Adalılar sağlık için yürüyor

Adalılar sağlık için yürüyor
Share

Adalılar sağlık için yürüyor

Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü etkinliği devam etmektedir.Haydi Adalılar Sağlıklı Yaşam Yürüyüşüne katılalım.

 07 Mart 2015 günü İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü’nden Müdür Yardımcısı Dr Selim Balcı ve Adalar İlçesi Sağlık Müdürü/ Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Güliz ÜLKÜ önderliğinde, Dr. Ayşegül Kırıkçı ve İlçe Sağlık çalışanları tarafından farkındalığı artırmak, dünya kadınlar günü olması dolayısıyla kadına şiddete hayır ve obezite mücadelesine dikkat çekmek için 07 Mart 2015 tarihinde Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Yürüyüşü etkinliği yapılmıştır.

Yürüyüşe  Ak Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Durmuş ve  emlakçı Salim Şener de eşlik etmiştir.

Adalılar sağlık için yürüyor

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü   Ev Ziyaretleri

 

İstanbul Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Selim Balcı ve Adalar Toplum Sağlığı Merkezi Sorumlu Hekimi Güliz Ülkü tarafından 07 Mart 2015 tarihinde Büyükada ve Heybeliada’da  ev ziyaretleri yapılmıştır.

İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü halkımızla beraber olabilmek, sorunlarına erken dönemde müdahale edebilmek aynı zamanda evde bakıma ihtiyacı olan hastalarımızı da ev ortamlarında ziyaret edilerek nelere ihtiyaçları olduğunu, halkımızın sağlık adına neler talep ettiğini ve yapılması gerekenleri belirleyerek sağlık hizmetleri takip edilecektir. Bu amaç doğrultusunda gebe, yeni doğan, sağlık ihtiyacı olan yaşlılarımız, evde bakım hastaları, kanser hastaları vb. aileler belirlenerek belirli aralıklarla   müdürlük tarafından  ev ziyaretleri yapılacaktır. Yapılan ziyaretler sonunda gerekli değerlendirmeler yapılarak gerek kurumlar arası protokol imzalayarak işbirliğine gidilmesi gerekse ihtiyaçların ve sorunların giderilmesine yönelik projeler üreterek  halkımızın sağlık adına sorunlarına beraber çözüm bulmayı planlıyoruz.        

Adalar Toplum Sağlığı Merkezi
Eğitim Şubesi
 
Tel&Faks:(0216) 382 60 61-382 62 10    

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*