BAKANLIK EDEBİYAT DERSİNDEN SINIFTA KALDI

Suriye'ye Urfa'dan mühimmat gitti iddiası,Türkiye Libya'da terörizme destek veriyor iddiası,Tanal'dan 13 madde de sosyal devlet teklifi-Erdoğan'ın bağış hesabında usulsüzlük,TANAL: KAÇ KİŞİ TORPİLLE ALINDI,TANAL ENGELLİLERİN SAĞLIK, İSTİHDAM VE EĞİTİMLERİ İÇİN ARAŞTIRMA ÖNERGELERİ VERDİ,Kolin için suç duyurusunda bulundu,TANAL; ÖİV VE DEPREM VERGİLERİ KALDIRILSIN,Tanal'dan kiracıları sevindirecek teklif,BAKANLIK EDEBİYAT DERSİNDEN SINIFTA KALDI,İŞSİZLİK ORANLARI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR,TÜRKİYE'DE 55 MİLYON KİŞİ GIDA YOKSULU,Erdoğan'ın Başbakanlığı Anayasa Mahkemesinde!,MAKAM OTOLARI EŞLERİN HİZMETİNDE,TANAL: MECLİSTE GIDA ALIMLARI İHALESİZ VE KANUNA AYKIRI YAPILIYOR,MAHMUT TANAL HÜSEYİN ÇELİK'TEN ŞİKAYETÇİ OLDU,TANAL: ELEKTRİK BORCU İÇİN SU KESİLEMEZ,MAHMUT TANAL GÖKDELEN İNŞAATLARINDAKİ ÖLÜMLERİ SORGULUYOR,MAHMUT TANAL ANKARA'DAKİ ULAŞIM ZAMMINA DA DAVA AÇTI,MAHMUT TANAL’DAN ULAŞIM ZAMMINA DAVA,YMM ve SMM mağdurları TBMM gündeminde!,MAHMUT TANAL HÜKÜMET PENSİLVANYA İLİŞKİSİNİ İRDELİYOR,Kaçırılan Çocuklar TBMM gündeminde!,Kaybettik Ama Uzatın" ve Hoparlörden Duyuldu,Mahmut Tanal suç duyurusunda bulundu!,Geçici iş göremezlik ödeneği TBMM'de,28 Nisan'ın "Anma ve Yas Günü"olsun!,Başbakan Erdoğan için şok iddia!,Başbakan hakkında suç duyurusu!,Adnan Çiçek hakkında suç duyurusu!,You Yube için dava açıtı!,Bayram ve genel tatiller TBMM'da,CHP İstanbul Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Av. Mahmut Tanal'ın, 2429 sayılı ulusal bayram ,CHP'den Meclis TV yayınını kestirenler için suç duyurusu!,Mahmut Tanal dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi,Tanal'dan Bank Asya sorusu,Yalı ve Villa sahibi bakanlar kimlerdir?,Başbakan Erdoğan'a soru önergesi!,Adı yolsuzluğa karışıp yurt dışına çıkan iş adamı var mı?,Zeyid Aslan İstanbul Barosuna şikayet edildi!,Başsavcı Hüseyin Baş hakkında suç duyurusu!,Fevai Aslan için suç duyurusu!,Bakanlar ile ilgili fezlekeler TBMM'de,Türkiye'nin tanıtım ihaleleri TBMM'de,Hasta tutuklular TBMM'de,Cenin mirasçılığı TBMM'de,THY avukatları TBMM'de,Polis memurlarının özlük hakları TBMM'de,Rıza Sarraf'ın yalısı TBMM'de,Şans oyunlarından kazanılan paraya vergi mi geliyor?
Share

BAKANLIK EDEBİYAT DERSİNDEN SINIFTA KALDI,İŞSİZLİK ORANLARI GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR,TÜRKİYE'DE 55 MİLYON KİŞİ GIDA YOKSULU,Erdoğan'ın Başbakanlığı Anayasa Mahkemesinde!,MAKAM OTOLARI EŞLERİN HİZMETİNDE,TANAL: MECLİSTE GIDA ALIMLARI İHALESİZ VE KANUNA AYKIRI YAPILIYOR,MAHMUT TANAL HÜSEYİN ÇELİK'TEN ŞİKAYETÇİ OLDU,TANAL: ELEKTRİK BORCU İÇİN SU KESİLEMEZ,MAHMUT TANAL GÖKDELEN İNŞAATLARINDAKİ ÖLÜMLERİ SORGULUYOR,MAHMUT TANAL ANKARA'DAKİ ULAŞIM ZAMMINA DA DAVA AÇTI,MAHMUT TANAL’DAN ULAŞIM ZAMMINA DAVA,YMM ve SMM mağdurları TBMM gündeminde!,MAHMUT TANAL HÜKÜMET PENSİLVANYA İLİŞKİSİNİ İRDELİYOR,Kaçırılan Çocuklar TBMM gündeminde!,Kaybettik Ama Uzatın" ve Hoparlörden Duyuldu,Mahmut Tanal suç duyurusunda bulundu!,Geçici iş göremezlik ödeneği TBMM'de,28 Nisan'ın "Anma ve Yas Günü"olsun!,Başbakan Erdoğan için şok iddia!,Başbakan hakkında suç duyurusu!,Adnan Çiçek hakkında suç duyurusu!,You Yube için dava açıtı!,Bayram ve genel tatiller TBMM'da,CHP İstanbul Milletvekili ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyesi Av. Mahmut Tanal'ın, 2429 sayılı ulusal bayram ,CHP'den Meclis TV yayınını kestirenler için suç duyurusu!,Mahmut Tanal dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi,Tanal'dan Bank Asya sorusu,Yalı ve Villa sahibi bakanlar kimlerdir?,Başbakan Erdoğan'a soru önergesi!,Adı yolsuzluğa karışıp yurt dışına çıkan iş adamı var mı?,Zeyid Aslan İstanbul Barosuna şikayet edildi!,Başsavcı Hüseyin Baş hakkında suç duyurusu!,Fevai Aslan için suç duyurusu!,Bakanlar ile ilgili fezlekeler TBMM'de,Türkiye'nin tanıtım ihaleleri TBMM'de,Hasta tutuklular TBMM'de,Cenin mirasçılığı TBMM'de,THY avukatları TBMM'de,Polis memurlarının özlük hakları TBMM'de,Rıza Sarraf'ın yalısı TBMM'de,Şans oyunlarından kazanılan paraya vergi mi geliyor?

BAKANLIK EDEBİYAT DERSİNDEN SINIFTA KALDI

 

Atanamamış öğretmen sayıları göz önünde bulundurulacak olursa en çok mezun veren bölümler arasında ilk sırada bulunan “Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri” mizin beklentileri Eylül 2014 atamasında da karşılanamamıştır. 2014 senesi Ekim ayı tarihi itibari ile atanamayan 22.640 ve 2013 Mezunları ile beraber sayıları 24 Bini aşmış bulunan Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerimizden ihtiyacın beşte biri bile alınmamıştır. Eylül 2014 yılında 1.115 kişinin ataması yapılmıştır. Konuya ilişkin olarak CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Av. Mahmut Tanal, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya verdiği soru önergesi ile şu soruları yöneltti;

 

2023 ÖĞRETMEN İSTİHDAM PROJEKSİYONLARI STRATEJİLERİ PROJESİ YETERSİZ

 

2023 Öğretmen İstihdam Projeksiyonları Stratejileri Projesi’nde Türk dili ve edebiyatı öğretmeni açığının 2023’te 58 bin sayısına ulaşacağını, Türk dili ve edebiyatı en fazla atama yapılacak ilk beş branş içerisinde yer alacağını açıklayan Bakanlığınız hangi gerekçe ile 24 bin mezuna 1.115 kontenjan vermiştir?

 

OSMANLICA DERSLERİNİ DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLERİ VERİYOR

 

Liselerde Osmanlıca dersi seçmeli ders olduğu, Osmanlıca bir dil dersi olduğu halde bu işin uzmanı Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerine değil de Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine verilmesinin sebepleri nelerdir?

 

ATAMA BEKLEYEN BİNLERCE ÖĞRETMEN VARKEN TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI AÖF LERDE DE YAPILABİLİYOR.

 

24 Bin mezunu bulunan Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinin;  2014 yılında 5.100 açıkla 1.115 kişi olan atama sayıları yeterli midir? 2023 Öğretmen İstihdam Projeksiyonları Stratejileri Projesi’nde en fazla açık ve atama olacak branşlardan birinin Türk dili ve edebiyatı branşınının olmasının sebepleri nelerdir? Kadro açığı yok ise açıköğretim fakültesine Türk dili ve edebiyatı bölümünün açılmasının sebepleri nelerdir?

 

 

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA
ANKARA

 

Aşağıdaki sorularımın Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını Anayasa’nın 98 ve T.B.M.M içtüzüğünün 96.maddeleri gereğince saygıyla talep ederim. 20.10.2014

Av. Mahmut TANAL
İstanbul Milletvekili

Atanamamış öğretmen sayıları göz önünde bulundurulacak olursa en çok mezun veren bölümler arasında ilk sırada bulunan “Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenleri” mizin beklentileri Eylül 2014 atamasında da karşılanamamıştır. İşbu önerge tarihi itibari ile; atanamayan 22.640 ve 2013 Mezunları ile beraber sayıları 24 Bini aşmış bulunan Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerimizden ihtiyacın beşte biri bile alınmamıştır. Eylül 2014 yılında 1.115 kişinin ataması yapılmıştır. Bu nedenle işbu soru önergesini vermem gereği hâsıl olmuştur.

 
1-24 Bin mezunu bulunan Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerinin; 2014 yılında 5.100 açıkla 1.115 kişi olan atama sayıları yeterli midir? 2023 Öğretmen İstihdam Projeksiyonları Stratejileri Projesi’nde en fazla açık ve atama olacak branşlardan birinin Türk dili ve edebiyatı branşınının olmasının sebepleri nelerdir? Kadro açığı yok ise açıköğretim fakültesine Türk dili ve edebiyatı bölümünün açılmasının sebepleri nelerdir?

 
2-Eylül 2014 atamaları sonucunda Ülke genelinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni açığı kapanmış mıdır? Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni açığı var ise tekrar bir atama yapmayı düşünüyor musunuz?

 
3-Türk dili ve edebiyatı öğretmen açığı 5.100 iken hangi kritere dayanarak açık 3.297’ye düşürülmüştür?

 
4-2023 Öğretmen İstihdam Projeksiyonları Stratejileri Projesi’nde Türk dili ve edebiyatı öğretmeni açığının 2023’te 58 bin sayısına ulaşacağını, Türk dili ve edebiyatı en fazla atama yapılacak ilk beş branş içerisinde yer alacağını açıklayan Bakanlığınız hangi gerekçe ile 24 bin mezuna 1.115 kontenjan vermiştir?

 
5- Liselerde Osmanlıca dersi seçmeli ders olduğu, Osmanlıca bir dil dersi olduğu halde bu işin uzmanı Türk dili ve edebiyatı öğretmenlerine değil de Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenlerine verilmesinin sebepleri nelerdir?

 
6-Anadolu liselerinin ilk atamaya açılması, liselerin 4+4+4 ile ilk defa zorunlu hale getirilmesinin doğal sonucu olarak lise branşı öğretmenlerinin açığının artması gerekirken lise branşı öğretmenlerinin özellikle de Türk dili ve edebiyatı branşının açık sayısının düşmesinin sebepleri nelerdir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*