Askeri helikopter düştü 4 şehit

Askeri helikopter düştü 4 şehit

Askeri helikopter düştü 4 şehit

 

 

İzmit Cengiz Topel Havaalanı’ndan Konya’ya gitmek üzere havalanan ve radarlardan kaybolan askeri helikopter Kartepe ilçesi Balaban Köyü bölgesinde düştü.

 

Kazada helikopterde bulunan 4 personel şehit oldu. Cengiz Topel Havaalanı‘ndan Konya’ya eğitim maksadıyla gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra radarda kaybolan S-70B Sikorsky tipi helikopter Balaban Köyü bölgesinde düştü. Düşen helikopterde bulunan Dz.Plt.Bnb. Deniz AKDENİZ, Dz.Plt.Ütğm. Çağrı CEYHAN ile Rad.Astsb.Kd.Üçvş. Mehmet KARAKAŞOĞLU ve DSA Astsb.Üçvş. Ömer Burak ÖĞÜT şehit oldu.

 

ŞEHİT PİLOTLAR GÖLCÜK ASKER HASTANESİ MORGUNA GÖTÜRÜLDÜ

 

Cengiz Topel Havaalanı’ndan Konya’ya eğitim maksadıyla gitmek üzere havalandıktan kısa süre sonra radarda kaybolan S-70B Sikorsky tipi helikopterin yerinin belirlenmesinin ardından enkazdan çıkartılan şehit pilotların cansız bedenleri saat 03.30’da ambulanslarla Gölcük Gölcük Asker Hastanesi Morguna götürüldü

 

GENELKURMAY BAŞKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMA

 

Düşen askeri helikopterle ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı açıklamada bulundu. Şehitlere rahmet, yakınlarına başsağlığı dilenen açıklamada şu ifadelere yer verildi:”13-17 Ekim 2014 tarihleri arasında Konya’da yapılması planlanan bir eğitim faaliyetine katılmak üzere, 12 Ekim 2014 günü saat 12.18’de, Deniz Kuvvetleri Deniz Hava Komutanlığına (Kocaeli) ait bir adet S-70B Sikorsky tipi helikopter, içerisinde dört kişilik mürettebatı olduğu halde Cengiz Topel Askeri Havaalanından (Kocaeli) havalanmış; ancak saat 12.25’te telsiz irtibatı kesilen helikopterin havadan ve karadan yapılan aramalar sonucunda Kartepe/Balaban Köyü bölgesinde kaza kırıma uğradığı belirlenmiştir. Helikopterimizin pilotları Dz.Plt.Bnb. Deniz AKDENİZ ve Dz.Plt.Ütğm. Çağrı CEYHAN ile Rad.Astsb.Kd.Üçvş. Mehmet KARAKAŞOĞLU ve DSA Astsb.Üçvş. Ömer Burak ÖĞÜT şehit olmuşlardır.Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Yüce Milletimize, şehitlerimizin ailelerine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına baş sağlığı dileriz.Kazanın nedeni Kaza Kırım Heyetinin incelemesi sonucunda belirlenecektir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz