Adalar’da istifa tiyatrosu!

Adalar'da istifa tiyatrosu

İle paylaş:


Adalar'da istifa tiyatrosu

Adalar’da istifa tiyatrosu

İstifa tek taraflı olup kabule gerek yoktur

ABD’de yılda 24 milyon, Türkiye’de ise 7,5 milyon kişi istifa ediyor. İstifaların en önemli nedeni  yöneticiyle yaşanan anlaşmazlıklar. Ücret, gelişim ve kariyer imkanlarının olmaması da diğer istifa nedenleri arasında.

American Society of Training and Development’a göre işten ayrılmanın en önemli nedeni çalışanın yöneticisiyle yaşadığı anlaşmazlık. Bunu, ücret ve diğer nedenler izliyor.

Memnuniyetsizlik kaynaklı istifa oranı hızla artıyor

Türkiye’de de uzmanlar istifaların en önemli nedeni olarak ilk kademe yöneticileri gösteriyor. Gallup’un yapmış olduğu çok kapsamlı bir araştırma, çalışanların şirketlerinden ziyade yöneticilerinden ayrıldıklarını gösteriyor  diyor.

Adalar Kent Konseyinin Genel Sekreteri  ile Adalar Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü istifa edip daha sonra istifalarını geri çekip veya çektirilip görevlerine devam kararı aldılar. İstifa nedenlerine yukarıda kısa da olsa değindik. Bu açıklamalardan sonra belli ki  sıkıntılardan ötürü istifa eden bu çalışanlar geri döndüğünde işlerine ne kadar sıcak davranıp başarılı olacaklar. Yerlerini dolduracak bir memur bulunamıyor  ise iş daha  vahim… ” Vay bu kurumların haline”

“Vay bu kurumların haline…”

İşte bir araştırma firmasının yaptığı ankete göre, çalışan devri en yüksek olan şirketlerin istifa mektuplarında yazan istifa sebepleri

  • Şirketlerdeki ve Yöneticilerdeki Vizyon Eksikliği

  • Maaş Tatminsizliği

  • İş/Ofis Ortamı

  • Aidiyet Hissi Eksikliği

  • Kariyer Fırsatlar

istifa tek taraflı olup kabule gerek yoktur (Tıkla)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*