DOLAR 7,5345
EURO 8,9835
ALTIN 411,423
BIST 1541,98
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Sağanak Yağışlı

Başkan yardımcısından Malatyalıya 650 Bin TL ceza! Hemşehriye kıyak!

15.10.2020
A+
A-

Adalar Belediye Başkanı ve yardımcısının kayırmacı ve partizanca davranışlarına pes dedirtecek son örnek dün gece kameralara yansıdı!

Başkan yardımcısından Malatyalıya 650 Bin TL ceza! Hemşehriye kıyak!

Büyükada’dan dün akşam saatlerinde gazetemize gönderilen resimlerde, Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik’in sahibi olduğu FIÇI Bira adlı mekanında, Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ile beraber rakı sofrasında kafaları çekerken karşılarındaki mekanda Çelik’in hemşehrisinin 1. Sınıf tarihi eserde belediye başkanı ve yardımcısının gözüne içine baka baka yaptığı kaçak uygulamalar pes dedirttirdi.

Başkan yardımcısından Malatyalıya 650 Bin TL ceza! Hemşehriye kıyak!

Adalar’da emlak komisyonculuğu yapan Malatyalı Ş.T. isimli adalıya Büyükada Gülistan Caddesi üzerinde sahibi olduğu yerin önünü camla kapatıp yaşam mahalli oluşturduğu için 650 BİN TL ceza kestiren Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik’in, kendi mekanında Belediye Başkanı Erdem Gül ile beraber kafaları çekerken tam karşısındaki hemşehrisinin sahibi olduğu mekanda aynı uygulamayı üstelik 1. Sınıf eski eserde yapmasını görmezden gelmesi, Adalar’da uygulanan çifte standarttı gözler önüne serdi.

Başkan yardımcısından Malatyalıya 650 Bin TL ceza! Hemşehriye kıyak!

Malatyalılara, Vanlılara, Diyarbakırlara, Trabzonlulara, Sivaslılara vb. yaptıkları işlerden dolayı cezayı yapıştıran Engin Çelik’in tam karşısında illegal işler yapan hemşehrisini görmezden gelmesi Adalar’da uygulanan hemşehricilik ve çifte standarttı gözler önüne seriyor.

Şükrü Abanoz

YORUMLAR
 1. Andrea Dorya 2 dedi ki:

  Birileri Engin’i birinci sıra meclis üyesi olarak yazdırırken diyet edebiyatı üzerinden beş yıl kullanacağını düşünüyordu.
  Ama maalesef öyle olmadı.
  Erdem Başkan liyakatsız ve ilgisiz olunca kendini Fıçı’nın içinde buluverdi.
  Kaleyi boş bulan Engin’in her şutu gol olmaya başladı.
  ”Yahu fıçı benim, içindeki de benim, her vurduğum da gol oluyor” diyen Engin tanır mı diyet miyet, ye Allah ye!
  Gün gelir devran döner.
  Bir gün attığın bütün goller ofsayt gerekçesiyle iptal olur. Tek bir gölünün sayılması için Hakim karşısında ”Bu da mı gol diil be hakim bey?” diye yalvarırken buluverirsin kendini.

 2. höşmerim dedi ki:

  Haber güzel de bazı hatalar var. Birincisi başkan yardımcısının işyerinin karşısında izinsiz sundurma yapılması hem de akşam vakti yangından mal kaçırır gibi yapılması hiç hoş değil . Sundurma yapılan yer cadde yani İBB nin kontrolünde olan bir yer ve sundurma yapan dükkanın bulunduğu yer 2. Sınıf eski eser kilise akarı olan bir parsel.İşletenler bildiğim kadarı ile Engin Çelik ile husumetli kişiler ve geçen sene Engin Çelik’i birkaç kere dövmüşlerdi.Malatyalı iyi aile çocuğuna gelirsek (ada gazetesinde daha önce böyle bir haberi yapılmış idi.) burger king haberinden gördüğüm kadarı ile yapılan camekan milli emlak arazisine izinsiz yapılan bir uygulama ve ceza buna kesildi.Tüm adalıların ortak alanı olan bir yere bu camekanın yapılması büyük suç,bu işyerinin halen o milli emlak alanını işgal etmesi de büyük suç ve uygulanan ceza oradaki kiracılardan birinin adına kesilen ve büyük ihtimalle hiçbir zaman tahsil edilmeyecek olan göstermelik bir ceza.Bu sebeple “Adalar’da emlak komisyonculuğu yapan Malatyalı Ş.T. isimli adalıya Büyükada Gülistan Caddesi üzerinde sahibi olduğu yerin önünü camla kapatıp yaşam mahalli oluşturduğu için 650 BİN TL ceza kestiren Adalar Belediye Başkan Yardımcısı Engin Çelik “ cümlesi tamamen iftiradır. Bu arada adada garip işler yapılmaya devam ediyor.Kaçak teras lido’nun yanındaki DSP ilçe başkanının mülkiyetindeki aykırı uygulamaları olan otel tek bir işletme olması gerekirken alta ve üste ayrı işyerleri açmakta ve bu yerlerde bağımsız bölüm olmadığı için elektrik,su,doğalgaz gibi belediye hizmetlerinden de kamu zararı oluyor .Bu konuya da bir el atmak lazım.

 3. Andrea DORYA dedi ki:

  Zaruri Açıklama:
  Biz dört kişiydik ve tek ses idik.
  1 ve 2 devam dedi. 3 sansür dedi gitti.
  Ben ise izlemedeyim……..

 4. Murat Pekin dedi ki:

  Öncelikle alakam olmayan bir konunun içine benim sokulmamım tamemen kuyruk acısı ile ilgili olduğu belli olmakla birlikte,
  Bildiğim kadarıyla söz konusu yer 2019 yılına kadar Veysi Tuntel isimli Muş kökenli bir arkadaşa aitti ve bar olarak işletilmekteydi. Başkan Yardımcısı olan zat ile aralarında 2016 yılında bir kavga olmuştu hatta Başkan Yardımcısı olan zatın maden mahallesi muhtarı olan kayınpederi de kavgaya karışmış ve resmi silahını çekmiş, bu sebeple silahına el konulmuş, damadı ile beraber gözaltına alınmışlar, bir gün sonra içlerinde kendimin de olduğu birkaç kişinin uğraşları sonunda serbest kalmışlardı. Şu an ise söz konusu yer Gültekin isimli Erzincan kökenli bir arkadaşımız tarafından işletilen bir takı dükkanıdır.
  Otelime gelirsek, otelim OTEL olarak yasal izinleri alındıktan sonra tarafımdan inşa edilmiş ve 2011 yılında OTEL olarak yapı kullanma izin belgesi (iskan) almıştır. Doğal olarak otellerin bazı bölümleri başka işletmelere kiraya verilebilir. Kiraya verildiği zaman da o kiracı kendi adına ruhsat alır ve bu şekilde kendi işletmeleri ile ilgili su-dogalgaz-elektrik te dahil yükümlülüklerini yerine getirirler.Otelimde kiracı olan işletmelerin her birinin bu kapsamda kendilerine ait işletme ruhsatları bulunmaktadır. Yönetmelikleri okumayan yada okusa bile okuduğunu anlamaktan aciz olan zatların, İstanbul’da her hangi bir otele gidip bu işlerin nasıl olduğunu görmeleri onların yararına olacaktır.Eğer otelimde kiraya verdiğim bir yeri gizli olarak kendi ruhsatımla işletilmesine izin verseydim kanuna aykırı davranmış olurdum.
  Tabi bu zatlar bu konularda zır cahil oldukları için, kamuya ait olup işgal altında olan yerlere plaj ruhsatı vermek için meclise önerge verirler, DSP ilçe başkanı olarak devreye girince kendi önergelerine kendileri ret oyu verirler.
  Sonra Kaymakamlığın onayı olmayan yerlere önce içki ruhsatları verirler sonra panikleyerek bu yerlere verdikleri ruhsatları kıt akıllarıyla yasallaştırmak için meclise başka bir önerge verirler, yine DSP ilçe başkanı olarak devreye girince kendi verdikleri bu önergeye de kendileri ret oyu vermek zorunda kalırlar.
  Sonuç olarak kuyruk acısı baya fena bir şey olup adamı da rezil eder.