Başkan Kılıç uluslararası temaslarını sürdürüyor

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, ilçenin dünya şehirleriyle bağının güçlenmesi için uluslararası temaslarını sürdürüyor. Başkan Kılıç gerçekleştirdiği konsolosluk ziyaretlerine son olarak Sudan Başkonsolosluğu ile devam etti.

Başkan Kılıç uluslararası temaslarını sürdürüyor
İki ülke arasında yerel anlamda işbirliğinin artırılması için gerçekleşen ziyarette Başkan Kılıç Sudan’ın İstanbul Başkonsolosu Dr. Emad Mirghani Altohamy ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.
Bir saatten uzun süren görüşmede yerel gündem maddeleri, şehircilik, kültür ve turizm konuşuldu.
Ziyareti değerlendiren Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç; ”Sudan, halen Afrika’daki en kapsamlı ilişki ve işbirliğine sahip olduğumuz başlıca ülkelerden biri. Osmanlı’dan günümüze tarihsel bağlarımız mevcut. Ekonomik işbirliğimizse her geçen gün artıyor. Ulusal düzeyde yakaladığımız bu başarıyı yerel anlamda da artırmak istiyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkonsolos Altohamy ise konuşmasında Türkiye’nin desteğini her zaman yanında hissettiklerini belirtti. Sudan’da Türkçe öğrenmek isteyenlerin oranının fazlalığına değinen Altohamy ”Türkiye her konuda güçlü bir ülke. Dünyanın gözü kulağı Türkiye’de. Sudanlı gençler Türkiye’yi çok yakından takip ediyor. Birçoğu Türkçe öğrenmek, Türk kültürüyle tanışmak istiyor.” diye konuştu.

İstanbul’un dünyanın sayılı metropollerinden olduğunu belirten Başkonsolos Altohamy; ”Bu şehirdeki yenilikleri hem yakından takip ediyor hem de bizzat içinde yaşadığımız için deneyimleme şansına sahip oluyoruz. Şehircilik alanındaki projelerde Kağıthane’nin adını sıklıkla duymaktayız. Kağıthane’deki Sudanlı vatandaşlarımızı ziyaret ettiğimizde orada planlı bir şehirleşme görüyoruz.” dedi.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Lütfen isminizi buraya giriniz