AKP-PKK ittifakının hedefinde kimler var?

AKP-PKK ittifakının hedefinde kimler var?

İle paylaş:


 

AKP-PKK ittifakının hedefinde kimler var?

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek:

AKP-PKK ittifakının hedefinde kimler var?

 

ÖZETLER

 • 21 Mart 2015 günü Diyarbakır’da AKP-PKK ittifakının programı ilan edilmiştir. Bu programı MİT Müsteşarı Hakan Fidan Apo’ya yazdırdı.

 

 • MİT’te “Abdullah Öcalan’ın Çağrısı” haline getirilen program üç maddedir. Vatanın Bölünmesi, Cumhuriyetin Tasfiyesi, İç Savaş.
 • Bu program çağdaş toplumun insanlarına ve Türk milletine savaş ilan ediyor.

 

 • “Dolmabahçe Mutabakatı”, daha birinci ayını doldurmadan çöktü. Bölenler bölünüyor. Türkiye’yi bölme projesi iflas etti.

 

 • Bölme girişiminde çıkmaza girdikleri için bölünüyorlar. AKP yönetimi kendi içinde bölünüyor. AKP ile PKK bölünüyor. PKK kendi içinde bölünüyor.

 

 • Onlar bölünürken, Türkiye birleşiyor. Vatan Partisi Edirne’den Hakkari’ye bütün milleti birleştiriyor.

 

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, bugün saat 13.00’te Parti’nin Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyerek Açılımda gelinen son noktayı açıkladı. Perinçek, özetle şunları belirtti:

21 Mart 2015 günü Diyarbakır’da AKP-PKK ittifakının programı ilan edilmiştir.

Bu programı, Abdullah Öcalan yazmadı. Bu programı MİT Müsteşarı Hakan Fidan Apo’ya yazdırdı. Program, Tayyip Erdoğanların 90 yıllık karşıdevrim ve intikam programıdır.

Bu program, ABD emperyalizminin kanlı BOP planıdır.

MİT’te “Abdullah Öcalan’ın Çağrısı” haline getirilen program üç maddedir:

1.VATANIN BÖLÜNMESİ

“Ulus devletleri demokratik siyasetle aşma” perdesi altında Vatanın bölünmesi amaçlanıyor.

Apo’nun dilinden düşürmediği “eşit anayasal yurttaşlık temelinde demokratik kimlik” söylemi, Türkiye’yi bölme planını ortaya koyuyor.

 1. CUMHURİYETİN TASFİYESİ“90 yıllık Cumhuriyet tarihinin çatışmalarla dolu geçmişini aşma” perdesi altında Cumhuriyeti yıkma planlarını bir kez daha ilan ediyorlar.

Atatürk Devrimini tasfiyede ve Türkiye Cumhuriyeti devletini temelden yıkmada anlaşmış bulunuyorlar.

 1. İÇ SAVAŞ ve TERÖR İHRAÇ MERKEZİ

“Dolmabahçe Sarayı’nda, hepimizce resmen ilan edilen on maddelik deklarasyon” diyerek Apo’nun da dört elle sarıldığı “28 Şubat Mutabakatı”, Türk Milleti’ni Anayasa’dan atarak kaos kapısını açıyor.
“Ulus devlet milliyetçiliği”ni yok etmeyi amaçlayan, “etnik ve dini kimlikleri” palazlandıran bu karanlık anlaşmadan yalnız ve yalnız iç çatışmalar, kanlı boğazlaşmalar çıkar.

 

“Uluslararası dünya için büyük anlamı olan Kobani”ye işaret eden Apo, ABD’nin stratejik piyonu olduklarını bu sayede yeniden ilan ediyor. Suriye’yi bölenler, Türkiye’yi bölüyor. AKP iktidarı, komşuluk ahlâkını çiğnedi, kardeşliğe ihanet etti. Sonuçlarını görüyoruz. Türkiye, komşularımıza terör ihraç eden merkez haline getiriliyor.

 

 

BU PROGRAM KİMLERE DÜŞMAN?

Peki, bu üç maddelik program, somut olarak kimleri hedef alıyor? Kimlere düşman?

Bu program, kimlere savaş ilan ediyor?

 1. VATANIN BÖLÜNMESİ
 • Ey Suriye, Irak ve İran Müslümanları ve halkları, hedefsiniz!
 • Ey ateşe sürülecek Kürt genci, hedefsin!
 • Ey Mehmetçik, kanın pazarlanıyor, hedefsin!
 • Ey Türk subayı ve astsubayı, Haçlı Seferlerin’e hazır ol, hedefsin!
 • Ey Türkiye’nin Arabı, Ey Hataylım, Ey Urfalım, ve Mardinlim, kardeş Arap ülkelerine savaş tezgahlanıyor, hedefsiniz!
 • Ey Şiiler ve Azeriler, hedefsiniz!
 • Musul-Kerkük’e Haçlı Seferi, ancak ağırlaştırılmış Gladyo rejimiyle yürütülür. Ey demokrat, ey devrimci, ey solcu, hedefsiniz’
 • ABD ve İsrail ile ittifak halinde Haçlı Seferleri dönemine giriliyor. Ey Haçlı’ya teslim olmayan Müslümanlar, hedefsiniz! Ey Kılıçarslanlar, Ey Selahattin Eyyübiler, hedefsiniz.
 1. CUMHURİYETİN TASFİYESİ
 • Ey İzmir ve Diyarbakır kadını, Ey Türkiye’nin bütün kadınları hedefsiniz! Kadın düşmanlığına hazır olun!
 • Ey çağdaş toplumun insanları hedefsiniz!
 • Ey özgürlük isteyen yurttaş, hedefsin!
 • Ey Aleviler mezhep düşmanlığının azgınlaşmasına hazır olun, hedefsiniz! Tunceli, Hatay, Sivas, Erzincan, Malatya, Kahramanmaraş, Çorum, Adıyaman, Tokat, Amasya, Elazığ, Erzurum, Muş, Bingöl Alevileri, Türkiye’nin bütün Alevileri ister Kürt olun, ister Türk olun cümleten hedefsiniz!
 • Ey Şiiler ve Ey Gayri-Müslim yurttaşlarımız hedefsiniz!
 1. İÇ SAVAŞ
 • Ey Türk milleti, Türk ve Kürdüyle, Sünnisi ve Alevisiyle toptan hedefsin!
 • Ey huzur ve barış içinde yaşayan halk, hedefsin!
 • Ey çarşılarda güvenlik isteyen esnaf ve zenaatkâr hedefsiniz!
 • Ey yoksullar, ey emekçiler, ey millet hedefsiniz!

 

 

HANGİ YAŞAMI VAAT EDİYORLAR?

Tayyip Erdoğan’ın Abdullah Öcalan marifetiyle ilan ettiği “Çağrı” üzerine tekerlemeleri, genel lafları bırakalım.
Bu program, Türkiye’de yaşayan insanlarımıza somut olarak nasıl bir yaşam vaat ediyor, Şırnaklıya ve Edirneliye, çarşıya ve pazara, kadına ve erkeğe, gence ve yaşlıya, Aleviye ve Sünniye, Mehmetçiğe ve Memoya, fakire ve zengine, şehirliye ve köylüye, sağcıya ve solcuya, vatana ve millete ne getirecek, bunları anlatalım. Diyarbakırlı ve Trabzonlu, Hataylı ve Balıkesirli, Samsunlu ve Tuncelili bu programı etinde ve kemiğinde duysun!
 

BÖLENLER BÖLÜNÜYOR

 

“Dolmabahçe Mutabakatı”, daha birinci ayını doldurmadan çöktü.

Bölenler bölünüyor. Türkiye’yi bölme projesi iflas etti. ABD, Suriye’yi dize getiremedi. ABD, Kürt koridorunu açamadı. Böylece Türkiye’yi bölme planı da bozguna uğradı. Öte yandan Kobani olaylarından sonra PKK’nın Güneydoğu bölgemizde giriştiği terör eylemleri halkın büyük tepkisiyle karşılaştı. Milletimizin ayrılmaz parçası olan Kürt yurttaşlarımız  PKK’dan uzaklaşıyor, hatta PKK’ya isyan ediyor. Bu nedenle de Türkiye’yi bölme planı  bozguna uğradı.”

 

Tablo ortadadır Türkiye’yi bölenler bölünüyor. Bölme girişiminde çıkmaza girdikleri için bölünüyorlar.

Birincisi, AKP yönetimi kendi içinde bölünüyor.

İkincisi,  AKP ile PKK bölünüyor.

Üçüncüsü, PKK kendi içinde bölünüyor.

 

ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eşbaşkanlığı misyonu bitmiştir. Çünkü proje çöktü. Bu durumda AKP, kendi içinde bölünüyor. Bir kesimi bölmekte diretiyor. Diğer kesim onlardan kopuyor. AKP- PKK suç ortaklığı Türkiye’yi bölmeye kalktı. Şimdi bu suç ortaklığı içinde de kavga çıkmıştır.

Öte yandan ABD’nin stratejik piyonu olan PKK da, çıkmazdadır ve bölünmektedir.

 

Onlar bölünürken, Türkiye birleşiyor.

Vatan Partisi, Şanlıurfa’dan Hakkari’ye Güneydoğu bölgemizde hızla örgütleniyor.  Vatan Partisi Edirne’den Hakkari’ye bütün milleti birleştiriyor. Bölünme devri bitmiştir. Türkiye birleşme çağına giriyor.

 

Gülümse ey Türkiye.”

 

TSK VE VATAN PARTİSİ’Nİ ÇİĞNEMEDEN TÜRKİYE’Yİ BÖLEMEZLER

 

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek bugün düzenlediği basın toplantısında AKP-PKK ittifakını ve Açılımın son durumunu değerlendirdi. Açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Perinçek, TSK’nın “Eşme ruhu” açıklamasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Perinçek’in açıklamaları şöyle:

Eşme ruhuna karşı bugün TSK açıklama yaptı. Bu açıklamayı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Beklenen bir açıklamaydı. Milletin arzu ettiği bir açıklamaydı. Bu tür haberlerin yayınlanması bile psikolojik savaşın bir parçasıdır. TSK’ya karşı sürekli sistem yıkıcı bir faaliyet içinde. Çünkü buna direnecek güçler bellidir. Ergenekon-Balyoz operasyonunda bu belli oldu. Vatan Partisi yöneticileri ve TSK hedef alındı. Direnenler belli. Bugün de aynı hedef devam ediyor. TSK’yı etkisiz hale getirmeden ve Vatan Partisi’ni çiğnemeden Türkiye’yi bölemezler. Ama başarısızlığa uğrayacakları kesindir. Türk Milleti büyük bir millet ve Amerika Ortadoğu’da kaybetti. Onların başarma şansı sıfır. Kesinlikle vatanı bölme planları, Cumhuriyet’i yıkma planları iflas etmiştir.

Öcalan silahlı mücadeleye son verme çağrısı yaptı. Bu açıklamayı nasıl görüyorsunuz?

Abdullah Öcalan o kağıdı kendisi yazmıyor. Hakan Fidan onun eline tutuşturuyor. Öcalan MİT’in avcunda bir insan. MİT’e yazılı ve sözlü başvuru yaptığını söylüyor. Bu utanılacak bir şey; MİT’le ilişki içerisinde ve MİT ne derse onu yapıyor. Bu millet ‘PKK silah bırakıyor’ diye aldatılmak isteniyor. PKK silah bırakıyor denmiyor, ateşkes deniyor. Silahı bıraktığınız zaman o silahı yeniden elinize alma imkanı ortadan kalkıyor. “Biz silahları teslim ediyoruz” demiyor. Kandil de buna razı değil. AKP’nin Türk Milleti’ni aldatması da böylece son buluyor. Onun için silahları yere bırakma, silahsızlanma diye bir şey yok, bir ateşkesten söz ediliyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*