Baskın erken seçime Adalar Belediyesi’nce partizanca karşılık

Baskın erken seçime Adalar Belediyesi'nce partizanca karşılık

İle paylaş:


Adalar Belediyesi 24 Haziranda yapılacak Baskın Erken seçime Belediyesinde çalışan memur ve Birim Amirlerine karşı partizanca tutumlar yapılmaya başlandı.

Yıllarca Adalar Belediyesinde Birim Amiri olarak görev yapan Kasım Turan’ın ikiz kardeşi olan İskender Turan çalıştığı Selahaddin Eyyubi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Uygulama Otelindeki Müdürlük görevinden  geçtiğimiz Perşembe günü istifa etmiş ve AKP 1. Bölgeden Milletvekili Aday Adaylığını koymuş ve bunu öğrenen Adalar Belediye Başkanı Atilla AYTAÇ Adalar Belediyesi’nde Destek Hizmetleri Müdürü görevini sürdüren ikiz kardeşi Kasım TURAN’ı görevden alma yazısını yazdırdığı ve Pazartesi itibarı ile kendisine tebliğ edip düz memur olarak kendisini çalıştıracağı söylenmektedir. Belediye yönetimini partizanca yönetmenin örneği nedir dense herhalde bu örnek başı çeker.

Peki Nedir Kasım Turan’ın suçu da görevden alınmaktadır?

Anladığımız kadarı ile suçu, ikiz kardeşi olan  İskender Turan’ın en az kendisi kadar başarılı bir memur olması. İkiz Kardeşi olan İskender TURAN İlk, orta, lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış, 1994 de Sakarya Meslek Yüksek okulunu,1999’da Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesini bitirip 1999’da İstanbul’daki Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okulda öğretmenliğe başlamış ama kendisini geliştirmeye devam etmiş 2005 yılında Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimini tamamlamış, yabancı dil eğitimi için yoğun süreli İngilizce kurslarına gidip halen kendisini bir dünya adamı olmak için donatmaya çalışan, çalıştığı kurumlarda çalışkanlığı ile kendisini gösteren ve kısa zamanda hak ettiği müdürlük makamına gelen, Türkiye’nin yetiştirdiği genç değerlerden biri.

Baskın erken seçime Adalar Belediyesi'nce partizanca karşılık

Çalıştığı İlçe olan Sultangazi’deki okulun, aynı zamanda otel yapılmasını sağlayarak, her öğrenim yılı Milli Eğitim Bakanlığından okula maddi destek alınması yerine, bakanlığa maddi destek olunmasını sağlayan projenin baş aktörlerinden olması ile farkındalığını gösteren bu genç Of’lu, Sultangazi ilçesindeki kabına sığamamış artık Türkiye’ye hizmet vermek için İstanbul 1. Bölgeden Milletvekili aday adaylığı için müdürlük yaptığı okuldan istifa etmiş.

Konuyu açıklığa kavuşturmak için İskender TURAN ile yaptığımız görüşmede İskender TURAN;

Türkiye’nin en büyük sorunun eğitim olduğunu ve milletvekili seçildiğinde eğitimde çağ atlatacak, öğretmen veya ihtiyaç sahibi öğrencilerin okullarda kalabileceği okulların yapılmasına, yüzme havuzsuz okul kalmamasına, tüm okullarda öğrencilerin temel sporlar olan yüzme, atletizm, voleybol, basketbol, jimnastik imkan dahilinde futbol (büyük alan istemesi nedeniyle) branşlarından en az birini düzenli yapıyor olmasının sağlanmasını, sporda başarılı öğrenciler için özel ders müfredatı hazırlanarak temel derslerin dışında ders programlarının hafifletilmesini, bu öğrencilerin temel ders sonrası ağırlıklı olarak spor çalışmalarının okulda devam ettirilmesi, evi uzak olan öğrencilerin okullarda yatılı kalma imkanlarının sağlanarak bu öğrencilerin uluslar arası sporcu haline getirilmesi için her türlü desteğin sağlanmasının planlamasını yaptığını, eski doğu bloğu ülkelerinin spordaki başarılarının sır olmadığını, bu sistemlerin Türkiyemizdeki okullarda daha güncel olarak kurulması ve teknolojik desteklemelerin üst seviyede kullanılması ile ülkemizin sporda da başarılarının geleceğini bunun Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu bir açlık olduğunu, gündemin spor başarıları ile dolu olmasının toplumumuzun takıntı olmuş bazı olumsuz düşünceleri içinde rehabilitasyon olacağını, bilgisayar teknolojisine okullarda anlık faydalanılmasına, çağın ortak dili olacak yazılım dillerinin okullarımızda daha lise bir seviyesinde ders olarak konulmasını, geleceğin dilinin yazılım dilleri olduğunu takip ettiğini ancak okullarımızda daha bunun öneminin anlaşılamadığı, müfredata yazılım dillerinin dahil edilmesinin çok önemli olduğunu ve bunun takipçisi olacağını, okullardaki öğrencilerin sporun yaşam stili olarak artık hayatlarında olmasının sağlanmasını, okullarda öğrencilere yüklenen donanımları ile globalleşen dünya uyumlu bireyler olmaları için gerekli alt yapının oluşturulması, birinci öncelikli projelerinin gençlik olduğu, istikbalimiz olan gençlerimize iyi değil mükemmel eğitim verilerek gelişmiş ülkeler ile aramızdaki farkı bir kuşak içinde kapatabileceğimizi ve hedef projesinin her bakımdan gençlerimizin öz güveni tam olan yetiştirilmiş olması bunun sağlanabilmesi içinde aynı Sultangazi’de okul benzeri döner sermaye sisteminin kurulması,her şeyin devletten beklenmemesi ile ülkemizin şahlanacağını, sadece Ortadoğu’nun değil dünyanın sayılı ülkeleri haline geleceğini, tüm bunların eğitim kalitesinin arttırılması ile sağlanabileceğini, bir  eğitimci olarak yürekten inandığını beyan etmiştir.

Sohbetine bir örnek vererek devam eden İskender TURAN, yurtdışında sahillerde veya parklarda spor yapanların devamlı surette koşma aktivasyonları yaptıklarını,neredeyse yürüyen insan görülmediğini, yürüyenlerin ancak çok yaşlı insanlar olduğunu ama ülkemizde spor deyince en fazla bir saat yürüyüş akla geldiğini, yürüyüş yapanların arasında gençlerin bile koşuyu tercih etmedikleri bir spor anlayışının mutlaka değişmesi gerektiğini, işte bu değişimin ancak okullarda kazandırılan spor anlayışı ile değişebileceğini tespit ettiğini, artık her alanda koşan bir Türkiye için değişimin öncelikle okullarda yapılması gerektiğini, bunun içinde kendisi gibi eğitimcilerin mutlak surette meclisin içinde yer alması ve uzmanı oldukları konuların takipçisi olmasının sağlanması gerektiğini, bu nedenle  kutsal milletvekili görevine talip olduğunu ifade etmiştir. Özellikle eğitimci birisinin boşa konuşma lüksünün olmadığını, gelecek nesillerin başarılı değil çok çok daha başarılı olmaları ve kısa zamanda muhasır ülkelerin seviyesine ulaşmak için bu projeleri hayata geçirecek yetki mecliste ise, bu meclise 24 Haziranda girmesi gerektiğini düşünerek yola çıktığını ve bunun  bir fırsat olduğunu beyan etmiş ve çevresindeki dostlarının kendisi için yaptıkları bir benzetmeyi “Hatiplik yeteneğinin benzerliği ile çevresindeki arkadaşlarınca, CHP’li Muharrem İNCE’nin, 10 gömlek üstü AKP versiyonu dendiğini” sohbetimize eklemiştir.

Adalar Belediye Başkanı olan Atiila AYTAÇ, İskender TURAN’ın boy boy resimlerini  internette görünce, belediyesindeki tıpa tıp benzeyen  Destek Hizmetleri Müdürü Kasım TURAN’a benzettiği ve Kasımın AKP’den Milletvekilliği aday adaylığı ile ne işi var dediği sonrasında yazıları okuyunca Kasım TURAN’ın kardeşi olduğunu anladığı çevresindeki dostları ile kahve muhabbetlerinde  etrafımız kuşatılmış, belediyede çalışanlar, çalışanların kardeşleri AKP’li, seçimlerde AKP’nin milletvekili aday adayları nedir bu böyle kardeşim, bizim ekmeğimizi yiyorlar ama AKP’yi destekliyorlar dediği söyleniyor.

Atiila AYTAÇ geçtiğimiz Cuma günü Adalar Belediyesi İnsan Kaynaklarına Kasım TURAN’ın müdürlükten alınma yazısı yazılma talimatı verdiği, Pazartesi günüde kendisine tebliğ edileceği söylentilerinin sebebi  hikayesi işte buymuş sevgili Adalılar.

Günün sözü: Makamlarda; “aynı siyasi fikirde olmayan personelinin, düşmanın olmadığını zannedilmediği zaman” adil yönetim var demektir.  Yoksa işte partizanlık dört nala.

Şükrü ABANOZ

 

15 yorum

 1. Adalar belediyesinin yürütmekte olduğu iş ve işlemlerin usulsüz olduğu ile ilgili müfettiş raporları gırla. Her türlü şaibe var adalarda. Belediye olmuş bir dünya. Darbenin yönetildiği yer bile Büyükada. Belediye olmuş FETÖ yuvası. Ulusal Basın ve Medyada Belediyeler İmamı olduğu iddia edilen Erkan KARAARSLAN’ın Adalar Belediyesinde pek çok paralı seminer verip Adalar Belediyesindeki personeli eğittiği (FETÖ/PYD üyesi olan kişinin Belediye Başkanınında katıldığı Belediye personeline nasıl bir seminer verdiğide ayrı bir skandal),Belediyeler imamının çözüm ortağı olduğu söylenen Litera,Altaş firmaları ile Belediyede dirsek temasında olduğu ve ikili ilişkileri ile bu firmaları Belediyeye lanse edip iş verdirttiği, himmet komisyonları topladığı iddilarını hem basında hemde müfettiş raporlarına konu olmuş.Adalar Belediye Başkanı Kamuoyunun haber alma hakkını gazeteyi devamlı savcılığa şikayet etmekte buluyor. Olmadı hakimlere gidiyor. Anlamadığım bu hakimler adalarda değilmilermi ki durumu bilmiyorlar birde bazı haberlere kapatma veriyorlar. Kardeşim halkın sesini duyuracak basın Türkiye de kalmadı bari yerel basınıda siz susturmayın. Bu Fetöcüler inat reddedin talepleri.Yapmayın etmeyin uymayın. Sizler vatandaşın yanında yerel basının susturulmasına karşı olacaksınız. Gazeteleri susturmak doğrumu? Vicdanınız rahatsa diyecek lafımız yok ama bizler çok rahatsızız haberiniz ola.

 2. Bakınız Belediyenin bir birim amiri ne gerekçe ile görevinden alınmış. Ne ayıp. Bana şimdi deseler soruşturma yap vallahi başkan suçlu diye rapor yazarım dermişim herkesi gerermişim. Başkan lastik olur ha kotu ha kopacak. Yok yok başkan her zamanki gibi sen nedersen gözümü kapar onu yazarım. İftiraymış hak yememiş vallahide billahide onu yazarım. Biliyom geçen İBB ziyaretim için bana kızıyon ama sen çok şeetmiştin yani demi ama. Yapma bida öle. Ne yaz dedin de yazıp raporlamadım. Memurların hepsini suçu yokken yargıya gönderttin onu bile raporlayıp yazdıydım biliyosun demi. Gerçi mahkeme suçsuz buldu beraat ettiler ama olsun bak nediyosan yazıyorum. Sen sonra istermisin banada kelek at müfettiş uyduruk ithamlar ile personelimi suçladı diyesin. Valla dersin de.Müfettişin suçladığı personeli mahkeme suçsuz bulduğuna göre müfettiş yalan ithamlar ile personelimi gereksiz yere yargıç karşısına dikti onarlın moralini bozdu, çalışma şevklerini kırdı müfettiş suçludur der çıkarsında . Yapmadığın şey değil. Biliyorum yaparsın. Tescillisin o konuda. Marsakoğlu bile yapmadı senin yaptıklarını. O hiç mi bilmiyordu iftira atmasını. Üstelik hukukçu adam. Senden bişi olmaz onuda anladım.

 3. Ben bilirdimde bukadar bilmezdim. Bu lazın kafası nelere çalışıyor onu bilmezdim. Öğrendim. Lazlar feci. Ne ettim, ne ispikler yaptım,ne söylentiler çıkardım hala görevinde. Sağlam bir şeyler daha uydurayımde buradan sürülsün bu laz.Olmadı yargılansın. Oda olmadı başka bir şey oldururum artık işim ispik. Ama istermisin oda sonra benin gazinoyu sağa sola şikayet etsin ekmek tekkemi yıksınlar. Yaparlar mı yaparlar oflu bunlar.

  • Benim adım Murat BATMAS, sanki ben burada bir yorum yapmışım gibi alaycı bir isimle benim adımı çağrıştıracak şekilde buraya bu yorumu yazan kahpe eğer adamsan eğer bir parça şerefliysen buraya gerçek adını yaz ondan sonra konuşalım. Ayrıca bunlar Of’lu demişsin ama bilmediğin birşey var bende Of’luyum ve unutma Of’lular adamın …………

 4. Adalara gelmiş en tehlikeli adamlardır Trabzonlular. Maçkalısı,Sürmenelisi,Oflusu hiç fark etmez. Birisini şimdi halledelim dedim olmadı. Haa o birisi of’lu olanıydı. Maçkalı Başkana okadar kulis fayda etmedi. Sabah öğlen akşam söyle söyle tam tava getirdim ama sondakka golünü gezetenizden yedim. Sizden şikayetçiyim Şükrü Bey. Maçkalı başkan geceyarısı bile arıyor. Ağız kokusu telefondan gelmesede şarhoş edebiyatını çekiyorum okadar. Cuma yazısını yazdırdım. Pazartesi yazı tebliğ edilecek. Zırt diye Pazar baskısını yaptınız karar değişti. İşin komik tarafı görevden alınıp yerine konulacak şahısı onun yanına memur diye verdiler. Şimdi Of lu kasım ona çaycılık yaptırır. Bari adamı mundar ettirmeyin. Maçkalı başkan yazısının arkasında duramadı. Bukadarmış başkanlığı. Ama bu Maçkalı bşkanlar hep böle. eski başkan vardı. Oda çok buna benzerdi. Köylüsüymüş şimdikinin. Ama hiç değil bunun basiretsizde değildi. 2 gömlek iyisiydi. Benim adamı kızakta tutmuş paslandırmıştı başkanlığı sürece. Neyse sonraki dönem de Erzincanlı başkan yardımcısı geldide rahat ettiydik. Yoksa adanalı başkandanda bi mok olmazdı. Allahı var Erzincanlı bize ailece el verdi. Adanalı başkanın karşısında bizim için dimdik durdu. Allahı var ben ne etsem ödeyemem hakkını. Mesela çok kıyağı oldu beni karşıda belediyeye aldırmıştı. 10 ay sona borcumuzu ailecek ödeyecez. Maçkalı zanenederki ona çalışacaz. Ne varsa erzincalıda var. Seçimde ona çalışacaz tabi. Maçkalıyı devirecek yerine geçecek başka şekli yok

 5. Benide çok kullandılar be sevgican. Takma kafana. Ben müdür oldum diye 6 takım döpiyez yaptırdım. Hergün saçları fönlet. Çoraplar kaçar kaçmaz jartiyerli çoraplardan illahlah gelmişti.Para yetişmiyor dosya sahiplerinden aldığım komple onlarea gidiyordu. Hele aldığım topuklu ayakkabılar onlara verdiğim paralara acıyordum. Masraf ağırdı. Bende o geceyarısı telefonlarından bıkmıştım. Müdür yaptı diye zart zurt arar sarhoş kafası ile yamulmuş şekliyle laflar etmesi vardıki çekilir hali yoktu. Yani müdürünüm diye geceyarısı iş ayağına senin muhabbetlerini çekecek halimiz yok ama dimi.Yani bişi edeceksen et garide boşa muhabbetler yetmişti gari. Sapıkmıdır nedir. Sanko ,seferoğlu için yapmadığımız takla kalmadı ruhsatları ben yokken verdi kimbilir deveyi hamudu ile götürdü.Biz çırak çıktık. Şimdi o kötü ben kötü yakında sende öle olursun dikkat.

 6. Bendeki şansa bak ya. 17 yaşında memur oldum diye macerin kukisi gibi oldum. Habire kafama kakıyor seni nasıl burada hala tutuyorlar diye pislik. Yat Yat kalk kalk. Bağırıp durur sağda solda. Çocuk gibi azarlıyor. Bukadar eziyet memurluk için çekilmez ama işte emkliliğime az kaldı diye ses etmiyorum. Bu Maçkalı başkanda ayrı bir terane. İşler sarpa sarınca bu işi sen yaptın bu adamı sen başımıza dert ettin falan. Erkan karaarsalnı bile geitren ben oldum. Sen bu adamla yemeklere gitmedinmi. Buadamın orman kampındaki seminerinde en başta sen oturup ayran ayran onu dinlemiyormuydun. Parasını bana ödettirmedindi . şimdi ben getirdim oldu. Maçkalı fena karakterde. Arçelik merdaneli çamaşır makinasından farkı yok. Sağ sol Nesrin Topkapı gibi kıvır durur.

 7. Sultangaziyi bitirmiş bide Türkiyeyi istiyormuş. Maazallah bu of lular bide vekil falan olurlarsa yandık. Bitanesi Belediyenin içine etti. Kardeşi vekil olursa milliyetimi değiştiririm. Başkanım yazısını yazdırdı. Korkudan alamadı arkadaş. Gönder yazıyı Başkan dik dur yazının arkasında dur. Of luyu Belediyede memur yap.Korkma Başkan arkandayız temizle Ofluları.

 8. korkmayın adalılar geri geldik, başkan talimatıyla vatandaş üstüne giden zabıta amiri Mustafa bey ve mahmut bey yakında gidici olduğunu öğrendim..duyduğum geçenlerde meydanda dokunulmayacak birine usulsüz işlem yapmışlar.. zabıta amiri mekan sahibine KANUN ÖNEMLİ DEĞİL ben başkandan emir alırım, demiş..peki zabıta müdürü görevden alındığında güvendiği başkan
  şimdi soruyorum sizlere
  1- adalar belediyesi devlet kurumu değilmi
  2- belediye fetö ilişkisi halen devam ediyor mu
  3-Vatandaşa baskı yapıp rüşvet almak yaşar la bitmedi mi ?
  4-kaymakam yok diye adaların sahibimi oldunuz veya vekil kaymakam mı oldunuz
  5-size defalarca uyarı yapılmadı mı kanunlara uy diye
  6-senden üst düzey birileri adamlarını görevden al yoksa seni görevden alacaklar dedimi ? sende mustafa D. alın diye alsın Mahmut beye dokunmasın dedin mi.
  yani başkan ne o kahvedekiler seni kurtaracak nede güvendiğin oflu tayfası, kanunlara uymazsan sıra sende….

  • Bu E.K nedir. Kimsin arkadaş sen. Rahatsızmısın nesin. Korkmayın adalılar geri geldik. Manyakmısın sen. Onu öğrenmiş bunu öğrenmiş. Öğrendiklerinle ne halt yapıyorsa yap. Birde birsürü sorular. Sen hakimisin piskopatmısın nesin. Yaşrla rüşvet bitmişmiş,bitmemişmiş. Sanamı kaldı. Kanunlara uy diye uyarı yapılmışmış uyulmamışmış. Senden üst düzeyde birilerinden emir gelmiş. Başkanımız uymamışmış. Fetö ilişkisi devam mı ediyormuş bitmemişmiş. Ne kullanıyorsun. Tinercimisin, piskopatmısın belli değil. Var bi kuyruk acında seni yakalarsam kuyruğunu kesip bi tarafına s…. canımı sıkma benim. Se benim kim olduğumu bilsen altına yaparsın

   • belediyeci nerden bildin tinerciyim ama şerefimizle rüşvetçi değilim kim olduğun önemli değil. ama sorulan soruların doğru olduğu açıktır. her kim kanunsuz iş yaparsa vatandaşın yanında olmak bizim görevimiz. kuyruğumu kesme gerek yok zaten kesik, o yüzden senin kim olduğunu bulmak bir İP adresine tespite bakar,sana adalarda başkanınla iyi çalışmalar.biz ezilen sömürülen vatandaşlarımızla adalarda kol kola mücadelemiz devam edecek. Unutmadan BELEDİYECİ senin belediyeci olmadığını da biliyoruz.Soruları başkana sorduk ses senden geldi.
    Bu arada çok korktum kim olduğumu öğrenmek istiyorsan beni başkanına sor o iyi bilir. her gün selam veriyor.
    E.K

 9. Kasım neki kardeşiii ne olsun. Hallerine bakmazlar konuşmasını bilmezler birde milletvekili olacam diye ortaya çıkmışlar de git lennnn 1,5 iskender çekkk

 10. Yaşarın talebesi hüso şimdi matildanın tahsilatçısı. Matildaya adam lazımdı milleti söğüşledikten sonra kendisine arpaları teslim edecek adam. Elinde kimse kalmayınca hüsoyu tahsilatçı kadrosuna aldı. Ama bilmezki hüso 3 alırsa ikisini kendisine alır birini götürür verir. Adam adada iki ev bostancıda bir ev birde sidede yazlık aldı. Adaya geldiğinde züğürt hüsoydu. Şimdi banker gibi kasım kasım geziniyor şimdilerde. Demesi oki Maçkalılar s.l.k oluyor uyanıncaya kadar ben bodrumdada bir yazlık alırım

 11. Adalarda maalesef işini yapan muhalefet olmadığı için bu kafalar at oynatıyor. Aslında muhalefet yükünü tuttu. matila sayesinde malı götürdüler. Ama hakkıdır valla. Muhalefetin m sini yapmadılar. Matila ne dediyse peki dediler. Tane muhalefetin hepsi aynı kafada. Ticaretleri ipotek altında diye bunları m.ymun yaptı. Hele yumuşak biri varya elleri pamuk gibi mşlh paraları saydı saydı götürdü matilaya verdi Hangi paralar mı meferoğlu ruhsatı verilince b.hrinin gönderdiği parayı çanta içinde götürdü verdi. Bide ulu orta bi çanta dolusu para götürdüm verdim diyor bide. Muhalefette iş yok bi cacık olup bunlar hakkında işlem tutmazlarda bari ildekiler uyumasada bunlar hakkında gereğini yapsalar. Yeni kadro için biraz bekleyelim bakalım. Ama bu kadrodan da çok fazla bir umudum yok.

 12. Allah razı olsun 1992 de daha lisede okurken ortaokulda okuyan eşimle evlendim lise müdür yardımcısı da beni idare etti de lise diplomasını alıp belediyeye memur oldum.İnanmayanlara Büyükada sahilindeki lokantadaki düğün fotoğraflarını gösteririm.Bende zamanı gelince lise müdür yardımcısının kaçak evine yardımcı oldu.Zaten belediyede işe girdiğimden beri her dosyayı karıştırırım,imar,ruhsat ve mali işlerde herkese yardımcı olurum.Tabii ücreti mukabilinde olur bu işler.Abim zaten hem Atilla nın muhbiri hem de kaçak yerlerin müteahhiti,bizden habersiz kimse cam bile takamaz.Atilla ayağını kırdı hemen abim de ayağını kırdı.Ailecek empatimiz çok yüksektir.Ha bir de herkesin işini bozmayı ailecek çok severiz.İnşallah Ankara’dan bizi incelemeye birilerini göndermezler.Yaptığımız kaçaklar çok fazla,aldığımız bütün paralar kayıt dışı bize ayrı bir af kanunu lazım.Şu ingilterede 2 sene kaldım,adanın gözünü seveyim bu İngilizler alangirli işlerden hiç anlamıyorlar.Ada’da öyle mi,daha Atilla seçim bürosunu otelin altında tuttuğunda abim yolmaya başladı halen de devam ediyor.Ben eşimi nde devlet dairesinde işini hallettim.Kınalı da işleri yoluna soktum.Belediyedeki tüm arşivden de lazım olanları kopyaladım.Çoşkun abim gelse yol aynı,Atilla devam etse yol aynı,başkası da gelirse ona da bir yol bulurum.Aramızda kalsın.

Bir yanıt bırakın

İle bağlantı:E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*