Akışta olmak

Akışta olmak

İle paylaş:


Akışta olmakİnsanlar, sürekli bir şeylere tutunurlar. Ve  Hayatlarındaki her şeyi kalıcı, yapmaya çalışırlar. Bunun imkansız olduğunun farkın da bile değiller. Her dakika, her saniye değişim içindeyiz. Yaşamımızdaki her şey geçici, sonlu. Aldığımız nefesin geri dönüşü olmadığı gibi, giden zamanında geri dönüşü yoktur. Bunu bilen kişi üzülmez, anın tadını çıkarır. Çünkü akışta olmak, her şeyi an da yaşamak, an da kalmak, bunun farkında olmak, kişiye rahatlık ve mutluluk verir. Bu durumu Orijinal Yoga Sistemi sayesinde, keşfedebilirsiniz. Her an coşku, sevinç  ile dolup taşabilirsiniz.

Dünya Değişim Akademisi Uzmanları diyor ki;

“ Oysa gerçek hayat sadece özgürce doğal olarak akan insanındır. O, hiçbir şeyin sahibi olmadığını bilir, hiçbir şeyin ona ait olmadığını bilir hatta kendi kullandığı bedenin bile kendine ait olmadığının net bir farkındalığına sahiptir. Doğanın ve doğadaki varlıkların güzellikleri özgürce yaşamalarındadır. Onların doğaya olan teslimiyetlerindedir. Bir kuş kaygı duymaz aç kalmaktan, hiçbir böcek açlıktan ölmez. Kuşlar, çiçekler, böcekler, ceylanlar, aslanlar, ağaçlar varoluşa teslimdir. O yüzden doğada kaos yoktur. Doğada bir yönetici yoktur ama her şey akışkandır. Bir ormanın emiri yoktur, polisi yoktur, yasası yoktur, doğa doğal olarak kendi düzenine sahiptir.

İnsan güzel birşey yakalayınca hemen onu statikleştirmek ister. Oysa o güzellik o anın güzelliğidir ve sadece o ana mahsustur ve ebedi akışta sadece bir kere yaşanacaktır, bir daha tekrar olmayacaktır. Güzel bir manzara görünce güzel deme, yargılama, yorumlama sadece o anın içine dal, sessizlik içinde o güzellikle bir ol. Hemen orayı etiketleme, oranın resmini çekmeye çalışma. Orayı sabitlemeye çalışma. Orada yaşayayım diye hesaplara girme. Buraya tekrar geleyim diye düşünme. O anı yaşa. Kıtlıkta değilsin. Varoluş güzelliklerle dolup taşmaktadır. Ve bu ebediyen böyle olacak. Sonsuza kadar artan çoğalan bir güzelliktir varoluş.”

HERKESİN AKIŞTA OLMASI DİLEĞİMLE…

Şirvan Yücel

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*