‘Adalar’ın en başarılı belediye başkanı kimdir?’ Anketi sona erdi

‘Adalar’ın en başarılı belediye başkanı kimdir?’ Anketi sona erdi

İle paylaş:


Yaklaşık 45 gündür devam eden ‘Adalar’ın en başarılı belediye başkanı kimdir?’ Anketimiz sona erdi.

‘Adalar’ın en başarılı belediye başkanı kimdir?’ Anketi sona erdi

 

Öncelikle ankete katılan adalılara teşekkür ediyoruz. Anket alışkanlıklarımızı arttırmak için bundan böyle anket sayılarını arttıracağız. Katılımınızı ümit ediyoruz.

‘Adalar’ın en başarılı belediye başkanı kimdir?’  Anketimize 632 (Tekil) kişi katıldı. Coşkun Özden katılımcıların % 60.28 (381) alarak anketi birinci sırada tamamladı. Diğer başkanlardan Recep Koç oyların % 20.41 (129), Mustafa Farsakoğlu % 9.18 (58), Atilla Aytaç % 5.7 (36), Can Esen % 4.43 (28) aldı.

Anketten ikinci çıkan Şehit Belediye Başkanı Recep Koç’un şu an hayatta olan Adalar Belediyesi’nde görev yapmış ve halen yapan üç başkandan daha fazla oy alması dikkat çekti. Recep Koç 129 oy alırken, Can Esen 28+Mustafa Farsakoğlu 58+Atilla Aytaç 36=122 oy aldı…

 ‘Adalar’ın en başarılı belediye başkanı kimdir?’ Anketinden büyük farkla birinci çıkan Coşun Özden ne yaptı?

Coşkun Özden 1999- 2009 seneleri arasında Anavatan Partisi’nden Adalar Belediye Başkanı seçildi.

Özden’in zamanında, Kınalıada’nın seçmen sayısı 6000 kişiden 2.300 kişiye düşmüş. Adanın siyasal ağırlığı oldukça azalmış… ANAP koalisyonun küçük ortağı … Adalar’da inşaat yok… Belediye en büyük gelir kaynağından yoksun kalmış…İşçi ücretleri Özden’in kişisel dostlukları sayesinde temin ettiği paralarla ödeniyor… Ama, bütün bu zorluklara rağmen Adaların tarihine geçecek hizmetler de bu dönemde gerçekleştirilmiş:

Adalıları canından bezdiren sinekleri üreten, Adalar’a yakışmayan, çirkinlik adına ne varsa bünyesinde toplamış olan çöplükler kaldırılmış… Çöpler gemilerle Kartal’a taşınıyor. Çöplükler ağaçlandırılarak park haline sokulmuş…

Adalı esnafın umutla beklediği Maltepe İskelesinin projesi nihayet onaylanmış, inşaata başlanmış ve bitirilmiş…

Ahırların ıslahı için proje hazırlanmış, kaynak temin edilmiş, inşaat bitirilmiş.

Adalar SİT alanına sokulmuş…

Başkanın kişisel dostluğunu kullanması Adalar Belediyesine “Horoz Reis” isimli cankurtaran botunu kazandırmış…

Yeni ve büyük bir çıkarma gemisi hizmete sokulmuş…

Adalar’da balık yasağı (Büyük Gırgır tekneleri) için karar alınmış… (Balık yasağını Mustafa Farsakoğlu çıkarttığı bilinir. Oysa karar Coşkun Özden zamanında çıkartıldı)

İSKİ’nin yıllar önce döşediği su borularının insan sağlığı için tehdit (Boruların içindeki kansere sebep veren asbest) oluşturduğunun anlaşılması üzerine, Adalar’daki bütün su boruları değiştirilmiş…

Kanalizasyon sistemi yenilenmiş…

Ağaçlandırma çalışmalarına hız verilmiş, binlerce fidan dikilmiş.

Coşkun Özden’in AKP’ye geçmesiyle adalılar doğalgazla tanışmış…

Kınalıada (mesai saatleri dışında da) görev yapabilecek olan doktora kavuşmuş ve sayamadığımız bir çok hizmet…

Bu hizmetlerin yanında Özden’in ada halkı ile olan sıcak ilişkileri ve ayırım yapmadan adalıların hizmetine koşması anketten birinci çıkmasında önemli bir etken olduğu belirtiliyor.

Not: Bugün aramızda olmayan Şehit Belediye Başkanı Recep Koç’u rahmetle anıyoruz.

Ankette hata payı %+,-0.5 (Binde beş)

1 yorum

  1. Adalar’ın en başarılı Belediye Başkanı Sayın Coşkun ÖZDEN’dir. Adalar’a hizmet getirebilmek adına siyasi kariyerini riske atabilecek kadar Ada sevdalısı biridir. Adalar’da her yurttaşa din, dil, ırk, siyasi görüş fark etmeksizin elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışmış ve herkesle iyi ilişkiler kurmuş bir Belediye Başkanıdır. Belediye Başkanı olmadığı dönemlerde dahi duruşu değişmemiş, Adalar ve Adalılar için çalışmaya devam etmiştir.

    Adalar’ın en başarısız Belediye Başkanı ise Atilla AYTAÇ’tır. Yapmadıklarını saymaya başlasam en az 4-5 sayfa dolar. Yaptıklarına gelince; tek bir çivi dahi çakmadan Belediye’yi finansman olarak bitirdi. Personel arasında ayırımcılık yaptı. Mobing kavramına yeni bir boyut kazandırdı. Adalar Adliyesini saçma sapan dosyalarıyla adeta kilitledi. İnsanları hakir gördü. Esnafları, Vatandaşları odasından kovdu. Personeline ve vatandaşlara hakaretler etti. Belediye’yi soruşturma manyağı yaptı. Kendi hatalarını örtmek adına memurlarını adliyelerde süründürdü. Saçma sapan ihalelerle şaibe yarattı. Adam utanmadan sucuk bile dağıttı. Bu arada ahırları kontrol etmekte fayda var, o sucuklar nereden geldi bilen yok.

    Adalar’ın en başarılı olabilecek ama hatalarından dolayı başarısız olmuş Başkanı ise Mustafa FARSAKOĞLU’dur. Eğer malum ekibe uymayıp, Belediyeyi düzgün bir şekilde kendisi idare edebilseydi bugün hala Başkan kendisiydi, yazık oldu.

    Son olarak bir kulis bilgisi paylaşayım; Adalar Belediye Başkanlığı için şu an son iki isim arasında yarış var. Bu iki isim de Adalı. Atilla AYTAÇ son ikiye giremedi. Allah’tan bir mani çıkmaz, eski dinazorlar tüm parasal ve tehditsel güçleriyle devreye girmezse ilçemiz Atilla AYTAÇ denilen zat-ı şahane ve avanesi Mahmut YERLİKAYA’dan sonsuza dek kurtulacak.

    Bu arada Mahmut YERLİKAYA’nın malvarlığının detaylıca incelenmesi gerektiği kanaatindeyim. Bunun için gerekli girişimleri yaptım. Umarım birkaç bilinçli yurttaşımız da bu yönde taleplerini ilgili makamlara iletir. Bir vatandaş olarak şeffaflık ilkesi gereği bu bilgileri öğrenmek hakkımız diye düşünüyorum.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*