Antalya’da basına sızan çetenin akıl-almaz oyunu

Antalya'da basına çıkan çetenin akıl-almaz oyunu

İle paylaş:


Antalya'da basına çıkan çetenin akıl-almaz oyunu

Antalya’da basına sızan çetenin akıl-almaz oyunu

 

Antalya’da polis operasyonu ile yakalanan dolandırıcılık çetesinin kurduğu haber sitesinde, AK Partili Vekil’den, Antalya Büyükşehir Belediye eski Başkanı hatta Gazeteciler Cemiyeti kurucu eski Başkanı’na kadar bir çok ismi sanki site yazarı gibi göstermişler..

TANINMIŞ SAYGIN İŞADAMININ DUYARLILIĞI GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI
Antalyalı tanınmış saygın İşadamı H.S’’nin ilk şikayeti ile ortaya çıkan skandalda sözkonusu çetenin yeni bir marifeti daha ortaya çıktı. Çete, LÖSEV’e yardım toplama bahanesi ile birçok işadamından para toplarken sahte gazeteci görünmek için bir haber sitesi kurdukları ortaya çıktı. Yine iddialara göre, çete, kurdukları haber sitesinde kamuoyuna maal olmuş ve tanınmış simaları bilgileri olmadan, köşe yazarı olarak sitelerinde yer vermişler. Söz konusu simalar ise olayı duyunca şok geçirdiler. Sitenin adının devam eden bir davada konu olması sebebi ile verilmezken, site kurarak kamuoyunda güven sağlayarak yeni bir dolandırıcılık yönteminin de ortaya çıkması dikkat çekti.

 

ÇETE’NİN KURDUĞU SİTEDE OLDUKLARINDAN HABERLERİ YOK!..
Polisin yaptığı uzun süren çalışma sonucu yakalanan dört kişinin işadamlarına güven vermek amacı ile sahte gazeteci görüntüsünü yaratmak için iş dünyasini ilgilendiren ve bu alanı kapsayan haberlerden oluşan bir site kurdukları ortaya çıktı. Gittikleri işadamlarına kurdukları sitedeki yazarları ve yayınları referans olarak gösterdikleri iddia edilen çetenin sitesinde saygın simaların yazılarına yer verildiği de ortaya çıktı.

 ANTALYA GAZETECİLER CEMİYETİ’NİN KURUCU BAŞKANI KAHYA’DAN AÇIKLAMA GELDİ
Söz konusu olaydan haberdar olan Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin Kurucu Başkanı Erdoğan Kahya antalyarapor.com aracılığı ile tüm kamuoyuna bir açıklama yaptı. Başkan Kahya, söz konusu siteden şuana kadar haberi olmadığını belirterek, “Ben böyle bir siteyi bilmiyorum ve tanımıyorum da. Benim yazılarım bilgim dahilinde olan çeşitli yayın organlarında kullanılıyor. Ancak böyle bir siteden ne haberim var nede bilgim. Köşe yazılarımı da izinsiz alıntı yaptıklarını anlıyorum. Yazımın kaldırılması için siteye ulaşmaya çalıştım ancak iletişim kuramadım. Konu ile ilgili avukatımla görüşeceğim” şeklinde bir açıklama yaptı. Yine Başkan Kahya, kamuoyuna bir çağrıda bulunarak, Antalya’da gazeteci olduğunu iddia eden bir çok kişinin olduğunu ve bu konuda kamuoyunun ve kentin dinamiklerinin duyarlı ve hassas olması gerektiği vurgusunu da dile getirdi.

ESKİ BAŞKAN HASAN SUBAŞI VE GAZETECİ OSMAN ALTINIŞIK’INDA HABERİ YOK…
Yine bir polisin yaptığı bir operasyonla ortaya çıkan dolandırıcılık olayında kurulan sitede köşe yazıları bulunan Antalya Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hasan Subaşı ise antalyarapor’a yaptığı açıklamada, böyle bir siteden haberdar olmadığını belirterek, “Ben ne böyle bir site biliyorum nede böyle bir siteye yazımın alınıp kullanılması için yetki vermedim. Bu durumu değerlendireceğim”…şeklinde konuştu. Yine Gazeteci Osman Altınışık ise antalyasapor’a yaptığı açıklamada da ise böyle bir siteden haberdar olmadığını belirtirken benzer açıklamalarda bulunarak konu ile ilgili harekete geçeceğini dile getirdi.

Antalya Haberleri-

www.akdenizgazetesi.com.tr

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*