Avni Kurtuldu CHP’den Milletvekili Aday Adayı

Avni Kurtuldu CHP’den Milletvekili Aday Adayı

İle paylaş:


Avni Kurtuldu CHP’den Milletvekili Aday Adayı

 

CHP’de bir dönem İlçe Başkanlığı görevini yapan adalarımızın sevilen esnaflarından Eczacı Avni Kurtuldu, CHP İstanbul 1. Bölge Aday Adaylığını CHP Adalar İlçe Başkanlığı’nda açıkladı.

Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’ın da katıldığı açıklamada Avni Kurtuldu ve Atilla Aytaç birer konuşma yaptı. Avni Kurtuldu yaptığı konuşmasında : “ Ben her zaman parti içi demokrasiyi savunmuşumdur. Ön seçim demokrasinin vazgeçilmez unsurudur. Genel merkezimiz 1980 sonrası bu kadar geniş çaplı, 45 bölgede hakim nezaretinde ön seçim kararı aldı. Bu devrim niteliğinde bir karar. Ben de buna güvenerek ve inanarak İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili aday adaylığımı açıklıyorum. Ön seçimin parti içi seçimlere de yansıyacağını belirten Kurtuldu, kendilerine büyük görevler düştüğün belirtti. Kadınlara seslenen Kurtuldu, “ Bir ülkenin uygarlık derecesini ölçmek istiyorsanız, o ülkenin kadın yaşam şartlarına bir bakın, biz bir bakalım şöyle; Ülkede yaşayan kadınların yaşam koşullarına, 13 yıl AKP iktidarında kadınlarımızın gördüğü zulmü, işkenceyi hiç bir dönem görmedik. Kadınlarımız 13 yıldır binlerce kadınımız katedildi, öldürüldü, yakıldı, yıkıldı, kesildi, biçildi. 13 yıl boyunca kadınlarımız bunları yaşadı. AKP iktidarında kadınlarımız için yapılan beyanatlarda, işte 6 yaşında ki kızlarımız evlendirilebilir deniliyor, mini etekli kızlarımıza bir taciz yapıldığında bu bir tahrik unsuru olarak görülebiliyor. Hamile kadınlarımızın sokağa çıkmasını edepsizlik olarak nitelendirilebiliyor. Çalışan kadınlarımız, eşimiz, bacılarımız fuhuşa hazırlık yapıyor nitelendirilmesi yapılıyor. Bir Başbakan düşünün, Beşiktaş’daki Başbakanlık ofisinden pencereden bakıyor, kıyafetleriyle kızlarımızı fişliyor. Kasımpaşa tabiriyle çıkıp oaradan kızlarımızı kesiyor. Böyle bir mantık var. Avrupa İnsan Mahkemesi, din derslerini okullarda yasaklıyor. AKP iktidarı türbanı ilk okula kadar indirebiliyor. Bu sebeplerle kadınlarımıza çok büyük görevler düşüyor. Bizde kadınlarımızı göreve davet ediyoruz. Kurtuldu, sözlerini çizgisinin Anti emperyalist Kuvay-i Milliye ruhunu taşıyan ve Atatürk devrimlerini içine sindirmiş, altı oku kendisine şiar edinmiş 35 yıllık eski bir CHP’li olduğunu belirtip partililerin desteğini isteyerek bitirdi.

Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç
1999 seçimlerinde CHP delegelerle Türkiye’nin her yerinde ön seçim yapmıştır. Ama bu günde 1999’a baktığımda 1999 da Genel Merkez ön seçim yapmak zorunda olduğu için ön seçim yapmış. Çünkü bir baraj sorunu vardı ne yazık ki. O baraj probleminden dolayı örgütü harekete geçirebilmek adına ön seçim yaptı. 12 Eylül öncesi Siyasi Partiler Yasası’nda, tüm partileri bağlayan ön seçim gereği vardı. 12 Eylül öncesi parti yöneticileri özellikle merkez yönetim kurulu üyeleri kendilerini üyeye emanet edip ön seçime girerlerdi. İsmet Paşa, Malatya’da her zaman ön seçimle gelmiştir. Partinin tüm genel sekreterleri ön seçimle gelmiştir. Seçimlerde aday olacak insanların ön seçimle bir yerlere gelmesi gerekiyor. Bir belediye başkanı olarak ön seçimde ihsas-ı rey belirtmemin yanlış olacağını düşünüyorum. Ama bunun bir istisnası var. İstisnası şudur; Adalar’dan aday olan arkadaşlarıma açıkça destek vereceğimi söylüyorum. Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç’ın Adalar’dan Aday Adayı olacak arkadaşlarıma açıkça destek olacağım açıklaması toplantıya katılanlar tarafından yoğun bir şekilde alkışlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*