Akın Yeniceli Mekke’ye kadar koşacak

Akın Yeniceli Mekke'ye kadar koşacak

İle paylaş:


Akın Yeniceli Mekke'ye kadar koşacak

Akın Yeniceli Mekke’ye kadar koşacak

Hani aslan gibi maşallah denilir ya,

Hani Allahım esirgesin de denilir,

Gururlanılır, başarılarından gözlerimiz yaşarır, göğsümüz kabarır, Allah bağışlasın da denilir ya,

İşte sizlere böyle bir ateş parçasını, gururumuzu tanıtacağım.

Onu Afyon’da tanıdım.

Ödül alanlar arasındaydı, alnının akıyla ödülü kazanmıştı.

Akın Yeniceli çok ama çok önemli bir sporcu.

Oldukça mütevazi, tanıdığınız ilk anda uzun zamandır tanıdığınızı düşüneceğiniz kadar candan ve dost bir genç adam.

O koşan biri, DURMADAN KOŞUYOR.

Uşak’ta çiftçilik yaptığı köyde traktörlerle ve çoban köpekleriyle yarışırken keşfedilmiş.

Nasıl olur demeyin? Gerçeği bu.

O kadar başarılı birinden söz ediyorum ki, onunla konuşurken inanın nefesim kesildi.

Dur bir dakika, anlattıkların soluğumu kesti” dedim.

Düşünebiliyor musunuz?

Son 4 yılda 62 madalya kazanan bir maratoncu Akın Yeniceli…

Şimdi yapmaya hazırlandığı olay inanılmaz.

Akın Yeniceli Mekke’ye koşarak gitmeye hazırlanıyor.

Yeniceli, Ankara’dan Mekke’ye koşarak bir ilki gerçekleştirmek istiyor.

İki şehrin arasının 3 bin 268 kilometre olduğunu bildiren sporcu, Ramazan ayı ile Kurban Bayramı arasındaki 70 günde her gün ortalama 50 km. koşarak parkuru tamamlamayı hedeflediğini ve bunu başarması halinde rekor kıracağını da söylüyor.

Hiç durmadan 250 km. koşabilen Yeniceli,

Henüz güvenli bir yol bulamadım. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan destek istiyorum. Güzergâhtaki ülkelerden izinlerin alınması gerekli… Mekke’ye varırsam hac da yapacağım”

Akın Yenice’li gerçekten ateş parçası gibi bir genç.

Ondan kendini anlatmasını istediğimde:

Ben ülkemizin maraton koşucusu Akın Yeniceli yaklaşık olarak 3 yıldır maraton koşmaktayım. 

Uşak ilimizin Banaz ilçesine bağlı Corum köyünde ailesiyle yaşayan ultra maraton koşmaya gönül vermiş henüz 28 yaşında ülkemiz gençlerinden biriyim.

Yaklaşık 3 yıl önce eski Milli Atlet Ali Yılmaz tarafından keşfedilerek ultra maraton-uzun yol (550km’deki) koşularına katılarak şampiyon oldum ve beraberinde onlarca yarışta dereceler elde ettim.

Beyaz Show’un 10 Mayıs 2014 tarihli konukları arasında programa katılmak için Uşak’tan İstanbul’a kadar 550 km yi programa katılmak ve hedeflerime ulaşmak için koştum.  

Almanya’nın Barenfels kentinde 12 Temmuz 2014 tarihinde düzenlenen 64,8 kilometrelik Sommer Trail Maratonu’na katılarak tek Türk sporcu  olmayı başardım.

262 sporcu arasından yarışı 5 saat 59 dakikalık sürede hedefe ulaşmak için azim ve heyecanla koşup birinci olarak tamamladım.

Uşak-Ankara Maratonu’nu tamamlayarak Ak Parti grup toplantısına taşıdığım ŞANLI BAYRAĞIMIZI şuan ki  TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN  12.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük bir gurur ve şerefle teslim ettim. 

Barış, kardeşlik ve demokrasi” için katıldığım bu, grupta toplantısında beraberimde götürdüğüm  ŞANLI TÜRK BAYRAĞIMIZI  Cumhurbaşbakamız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a hediye ettim.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan bayrağımızı 3 kez öperek teslim aldı.”

Akın Yeniceli’ye Ultra Maratoncu deniliyormuş.

Bence de öyle…

Böyle sporcuları desteklemek gerekli.

Ülkemizin ismini dünyada duyuran, bir çok ilklerin sahibi olan, onlarca madalyalar alan Akın Yeniceli’ye yürekten başarılar diliyorum.

Ben bu ateş parçasının başaracağına bu büyük maratonu alnının akıyla bitireceğine inanıyorum.

Nazan Şara Şatana

http://www.dailymotion.com/video/x11qv3h_beyaz-show-10-mayis-2013-akin-yeniceli-usak-tan-kosan-adam_tv

http://www.youtube.com/watch?v=xB4JgXyWZ2o

https://picasaweb.google.com/baerenfelslauf/BarenfelsSommerTrail#6036726853243454018 Bärenfels Sommer-Trail 

http://www.youtube.com/watch?v=bNt7QYH6juI

http://www.sondakika.com/haber/haber-baris-icin-basbakan-erdogan-a-kosuyor-5147659/

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/Usak-Haberleri/kosarak-mekke-ye-gitmeye-hazirlaniyor_52374

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/yasam/232759.aspx

https://www.youtube.com/watch?v=bNt7QYH6juI

https://www.youtube.com/watch?v=UOn-lHixBFM

Nazan Şara Şatana hakkında 219 makale
Nazan Şara Şatana:Türk yazar Eğitim hayatından sonra Günaydın Gazetesi’nde gazeteci olarak iş hayatına başlayan Şatana,Adliye,Meclis,TRT,Magazin,Adliye,Merhaba ve Haftanın Sesi gazetelerinde ve bir çok ajansta muhabir olarak görev yaptı.1989 yılında Turizm sektörüne geçti.1989-1990 yıllarında “Ayışı tesislerinde (Kemer,Antalya)müdür yardımcısı ve kontrol amirliği görevinde bulundu.1990-1991 yıllarında “Bela Kara Elmas Hotel’de(“Side”Antalya)Genel Müdür yardımcılığı yaptı.1991-2001 yıllarında “Majesty Hotels & Resorts Clup Tuana Park’da”(Fethiye) Odalar Bölümü Müdürü ve Genel Müdür Yardımcısı olarak 9 yıl görevini sürdürdü.2002-2006 yılları arasında ise “Majesty Hotels & Resorts Kemer Beach Hotel’de”(Göynük/Kemer) Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 2007 yılında “Nisos Hotel Varuna”(“Belek”/Antalya) Genel Müdür olarak görev yaptı.2008 yılında “Bilem Higt Class Hotel’in (Antalya) Genel Müdürlüğünü yaptı.Ürgüp-Bodrum-Marmaris’de otel açılışlarında görevli olarak bulundu.Almanya’da sık ve uzun süreler bulundu.”Adriyatik”ve “Cote d’Azur”sahil otellerinde,Avrupa’nın bir çok ülkesinde ve Amerika’da otel ve araştırma gezilerinde bulundu.Dünya’nın bir çok ülkesinde,turizm-tarih mitoloji kitapları için araştırmalar yaptı.Turizm Bakanlığı Yöneticilerinin Yöneticisi seminer (toplu çalışma)sertifika belgesi aldı.TGRT’de yayınlanan Evlat TV Filmi ve yine bir çok kanalda yayınlanmış kısa TV filmleri yaptı. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok gazetede köşe yazarlığı,haber,ropörtaj dallarında çalışmalarını sürdürmekte.Bir çok internet sitesinde köşe yazılarını yazmaya devam etmektedir.Yazarlığının yanında şiir de yazmakta olup 1000 nin üzerinde eseri vardır.Ayrıca profesyonel olarak yağlı boya resim çalışmaları da mevcut olup birçok turizm hizmeti veren firmaların duvarlarında eserleri yer almaktadır. 2013 Avrupa kalite yılın yazarı ödülünü aldı. KİTAPLARI: Asar Şamil ve Rus Terzi(2006) Havada Kekik Kokusu Vardı(2007) Otek I,Uzun Bir Gece(2007) Şarkın Modern Gelini Şehribahar(2008) Zeus’un Aşkları(2009) Hekim Ali Süavi Efendi(2009) Herkül-Herakles’in kadınları Otel II,Kapadokya-Beyaz Atlar Ülkesi(2009) Belkıs-Yağmur Şimdi Yağacak(2011) Esir Türk Kızları-Osmanlı Perisi(2011)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*