DOLAR 8,2364
EURO 10,0327
ALTIN 484,933
BIST 1441,33
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 21°C
Parçalı Bulutlu

AKP meclis üyesi şimdi de ağaç kesmekten şikayet edilmiş!

16.04.2021
A+
A-

Adalar Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi İsmail Hakkı Durmuş’un, Büyükada Atatürk Meydanı’nda kalan ve 3621 sayılı Kıyı Kanunu kapsamındaki 21 ada 29 parsele koymuş olduğu BURGER KİNG dorsesinin bulunduğu alandaki yılların ceviz ağacını kesmekten şikayet edildiği ortaya çıktı.

AKP meclis üyesi şimdi de ağaç kesmekten şikayet edilmiş!

Büyükada’da 1/4 hissesi FETÖ’den yurt dışına kaçtığı iddia edilen Ömer Faruk Berksan, 1/4 hissesi Ada Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Halim Bulutoğlu, 1/4 hissesi Ada Vakfı Başkan Yardımcısı Teoman Göral, 1/4 hissesi Aykut Mutlu’ya ait olan 21 ada 5 parseldeki binanın ortak kullanım alanı olan depo ve kömürlük vasıflı yeri kiraladığı ancak binanın deniz tarafında kalan ve mülkiyeti hazineye ait olan 21 ada 29 parsel sayılı kıyı dolgu alanına Burger King firmasının TIR dorsesini koyarak ticari faaliyet yaptığı tespit edilmiş ve Adalar Belediyesi’nce tutanak tutulması üzerine kaymakamlıkça söz konusu TIR dorsesinin kaldırılması yönünde karar alınmıştı.

Ceviz ağacını kesmiş

Ancak meclis üyesi İsmail hakkı Durmuş’un belediye ve kaymakamlık kararlarını takmadığı, Büyükada Atatürk Meydanı’nda kalan ve 3621 sayılı Kıyı Kanunu kapsamında olan 21 ada 29 parsele koyduğu Burger King dorsesinin bulunduğu alandaki yılların ceviz ağacını kesmekten dolayı emekli bir hakim tarafından ilgili kurumlara şikayet edildiği ortaya çıktı.

Verilen çalışma ruhsatında film üstüne film çevrilmiş!

Hatırlanacağı üzere İSSER Gıda ve Turizm İşletmeleri Ticaret ve Limited Şirketi’nin yetkilisi Ak Parti Adalar Belediye Meclis Üyesi İsmail Hakkı Durmuş tarafından işletilen alana Burger King tarafından tır dorsesi konulmuş, şikayet üzerine kaldırılmıştı. Ticari faaliyetlerine devam eden Durmuş ve buradaki işletmelerin ise işletme ruhsatı alırken Adalar Belediyesiyle birlikte film üstüne film çevirdiği ortaya çıktı.

21 ada 29 parselde faaliyet gösteren İsmail Hakkı Durmuş’un işlettiği ve diğer işletmelerin bulunduğu binaların normalde Büyükada 23 Nisan Caddesi’nden kapı numaraları olmalarına rağmen söz konusu işletmelerin binalarına ait olan depo ve kömürlük vasıflı ortak alanları, 3621 sayılı kıyı koruma kanunu kapsamında olan ve mülkiyeti hazineye ait olan 21 ada 29 parselden göstererek normalde mal sahiplerine ait olmayan devletin uhdesindeki alanlara ruhsat aldıkları ortaya çıktı. Alanda ayrıca Bizans döneminden kalma tonoz kalıntıları mevcut.

Şükrü ABANOZ

YORUMLAR
 1. ADALI dedi ki:

  Adam yol yabdı yol yol simdide hamburgerci yabdı.

 2. andrea dorya1 dedi ki:

  Ben bir ceviz ağacıyım Gülhane parkında, ne sen bunun farkındasın ne de polis farkında.
  Adam ceviz ağacının tepesine çıkmış Piraye’ yi bekler gibi rantı bekliyor.
  Kendisini Nazım zannetmiş kimse görmüyor sanıyor.
  Ulan deve kuşu herkes görüyor ve biliyor ne haltlar karıştırdığını.
  Seni görmeyen Erdem’sizdir!

 3. Kafamda Deli Sorular dedi ki:

  Haberde çok şey anlatılıyor ama eksik anlatılıyor.ercan, engin ,erdem bu ismail hakkı’nın elinde oyuncak olmuş. Girin internete buranın bir önceki işletmecisinin sosyal medya hesaplarına bakın , buradaki bütün bitki örtüsünü görün. Ağaçlar, sarmaşıklar neler var neler.Bir önceki işletmecisi de enginin akrabasıydı ama fetocu ömer faruk berksan’ın yöneticisi olduğu vakfın adına verilen patlak ruhsat ile çalışıyordu yıllardır zaar o da ayrı bir film.Bu yerin önünde belediyenin çocuk parkı vardı İsmail hakkının yöneticisi olduğu teras lido yapılırken meydan düzenlemesi adı altında salıncaklı çocuk parkını da yok ettiler.Adadaki çocukların parkı da ellerinden alındı.Ne de olsa İsmail hakkının çocuğu almanyada başka kucaklarda sallanıyor.Binanın arkasında halen bir kısım kalıntıları gözüken Bizans dönemi tonozlu duvarlar kısmen ayakta.bu binanın arkasından başlayıp teras lidoya kadar devam ediyor duvarlar.Binadaki aykırılıklar halen devam ediyor.Binada yeni dekorasyon faaliyetleri yapılıyor.Adanın çivisi çıkmış durumda ,her adada ufak tefek tamirat tadilat olur ama özellikle büyükada ve burgazadasında bu işler çığırından çıkmış.Büyükada nizam sahil kısmında hangi vanlı meclis üyesinin akrabasının inşaatı var,nizam cadde üzerinde hangi meclis üyesinin kaç tane inşaatı var ,Çankaya caddesinde hangi apartmanın altında güçlendirme yapılıyor,Anadolu klubünde hangi betonarme işler yapılıyor,maden de karakolun arka tarafındaki apartmanında hangi esaslı onarım yapılıyor herkes her şeyi biliyor ama kimse kimsenin dümenini bozmak istemiyor.2 sene önce seçim zamanı da büyükada da kaçak işler böyle çoğaldığında kaymakamlık ve emniyet bu durumlara müdahale etmişlerdi.Şu anda böyle bir müdahale olmaz ise iş işten geçecek gibi gözüküyor.Pandemiyi fırsat bilip sabah erken saatlerden akşam geç saatlere kadar ve özellikle hafta sonları tam gaz çalışma yapılıyor.İçişleri bakanlığının genelgesine göre inşaat işinde çalşanlara kısıtlama yok ama genelgede tanımlanan inşaatlar yasal izinli,ruhsatlı ve vergi SGK yükümlülüklerini eksiksiz yerine getiren şantiyeler için ,adada bu tanıma uyan yer hemen hemen yok gibi ama inşaat işi tam gaz devam ediyor.Ağaç kesmek işin en masum tarafı.

 4. Ramiz dedi ki:

  Lidonun sözlük anlamı yahudi toplanma yeri demektir. Lidoyu yapan akın inşaattım sahibi yahudi camiyasında dandik yosef diye anıyor. Ömer faruk berksanda kripto yahudi kaçtı.şimdi bunların işlerine ismail mi bakıyor?
  İsmailde kripto çıkmasın?

 5. ADALI dedi ki:

  Ne yani bu kadar fetöcüyle içli dışlı olan bu zat belediye meclisinde bizimi yönetiyor? Yazıklar olsun

 6. ağacın kökü dedi ki:

  Ne kadar kestikleri ağaç varsa dalları,budakları,kökleri bu muhteşem çete ve aile bireylerinin müsait yerlerine girsi

 7. memure dedi ki:

  gazetenizin haberi Cumhuriyette de çıkmış; haber şöyle
  İstanbul’un Adalar ilçesinde FETÖ’nün finans kuruluşu olduğu ileri sürülen Bank Asya’nın kurucularından Ömer Faruk Berksan’ın ortağı olduğu restoranı Adalar Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi İsmail Hakkı Durmuş’un işlettiği ortaya çıktı.
  Açıklamalarda bulunan AKP’li meclis üyesi İsmail Hakkı Durmuş, hukuka ve etiğe aykırı bir iş yapmadığını söylerken, “Berksan ile 2015 yılında Adalar Kızılay’da beraber görev almıştım sadece” dedi.
  AKP’nin 2018’de İstanbul’da görevden aldığı 25 ilçe başkanından birisi olan eski Adalar İlçe Başkanı Durmuş, geçen yerel seçimlerde Adalar’da AKP’li meclis üyesi seçildi. Durmuş’un Büyükada’da işlettiği restoranın hissedarlarının yurtdışına kaçtığı ileri sürülen Ömer Faruk Berksan ve Adalar Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Halim Bulutoğlu, yardımcısı Teoman Göral ile Mehmet Aykut Mutlu olduğu öğrenildi. Adalar Vakfı’na 2008’de kiralanan dükkân hakkında birçok şikâyetin ve incelemenin yapıldığı bildirildi. Zabıta Müdürlüğü, vakıf kiracılarının dükkânı diğer maliklerin haklarını görmezden gelerek genişlettiğini, can ve mal güvenliğinin tehlikeye atıldığını belirledi. Hissedarlardan Mutlu, hakkında kömürlükleri işyerine kattığı gerekçesiyle ihbarda bulunulurken hazırlanan bilirkişi raporu sonucunda kamu davası açılmasına karar verildi. Adalar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün hazırladığı yapı tadil tutanağında ise yapının ruhsatında ve projesinde aykırılıklar görüldüğünden ruhsata uygun hale getirilmesi kararı alındı. 
  HİSSESİ DEVAM EDİYOR
  Bulutoğlu, “2008 yılında 4 yönetim kurulu üyesi olarak orayı satın aldık ve Ada Evi’ni kurduk. Ömer Faruk Berksan ile de 2014 yılından beri bir iletişimim yok, rahatsızlığı için yurtdışında süren bir tedavi gördü ve şu anda da yurtdışında ama tabii hâlâ dükkândaki hissesi devam ediyor” dedi. Dükkânın ön cephesindeki alan için yapılan işlemlerle ilgili şikâyetlere ise Bulutoğlu, “Adalar’da işletmeciler ön cepheleri kullanmak için Hazine’ye veya belediyeye işgaliye ödüyor. Bizden sonra gelen işletmeler de aynı şeyi yaptılar. Yani Hazine’ye ait bir şeyin işgal edilmesini ortaya koymak, çarpıtmaktır” diye konuştu. Dükkânın şu anki işletmecisi AKP’li Durmuş ise iddialara ilişkin “Dükkân sahiplerinden sadece Teoman Göral’la muhatabım. Bulutoğlu’nu da bilirim ama ne onunla ne de vakıfla bir bağım var” dedi.

 8. andrea dorya 2 dedi ki:

  Kızılay’da berabersiniz, Kent konseyinde berabersiniz, Ada vakfında berabersiniz, Burgerci işinde berabersiniz ama birbirinizi tanımıyorsunuz. Açın Kent Konseyi yürütme kurulu listelerini, açın Ada Vakfı yönetim kurulu üye listelerini, açın Ada evi tapu kayıtlarını ve işleticilerinin isim listelerini bakalım hangi isimler çakışıyor.
  Açın bakalım karar defterlerini hangi alınan kararlarda kimlerin imzaları var.

 9. Liyakat dedi ki:

  Adamın yapmadığı kalmadı halen de yapmaya devam ediyor ama bir türlü kimse bu gidişe dur diyemiyor.Son 1 – 2 haftadır almanyadaydı döndü mü acaba,dönmese de farketmez 2 haftadan beri araba meydanında kiraladığı dükkanı izinsiz kırıyor döküyor bir Allah ın kulu da ne oluyor diyemiyor.Bunlar vakıf dernek kızılay belediye pensilvanya almanya heryerde hep beraberler