Ahmet Davutoğlu hakkında, “Anayasayı İhlal, Terör Suçu” ndan Suç Duyurusu!

Share

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Sakarya’da yaptığı konuşma nedeniyleeski Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkında, “Anayasayı İhlal, Terör Suçu” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

HKP Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, “Terörle mücadele konusunda defterler açılırsa birçok insan, insan yüzüne çıkamaz. Gelin hafızanızı bir yoklayın. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden, birkaç aydan biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır” sözlerinedeniyle, “Anayasayı İhlal, Terör Suçu, Birden çok kişinin ölümüne sebebiyet verme, Birden çok kişinin yaralanmasına sebebiyet verme, Kamu görevlisinin suçu bildirmemesi” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Davutoğlu’nun yaptığı konuşmada suç işlediğini öne süren Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), bir dilekçe ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP)’den yapılan açıklamada, “7 Kasım – 1 Haziran süreci olarak tarif edilecek zamansal aralıkta birden fazla terör eylemi gerçekleşmiş, gerçekleşen bu eylemlerde yüzlerce kişi hayatını kaybetmiş ve binlerce kişi yaralanmıştır. (14 önemli terör saldırısı gerçekleştirdi. Bunun sonucunda 10’u polis ve 1’i asker olmak üzere, toplam 304 kişi yaşamını yitirdi; 1338 kişi yaralandı. 10 canlı bomba eylemi, 1 bombalı saldırı, 3 silahlı saldırı gerçekleşti. ). Yapılan ikrar göz önüne aldığında şüphelinin Başbakan olduğu süreçte gerçekleştirilen tüm terör saldırıları hakkında detaylıca bilgisi olduğu ve bilgileri sakladığı, suçu bildirmemesi göz önüne alındığında Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere Ahmet DAVUTOĞLU’nun sorgulanması neticesinde suça karıştığı tespit edilen tüm şüpheliler alenen TCK. 83. TCK. 86 ve TCK. 279 uncu maddelerinde tanımlanan “birden çok kişinin ölümüne sebebiyet verme”, “yaralanmaya sebebiyet verme”, “kamu görevlisinin suçu bildirmemesi” suçları sübut bulmuştur” İfadelerine yer verildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*