logo

rokettube ts3 satın al sex izle

09 Temmuz 2017

Başbakan Binali Yıldırım Arif Ekmeçi Lojistik Destek Gemisi’nin Töreni’ne katıldı

Başbakan Binali Yıldırım, Pendik’teki Selah Tersanesi’nde düzenlenen Şehit Kıdemli Üsteğmen Arif Ekmeçi Lojistik Destek Gemisi’nin Denize İndirilme Töreni’ne katıldı

Başbakan Binali Yıldırım Arif Ekmeçi Lojistik Destek Gemisi'nin Töreni'ne katıldı

Törene Başbakan Binali Yıldırım’ın yanı sıra Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, projenin heyecan verici olduğunu söyleyerek, “Bugün deniz kuvvetlerimizin gücüne güç katacak lojistik destek gemisi sularla buluşuyor. Hafta geçmiyor ki yeni bir hizmet, yeni bir proje hayata geçmiş olmasın. Vatandaşlarımızla kucaklaşıyoruz, sorunlarını dinliyoruz, ihtiyaçlarını gideriyoruz. Dünyanın etrafını yakıt almadan bir buçuk sefer dolaşabilecek bir seyire ulaşan bir gemiyi deniz kuvvetlerimize kazandırıyoruz. Dev projelerle, yerli savunma sanayimizle dünyaya ve bölgeye ülkemizin gücünü bir kez daha gösteriyoruz. Bugün karamsarlık yok; ümit var, heyecan var, gelecek sevinci var, özgüvenimiz var. Yarım asır önce ‘Türkiye gemi yapar mı yapmaz mı’ tartışması vardı. Bugün her kapasite ve kabiliyette gemiyi yapabiliyoruz. Yapmakla da kalmıyoruz dostlarımızın, diğer ülkelerin ihtiyaçlarını karşılayacak noktaya geldik. Savunma sanayinde 15 yılda çok büyük ilerlemeler kaydettik. En büyük dayanağımız; milletimiz ve milletimizin inancı, güvenidir. İş dünyasında görülen dinamizm umutlarımızı daha da yeşertiyor. Hizmet aşkımızı daha da arttırıyor. Biz millet için varız.” ifadelerini kullandı.

 

Türk gemilerinin daha önceki dönemlerde kara listede olduğunu hatırlatan Başbakan Binali Yıldırım, “Yani Türk limanı haricinde başka bir yere gittiğinde gemilerimiz orada bekletiliyordu. Ancak şu anda beyaz listede gemilerimiz. Dünyanın deniz ticaret filosunun yüzde doksanını oluşturan 30 ülke arasında Türkiye, 14’üncü sırada. 37 tersanemiz vardı, artık 80 tersanemiz var. Amaç yerlileştirmek ve millîleştirmek. Yarın bugün işler kötüye gittiğinde kendi kendimize yetme imkan ve kabiliyetine sahip olmak.’’ dedi.

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?