. Zabıta müdürü birde fen işleri yapıyor hesapta ya mevzu müdürlük değil bu müdürler ile rantıyesini sağlıyor işte anlayın daa.

 17. Belediyedeki eli ile düzenbazlık dedi ki:

  Bilindiği üzere 31 Aralık 2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı olarak yapılmış yapılar imar barışına başvurabilecek ve Yapı Kayıt Belgesi alacaktı. İmar barışı kapsamında, iskânsız yapılar kayıt altına alınarak iskân verilecek. Su, elektrik ve doğalgaz bağlanabilecek. Yapı Kayıt Belgesi verilen yapılarla ilgili alınmış yıkım kararları ile tahsil edilemeyen idari para cezaları iptal edilecekti. Yapı ruhsatı alıp da yapı kullanma izin belgesi almamış veya yapı ruhsatı bulunmayan yapılarda, Yapı Kayıt Belgesi’nin ve maliklerin yarısının muvafakatinin bulunması halinde yapı kullanma izin belgesi aranmaksızın cins değişikliği ve kat mülkiyeti tesis edilebilecekti. İmar barışı için, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve yetkilendireceği kuruluşlara başvurulabilecek. İmar barışı için son gün 31 Aralık 2018 olarak belirlenmiş olup, bu tarihe kadar başvuru yapılabilecek. Bakanlar Kurulu bu süreyi 6 ay uzatmıştı.
  İşte bu uzatma belediyeler eli ile ayrı bir düznbazlığa konu oldu. İmar affı 31 Aralık 2017 tarihinden önce ruhsatsız veya ruhsat ve eklerine aykırı olarak yapılmış binaları kapsarken adalarda 2018 senesinde full kaçak eklentiler hatta katlar yapıldığı gibi bazılarında yapılmasada var gibi imar affı müracaatları yapılarak daha sonra yapacakları katların paraları yatırıldı. Belediyeler imar barışında by pass edilmişti. Çünkü Belediye ile işi olması mümkün değildi. İmar barışındaki af kapsamı 31 Aralık 2017 tarihinden önceki yapıları kapsaması nedeniyle belediyelerin reel olarak geçmiş zamanla ilgili tasarruflarının olamayacağını düşünen kanun koyucuların atladığı husus 2018 ve hatta halen 2019 da yapılmaya devam eden yerler için 31/12/2017 den önce yapılmıştır diyerek Belediye ile organizeli inşaat çalışmaları devam etmektedir. Adalar ilçesinde devam eden inşaatlar ve havuzlar için imar affının uzatılması piyangodur. Belediye başkanı kendine yakın mıntıka mühendisi ile kaçak inşaatlara tutanak tutturulmasının önüne geçerek imar barışını imar yağmasına çevirttirmiştir. Adaları bir gezmek ile kolaylıkla bu inşaatları tespit etmeniz münkündür. CHP li mütahitler,meclis üyeleri,ilçe parti üyeleri,başkan aday adayları bu işe yoğunlaşmış hatta kendi aralarında rantın paylaşılmasında kavga bile etmektedirler. Adaların hali vahimdir.İmar affı altında imar yağması yapılmakta ve yetkili kurum ve adliyelerdeki tam yetkili sorumlular inşaatların önünden geçselerde ses çıkartmamaktadırlar. Sanki sorumlular sorumsuz adalılar akılsız, yapanlar pis pis sırıtarak biz işimizi biliriz deyip caka atarak sahilde volta atmaktadırlar. Kanunlar adalarda uygulanmak için değil biz adalılar ile birlikte tüm haklarımıza tecavüz edilmek için yapılmış gibi olduğunu düşünüyoruz artık. Büyük ihtimalle Erdem GÜL aday yapılacak ve adalarda CHP kazanacaktır. Eğerki Erdem GÜL mevcut sistemi bozmadan aynı kişiler ile çalışmaya başlarsa birde bekleyin az belediyenin fotosunu çekiyorum ondan sonra sistemi değiştirecem derse anlayınki üst üste üçüncü CHP li başkanıda aynı teraneyi yapıyordur, demekki CHP nin genel zihniyeti budur diyecem. Bekliyecez görecez ama göz göre göre yağma yapılıyor ses çıkartan durun yapmayın diyen olmadığı gibi gelen müfettişleride bağlayıp gönderen bu yağmacılar bilsinlerli bizim tarafından 7 sülalelerine beddua ediyoruz. İlla tutacak kıyısından köşesinden. Yamulacaklar inşallah.