logo

üsküdar evden eve nakliyat sex izle seks izle

Alevi vatandaşlarımıza saldırı Meclis gündeminde

Alevi vatandaşlarımıza saldırı Meclid gündeminde

 

Alevi vatandaşlarımıza saldırı Meclid gündeminde

 

İstanbul Sancaktepe’ye bağlı Sarıgazi’de Alevi vatandaşların yoğun olarak yaşadığı 9 apartmana “Alevi, Kürtlere ölüm. Tekbir IŞİD” yazılmasını CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt Meclis’e taşıdı.

 

Vatandaşların emniyet güçlerinin sadece yazının fotoğrafını çektiğini ve parmak izi çalışması yapmamasına tepki gösterdiğini ifade eden Öğüt, İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması istemiyle verdiği önergede olayla ilgili soruşturma başlatılıp başlatılmadığını sordu.

Belirtildiği üzere polisin parmak izi çalışması yapmamasının gerekçesini de soran Öğüt, “ Söz konusu bölgede vatandaşların güvenliğini sağlamak için önlem alınması düşünülmekte midir?” diye sordu.

CHP’li Öğüt, benzer bir olayın 2013 Mayıs ayında Maltepe’de yaşandığını, Esentepe mahallesinde 10 Alevi vatandaşın sabah uyandıklarında evlerinin kapısında işaretler ve ölüm şeklindeki yazılarla karşılaştığını hatırlatarak, olayın faillerinin bulunup bulunmadığını ve soruşturmanın hangi aşamada olduğunu sordu.

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA

 

Aşağıdaki sorularımın İçişleri Bakanı Sayın Efkan Ala tarafından yazılı olarak yanıtlanması için, gereğinin yapılmasını saygılarımla arz ederim.

 

Kadir Gökmen ÖĞÜT

İstanbul Milletvekili

 

İstanbul Sancaktepe’ye bağlı Sarıgazi’de Alevi vatandaşların yoğun olarak yaşadığı 9 apartmana “Alevi, Kürtlere ölüm. Tekbir IŞİD” yazıldığı basın yayın organlarında yer almıştır. Emniyet güçlerinin sadece yazının fotoğrafını çektiğini dile getiren vatandaşlar, parmak izi çalışması yapmamasına tepki göstermiştir.

 

Bu bağlamda;

 

  • Olayla ilgili soruşturma başlatılmış mıdır?
  • Polisin parmak izi çalışması yapmamasının gerekçesi nedir?
  • Söz konusu bölgede vatandaşların güvenliğini sağlamak için önlem alınması düşünülmekte midir?
  • Benzer bir olay geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Maltepe’de yaşanmıştır. Esentepe mahallesinde 10 Alevi yurttaşımız 6 Mayıs sabahı uyandıklarında evlerinin kapısında işaretler ve ölüm şeklindeki yazılarla karşılaşmışlardır. Bu olayın failleri bulunmuş mudur; soruşturma hangi aşamadadır?

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?