Aram Gülyüz’ün son isteğini yazdı!

Aram Gülyüz'ün son isteğini yazdı!

İle paylaş:


Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, hayata veda eden usta yönetmen Aram Gülyüz’ün son isteğini yazarak, Kültür Bakanı’na seslendi.

Aram Gülyüz'ün son isteğini yazdı!Ayşecik film serisinden 90’lı yılların sevilen dizisi Yasemince’ye kadar 200’e yakın sinema filmi ve dizinin yönetmenliğini üstlenmiş, Türk sinema tarihinin usta ismi Aram Gülyüz, 1 Eylül Cumartesi günü hayatını kaybetmişti.

SALI GÜNÜ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANACAK!

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, usta yönetmenin cenaze programını açıkladı. Akay, “Aram Gülyüz’ün cenazesi 4 Eylül 2018 Salı günü saat 13:00’da, Şişli Ermeni Mezarlığı’nda düzenlenecek sade bir törenle, eşi Gönül Hanım’ın yanına defnedilecek.” dedi.

JÜBİLESİNİ YAPAMADAN VEFAT ETTİ!

Gülyüz’ün son isteğini de yazarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a seslenen ünlü sanatçı Onur Akay, “Büyük usta Aram Gülyüz, jübilesini yapamadan vefat etti. Son isteği, ‘Nimet’ isimli son senaryosunu çekmekti. Bu film Gülyüz’ün jübilesi olacaktı ve en büyük hayaliydi. Yoğun bakımda yatarken bile, “Bu hastane güzelmiş, son filmimin hastane sahnelerini burada çekelim.” demiş. Gülyüz’ün vefatı dolayısıyla, sosyal medya hesabında üzüntüsünü paylaşan Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a seslenmek istiyorum. Kültür ve Turizm Bakanlığı, bu filmin çekilmesini teşvik ederek destek verse ne güzel olur ve Türk sinemasına büyük hizmetleri bulunan Aram Gülyüz’ün, gözü açık gitmemiş olur. Nur içinde yatsın inşallah.” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*