Ankaralı Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül kaza geçirdi!

Share

Büyükada açıklarında dün gece sabaha karşı saat 01.00-02.00 arası devletin malı olan Hızır Reis ile deniz taxi ile çarpıştı.

Kadıköy Kalamış’da Khalkedon Restaurant Cafe Bar’da katıldığı yemek dönüşü Ankaralı Belediye Başkanı Erdem Gülün de içinde olduğu Hızır Reis saat 01.00-02.00 arası Büyükada açıklarında deniz taksi ile çarpıştı. Kazada Hızır Reis ve deniz taxi de hasar meydana gelirken herhangi bir yaralanma yaşanmadı.

Ankaralı Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül’ün gecenin saat 01.00-02.00 de Kadıköy Kalamış’da Khalkedon Restaurant Cafe Bar’da alkol alarak hangi kamu işini görüştüğü merak konusu! (Buradan sonra başka bir yere gitti mi bilinmiyor)

Ayrıca teknenin bütün ışıklarının kapalı olduğu deniz taksinin bu yüzden Hızır Reis teknesini göremediği gelen bilgiler arasında. Işıkların kapanmasının nedeninin Ankaralı başkan Erdem Gül’ün gecenin o saatinde limanda bulunan kişilere görünmek istememesi olduğu belirtiliyor.

Devlet memurlarının, görevleriyle ilgili resmi belge, araç ve gereçleri özel işlerinde kullanmalarını yasaklayan 657 sayılı Kanun, bu yasağa aykırı hareket edenlere disiplin cezası verilmesini de hükme bağlanmıştır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu; resmi belge, araç ve gereçlerin yetki verilen mahaller dışına çıkarılmaması ve görevden ayrılma halinde iade edilmesi gerektiği hususunu düzenlerken, bu belge , araç ve gereçlerin özel işlerde kullanılmasına da yasak getirmiştir.

İLGİLİ HABER

2 yorum

  1. Pazar günü yenikapida araç israfları ile ilgili Ekrem başkan açıklamalar yapacakmış. Adadaki başkanın heryere giderkenkullandigi deniz motoru ile bu ilk vukuatı değil Ïstanbul dan daha öncede dönmek için bu tekneyi gece vakti çağırmıştı hatta alkollü yardımcısı işin içindeydi.Yarin yenikapı da inşallah bu konu hakkındada açıklama yapılır. Kamu teknesi ile ve bu tekne 4 tarafı denizlerle çeviri ve parcal nüfus dağılımlı adalarda 7 24 hazır beklemesi gereken tekne başkanın özel aracı mi olmuş gece gündüz hangi kamu yarari varmış yenikapida aciklasinlar

  2. Belki de buyukadadaki ÇÖP sorununu goruyosuyordu? belki de ada icin gozle gorulur bir sey yapamadiklarindan bahsediyorlardi, kim bilir??? Umarim bir sonuca varmislardir da adalilar olarak cilemiz bir nebze azalir!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*